Skoči na vsebino

Mazda CX-30 vs. Honda CRV


sportman333

Priporočeno sporočilo

pred 27 minutami je DonFelipe napisal:

Zanimiva izkušnja.

A pogon na Mazdi 6 je stalni ali priklopljiv 4x4?

Jaz imam na CR-V stalen prednji pogon, zadnjega doda oziroma priklopi avtomatsko (sistem 4WD RealTime)

Pogon je samo na sprednja kolesa. No 4x4.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je DonFelipe napisal:

Zanimivo.

Pa kdaj pogrešaš dodatni pogon?

V bistvu, če bi recimo živel kje v hribih, kjer je veliko snega, bi si ga verjetno privoščil. Najbrž kako pando 4x4.To je zelo priljubljeno vozilce pri Italijanih v Dolomitih. Lahko potrdim, da ta avtek pride povsod, kjer se razni šminkerski suvi zaustavijo v snegu. Govorim o starem modelu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Alex napisal:

V bistvu, če bi recimo živel kje v hribih, kjer je veliko snega, bi si ga verjetno privoščil. Najbrž kako pando 4x4.To je zelo priljubljeno vozilce pri Italijanih v Dolomitih. Lahko potrdim, da ta avtek pride povsod, kjer se razni šminkerski suvi zaustavijo v snegu. Govorim o starem modelu. 

Čestitam vidim da poznaš omenjeno in da ti ni tuje.

A drugače z 6ko karavan prideš skoraj povsod z dobrimi gumami in verigami?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je DonFelipe napisal:

Čestitam vidim da poznaš omenjeno in da ti ni tuje.

A drugače z 6ko karavan prideš skoraj povsod z dobrimi gumami in verigami?

Do sedaj sem prišel povsod brez verig. Le dobre zimske gume. Kot sem omenil, sem lani ril sneg čez passo Pordoi 2239 m (Nejc ga pozna).Dejansko se pelješ skozi smučišče.Niti v enem trenutku ni bilo kritično, da bi se ustavil.Tudi sam spust do Alba di  Canazei je bil divji. 🤗 Moram pa zelo pohvaliti naš Mazdin  G vectoring, ki mi je bil v veliko pomoč predvsem v ovinkih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, malo bom vzel z rezervo te vaše offroad podvige v hribih na snegu🙄

Verjetno ni bilo glih dost snega in bolj položno, k drgače ni variante da v globokem snegu prideš v kak bolj strm klanec. 

Mam izkušnje zadnjih par dni, okolica Snežnika cca 1200nv snega do kolen, z pravim terencem (Land Cruiser) ni šlo kljub reduktorju in zapori diferencialov. Ostalo je edino manevriranje 1.5km v rikverc kjer smo lahko obrnili avto. 🙄

Vse ima svoje fizikalne meje, ko je klanec malo bolj strm enostavno zmanjka oprijema. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, malo bom vzel z rezervo te vaše offroad podvige v hribih na snegu
Verjetno ni bilo glih dost snega in bolj položno, k drgače ni variante da v globokem snegu prideš v kak bolj strm klanec. 
Mam izkušnje zadnjih par dni, okolica Snežnika cca 1200nv snega do kolen, z pravim terencem (Land Cruiser) ni šlo kljub reduktorju in zapori diferencialov. Ostalo je edino manevriranje 1.5km v rikverc kjer smo lahko obrnili avto.
Vse ima svoje fizikalne meje, ko je klanec malo bolj strm enostavno zmanjka oprijema. 
A jote tudi sami vzdržujete?

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je mazdaman napisal:

A jote tudi sami vzdržujete?

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

 

Ja, vendar samo manjše osnovno vzdrževanje, dokler so v garanciji lahko mi šraufamo samo na Toyota servisu, v prisotnosti njihovega mehanika, kljub temu da smo tudi mi opravili enako šolanje v Toyotinem centru za izobraževanje na Toyota Adria🙄

Ko garancija mine pa bomo vse v naših delavnicah tko kot Mercedese. 😎

  • Všeč 1
  • Haha 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Do sedaj sem prišel povsod brez verig. Le dobre zimske gume. Kot sem omenil, sem lani ril sneg čez passo Pordoi 2239 m (Nejc ga pozna).Dejansko se pelješ skozi smučišče.Niti v enem trenutku ni bilo kritično, da bi se ustavil.Tudi sam spust do Alba di  Canazei je bil divji. 🤗 Moram pa zelo pohvaliti naš Mazdin  G vectoring, ki mi je bil v veliko pomoč predvsem v ovinkih. 

Oh,passo pordoi 😍😍 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, poleg omenjenih terenskih pripomočkov šteje tudi talent!

Če je led so pogosto potrebne tudi verige in to kljub 4x4 pogonu, najbolje na kosih z več pogona, jaz jih dam občasno tudi na vse 4 če sem v takem problemu kot ga opisujete.

Drugače pa zanimiv video posnetek.

Mazda je odlična za dinamično vožnjo, medtem ko pri Audiju in ostali nemških sveti trojici šteje samo prestiž in bahanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je sportman333 napisal:

:), to bi morali pri nas prodajti  2.5T 186km oz. 250km :)

Pa pozabil si reduktor in vse 3 diferencialne zapore.

Pri nas se pač prodajajo osnovni modeli in z njimi opremski paketi.

Zanimivo pa da se čedalje več pravih limuzin (sedan izvedba) in terencev (offroad) prodaja oziroma so polepšane legendarne verzije bolj za ameriški, arabski in avstralski trg ; lep primer Nissan Pickup, Toyota LandCruiser prejšnje generacije, Mercedes G 6x6, ipd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je DonFelipe napisal:

Ja, poleg omenjenih terenskih pripomočkov šteje tudi talent!

Če je led so pogosto potrebne tudi verige in to kljub 4x4 pogonu, najbolje na kosih z več pogona, jaz jih dam občasno tudi na vse 4 če sem v takem problemu kot ga opisujete.

Drugače pa zanimiv video posnetek.

Mazda je odlična za dinamično vožnjo, medtem ko pri Audiju in ostali nemških sveti trojici šteje samo prestiž in bahanje.

Mi imamo tudi pri transporterjih 4motion verige notri.... Na zaledenelem spustu , kjer je na 1strani prepad, ti 4x4 ne pomaga kaj dosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Nejc1986 napisal:

Mi imamo tudi pri transporterjih 4motion verige notri.... Na zaledenelem spustu , kjer je na 1strani prepad, ti 4x4 ne pomaga kaj dosti.

Bravo!

Poznam primer ko ga je moral kmet z Lado Nivo in vitlom vleči ven na manjšem 8% spustu v kotlini med Škofljico in Grosupljim. Vprašaj se kako je lahko tisti ki vozi tak šolski kombi(!) neodgovoren?

Brez zamere, če imaš kaj v glavi in imaš dobro opremljenega ter vitel lahko z njim prideš kamorokoli...

To si mislil VW Transporter T5 4 motion, kajne?

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je DonFelipe napisal:

Bravo!

Poznam primer ko ga je moral kmet z Lado Nivo in vitlom vleči ven na manjšem 8% spustu v kotlini med Škofljico in Grosupljim. Vprašaj se kako je lahko tisti ki vozi tak šolski kombi(!) neodgovoren?

Brez zamere, če imaš kaj v glavi in imaš dobro opremljenega ter vitel lahko z njim prideš kamorokoli...

To si mislil VW Transporter T5 4 motion, kajne?

Tako je;t5ka. Kje pa je bilo to? Poznam tiste konce zelo,zelo dobro :) Reber pri kamnolomu? Malo sem firbcen,veliko kolesarim tam in se mi ob omembi klancev zasvetiko oči 😂

Popravljeno od Nejc1986
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Tako je;t5ka. Kje pa je bilo to? Poznam tiste konce zelo,zelo dobro :) Reber pri kamnolomu? Malo sem firbcen,veliko kolesarim tam in se mi ob omembi klancev zasvetiko oči 😂

Aha.

Ne, to je bilo tam ko sekaš Y križišče na Smrjenah in greš skozi vas Vino v Grosuplje, sledijo vasi Šentjurij, Udje, ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je DonFelipe napisal:

Aha.

Ne, to je bilo tam ko sekaš Y križišče na Smrjenah in greš skozi vas Vino v Grosuplje, sledijo vasi Šentjurij, Udje, ...

Uh,ena mojih kolesarskih tras; pa potem levo proti Grosupljem ali desno proti Turjaku. Poznani konci, odraščal tam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Nejc1986 napisal:

Uh,ena mojih kolesarskih tras; pa potem levo proti Grosupljem ali desno proti Turjaku. Poznani konci, odraščal tam.

Ja iz Grosuplja gledano greš proti Turjaku.

Potem ti je vse jasno.

Pa če si iz Želimelj ali Vrha nad Želimljami potem moraš obvezno imeti 4x4, sploh pozimi. 

Ni čudno da ima Tomaž Domicelj legendarni Volvo V70 AWD.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je DonFelipe napisal:

Ja iz Grosuplja gledano greš proti Turjaku.

Potem ti je vse jasno.

Pa če si iz Želimelj ali Vrha nad Želimljami potem moraš obvezno imeti 4x4, sploh pozimi. 

Ni čudno da ima Tomaž Domicelj legendarni Volvo V70 AWD.

Jp ali pa iz Golega pod Kureščkom... Ali pa kraj Sarsko, eden lepših klancev 😂ne,ne... Dajmo nehati... Če začnemo o klancih ,jaz ne znam nehati.... Pol pa so ankete:) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Nejc1986 napisal:

Jp ali pa iz Golega pod Kureščkom... Ali pa kraj Sarsko, eden lepših klancev 😂ne,ne... Dajmo nehati... Če začnemo o klancih ,jaz ne znam nehati.... Pol pa so ankete:) 

Enako.

Samo kaj ko se naš vrli narod čudi kje znani živijo in čemu imajo 4x4 pa naj si bo to katerokoli vozilo. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.