Skoči na vsebino

Carplay, Android auto,... telefoniranje med vožnjo ...


jures

Priporočeno sporočilo

AA wireless je precej brezveze. Telefon ne zdr?i prav dolgo stremat. Torej ga bo treba odlo?it na brz?i?no polnenje.

 

Zadeva pa na baWarca ?ele pride sredi 2020.Na bavarcu bo HUD 1500?+, novi intertairtment 2000?+, AA dodatek 1000?+ !? 

 

Tole kot je na Mazdi je povsem OK za teh par 100? in vsak mesec novo verzijo AA snet ker jo ni v ?tacunu.. Razen jah HUD ni podprt za navigacijo. To bo kot ka?e edini zaznavni minus do konca rabe avta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wireless je OK, za kratke relacije. Najbolje bi bilo oboje. Ampak vtaknt ni tak problem

Tudi v mazdah bi se to dalo uredit, telefoni ?e kr podpirajo to, v avtu je opcija da se konektas na WiFi to?ko. Na netu sem gledal, je folk to ?e shekal. Tako da, da se. Samo ne v novi verziji mzd connect.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?alostno da Mazda ne more to ?e v osnovi ponudit, kao "premium" avto za 30k+?

?e dobro da obstajajo aftermarket proizvajalci.

Se dobro, da to vsa ostala konkurenca nudi zastonj ze v osnovnem paketu opreme  :blink:  :ph34r:  <_<  :zvizga:  ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se dobro, da to vsa ostala konkurenca nudi zastonj ze v osnovnem paketu opreme  :blink:  :ph34r:  <_<  :zvizga:  ...

 

Zgleda se nismo razumeli, nisem mislil da to mora imeti osnovna oprema, ampak da ponudijo tovarni?ki uradni brez?i?ni carplay.

Vsaj kot opcijo za dopla?ilo, da se kulcem ni treba ukvarjat z aftermarket zadevami.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejmo mal resno... a to res rabi?? A res rabi? Carplay vsak dan? Tiste parkrat, ko recimo rabi? navigacijo lahko tud na kabel priklopi? pa ?e strahu ni, da bi ti spraznilo baterijo. Za glasbo velja ravno tako.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz trenutno ne rabim, ker mam full android radijo.

?e bi pa recimo kupoval novi avto bi pa bil pripravljen nekatere stvari dopla?at med drugim tudi wireless androidauto, najraje pa itak fullandroid.

Ta zadeva ni uporabna samo za navigacijo so tudi drugi appsi.

Pa? uporabniki smo razli?ni, eni ?elimo to eni ono, pa saj ve? ko si kupoval avto, kolk stvari te je motilo pr razlicnih avtih.

Gre se pa? za mo?nost izbire, da si kupci lahko izberejo kar rabijo ali ?elijo.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda se nismo razumeli, nisem mislil da to mora imeti osnovna oprema, ampak da ponudijo tovarni?ki uradni brez?i?ni carplay.

Vsaj kot opcijo za dopla?ilo, da se kulcem ni treba ukvarjat z aftermarket zadevami.

 

Sedaj pa se nastej tiste tri znamke, ki to imajo v ponudbi... pomoje jih vec itak ni ;) ... ker je zadeva se dokaj nova... Itak pa dobi smisel sele, ko imas vgrajeno tudi brezzicno polnjenje, kjer si ne predstavljam, da bi ti telefon zdrzal navigiranje in uporabo CarPlaya vec kot par ur brez napajalnika...

 

Sem pa mnenja, da bo tole verjetno cez cas na voljo tudi bolj uradno in ne samo kot neka vmesna resitev ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bmw,mercedes,mini,audi,vw,ford in verjetno ?e kdo.

Se strinjam, najbolj?e je v kombinaciji z brez?i?nim polnjenjem, saj zgoraj omenjeni proizvajalci nudijo tudi to ob dopla?ilu.

Verjamem pa da bodo verjetno s?asoma vsi to ponujali tudi tovarni?ko, ?eprav bi lahko ?e zdaj.

@Boss: poleg Igo appa za navi, uporabljam ?e Torque, Spotify, Youtube, pa T2tv2go ali pa kar kako risanko prek usb, ter Tasker.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... vecina od teh nastetih je to sele napovedala ... ali pa imejo to opcijo na voljo samo v nekaterih bolj eksoticnih modelih... Nekako se ni prav razirljena ta brezzicna varianta CarPlay-a ... Sicer pa Mazda pri teh zadeva ni bilo nikoli med prvimi... in pri infotainmentu se vedno bolj caplja za ostalimi ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje ljudska vozila imajo wireless carplay in to tudi na starej?i napravi z softwarskim updatom.

Na tem videu carplay deluje, za razliko od glasovnega upravljanja in upravljanja z gestami.

Mi pa deluje ta VWjev infotainment precej po?asen, je moj kitajec dosti hitrej?i.

https://youtu.be/QL5Ec4_iItM

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pol pa ?e naj appsi vozijo namesto tebe  :jupiii:  :jupiii:

dej nehi... bo ?e kak?en nadebudni Milenijec to probal ustvarit.

 

 

aja, mal za hec: par tednov nazaj me je ena tak?na sne?inkica spra?eval, ?e imam ogenj. Sem rekel, da ne kadim in ga vpra?al zakaj si ne nalo?i aplikacijo v?igalnik na telefon. Pa? mal se mi je zazdelo, da moram trolat. In model ?e za?ne vle?i telefon iz ?epa... postane za par sekund in me pogleda nekako takole. :huh:

 

Znam kar dobro ohraniti "poker face" ampak tukaj mi pa ni zneslo ... :hohoho:

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.