Skoči na vsebino

Honda H-RV 2022


Civic

Priporočeno sporočilo

b4b084d4c60d50c9c9c2-honda-h-rv-e-hev.jp
SIOL.NET

Honda je razkrila novo podobo svojega nekdanjega klasičnega kompaktnega športnega terenca H-RV, ki pa bo v novi generaciji dobil precej bolj kupejevsko obliko karoserije. Avtomobil bo poganjal hibridni...

 

Priznam, da sem gledal aktualno, ko je "prišla na svet" ... tudi zato, ker bi bila po treh civicih to 4 Honda pri hiši. Pa me izgled ni prepričal in je odločitev potem padla na CX 3 ... 

Novi model pa bo po slikah sodeč druga zgodba. No prvi konec je videti bolj tako tako, mogoče bo v živo boljši na pogled. Zadek mi je ok, le izpuh skrivajo kot bi se ga sramovali. Notranjost je videti prečiščena in meni lepa. Pogon bo hibrini in kot sem prebral le z avt.menjalnikom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spredaj je res nekaj potez kot da bi kopirali mazdo....osebno me moti ker so spet samo neki e-motorji, po možnosti spet z nekimi max.100konji.... :)😆......je pa bistveno "lepši" kot pa trenutni model, ki je neka spaka, tako da je napredek :). Honda v EU z oblikami ki so na voljo (3modeli...hahaha) res ne briljira. Za moje pojme zadnji "lep" model je accord, ki je imel skladne linije, pa ne zato ker ga imam sam, ampak tudi prejšnji accord in CRV še stari letnik mislim da model 2007-2008 je bil lepši kot sedanji....kar se tiče izpuhov pa tudi, če izvzamem TypeR, ki je tako ali drugače svoj svet.....nima ne HRV, ne CRV ne navaden civic nekega "lepega" izpuha ali vsaj nastavka....tudi tu moraš iti nazaj vsaj na S2000 ali ponovno Accroda....

 

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Boss napisal:

Ah ne, Hyundai ma pa zdejle res drzna oblikovanja ... novi Tucson je še meni hud, pa čeprav ne maram SUV-ov.

 

Hyundai TUCSON Hybrid

Uf... meni je pa totalno nikakav. Rižota z mesom. 

Še posebej spredaj je kr neki. 😬

pred 19 urami je Boss napisal:

Hmmm... men pa zgleda, kot da so mal Mazdo kopiral ampak to slabo. Je pa vseeno ok, da gre Honda ven iz rižotarskega oblikovanja.

Meni pa deluje, kot da so kar ornk kopirali Mazdo, a jim ni nikakor ratalo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Uf... meni je pa totalno nikakav. Rižota z mesom. 

Še posebej spredaj je kr neki. 😬

 

 

Moraš gledat s SUV očmi - tole je odmik od copy paste in je nekaj drugačnega. SE pa seveda postavi vprašanje kako se bo ta oblika "starala". Po moje ne preveč dobro.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Boss napisal:

 

Moraš gledat s SUV očmi - tole je odmik od copy paste in je nekaj drugačnega. SE pa seveda postavi vprašanje kako se bo ta oblika "starala". Po moje ne preveč dobro.

Ravno to sem hotel napisati. Da, taki ekstremi kot je ta hunday  lahko hitro zastarajo oz. ne nosijo dobro let. Poglej, kako se drži naša 6-ka.Nekateri še vedno mislijo, da je to čisto nov model.Tako je pri Mazdinem oblikovanju na splošno. Ne delajo ekstremov, čeprav bi lahko včasih bili še malo bolj drzni. Pač moraš zadeti prave linije, da ostanejo v trendu veliko let. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak pri SUV-ih je zdaj taka nora konkurenca, da oblikovalci hitijo na vse pretege "izumljat" nekaj novega. Čedalje več bo takih nenavadnih oblik vse v smislu povečat prodajo, ampak po 4 letih bodo obvezno morali menjati model. Mazda 6 gre v 10 leto, ko je razen mal FL updejta oblikovno skoraj enaka.

 

Sicer je pa to tud logično saj na EU trgu skoraj nima konkurence, ker od Japoncev v tem segmentu ima le Toyota Camrya, ki pa nekako ni po okusu evropskih kupcev.

 

Od Evropskih pa je v tej kategoriji s seveda normalno ceno le

 

Renault Talisman - moraš biti oreng Reanult fan

Peugeot 508 - lep ampak po drugi strani pa preveč ekstravaganten

Vw- Passat (dolgočasen) / Arteon - lep ampak znotraj spet samo Passat in to za precej višjo ceno

Škoda Superb - odličen, ampak rabi pranovo

Opel Insignia - korak nazaj v oblikovanju napram prejšnjemu modelu

Ford Mondeo - tega kmalu nae bo več na trgu

 

in to je to.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

Ampak pri SUV-ih je zdaj taka nora konkurenca, da oblikovalci hitijo na vse pretege "izumljat" nekaj novega. Čedalje več bo takih nenavadnih oblik vse v smislu povečat prodajo, ampak po 4 letih bodo obvezno morali menjati model. Mazda 6 gre v 10 leto, ko je razen mal FL updejta oblikovno skoraj enaka.

 

Sicer je pa to tud logično saj na EU trgu skoraj nima konkurence, ker od Japoncev v tem segmentu ima le Toyota Camrya, ki pa nekako ni po okusu evropskih kupcev.

 

Od Evropskih pa je v tej kategoriji s seveda normalno ceno le

 

Renault Talisman - moraš biti oreng Reanult fan

Peugeot 508 - lep ampak po drugi strani pa preveč ekstravaganten

Vw- Passat (dolgočasen) / Arteon - lep ampak znotraj spet samo Passat in to za precej višjo ceno

Škoda Superb - odličen, ampak rabi pranovo

Opel Insignia - korak nazaj v oblikovanju napram prejšnjemu modelu

Ford Mondeo - tega kmalu nae bo več na trgu

 

in to je to.

........ravno tako kot Mazde 6,a ne?

In to bo velika škoda,ker prihaja v zameno nov model avtomobila,ki v večini primerov ne bo dosegljiv! 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 hours ago, Boss said:

Ah ne, Hyundai ma pa zdejle res drzna oblikovanja ... novi Tucson je še meni hud, pa čeprav ne maram SUV-ov.

 

Hyundai TUCSON Hybrid

 

4 hours ago, Boss said:

Ah ne, Hyundai ma pa zdejle res drzna oblikovanja ... novi Tucson je še meni hud, pa čeprav ne maram SUV-ov.

 

Hyundai TUCSON Hybrid

Tedva men full podobno zgledata

 

ZomboDroid 20022021222636.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

No pa je pri nas ...

WWW.ZURNAL24.SI

Honda je začela v Sloveniji prodajati svojega novega hibridnega križanca, hondo HR-V tretje generacije, za katero pravijo, da je povsem drugačna od uspešne predhodnice.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Crv je ok, Hrv pa ne. Sam crv tudi nima neke pametne motorizacije sploh za kako vleko prikolice..

se strinjam, še najboljši približek je bil stari dobri 2.2. dtec z 150km, sedaj je pa vse skupaj eno eko-hybrid (zelo drago) sranje :)

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje skromno mnenje: v garaži so bile do sedaj tri Honde civic: 3., 8. in 9. generacija ... 3.gen. (1.5 GTi) je bila made in J in delala brez vsakršnih težav; ostali dve pa sta bili 1.8 in made in UK ... mehanika ok, le vse skupaj je bilo bolj neprecizno sestavljeno (posebno zadnja se ni prav hvalila s spoji karoserije). 

 

Ja HR V ... oblika je stvar okusa; meni ni ravno grda (vsaj po slikah) ... moti pa me pogon in neizbira le tega. Če bi npr. porabili 1.5 T iz obstoječe serije civica in ročni menjalnik ter zmetali ven vso hibridno šaro bi bil čisto ok in tudi nekaj tisoč € cenejši. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.