Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


sko4p

Priporočeno sporočilo

pred 9 minutami je Shrek napisal:

Vsaka čast za trud... 👍

 

Se vsaj kaj dogaja v teh neobičajnih časih :) Sprašujem se, koliko bi stal ta avto, če bi bil odlično ohranjen .... 20.000 ???, oz. ali ne bi bila za ta avto bolj primerna cena 14.000 ???

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

 

Se vsaj kaj dogaja v teh neobičajnih časih :) Sprašujem se, koliko bi stal ta avto, če bi bil odlično ohranjen .... 20.000 ???, oz. ali ne bi bila za ta avto bolj primerna cena 14.000 ???

Se popolnoma strinjam, cena definitivno previsoka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse naštete pomanjkljivosti opaziš v 5 minutah. Težava je, ko se jih bo po nakupu ob redni uporabi pojavilo še vsaj 3x toliko.... Pa nismo prišli še niti do motorja in preizkusa vožnje.

 

Takega avta se praktično ne da spraviti v odlično stanje, vsaj z razumnimi stroški ne. So pa ljudje, ki jih opažene lepotne pomanjkljivosti ne motijo, vendar tudi dvomim, da bodo pripravljeni za tak avto plačati polno ceno. Raje kupijo novo Dacio Duster.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Janez007, tako natančnega opisa avta pa še nisem videl. 😳Kaj si  cenilec, pitor?... avto ličar? 😊

Še sam, ki sem pikolovec, se skrijem pred tvojim ostrim očesom. Tudi jaz te bom vzel s sabo, ko bom kupoval naslednji avto. 🤗

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Alex napisal:

Janez007, tako natančnega opisa avta pa še nisem videl. 😳Kaj si  cenilec, pitor?... avto ličar? 😊

Še sam, ki sem pikolovec, se skrijem pred tvojim ostrim očesom. Tudi jaz te bom vzel s sabo, ko bom kupoval naslednji avto. 

 

@Alex , to so pa izkušnje, še iz časov pred 30-timi leti  :) (pa en merilnik debeline laka iz Conrada, star dobrih 20 let .... ). In tudi "007" ob imenu zato ni kar tako za hec. :) Sicer pa nisem nič od tega  (cenilec, pitor?... avto ličar?).

 

WWW.CONRAD.SI

VOLTCRAFT SDM-115 merilnik debeline plasti, meritev debeline laka 0 - 1000 µm (0 - 40 mils) -

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

@Alex, to so pa izkušnje, še iz časov pred 30-timi leti  :) (pa en merilnik debeline laka iz Conrada, star dobrih 20 let .... )

 

WWW.CONRAD.SI

VOLTCRAFT SDM-115 merilnik debeline plasti, meritev debeline laka 0 - 1000 µm (0 - 40 mils) -

 

Sicer je pa tudi res, da je veliko avtov, že novejših, na dodatnih ličenjih (poškodba na parkirišču, udarci z vrati drugih avtov...itd). Zanimivo je, da smo merili z enim avtoličarjem nekoč  debelino laka na par avtomobilih in lak na odbijačih je bil ponavadi tanjši kot na ostali karoseriji. Pa tudi na strehi je bil  ponavadi tanjši sloj barve.(najbrž težje dosegljivo z pištolo). So mi pa čudni nekateri spoji (razdalje) med samimi deli. 🤔

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007 itak da sem resen, drugače te nebi maltretiral. Če bi rekel da je avto vrhunski, bi se peljal gor, tako pa,..... Da bi pa hodil okoli firbcat, sem pa malo predaleč in si ne bi upal reskirati. 

 

Pa ti si naredil doktorat iz tega avtomobila. 

 

Res vsa čast za vse dokumentirano, pregledano. 

Avto je mogu bit kr dobro zrukan. 

 

Res ti ful hvala za to, to kar si naredil, tega ni pripravljen narediti marsikdo za nekega neznanca

 

Povej kaj sem ti dolžan, da se ti oddolžim????

 

 

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007 kapo dol, sam mislim da imas sedaj resen problem...vsi te bodo žicali da gres z njimi avte gledat😛

 

Drugace sem veliko delal z aktivno termografijo za pregled avtomobilom imenovano CarScan s katero se pregleda karoserija vozila. Pri pregledu se ugotovi odstopanja v nanosu barve, torej na kratko, enostavno ugotovis kateri del avtomobila je bil popravljen in pobarvan in kako obsezna je bila poskodba. O tem sem na forumu ze delal reklamo.

Kaj hocem povedat je to, da sem z rocnim merilcem pregledal ogromno avtomobilov in se debelina laka razlikuje glede na modele oz. znamko. Npr. Porsche Panamera za 200k s posebno kovinsko barvo je imel tovarnisko okoli 200 mikronov, serijski avtomobili pa se gibajo nekje od 90 do 150 mikronov, odvisno od modela. Dejstvo je tudi da so mikroni tako majhna enota da tudi serijska linija vozila nima popolno enakega nanosa po celotni karoseriji, ampak to so dejansko majhna odstopanja, kar lahko ugotovis tudi z rocnim merilcem.

 

Glede te mazde, ki si jo gledal, pa sam stran od nje, ce je bila barvana vsepovsod razen dveh delov, potem sta bila sigurno tudi odbijaca, ce ne drugega da so naredili preliv. Iz tega izhaja da je bila orng potolcena se posebej ce je bil tudi pokrov motorja pobarvan.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007Vsaka ti čast,pravi si majstor in vse pohvale za tako uslugo,take rabimo tu na forumu! Jaz te pa verjetno ne bom potreboval,ker ravno zaradi tega kot si napisal raje kupim nov avto- Mazdo in je problem rešen.....:notworth:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

@Janez007Vsaka ti čast,pravi si majstor in vse pohvale za tako uslugo,take rabimo tu na forumu! Jaz te pa verjetno ne bom potreboval,ker ravno zaradi tega kot si napisal raje kupim nov avto- Mazdo in je problem rešen.....:notworth:

Kot je napisal, lahko dobiš tudi nov avto že prebarvan(transport). 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bi najprej zaskrbel preoblečen volan pri 4 leta starem avtu... to je milo rečeno čudno. Da pa nekdo menja samo en par gum je pa to tud neobičajno in to na 4x4 avtu, kar je navadno zelo hitro vzrok, da je avto treba klepat in ličat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma volane sem ze vidu unicene po tem casu. Tudi barva volana mojega avtomobila je bila po 3 letih malo odrsana in so mi ga pod garacijo zamenjali. Na servisu so mi povedali, da so zarado tega zamenjali ze vec volanov. Kolikor je meni znano ima ta serija obcutljive materiale na volanu, kar se posebej izstopa pri posameznikih ki oddajajo znoj ki temu materialu ne ustreza.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je ignacij napisal:

Ma volane sem ze vidu unicene po tem casu. Tudi barva volana mojega avtomobila je bila po 3 letih malo odrsana in so mi ga pod garacijo zamenjali. Na servisu so mi povedali, da so zarado tega zamenjali ze vec volanov. Kolikor je meni znano ima ta serija obcutljive materiale na volanu, kar se posebej izstopa pri posameznikih ki oddajajo znoj ki temu materialu ne ustreza.

 

Na kratko povedano-slabo EKO usnje je uporabljeno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... upam, da je vsaj tolk dobro kot pri drugi generaciji... tam po 11 letih in skoraj 300kkm ni kazal znake utrujenosti samo zgladil se je od stalnega božanja.

 

O volanu govorimo. 😉

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

Hmmm... upam, da je vsaj tolk dobro kot pri drugi generaciji... tam po 11 letih in skoraj 300kkm ni kazal znake utrujenosti samo zgladil se je od stalnega božanja.

 

O volanu govorimo. 😉

E, tudi če boš tega  božal in božal (volan mislim tudi jaz) bo hitro postal še kaj drugega kot gladek. 😬 Takoj se vidi, da je zelo tanko, slabo usnje. Jaz ga bom dal, če bo izgledal bogo, preobleči v pravo, dišeče usnje. Pa bo mir. Upam. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 12/23/2020 at 7:44 PM, Boss said:

Mene bi najprej zaskrbel preoblečen volan pri 4 leta starem avtu... to je milo rečeno čudno. Da pa nekdo menja samo en par gum je pa to tud neobičajno in to na 4x4 avtu, kar je navadno zelo hitro vzrok, da je avto treba klepat in ličat.

Tudi moj je bil zamenjan pod garancijo, ker je precej znana hiba na teh generacijah mazd. :)

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponovno pozdravljeni,

 

Ve kdo kaj o tej Mazdi 6, https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14824626&display=Mazda Mazda6 KARAVAN CD175 AUT.-4x4-F1-SLOVENSKI-USNJE-NAVI.

 

Kolega je bil na ogledu in pravi da je lepo ohranjena, trgovec je potrdil, da je znana celotna servisna zgodovina  tudi v elektronski knjigi, servisiran in kupljen pri njih, lastnik iz SG. Zadaj desno je bila nekaj popravljana, baje da je bila popraskana vendar nič hujšega. Olje v menjalniku še ni bilo menjano. 

 

Če ima kdo kakšne informacije bi lepo prosil! Hvala!

 

LP Boštjan

Popravljeno od b mx-6

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je b mx-6 napisal:

Ponovno pozdravljeni,

 

Ve kdo kaj o tej Mazdi 6, https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14824626&display=Mazda Mazda6 KARAVAN CD175 AUT.-4x4-F1-SLOVENSKI-USNJE-NAVI.

 

Kolega je bil na ogledu in pravi da je lepo ohranjena, trgovec je potrdil, da je znana celotna servisna zgodovina  tudi v elektronski knjigi, servisiran in kupljen pri njih, lastnik iz SG. Zadaj desno je bila nekaj popravljana, baje da je bila popraskana vendar nič hujšega. Olje v menjalniku še ni bilo menjano. 

 

Če ima kdo kakšne informacije bi lepo prosil! Hvala!

 

LP Boštjan

Meni je ok. Cena pa tako gre na 15k! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.