Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


sko4p

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Ok,ampak v čem je razlika a pelješ palice v tej lukji ali pa podres tretjino zadnje klopi?

 

Aha, že spet, a enega otroka daš pa v prtljažnik da podereš tretjino klopi? Pa tudi kadar je na zadnji klopi samo en otrok sem ugotovil, da je precej zajeten in dolg šotor varianta brolly da leži skozi luknjo in na naslon za roke, ker prtljažnik je poln. Palice niso v luknji ampak preko naslona zadnjih sedežev pod stropom, ker se dajo ukrivit.

 

 

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko že omenjaš večje število otrok ti lahko povem da je bivši sosed imel v 90'ih Renault 21 Nevada s 7 sedeži in je bilo v prtljažniku kljub temu ogromno prostora, na strehi pa je peljal vse smuči, bicikle in še knjige peljal na sejme.

Danes je kaj takega z karavanom ali pa SUV-om nemogoče narediti, pa pustimo navade in ostalo, govorimo o praktičnosti in uporabnosti vozil.

Vse je odvisno kako planiraš in si organiziraš.

Danes pač izdelujejo vozilo ki so povsem neuporabna in moraš vse na milimetre natlačiti, medtem ko se včasih nisi sekiral kaj in kako boš peljal.

Vse je pač delano samo še na image in design, funkcionalnost in uporabnost sta postranskega pomena.

Kje so pa včasih bili razni nasloni, odprtine, žepi, ipd...? ;  imaš kupe odprtin pa jih nemoreš izkoristiti oziroma so stalne prazne.

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem videl pegueota 305 break peljati zofo iz Rutarja (z zaprtimi prtljažnimi vrati) in sem samo gledal.

 

Ampak point je, da čim neka znamka začne šparat z uporabnostjo (beri: večati dobiček) jo takoj ostale začno posnemat. Zato nič več trije otroci v avtu. Pa še marsikaj drugega, tista luknja v zadnjih sedežih je samo eden od primerov kako nas probajo nategnt.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo!

Pa vse danes deluje samo na optično varko po domače povedano.

Jasno da je prostora in ostalega manj če se pa špara na teži in dela na estetiki ter varnostnih zvezdicah, ostalo je nepomembno.

Recimo Mazda 6 prve generacije je tržno nezanimiva ker je zastarela tako oblikovno kot tudi tehnološko, ampak ima pa tisto kar danes manjka : preprostost.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Aha, že spet, a enega otroka daš pa v prtljažnik da podereš tretjino klopi? Pa tudi kadar je na zadnji klopi samo en otrok sem ugotovil, da je precej zajeten in dolg šotor varianta brolly da leži skozi luknjo in na naslon za roke, ker prtljažnik je poln. Palice niso v luknji ampak preko naslona zadnjih sedežev pod stropom, ker se dajo ukrivit.

 

 

Ok,se mi je zdelo,da je da zadeva uporabna "zgolj" ko voziš zadaj 2 osebi. Nisem pa pomislil,da že 1 otroški sedež tako "zajeten".

 

En velik hura za luknje.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vozit palice za ribolov v luknji za smuči? Se pravi, če sem prav razumel, ko gre Mčk na ribolov, gredo z njim še žena, dva otroka, maček in pes.Zraven stlači zadaj v prtljažnik še kolesa za ta male, da se bodo lahko vozili. Pa šotor, da lahko prespijo medtem, ko vlečejo krape iz jezera. Lepo. Če ima njegova lepotica škoda tako velik prtljažnik je super. Mi ostali tega ne potrebujemo. 😉

Sicer je pa splošno znano, da naj vozimo stvari v strešne kovčku, če je le mogoče. V slučaju trka, stvari, ki niso dobro zavarovane in pritrjene, delujejo kot izstrelek. In te ribiške palice mi že delujejo tako. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Za vozit palice za ribolov v luknji za smuči? Se pravi, če sem prav razumel, ko gre Mčk na ribolov, gredo z njim še žena, dva otroka, maček in pes.Zraven stlači zadaj v prtljažnik še kolesa za ta male, da se bodo lahko vozili. Pa šotor, da lahko prespijo medtem, ko vlečejo krape iz jezera. Lepo. Če ima njegova lepotica škoda tako velik prtljažnik je super. Mi ostali tega ne potrebujemo. 😉

Sicer je pa splošno znano, da naj vozimo stvari v strešne kovčku, če je le mogoče. V slučaju trka, stvari, ki niso dobro zavarovane in pritrjene, delujejo kot izstrelek. In te ribiške palice mi že delujejo tako. 

Ampak pes ne sme biti prevelik, saj smučke in palice lepo razdelijo prtljažnik na pol :)

 

No,jaz vem kako je izgledalo pri nas, ko smo v mojem otroštvu hodili smučati v Madonno di campiglio s karavanskim passatom; 4osebe+pes+oprema za 1teden+hrana. Smučke,palice in pancarji v strešnem kovcku, pes in prtljaga pa v prtljažniku, manjše stvari pa na sredini klopi. Ostri in težki predmeti naj bodo čimbolj stran od ljudi ali pa DOBRO privezani.

 

Zdaj pa pri meni izgleda tako; Picasso z dvema osebama + roba za 1dan + oprema za 2osebi: ne maram voziti stvari na strehi če je v avtu prostor ,da se jih varno pelje, zato so smučke in pancarji 2x privezani z močnimi trakovi na zanke v podu, prtljaga v prtljazniku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je DonFelipe napisal:

Kako si jih pa predstavljaš ob podrtih sedežih?

Kaj ti tudi smučaš?

?? Podreš ožji del zadnje klopi (oz njen naslon) in daš smučke na pod. 

 

Jaz se 3/4 leta vozim brez zadnjega levega sedeža , ker imam večino poti zadaj ali kolo (pokonci postavljeno) ali pa smučke (jp,smučam). Sam pač uporabljam avto za skoke po mestu in športno obarvane izlete. Verjamem,da je moj način uporabe avta malo specifičen,ampak se da smučke čisto lepo tako voziti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Mraušk Mčk napisal:

Tudi sam sem videl pegueota 305 break peljati zofo iz Rutarja (z zaprtimi prtljažnimi vrati) in sem samo gledal.

 

Ampak point je, da čim neka znamka začne šparat z uporabnostjo (beri: večati dobiček) jo takoj ostale začno posnemat. Zato nič več trije otroci v avtu. Pa še marsikaj drugega, tista luknja v zadnjih sedežih je samo eden od primerov kako nas probajo nategnt.

Sem iz Ikeje pripeljal L sedežno garnituro (razstavljeno) ,z zaprtimi prtljažnimi vrati,pa zadaj je sedela še tamala v otr. sedežu in moja spredaj. V M6 HB 2007 :D :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

Za vozit palice za ribolov v luknji za smuči? Se pravi, če sem prav razumel, ko gre Mčk na ribolov, gredo z njim še žena, dva otroka, maček in pes.

 

To Aleks, da ne razumeš, je kriva tvoja silna vnema kako dokazati svoj prav, pa si spet iztrčil ne da bi sploh prebral. Napisal sem da ribiških palic NE vozim v luknji za smuči. Beri, Aleks beri.

 

Če že koga zanima naše družinsko življenje, Tako naš mulc kot tudi naša smrklja imata plačano članarino pri Ribiški zvezi Slovenije.

 

 

Nedavno je bil isti primer tukaj na forumu (pa bi človek pričakoval da so tu sami razumni) Da je neka stvar brezveze trdijo ravno tisti, ki je sploh nimajo. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

To Aleks, da ne razumeš, je kriva tvoja silna vnema kako dokazati svoj prav, pa si spet iztrčil ne da bi sploh prebral. Napisal sem da ribiških palic NE vozim v luknji za smuči. Beri, Aleks beri.

 

Če že koga zanima naše družinsko življenje, Tako naš mulc kot tudi naša smrklja imata plačano članarino pri Ribiški zvezi Slovenije.

 

 

Nedavno je bil isti primer tukaj na forumu (pa bi človek pričakoval da so tu sami razumni) Da je neka stvar brezveze trdijo ravno tisti, ki je sploh nimajo. 

Ok. Daš pa v luknjo šotor. Isti smeh,isto neprimerno. 😋

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Nejc1986 napisal:

?? Podreš ožji del zadnje klopi (oz njen naslon) in daš smučke na pod. 

 

Jaz se 3/4 leta vozim brez zadnjega levega sedeža , ker imam večino poti zadaj ali kolo (pokonci postavljeno) ali pa smučke (jp,smučam). Sam pač uporabljam avto za skoke po mestu in športno obarvane izlete. Verjamem,da je moj način uporabe avta malo specifičen,ampak se da smučke čisto lepo tako voziti.

To imaš normalno postavljen bicikl s snemiti kolesi?

Imaš specialko ali MTB?

Ko pa že omenjate pse pa vam iz izkušenj priporočam prikolico 

WWW.DOVZAN.SI

Podjetje Schmidt se že več kot 25 let ukvarja s proizvajanjem prevoznih sredstev in podobnih pripomočkov. Z visoko kvaliteto in fleksibilnostjo hitro in zanesljivo izpolnjujejo želje strank. Ker smo mi – podjetje...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Ne Aleks v luknjo daš brolly, dimenzija paketa 25cm x 30cm x 1,5m.

 

Aleks že spet trolaš o stvareh na katere se ne spoznaš.

Tako dimenzijo tega brolija dam jaz enostavno in z lahkoto  v prtljažnik. Ne rabiš imeti posebne luknje za to. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je DonFelipe napisal:

To imaš normalno postavljen bicikl s snemiti kolesi?

Imaš specialko ali MTB?

Ko pa že omenjate pse pa vam iz izkušenj priporočam prikolico 

WWW.DOVZAN.SI

Podjetje Schmidt se že več kot 25 let ukvarja s proizvajanjem prevoznih sredstev in podobnih pripomočkov. Z visoko kvaliteto in fleksibilnostjo hitro in zanesljivo izpolnjujejo želje strank. Ker smo mi – podjetje...

 

Tako specialko kot mtb (29col) spravim pokonci v avto brez prednje feltne. Niti sedeža na kolesu mi ni treba spuščati,je pa res,da imam zgolj 173cm .

 

Letos smo šli s prijatelji (3je kolesarji+ 3specialke) na izlet in sem pustil dva sedeža doma (tako da je ostal zgolj zadnji desni v avtu), in smo lepo (brez problema) pokonci spravili 3bicikle (brez prednje feltne seveda), privezali z špagami in vmes dali 5ruzakov. 

 

Xsara Picasso je dejansko neverjetno uporabna za take stvari (visok strop,prednji sedeži so zelo naprej ter notranja širina je ogromna).

 

Aja,za piko na i sem imel zadaj za edinim sedežem še rezervno gumo (lpg predelava).

pred 2 urama je Alex napisal:

Ok. Daš pa v luknjo šotor. Isti smeh,isto neprimerno. 😋

A postavljen šotor to? 😂

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Tako specialko kot mtb (29col) spravim pokonci v avto brez prednje feltne. Niti sedeža na kolesu mi ni treba spuščati,je pa res,da imam zgolj 173cm .

 

Letos smo šli s prijatelji (3je kolesarji+ 3specialke) na izlet in sem pustil dva sedeža doma (tako da je ostal zgolj zadnji desni v avtu), in smo lepo (brez problema) pokonci spravili 3bicikle (brez prednje feltne seveda), privezali z špagami in vmes dali 5ruzakov. 

 

Xsara Picasso je dejansko neverjetno uporabna za take stvari (visok strop,prednji sedeži so zelo naprej ter notranja širina je ogromna).

 

Aja,za piko na i sem imel zadaj za edinim sedežem še rezervno gumo (lpg predelava).

A postavljen šotor to? 😂

Drži, enoprostorci kot si omenil so najboljši za omenjene zadeve.

Pomembno je ravno dno.

Jaz sem z mojo Hondo CR-V prve generacije prepeljal že marsikaj ravno zaradi tega, hkrati pa to pravi terenec saj z njo marsikaj prepeljem tako z vikendov in na njih, pomagam na kmetijah, nanj priklopim priključke preko kardana, ... noben problem mi nista vreme in podlaga, saj imam povrh vsega še 4x4, reduktor, diferencialne zapore in možnost izklopa prednjih pest.

Tako brez težav peljem zelo dolge predmete in tudi na tesnih parkiriščih vstopam/izstopam tudi na drugi strani, saj je ročka od menjalnika postavljena ob volanu tako kot pri ameriških vozilih.

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Drži, enoprostorci kot si omenil so najboljši za omenjene zadeve.

Pomembno je ravno dno.

Jaz sem z mojo Hondo CR-V prve generacije prepeljal že marsikaj ravno zaradi tega, hkrati pa to pravi terenec saj z njo marsikaj prepeljem tako z vikendov in na njih, pomagam na kmetijah, nanj priklopim priključke preko kardana, ... noben problem mi nista vreme in podlaga, saj imam povrh vsega še 4x4, reduktor, diferencialne zapore in možnost izklopa prednjih pest.

Tako brez težav peljem zelo dolge predmete in tudi na tesnih parkiriščih vstopam/izstopam tudi na drugi strani, saj je ročka od menjalnika postavljena ob volanu tako kot pri ameriških vozilih.

 

Crv je zakon avto. Ima piknik mizo zadaj,ne? :)

 

Picasso ima tudi ročico menjalnika na armaturki pa tudi 30cm prehod med prednjima sedežema in zadnjimi sedeži, tako da se lahko predstavljaš ubistvu po celem avtu. Praktično,ce kampiraš in spis v avtu (spet; raven pod je zakon).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Nejc1986 napisal:

Crv je zakon avto. Ima piknik mizo zadaj,ne? :)

 

Picasso ima tudi ročico menjalnika na armaturki pa tudi 30cm prehod med prednjima sedežema in zadnjimi sedeži, tako da se lahko predstavljaš ubistvu po celem avtu. Praktično,ce kampiraš in spis v avtu (spet; raven pod je zakon).

Ja, imam še piknik mizo zadaj, Picasso je pravtako raven in ima še zadnje 3 sedeže ločene ter nakupovalni voziček :)

Zanimivo da pa Mazde Premacy, MPV in 5 skoraj ne vidiš več na naših cestah

 

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je DonFelipe napisal:

Ja, imam še piknik mizo zadaj, Picasso je pravtako raven in ima še zadnje 3 sedeže ločene ter nakupovalni voziček :)

Zanimivo da pa Mazde Premacy, MPV in 5 skoraj ne vidiš več na naših cestah

 

Ja, premacy je verjetno že malo starejši (moja xsara je 09 letnik), MPV so bile redke (sploh prva generacija), 5k je ubistvu še največ...

 

Xsar Picasso,scenicov , c-maxov in touranov je že takrat bilo bistveno več. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

Tako dimenzijo tega brolija dam jaz enostavno in z lahkoto  v prtljažnik. Ne rabiš imeti posebne luknje za to. 

 

Aleks, tvoj način delovanja na tem forumu - namerno širjenje neresnic, ni več  trolanje. 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Nejc1986 napisal:

Ja, premacy je verjetno že malo starejši (moja xsara je 09 letnik), MPV so bile redke (sploh prva generacija), 5k je ubistvu še največ...

 

Xsar Picasso,scenicov , c-maxov in touranov je že takrat bilo bistveno več. 

Ja, Xsara Picasso so izdelovali zelo dolgo in sicer polnih 11let (1999-2011) kar je dandanes zelo redko.

Premacy in MPV se pri nas nista izkazala, medtem ko je tudi 5ic nekaj, vendar ne veliko.


Ena družinska fotogafija iz prospekta

12803282_10207567970990920_5955691029545

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je DonFelipe napisal:

Ja, Xsara Picasso so izdelovali zelo dolgo in sicer polnih 11let (1999-2011) kar je dandanes zelo redko.

Premacy in MPV se pri nas nista izkazala, medtem ko je tudi 5ic nekaj, vendar ne veliko.


Ena družinska fotogafija iz prospekta

12803282_10207567970990920_5955691029545

Jp,XP se je zelo dolgo držala. V Sloveniji je bila zadnja prodana poleti 09 (moja je sicer ena zadnjih - april 09).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Jp,XP se je zelo dolgo držala. V Sloveniji je bila zadnja prodana poleti 09 (moja je sicer ena zadnjih - april 09).

Takšna je u "0" doterana ,ker so vse napake odpravljene :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.