Skoči na vsebino

Carplay, Android auto,... telefoniranje med vožnjo ...


jures

Priporočeno sporočilo

Am, a obstaja kaksna resitev, da bi na mazdi 3 ko dobim kaksno sporocilo (SMS, viber, whatsapp...) to slisal preko BT instalacije? Malce mi gre na zivce, da enostavno ne predvaja zvoka na zvocnike, za klice ni problema, sporocila pa al skoz cekiras al pa ce slucajno slisim, da telefon zavibrira....Govora je o klasicni vgrajeni BT instalaciji, ne ta Carplay...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ponudi ce prebere SMS al pa ne. Je pa samo za SMS, ksne aplikacije tipa telegram ali podobno pa ne bere.

 

Sorry, v mislih sem imel Iphone....verjetno je z androidi bolje reseno. Ok, da SMS-a ne prebere ampak da nobenega zvocnega obvestila prek zvocnikov ne spusti to mi je pa mal tako, ker dostikrat je teledon nekje odlozen in ni sans da ves za ta sporocila....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

iPhone zna opozorit na SMS... tako v "stock" MZD Connect kot tudi ce je nadgrajen s CarPlay ... Je pa bolje reseno na stock... ker tam ti SMS prikaze na ekranu in ponudi moznost, da ga prebere... Ce je v navezi s CarPlay, ga samo prebere, kar pa je neuproabno, ce besedilo ni v anglescini :) ... Deluje pa to samo z SMSi ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Whatsapp ne?

 

Nevem... ne uproabljam WhatsApp... samo pomoje da na iOS ni na privzetem MZD Connect... je pa mozno na CarPlay... ampak kolikor sem bral, tudi samo preko voice ukazov ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prikaze pri meni, ampak a to rabite sa berete med voznjo? Itak ne mores ker je samo glasovno branje.

Tista enak ali opozorilo naredi samo to da primes telefon v roko in pogledas sporocilo ....

Glasovno branje namrec ne pomaga za slovenscino

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WhatsApp, Facebook Messenger in podobni programi ne delujejo na MZD connect (vsaj na iPhonu ne).

MZD ali Carplay? to sta dva razli?na okolja.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WhatsApp, Facebook Messenger in podobni programi ne delujejo na MZD connect (vsaj na iPhonu ne).

 

WhatsApp deluje... ampak samo "voice"... seveda ce je MZD Connect nadgrajen s CarPlay/Android Auto ... 

 

E3A9FF97-3D24-4134-A527-CB9F6ABCD939-201

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za osnovni deluje samo klic, in SMS, ga lahko preberes na zaslonu, ali pa ti ga sistem prebere. Da beres SMS kjerkol dokler vozis je zelo trapasto, da ti pa prebere SMS ce je v anglescini pol kul, drugace pa bols da ne :)

Aplikacij za sporocanje kot so whatsapp, viber, telegram, messenger, itd. pa ne smirgla, tudi ko dobis sporocilo ti ne predvaja zvoka za notifikacijo preko sistema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
Ni treba vprasat......najdi temo kjer so uporabniki tudi ze sami to naredili tukaj - lani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Kot so napisali da se pa slovenski servisi tudi znajo (jaz sem dal pri A-Cosmos vgraditi ker se mi ni dalo zajebavati samemu).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Jaz sem danes dal vgraditi v M3 2015 carplay modul v Zagorju pri Kr?i?niku, 250?.

Potem pa veliko razo?aranje, zadeva ne dela. 

Na mzd connect sem 2 x naredil factory reset, preizkusil 5 kablov, posodobil telefon.
Poskusil tudi na iphone7plus, brez uspeha.
Na koncu poskusim ?e s iphone 6 in tam dela.

Po 3 urahsem na?el problem, na obeh telefonih sem imel izklopljeno siri   :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi si dav vgraditi apple carplay ali kako se ?e imenuje? Kaj pa android auto? Kolik?na je cena ?e mogo?e ve?? A mora biti telefon povezan s kablom v usb al kako?? Ti sedaj dela teko?e? Koliko ?asa so vgrajevali?

 

To je isti modul... in omogoca oboje... tako Apple CarPlay kot tudi Google Android Auto ... Deluje samo, ko je prikljucen presto kabla ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi si dav vgraditi apple carplay ali kako se ?e imenuje? Kaj pa android auto? Kolik?na je cena ?e mogo?e ve?? A mora biti telefon povezan s kablom v usb al kako?? Ti sedaj dela teko?e? Koliko ?asa so vgrajevali?

Kot pravi Jest je isti modul, mi sedaj med aplikacijami ka?e tako Carplay kot Android auto.

Placal sem cca. 250?, skupaj z rednim servisom je trajalo 4h.

Telefon mora biti povezan s kablom, dela teko?e, edino kar malo bode v o?i je nizka resolucija. Smo razvajeni od retina, OLED in HD diisplejev na telefonih, tablicah, ra?unalnikih in televizorjih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

x2. Sem razmi?ljal, da bi dal vgraditi, a se mi zdi izjemno arhai?no vedno vklapljati kabel. To pomeni, da se telefon hkrati vedno tudi polni? Ne bi, hvala... telefon napolnim pono?i in mi zdr?i do naslednjega jutra, ko ga v 45 minutah spet napolnim do 80 ali 90 %. Da se mi po?asi nekaj minut polni (med tednom se vozim v povpre?ju na dan od 5 do 15 minut), je povsem nepotrebno oz. celo ?kodljivo za baterijo. Naj naredijo bre?i?no, pa sem tako za. Tehnologija itak ?e obstaja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.