Skoči na vsebino

(korejski)Chevrolet


DonFelipe

Priporočeno sporočilo

Živjo, 

 

kakšne so kaj vaše izkušnje z omenjeno korejsko znamko oziroma bivšim Daewoo-jem, katerih vidim v zadnjih dneh na naših cestah kar veliko, pa tudi po oglasih so cene kar navite.

 

Pred leti preden je omenjena znamka odšla iz naše Doline Šentflorjanske in Balkana je bilo rečeno da naj bi imeli prodajno-servisno mrežo tako kot je bil včasih Americars ter da naj bi bili skupaj z original ameriškim Chevrolet-om in ostalimi znamkami, katere so pa žal po večini propadle (Pontiac, Mercury, Saturn, ...) ali šle v kitajske roke (Buick, Oldsmobile, ...).

 

Zanimiv je ta, ki je edini v Sloveniji 

1060168.jpg
WWW.AVTO.NET

Chevrolet Equinox Lt, letnik:2012,6000 EUR :: www.Avto.net ::

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brat je imel Lacetti-ja. Sicer naj bi bila mašina od opla (bencinar), sam avto ni šel nikamor, poraba ogromna, pa to vem, da mu je šel nek senzor na gredi in da je koštal celo premoženje. Prodati ga ni mogel, tako da ga je dal v račun, ko je drug avto uzel :)

 

Sodelovc je imel cruza dizla in tudi ni bilo stvari, k mu neb crknila. On je imel pa res smolo s tistim avtom. Sej zgledal je še nekak, sam vse ostalo... 

 

Jaz bi se tega ognil. Čeprov po drugi strani, lahko pa delam krivico omenjenemu avtu :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz poznam lastnika cruza, ki zna povedati, da je avto požrešen in slampasto sestavljen. Sam pa ne vidim razloga zakaj bi kupil kaj takega. Eksotika na nekul način. Cenejši pa tudi ni od kakšne kie, hyundaia ali Renaulta, ki so preprostejši za za vzdrževanje in tudi bolj prijetni za pogledat. 

 

Prvi daewooji so bili vsaj res poceni in veliki za to ceno.... Predvsem se je pa vedelo kdo jih servisira. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Freak napisal:

Brat je imel Lacetti-ja. Sicer naj bi bila mašina od opla (bencinar), sam avto ni šel nikamor, poraba ogromna, pa to vem, da mu je šel nek senzor na gredi in da je koštal celo premoženje. Prodati ga ni mogel, tako da ga je dal v račun, ko je drug avto uzel :)

 

Sodelovc je imel cruza dizla in tudi ni bilo stvari, k mu neb crknila. On je imel pa res smolo s tistim avtom. Sej zgledal je še nekak, sam vse ostalo... 

 

Jaz bi se tega ognil. Čeprov po drugi strani, lahko pa delam krivico omenjenemu avtu :) 

Kateri motor to misliš? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo enkrat predstavili svoja negdanja vozila ( 101ka, A.R 33 in 156tka, M3 in" Cruze" 1.6 124 km,ter sedanja M3 ) je med njimi bil tudi Cruz. Je res,da je bolj za lagodne in dokaj udobne daljše vožnje (6-6,5lit.),ker po mestu in na kratke razdalje je imel neugodno porabo 8 litrov. Kupil sem nov avto,ker je to vedno tako. Bila je zelo ugodna cena 12.5k€ s polno opremo Champion! Drugi v tej klasi so bili; Megane,C4,Focus,Astra Leon,Golf ,M3 itd.vsi dražji za 3-6k€. Vem,da ni bil nek krasotec ampak takrat je bila situacija takšna,da sem imel z M3 totalko ( nič kriv ) in me je finančno omejilo tako,da nisem kupil nazaj M3 za takrat 18k€, pa še všečen mi ni bil takratni model.😬 Naredil sem malo pod 70k kil.v 7mih letin in res nisem imel niti ene okvare ali bilo kaj,samo redni servis,pa točil in vozil.😃 Prodal sem ga pa tudi ugodno za 5.5k€, je pa res bil očuvan kot vsak moj avto,ker ne delam veliko km. Joj,je bila pa velika razlika,ko sem se usedel v sedanjo M3, neprecenljivo !:bravo:

 

 

 

 

 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Bini napisal:

Ko smo enkrat predstavili svoja negdanja vozila ( 101ka, A.R 33 in 156tka, M3 in" Cruze" 1.6 124 km,ter sedanja M3 ) je med njimi bil tudi Cruz. Je res,da je bolj za lagodne in dokaj udobne daljše vožnje (6-6,5lit.),ker po mestu in na kratke razdalje je imel neugodno porabo 8 litrov. Kupil sem nov avto,ker je to vedno tako. Bila je zelo ugodna cena 12.5k€ s polno opremo Champion! Drugi v tej klasi so bili; Megane,C4,Focus,Astra Leon,Golf ,M3 itd.vsi dražji za 3-6k€. Vem,da ni bil nek krasotec ampak takrat je bila situacija takšna,da sem imel z M3 totalko ( nič kriv ) in me je finančno omejilo tako,da nisem kupil nazaj M3 za takrat 18k€, pa še všečen mi ni bil takratni model.😬 Naredil sem malo pod 70k kil.v 7mih letin in res nisem imel niti ene okvare ali bilo kaj,samo redni servis,pa točil in vozil.😃 Prodal sem ga pa tudi ugodno za 5.5k€, je pa res bil očuvan kot vsak moj avto,ker ne delam veliko km. Joj,je bila pa velika razlika,ko sem se usedel v sedanjo M3, neprecenljivo !:bravo:

 

 

 

 

 

Ne moreš primerjati mazde s to znamko. Mislim, da je kar nekaj kakovostnih razredov vmes. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Ne moreš primerjati mazde s to znamko. Mislim, da je kar nekaj kakovostnih razredov vmes. 😉

Res je, ampak danes so razredi čisto pomešani med seboj.

Korejci so pač vedno prednjačili z nekaj več, predvsem kar se tiče prostornosti in opreme.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Ne moreš primerjati mazde s to znamko. Mislim, da je kar nekaj kakovostnih razredov vmes. 😉

Jp,samo moja opažanja sem zapisal,ker sem videl to temo. Drugače pa je največja razlika v občutkih pri sami vožnji in lepoti.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je FuManchu napisal:

Meni je Cruze SW všečen avto. Bi ga imel brez vsakega sramu :prstgor:

Ni slab za pogledat. Škoda da so vpeljali karavansko različico precej pozno, ko je bil avto že kar v letih (najprej je bila na voljo le 4vratna).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Meni je Cruze SW všečen avto. Bi ga imel brez vsakega sramu :prstgor:

Zet ima pa sw cruza 1.6 in ima cc 100k km pa tudi vse bp.👍 Pravi ,da gre letos v zamenjavo za M3😃 ali Kio x ceed.😁

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Ni slab za pogledat. Škoda da so vpeljali karavansko različico precej pozno, ko je bil avto že kar v letih (najprej je bila na voljo le 4vratna).

Pa zelo grda zadaj 5 vratna različica.🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Pred 5 leti,ko sem potoval po ZDA je bilo cruzov kot  💩💩💩!

Pomojem je to pri njih avto, ki ga dobiš za opravljen vozniški izpit. Kot nekdaj chrysler neon :)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Freak napisal:

Baje naj bi bil 1.6 bencinar od opla 🤔

Aha.

Mi je znanec ravno danes pravil da je poznal enega z omenjeno limuzino (4-vratni sedan) kateri z omenjenim 1,6 16V katera naj bi mu žrla 11l/100km. 

Po drugi strani to ni normalno, saj gre za staro Oplovo tehnologijo, po možnosti motor iz Kadett-a oziroma časov ko nihče ni gledal na porabo goriva. Pa povrh letnik 2004 v top stanju še žre olje.

Najboljša bencinska motorja naj bi bila po njegovem mnenju 1,8 in 2,0

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je DonFelipe napisal:

Aha.

Mi je znanec ravno danes pravil da je poznal enega z omenjeno limuzino (4-vratni sedan) kateri z omenjenim 1,6 16V katera naj bi mu žrla 11l/100km. 

Po drugi strani to ni normalno, saj gre za staro Oplovo tehnologijo, po možnosti motor iz Kadett-a oziroma časov ko nihče ni gledal na porabo goriva. Pa povrh letnik 2004 v top stanju še žre olje.

Najboljša bencinska motorja naj bi bila po njegovem mnenju 1,8 in 2,0

 

Meni je 8 lit.normalne vožnje kot sem že napisal,Mazda mi pa z enako vožnjo cc 6.5 lit.

Olja niti kapljice ni pilo.Motor je pa enak kot v Astri prejšne generacije.😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se lahko ugiba še cel večer. Eni majo z avtom probleme in drugi ne. Tudi jaz sem bil v dilemi, ko sem kupoval saaba npr..

Pač 14dni nisem spal, ko sem ga šel gledat (ker sem bral vse mogoče stvari) a meni se ni do sedaj zgodilo še nič strašnega pri 340Kkm.

Če trofiš pač trofiš, če ne pa jebi ga:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

16 minutes ago, FuManchu said:

 Tudi jaz sem bil v dilemi, ko sem kupoval saaba npr..

Pač 14dni nisem spal, ko sem ga šel gledat (ker sem bral vse mogoče stvari) a meni se ni do sedaj zgodilo še nič strašnega pri 340Kkm.

 

To je Fiatov motor, če se ne motim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

11 minutes ago, FuManchu said:

Načeloma je GM motor narejen po licenci fiata. Podoben motor ima lancia delta.

 

in AR 159, Fiat Chroma.... :) pa Opel, tam so pa neki po svoje delal, Insignije so rade gorele

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je DonFelipe napisal:

Aha.

Mi je znanec ravno danes pravil da je poznal enega z omenjeno limuzino (4-vratni sedan) kateri z omenjenim 1,6 16V katera naj bi mu žrla 11l/100km. 

Po drugi strani to ni normalno, saj gre za staro Oplovo tehnologijo, po možnosti motor iz Kadett-a oziroma časov ko nihče ni gledal na porabo goriva. Pa povrh letnik 2004 v top stanju še žre olje.

Najboljša bencinska motorja naj bi bila po njegovem mnenju 1,8 in 2,0

 

2004 letnik? Cruze? A ni prišel ven par let kasneje? Vem da sem jaz ravno takrat kupoval avto in je ravno prišel ven Cruze pa Kia cee'd. Leto 2008 če se ne motim.. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Super, veliko sreče ti želim in cesto si daj malo poširit, če ti slučajno še ostane kak €€€.... 😂
    • Že tri dni zapored vstajam ob štirih zjutraj, da zrolbam sneg z dvorišča in tako naredim prostor za šolski avtobus, ki pride po šolarje.   Komaj čakam, da mine pomlad...
    • Ampak jaz sem pa res rojen pod srečno zvezdo. Šla sodelavka na dopust in jaz danes prevzamem še njeno delo. Med drugim to pomeni prejemanje pošte - tako klasične kot elektronske. In prvo zjutraj dobim tole sporočilo:     Poslal:    "David C. Bohnett" <carloshelufoundations@gmail.com>, dne 24.04.2024 19:23 Prosim, da  pošljete odgovor na naslov(e): ioffice77@yahoo.com Prejemnik:    undisclosed-recipients:; V vednost:   Zadeva:    S spoštovanjem Moje ime je David C. Bohnett, rojen sem 2. aprila 1956. Sem ameriški filantrop in tehnološki podjetnik. Sem ustanovitelj in predsednik fundacije David Bohnett, neprofitne organizacije, ki dodeljuje nepovratna sredstva in se posveča izboljšanju družbe s pomočjo družbenega aktivizma. Sem filantrop in tehnološki podjetnik in se zavzemam za ustvarjanje pozitivnih sprememb človeštva z gradnjo skupnosti in družbenim aktivizmom. Spodaj je nekaj področij, ki sem jim prispeval: (1). Doniral sem za Funding Los Angeles, ki podpira širok spekter umetniških, izobraževalnih in državljanskih programov v Los Angelesu. (2). Donirala sem za namene, povezane z LGBT (3). Prav tako sem dal nešteto in množičnih finančnih donacij v dobrodelne namene po vsem svetu. (4). Donirano tudi za storitve in raziskave o aidsu (5). Doniral sem tudi za volilne pravice in registracijo volivcev (6). Preprečevanje nasilja z orožjem (7). Raziskave na živalih in pravice živali (8). Večkrat sem prispeval ameriški filmski industriji in dal velike finančne prispevke več univerzam v Združenih državah Amerike. V kalifornijski politiki sem dal številne osebne politične donacije na državni ravni. Zato se po prejemu tega pisma štejete za srečneža, ker ste danes od mene prejeli to pismo. Doniram vam vsoto 6.000.000,00 USD (šest milijonov ameriških dolarjev). To donacijo vam namenjam, da z denarjem pomagate sebi in svoji družini. Želim, da ta denar vložite v kateri koli donosen posel, ki ga želite. Pomagajmo graditi družbo s podajanjem roke bratske ljubezni drug drugemu. To je moj zasebni e-poštni naslov: ioffice77@yahoo.com (odgovorite mi, da vas bom lahko usmeril, kako vam bo izplačan denar). Obiščite to spodnjo povezavo, potrpežljivo preberite članek, da boste lahko preverili o meni: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bohnett S spoštovanjem David C. Bohnett E-pošta: ioffice77@yahoo.com     Prva elektronska pošta in že lahko dobim šest milijonov ameriških dolarjev! Pa ne si misliti, da je to kakšna potegavščina, David C. Bohnett res obstaja! Ima pa malo težav s spolno usmeritvijo, ker nekaj časa je "doniral", nekaj časa pa "donirala". No, najbrž je zato nekaj njegovih sredstev prejela tudi LGBT-organizacija...   Pa naj še kdo reče, da nisem rojen pod srečno zvezdo! Pravkar sem že naročil dve Mazdi CX-80 (enega zame in enega za ženo) s 3,3 litrskim turbo-dizlskim šestvaljnikom. Samo še od Davida prevzamem denar in ju plačam...
    • nimajo, ker a-cosmos že nekaj časa ne dela več ... 😃  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.