Skoči na vsebino

Cudno dogajanje v podvozju


Priporočeno sporočilo

Na svoji mazdi 6 2005 sem pravkar menjal sprednje spodnje vilice na obeh straneh. Po menjavi mi volan ob zavijanju in pospesevanju potegne v smer zavijanja in se ne vrne v prvoten polozaj, pri zaviranju pa mi zacnejo tuliti (ne cviliti) zavore pri nizji hitrosti. Ali bi moral ponovno na optiko po menjavi? Ali potrebujejo nekaj casa da se vilice vlezejo? Naj povem da moram menjati se amortizerje in vzmeti. Mogoce je kaj veze s tem? Namrec pred menjavo se kaj od tega ni dogajalo. Glede zavor pa so bile menjani diski in ploscice nekaj mesecev nazaj. Hvala za nasvete in odgovore. Lep pozdrav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zna bit... obvezno naredi optiko oziroma bi bilo fino še amortizerje in vzmeti zamenjat pred tem. Ker da ti zavija, kot si opisal je po moje čist razštelana optika in ti bo gume pobralo prej kot 2x pomežikneš. Prva generacija je tako ali tako znana, da zelo hitro ob viseči cesti vleče v eno ali drugo smer, če pa optika ni ok je pa to sploh pogost pojav.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stalno po menjavi kolesnih vodil je potrebno narediti optiko, ker ti deli imajo kar veliko odstopanje v merah in ti bo gume v 2 tednih uničilo

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bom odpiral nove teme zato bom tukaj vprašal in sicer zanima me kaj mi priporočate za znižanje vozila gre se za mazdo 3 limuzina 2016 letnik gledal sem eibach pro-kit in pa h&r... vozilo se uporablja 95% za vožnjo po avtocesti ( dnevno 200km). Lahko kdo prilepi kakšno sliko če si kdo lasti vozilo z športnimi vzmetmi :)

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Koliko kilometrov pa imaš do sedaj?

 

trenutno jih je malenkost prek 112.000

Pred eno uro je Aless napisal:

@Saso5Eibach

Eibache se je dalo pri prejšnjih generacijah naročit tudi na Mazdi, kot dodatna oprema (športno podvozje). 

H&R so tudi ok, ampak so trši in zgubiš na udobju. 

 

 

to sem zasledil da se je dalo pri Mazdi naročit ampak glede na njihovo ceno pa ceno drugod je dokaj razlika ja....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Saso5 napisal:

trenutno jih je malenkost prek 112.000

to sem zasledil da se je dalo pri Mazdi naročit ampak glede na njihovo ceno pa ceno drugod je dokaj razlika ja....

Se ti izplača to delat pri teh kilometrih? Pri kakih 200k km ga boš verjetno menjal,to pa je cc2 leti.:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Saso5Pa saj ni potrebno kupit Eibache pri Mazdi, dobiš enake v prosti prodaji ;)

Edina razlika med Mazdinimi Eibachi in temi v prosti prodaji je da so Mazdini modro pobarvani, v prosti prodaji pa črni.

Pa Eibachi v prosti prodaji so zaveč kot polovico cenejši ;)

 

@BiniNekateri vozimo avte tudi več kot 2 leti in več kot 200kkm ;)

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Aless napisal:

@Saso5Pa saj ni potrebno kupit Eibache pri Mazdi, dobiš enake v prosti prodaji ;)

Edina razlika med Mazdinimi Eibachi in temi v prosti prodaji je da so Mazdini modro pobarvani, v prosti prodaji pa črni.

Pa Eibachi v prosti prodaji so zaveč kot polovico cenejši ;)

 

@BiniNekateri vozimo avte tudi več kot 2 leti in več kot 200kkm ;)

Sem prav vesel,da se bo vozil dlje,saj me bo zelo zanimalo kako bo šla Mazdica,ker imam enako....:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.