Skoči na vsebino

Akumulator - podaljšanje delovanja


Priporočeno sporočilo

Moj je tudi star 4 leta in pol in mi ga bodo ravno danes zamenjali, čeprav je pred včerajšnjim  zjutraj še vžgal pri - 3°C. Ampak verglal je kar nekaj časa. Se nima smisla zafrkavati s tem, da kje ostaneš na cesti, ko ni treba.Je pa ta novi močnejši in  sicer je  95 Ah. Po službi grem po avto, ker se mi ne da zafrkavati z menjavo in bodo to storili kar v delavnici. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

24 minutes ago, Alex said:

Moj je tudi star 4 leta in pol in mi ga bodo ravno danes zamenjali, čeprav je pred včerajšnjim  zjutraj še vžgal pri - 3°C. Ampak verglal je kar nekaj časa. Se nima smisla zafrkavati s tem, da kje ostaneš na cesti, ko ni treba.Je pa ta novi močnejši in  sicer je  95 Ah. Po službi grem po avto, ker se mi ne da zafrkavati z menjavo in bodo to storili kar v delavnici. 

Tip akumulatorja in cena?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To z kontrolo kisline je fajn naredit vsako leto, ker ko se akumulator polni malo hlapi in posledično v 4-5letih so celice suhe, pol pa je konec.

No to velja samo za akumulatorje kjer se da odpret čepe, nekateri novejši akumulatorji se ne dajo odpret (razen na silo) imajo samo oddušek, no pa tudi gel akumulatorji se ne dajo odpret (kjer pa itak nimaš kaj destilirane zraven vlivat).

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Ne, ni pravi. Naš je dolžine 300 mm. 😬 Popravim, ko grem po avto in preverim.

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Jaz bom pa kar original Mazda vzel, ko bo prišel čas. Malo je treba sponzorirati našo znamko. :)

V bistvu boš sponzoriral bolj yuasa  EFB akumulatorje, ki so  original vgrajeni v skayactiv mazde. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nabavil sem rocket akumulator, 95 Ah, start-stop. Ne vem točno tip, model, ker so ga nabavili na servisu. Ga slikam jutri, če bo kaj razvidno. Cena z montažo= 165€. Vse deluje kot mora. Ima tri leta tovarniške garancije. 

Te akumulatorje vgrajujejo prvovgradnja v hunday in kio (made in korea). 

Sicer so pa mere akumulatorja za 6-ko dizel , če bo kdo potreboval,

D 300 x Š 170 x V 190.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super tema, sem sel prejle v Hofer po destilirano vodo in jo nalil. Cez noc ga dam pa se na polnilec.

2 hours ago, TiEn said:

Si bom  kar tole temo sposodil,.. kako je pa glede polnjena baterije? Je kak poseben postopek?

Nic posebnega, das na polnilec in to je to. Pa oznacis, da polnis avto akumulator, 12V. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pri avtih ki dovoljujejo interakcijo preko OBDja in SWa ki je vecinoma na voljo zastonj ali ‘na crno’ je mozno nastaviti tudi nazivno moc akuja. Pro starejsi bateriji je razpolozljivost kapacitete seveda zmanjsana. Primer 5 let star alu 90AH ima v realnosti samo se 40AH

ampak ce v nastavitvah spremenis 90Ah (vsi avto z start stop morajo imeti mastavljeno vgrajeno vrednost) na cca 60AH (nekje med novo in trenutno) bos podaljsal aku se vsaj za eno leto.

Start stop se bo vklopil manjkrat, alternator ne bo mislil da je aku prazen in polnil preko zmogljivosti akuja (kontra efekt in pregrevanje) itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni,

 

tudi sam imam namen naliti mal destilirane vode pa me zanima, kako veste koliko dopolnit?

 

Je to na oko, ko gre že mal čez, kako?

 

Pa prej odklopite akumulator ali kar live :)

 

Hvala za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Hixxy napisal:

Pozdravljeni,

 

tudi sam imam namen naliti mal destilirane vode pa me zanima, kako veste koliko dopolnit?

 

Je to na oko, ko gre že mal čez, kako?

 

Pa prej odklopite akumulator ali kar live :)

 

Hvala za odgovore

Pomembno je,da so celice prelite cc 0.5 do 1 cm.👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 hours ago, Hixxy said:

Pozdravljeni,

 

tudi sam imam namen naliti mal destilirane vode pa me zanima, kako veste koliko dopolnit?

 

Je to na oko, ko gre že mal čez, kako?

 

Pa prej odklopite akumulator ali kar live :)

 

Hvala za odgovore

 

Original Mazda akumulator (vsaj modelno leto 2015) ima ob strani okno z označenim minimalnim in maksimalnim nivojem elektrolita. Če posvetiš z lučko skozi zgornjo odprtino za dolivanje, bi se morala raven elektrolita lepo videti (vsaj v temnejši garaži). Preveč dolite destilirane vode škodi. Pri meni se je pokazalo, da je bil nivo elektrolita po petih letih na 85-90% in dolivanje ni bilo potrebno. Ima pa vsaka celica svoj rezervoar in se nivo elektrolita lahko razlikuje.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 5 mesecev kasneje...
dne 15. 1. 2021 ob 12:02 je Janez007 napisal:

Pozdravljeni,

 

Na 4,5 leta stari Mazdi 6 CD175 začela goreti lučka, ki opozarja, da je potrebno zamenjati akumulator.

 

 

 

Evo, sosed me je včeraj obvestil, da se mu je prižgala tale lučka.

 

Po 7,5 letih in 246k km. Ni švoh za original robo. 😃

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je dvorjan napisal:

Evo, sosed me je včeraj obvestil, da se mu je prižgala tale lučka.

 

Po 7,5 letih in 246k km. Ni švoh za original robo. 😃

Pri Opel Corsi 1.4 l.2005 je zdržala dobrih 9 let, ravno tako pri Hondi Accord 2.2 l.2008, pri Renault Clio 1.2 l.2011 je notri že dobrih 11 let in še nič ne kaže, da bo crknil. 🙂

 

Sicer pa sem na Mazdi 3 in Mazdi 6, pri 3 letih starosti v posamezen akumulator dolil cca 2 dl destilirane vode. Bomo videli. Zaenkrat delata še super.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Janez007 napisal:

Pri Opel Corsi 1.4 l.2005 je zdržala dobrih 9 let, ravno tako pri Hondi Accord 2.2 l.2008, pri Renault Clio l.2011 je notri že dobrih 11 let in še nič ne kaže, da bo crknil. 🙂

Samo je malo razlike med kliotom, ki rabi baterijo samo za zaganjač in recimo najsodobnejšimi avti, ki  jim praznijo baterijo nekatere funkcije in uporabniki celo ponoči, ko je avto v garaži. In seveda, pomembno je, kolikokrat na dan avto pališ-gasiš, koliko imaš dolgih poti, da uspe dobro napolniti akumulator ( same kratke poti so strup za akumulator). In ponavadi je originalna baterija veliko boljša kot vse aftermarket. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.