Skoči na vsebino

Letne gume 225/45 R18


sportman333

Priporočeno sporočilo

Letos pride na vrsto nakup novih letnih gum v zgornji dimenziji. Kaj kdo priporoča oz. lahko posreduje svoje izkušnje. Sam sem imel sedaj GY F1, relativno ok (na koncu mi niso bile v redu za mokro/dež), čeprav jih verjetno sedaj ne bom vzel, po testih je nova dobro ocenjena. Vozil sem tudi Kumho Ecsta, ki pa je res zelo mehka in če delaš malo več km jo zvoziš v 2 sezonah, drugače dobra guma. Nagibam se pa k Contiju ali pa kar Michelinkam....
Mnenja/izkušnje dobrodošle. Predvsem iščem dobro gumo za suho/mokro, glasnost in poraba goriva ter podobne nebuloze me ne motijo....itak imam gumo max.4 letne sezone potem se menja tako ali drugače. Vožnja normalna in za letno sezono cca.10k km, tako da ne rabim super speed in mehke gume za track steze...

 

Continental PremiumContact 6
Michelin Pilot Sport 4

 

---opcije---
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
Pirelli P Zero 
Kumho Ecsta PS91 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je sportman333 napisal:

Letos pride na vrsto nakup novih letnih gum v zgornji dimenziji. Kaj kdo priporoča oz. lahko posreduje svoje izkušnje. Sam sem imel sedaj GY F1, relativno ok (na koncu mi niso bile v redu za mokro/dež), čeprav jih verjetno sedaj ne bom vzel, po testih je nova dobro ocenjena. Vozil sem tudi Kumho Ecsta, ki pa je res zelo mehka in če delaš malo več km jo zvoziš v 2 sezonah, drugače dobra guma. Nagibam se pa k Contiju ali pa kar Michelinkam....
Mnenja/izkušnje dobrodošle. Predvsem iščem dobro gumo za suho/mokro, glasnost in poraba goriva ter podobne nebuloze me ne motijo....itak imam gumo max.4 letne sezone potem se menja tako ali drugače. Vožnja normalna in za letno sezono cca.10k km, tako da ne rabim super speed in mehke gume za track steze...

 

Continental PremiumContact 6
Michelin Pilot Sport 4

 

---opcije---
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
Pirelli P Zero 
Kumho Ecsta PS91 

Ne bom pametoval ampak bom napisal kot vsakemu,preberi si novejše teste letnih gum na you tubu in izberi tisto ,ki odgovarja tvojim zahtevam. :prstgor: Vse drugo je subjektivno,ker ima vsak drugačne izkušnje v različnih pogojih situaciji in z različnimi avtomobili! Tam na testih so pa ti dejavniki izključeni. Dodal bi še to,da če boš izbral med prvimi 5 do 7 ne boš veloko zgtešil. Glede na to,da si vozil boljše znamke te lahko kak rezultat na testih tudi preseneti! Jaz med temi boljšimi izberem najcenejšo.Srečno pri izbiri....

 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Bini napisal:

Ne bom pametoval ampak bom napisal kot vsakemu,preberi si novejše teste letnih gum na you tubu in izberi tisto ,ki odgovarja tvojim zahtevam. :prstgor: Vse drugo je subjektivno,ker ima vsak drugačne izkušnje v različnih pogojih situaciji in z različnimi avtomobili! Tam na testih so pa ti dejavniki izključeni. Dodal bi še to,da če boš izbral med prvimi 5 do 7 ne boš veloko zgtešil. Glede na to,da si vozil boljše znamke te lahko kak rezultat na testih tudi preseneti! Jaz med temi boljšimi izberem najcenejšo.Srečno pri izbiri....

 

Poglej si test na AMZS,je ravno tvoja dimenzija na testu! Po tistem kar sem prečital bi vzel Maxxis!👍 

Na kateri avto pa gre ta dimenzija? 6ko verjetno.

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Bini; tnx, ja sem že gledal različne teste od amzs do adac in še malo drugih....kot si napisal, testi so ena verzija resnice, na forumu pa mogoče lahko dobiš konkretni feedback od kakega, ki ima realno izkušnjo z neko gumo in to je tudi relevantna info., če seveda ni preveč subjektivna (v smislu ta je najboljša in pika:)) zato odprta tema. Vsekakor pa se strinjam, da je to tema podobno kot za izbiro avtomobila :), vsak po svoje subjektivno ocenjuje. Je pa tako, več ko je inforamcij, lažje potem mogoče zložiš sestavljanko in ožaš končni izbor.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je sportman333 napisal:

@Bini; tnx, ja sem že gledal različne teste od amzs do adac in še malo drugih....kot si napisal, testi so ena verzija resnice, na forumu pa mogoče lahko dobiš konkretni feedback od kakega, ki ima realno izkušnjo z neko gumo in to je tudi relevantna info., če seveda ni preveč subjektivna (v smislu ta je najboljša in pika:)) zato odprta tema. Vsekakor pa se strinjam, da je to tema podobno kot za izbiro avtomobila :), vsak po svoje subjektivno ocenjuje. Je pa tako, več ko je inforamcij, lažje potem mogoče zložiš sestavljanko in ožaš končni izbor.

Testi so mogoče 10-15% resnice in so mogoče le začetek. Problem testov je, da se vedno testira nova frišna guma a frišna je guma le takrat, ko jo natakneš na avto in prevoziš mogoče par 1000 km. Kaj se pa dogaja z gumo potem, kako dobra je naslednjo sezona, al pa po prevoženih 20.000 km. Sicer pri letnih ni toliko težav in nekaj let stara uporabljana guma je še vedno dokaj podobna popolnoma novi, medtem ko pri zimski je pa razlika lahko velika.

 

Jz osebno sem z Good Year Asymetric 5 bil izredno zadovoljen in je guma bila praktično do konca življenskega obdobaj skoraj enako dobra. Ja se je poznalo, da se je stanjšal profil in v kakšnem močnem dežju se je splačalo voziti nekoliko počasneje ampak to je bilo pa to.

 

Recimo osebno imam pomisleke pri Michelinu, predvsem zato, ker Francozi so zelo podobni VW-ju in afero dieselgate. Namreč za testne potrebe na vlečejo izredno dobro zmes gume čisto na koncu postopka in s tem zelo uspešno pridejo čez testno fazo. Je pa ta zmes izredno mehka in se hitro obrabi ter pride potem do trše zmesi, ki zdrži res ogromno kilometrov ampak ni niti približno tako dobra kot na začetku. Mi smo to imeli zimske na službenih avtih in po parih sezonah so bile gume kot en kup drsečega dreka. To je vrtelo v mokrem v prazno, ABS je bil skos v funkciji - v glavnem polom. Zdaj a je z letnimi enako ne bom ugibal, ampak če nekje manipulirajo je velika verjetnost, da tudi drugje. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.MYTYRES.CO.UK

Seriously cheap tyres for cars and commercial vehicles. Take advantage of what we have to...

 

Tukaj si lahko prebereš reviewe uporabnikov vseh možnih gum 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Boss napisal:

Testi so mogoče 10-15% resnice in so mogoče le začetek. Problem testov je, da se vedno testira nova frišna guma a frišna je guma le takrat, ko jo natakneš na avto in prevoziš mogoče par 1000 km. Kaj se pa dogaja z gumo potem, kako dobra je naslednjo sezona, al pa po prevoženih 20.000 km. Sicer pri letnih ni toliko težav in nekaj let stara uporabljana guma je še vedno dokaj podobna popolnoma novi, medtem ko pri zimski je pa razlika lahko velika.

 

Jz osebno sem z Good Year Asymetric 5 bil izredno zadovoljen in je guma bila praktično do konca življenskega obdobaj skoraj enako dobra. Ja se je poznalo, da se je stanjšal profil in v kakšnem močnem dežju se je splačalo voziti nekoliko počasneje ampak to je bilo pa to.

 

Recimo osebno imam pomisleke pri Michelinu, predvsem zato, ker Francozi so zelo podobni VW-ju in afero dieselgate. Namreč za testne potrebe na vlečejo izredno dobro zmes gume čisto na koncu postopka in s tem zelo uspešno pridejo čez testno fazo. Je pa ta zmes izredno mehka in se hitro obrabi ter pride potem do trše zmesi, ki zdrži res ogromno kilometrov ampak ni niti približno tako dobra kot na začetku. Mi smo to imeli zimske na službenih avtih in po parih sezonah so bile gume kot en kup drsečega dreka. To je vrtelo v mokrem v prazno, ABS je bil skos v funkciji - v glavnem polom. Zdaj a je z letnimi enako ne bom ugibal, ampak če nekje manipulirajo je velika verjetnost, da tudi drugje. :nevem:

ja tudi sam sem imel z GY Eagle F1 dobro in slabo izkušnjo (so mi na notranjem robu 2 popokali, da sem jih moral preventivno menjat, kaj pa vem mogoče je bila kaka slaba serija....) zato je sedaj ne dajem med resne pretendente. Glede Michelin pa recimo ravno obratno kot ti, prej sem imel Alpin 5 in se mi je zdela odlična guma, res nisem imel težav, tako da sem letos šel tudi na Michelin Alipin 6 (pozimi sem recimo na ženinem imel tudi Nokian WR4, sicer manjše dimenzije in se mi je za v dež povsem nova zdela slaba, zato letos ob nakupu sploh nisem razmišljal). Je pa res, da verjetno vsak malo po svoje ocenjuje kaj je dobra in kaj slaba.....glede testov je pa itak za moje pojme brez veze to jemati kot resno oceno, ker je v ozadju tudi komerciala, marketing....ne bom se veliko zmotil, ampak od kar gledam / spremljam te teste mislim da je skoraj vedno prvi Conti (ali pa vsaj med top3), ne glede na dimenzijo leto, pa to spremljam mogoče že zadnjih 15.let (recimo v tej dimenziji so za 2020 kot zanimivost Pirelli P Zero dali v zadnjo tretino lestvice, če pa gledaš samo rezultat suha/mokra cesta je pa daleč pred vsemi, na končni rezultat in slabo "uvrstitev" pa potem vplivata velika obraba, glasnost, večja poraba goriva....kar je za moje pojme smešno....)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno zaradi tega zadnjega kar si napisal je pomembno,da si izbereš od testiranih tisto za katero so ti karakteristike najboljše glede na tvoja pričakovanja. Vse ocene uporabnikov so v večini hvala gum kar tako,ker ima vsak svoja merila za dobro gumo!:whatever:

Bo @Deeyan povedal kako se bodo MAXXIS odrezale....:D

Jaz imam Mišelinke,ki so bole na novem avtu.:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.