Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


sko4p

Priporočeno sporočilo

S prvim se povsem strinjam.

Vidim pa da imaš očitno dolgoletne izkušnje z Mazda modeli.

Usnjeni bolj sede v športnih verzijah in pravim limuzinah, kar 6-ica nedvomno je.

V delovnih verzijah (BT50, Tribute) pa bi bilo tudi dobrodošlo, ampak cena in trpežnost pač odtehtata svoje.

CX-3 katerega omenjaš pa je bolj mestni SUV, katerega ne boš videl v hribih in offroadu, ampak to je druga zgodba

Da ne zaidemo s teme.

Meni je najlepše črno ali belo usnje v kombinaciji z barvno usklajeno armaturno ploščo in lesenimi vložki

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Janez007 napisal:

Še ena pozitivna lasntnost usnja je, da se vanj ne "zažrejo" iztrebki pršic in podobna umazanija. To je še zlasti pomembno za alergike. Usnje enostavno pobrišeš s krpo, in je čisto :)

 

Sedeža z blagom ne more nobeden več popolnoma očistiti, tudi "globinski" sesalci za 3.000€ ne. Le površinsko.

 

Imajo pa nekateri mazdini usnjeni sedeži na sedišču majhne luknjice, ki omogočajo prezračevanje, a žal tudi prehajanje umazinije v notranjost in iz nje ...

 

Mazdino usnje je povprečne kvalitete, zelo tanko in trdo.Rado poka in se hitro obrabi. Po desetih letih postane trdo kot pločevina. 

Nato se rado pretrga. In to kljub rednemu in kvalitetnem vzdrževanju. Pri meni usnja v avtu ne bo več. Kvečjemu kako delno usnje. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem pristaš usnjenih sedežev, sem imel samo en avto z navadnimi. Je pa kvaliteta usnja zelo različna. V A8 imam mehko usnje, pri 500.000km, je obrabljeno-razpokano le pri levem boku zaradi vstopanja in izstopanja, pa še to minimalno. 

Men to belo usnje v Mazdi izgleda vrhunska kombinacija z rdečo zunanjostjo, je pa res druga pesem če je nekvalitetno in se barva hitro odlušči.

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je b mx-6 napisal:

Tudi sam sem pristaš usnjenih sedežev, sem imel samo en avto z navadnimi. Je pa kvaliteta usnja zelo različna. V A8 imam mehko usnje, pri 500.000km, je obrabljeno-razpokano le pri levem boku zaradi vstopanja in izstopanja, pa še to minimalno. 

Men to belo usnje v Mazdi izgleda vrhunska kombinacija z rdečo zunanjostjo, je pa res druga pesem če je nekvalitetno in se barva hitro odlušči.

Ne moreš primerjati A 8.Tudi v porsheju, ki sem ga imel priložnost voziti je usnje vrhunsko že na otip. Za poleti ima vgrajeno tudi hlajenje sedežev.

Sicer je belo usnje veliko  boljše kot črno, kar se tiče poletja, kjer se zna črno usnje na soncu tako segreti, da te speče, ko se vsedeš vanj. Koliko se pa pozna obraba in razne packe je pa druga pesem. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je b mx-6 napisal:

Sej je tudi nabavna cena tega usnja kar zelo visoka,  nimam ne gretja in ne hlajenja sedežev pa tudi ne pogrešam, je tako tanko usnje da se hitro prilagodi letnemu času😉.

 

Pri Mazdi bi pa verjetno rabil oboje če je tako kot pravite. 

 

 

Gretje obvezno za pozimi. Za poletje pa eno dobro brisačo, ki jo vržeš na sedeže, če pustiš avto na soncu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Ja tole je bilo potrebno presekati @b mx-6, ker smo zašli v nebistvene lepotne zadeve, pozabili pa na previdnost glede morebitnih večjih napak na karoseriji, podvozju, motorju, elektroniki.

 

Ta avto letnik 2015 namreč nima več tovarniške garancije, mora pa podjetje-prodajalec dati garancijo najmanj 1 mesec, ostane pa še možnost uveljavljanja stvarne napake, če kupiš "mačka v žaklju" (2 leti po nakupu, 2 meseca po odkritju napake). 

 

Splača se natisniti ali shraniti oglas prodajalca, najbolje pa je čim več o stanju vozila in obveznostih prodajalca napisati kar v pogodbo. :)

 

Vsekakor, kar si napisal je najpombnejše od vsega skupaj, da avto ni podrtija.

 

Zato grem jaz vedno po nakupu doodatno preveriti k svojemu mehaniku, saj več oči vidi več.

 

Do sedaj sem iz svojih izkušenj in svojega notranjega instinkta hitro prepoznal, da kaj ni ok oziroma ne štima. Avto me mora "prepričat",  drugače ga ne vzamem. 

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mnogi živijo v zmoti in mislijo da so karavani še vedno mišljeni za družine in obrtnike, kar pa je daleč od tega oziroma ta teza ne pije vode.

Lahko vam sam iz izkušenj povem da sem imel že pa karavanov čeprav živim sam ; nabavil sem jih zaradi vikenda(morje, vinogradi) in vleke težkih prikolic (počitniška, čoln, drugi avto, ....). Drugače pa tudi taksisti zadnjih 15 let posegajo bolj po karavanih kot limuzinah oziroma sedanih, ker le-teh praktično ni več na trgu z nekaj izjemami.

Pa še zanimiva statistika iz leta 2000 : v večini karavanov in enoprostorcev z več kot skupno 5 sedeži se vozniki vozijo sami (75%) in so njih lastniki samske osebe (70%).

Za tja in sem kam skočiti in kaj prepeljati so to super vozovi.

Drugače pa Mazda 6 pogoltne in prepelja marsikaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V prvi generaciji na začetku sta bila v Slo. samo dva nivoja opreme CE in TE in noben ni imel odprtine za smuči. Sprašujem ker ne vidim dobro na slikah ker prtljažnik v mazdinem katalogu raje ne pokažejo. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20 hours ago, scania said:

Zelo lepa :) :) kdo ima bel leder, kako se vam odnese? se pozna kaj od modrih kavbojk?

 

Jaz jih imam. Ja tako je, so plusi in minusi. Plus je, da se umazanija res z mokro krpo lepo odstrani. Treba je narest kako zaščito za usnje (poleg kreme za nego) pa gre potem tudi morebitna sled od kavbojk dol. Ampak to pomoje res bol poleti pride do tega, jaz sicer nisem opazil nič. Je pa težava lahko ta (kot je pri meni) da je nekdo pred teboj, nestrokovno čistil usnje , ker se pač ne belem prej in bolj pozna vsa umazanija, in se loti s preveč agresivnim čistilom...Čez par mesecev, se ti pa začne zgornji sloj luščiti in je sranje potem...

Ampak v osnovi nekih hudih reklamacij menda da ni, razen počenih šivov..tisto ti zamenjajo takoj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@DonFelipe

Ampak vse to kar si napisal enako dobro naredi 5-vratna limuzina, kot je recimo Škoda Octavia ali Superb, VW Arteon, KIA Stinger, 5-vratni Mondeo itd itd. Vsem, kjer se zadnja prtljažna vrata odprejo na široko so praktično enako uporabni kot karavani.

 

Da taki uporabni avti izginjajo je krivda te nove SUV mode, ki je še mnogo dražja za vzdrževanje.

 

af1998616b94bbba900d.jpeg
WWW.ZURNAL24.SI

Športnim terencem pri naskoku na avtomobilski trg nikakor ne zmanjka sape in na cesti jih je vse več. A stroški njihove uporabe so lahko...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bartol napisal:

Glede preoblačenja volana na fotografiji od Janez007 - kdo in za koliko to naredi? Moja 7 let stara M6 bo to kmalu potrebovala.

 

Preoblačenje volana, prestavne ročice, avtosedežev, stropa, notranjih oblog vrat,... to je delo avtotapetnikov.  Na tisti beli Mazdi 6 je bil volan odlično preoblečen, kot original nov, stalo pa naj bi 80€ nekje na vzhodnem območju Ljubljane (Polje, Zalog, Sostro ...).

 

Na internetu najdeš:

 

WWW.AVTOTAPETNIK.SI

Avtotapetnik, Avtotapetništvo, Avtotapetnik Zdravko Železnik, preoblačenje v usnje, avtomobilski sedeži, volani, kuhinjski koti...

 

WWW.AVTOTAPETNISTVO-SETINA.SI

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

@DonFelipe

Ampak vse to kar si napisal enako dobro naredi 5-vratna limuzina, kot je recimo Škoda Octavia ali Superb, VW Arteon, KIA Stinger, 5-vratni Mondeo itd itd. Vsem, kjer se zadnja prtljažna vrata odprejo na široko so praktično enako uporabni kot karavani.

 

Da taki uporabni avti izginjajo je krivda te nove SUV mode, ki je še mnogo dražja za vzdrževanje.

 

Drži, ampak čemu in zakaj bi se mučil če je karavan že v osnovi dostavniško in delovno vozilo, medtem ko so te ki si jih naštel vglavem šminka.

Pri SUV pa je resnica ena samo se je nikomer žal ne da dopovedati : to niso pravi ampak kvazi terenci (nima diferencialnih zapor, reduktorja, možnost priklopa delovnih priključkov, ...) ; dostikrat vidim kako te malo povišane verzije ter Audiji in Bmw-ji kompljejo ter niso sposobni prepeljati daljših vzpetin v sneženih razmerah, da o tem kako večina z njimi ne upa na makadam ipd... ne govorimo ; za-me so pravi terenci oziroma džipi samo : LadaNiva, Suzuki Jimny, Jeep Wrangler, Toyota LandCruiser, Toyota Hilux, Mercedes-Benz G in Mazda BT50.

Vzdrževanje in trajnost materialov in karoserije sta tudi temu primerna.

 

Kar se pa tapetnikov tiče pa se izogibajte Kermavnerja na Tržaški cesti ker dela zelo nestrokovno.

Raje pojdite k Šetini v Črnuče. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.