Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


sko4p

Priporočeno sporočilo

dne 9. 3. 2021 ob 17:06 je Alex napisal:

Saj spet ni taka kriza, če boš občasno preklinjal regeneracijo. Tudi jaz se ne vozim vsakokrat okoli dodatno, da naredi regeneracijo do konca. Je pa res, da zato pa menjaš olje na vsakih 10Kkm in je mir. Ko greš na avtocesto ga spihaš, ko greš mimo kakega vaga. 😉

Moja 6-ka dela regeneracije točno vsakih 200 km. Točno kot švicarska ura, tako da lahko predvidevam točno, kdaj se bo izvedla. Je pa še en indikator, da boš vedel točno, kdaj se izvaja (poleg trenutno večje porabe, globokega glasu avspuha, ko spustiš gas poraba ne pade na 0).To vidiš tule. Ko se ti pojavi nepobarvana ikona v  modri barvi veš, da se izvaja regeneracija. Ko  se konča se obarva v modro. 

 

 

IMG_20210309_170446.jpg

Ampak do tega menija moraš priti :)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je mazdaman napisal:

Ampak do tega menija moraš priti :)

Greš na prvo stran, kjer je pet ikon-klikneš skrajno levo ikono - FUEL Economy  Monitor. In se ti odpre. 

 

 

 

Screenshot_20210311_152920.jpg

Screenshot_20210311_152946.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj vam kje je samo ko sem stalno v google maps in od tam je potem kar nekaj klikanja

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

58 minutes ago, mazdaman said:

Saj vam kje je samo ko sem stalno v google maps in od tam je potem kar nekaj klikanja

 

Če imaš mirror telefona, je možnost tudi prikazovat podatke z OBDja na mazdinem info zaslonu preko Android aplikacije. Je pa res, da to spet zahteva bluetooth vmensik v OBD priključku pod volanom, pa nekaj telovadbe z aplikacijo vsakič. Se pa po podatkih z OBDja da ugotovit marsikaj o trenutnem stanju DPF, regeneracijah, statistiki. Moj Carscanner (konkurenca aplikaciji Torque, pa še drugi so) pravi tako:

 

802887512_CarscannerDPF.thumb.jpg.bb69245770c7caeef6632c4423e37b66.jpg

 

Drugo pa je, zakaj bi se komu dalo zajebavat z vsem tem. :)Meni je bilo predvsem zanimivo pred meseci, ko sem začel vozit prvo dizel mazdo, da dobim občutek, kako se obnaša s temi regeneracijami.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prodaja se ena mazda 6 g165 za 27000€ ima pa mislim da 24000km. Na avtonetu je slika z porabo in povprecje cez 6000km ima 7,9 mislim da. Kaj se samo meno to zdi dosti? Ker jaz se vozim vsak dan 10km do sluzbe mestna voznja in imam povprecje po 5000km 6,4. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je scania napisal:

Prodaja se ena mazda 6 g165 za 27000€ ima pa mislim da 24000km. Na avtonetu je slika z porabo in povprecje cez 6000km ima 7,9 mislim da. Kaj se samo meno to zdi dosti? Ker jaz se vozim vsak dan 10km do sluzbe mestna voznja in imam povprecje po 5000km 6,4. 

Odvisno kako se vozi,s tako porabo jo zagotovo ne špara. Tvoja je pa odlična,konkurenčna dizlašem.😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

Odvisno kako se vozi,s tako porabo jo zagotovo ne špara. Tvoja je pa odlična,konkurenčna dizlašem.😁

Za bencinarja 2.0 in 165km je 7.9cist spodobna poraba, pod 7l je za moje pojme čudno😉😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je sportman333 napisal:

Za bencinarja 2.0 in 165km je 7.9cist spodobna poraba, pod 7l je za moje pojme čudno😉😁

8litrov porabe so imeli letniki 1994 z 1.6 motorjem in posrednim vbrizgom. Tako da v danasnji dobi z direktnim vbrizgom atmosferski motor 8 litrov no go 😁😁😁😁 se mora pa res zelo grdo vozit. Al pa je ogromno prostega teka. Takšno porabo bi jaz dal cx5 ker je težja in večji upor.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

Prodaja se ena mazda 6 g165 za 27000€ ima pa mislim da 24000km. Na avtonetu je slika z porabo in povprecje cez 6000km ima 7,9 mislim da. Kaj se samo meno to zdi dosti? Ker jaz se vozim vsak dan 10km do sluzbe mestna voznja in imam povprecje po 5000km 6,4. 

Mestna vožnja? Gas, bremza? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, ignacij said:

 potem je 7,9l ocitno previsoka poraba

 

Neki takega je pri men na CD175 awd, mam pa vsak dan cca 20km avtoceste do sluzbe, pa 20km nazaj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 hours ago, Deeyan said:

 

Neki takega je pri men na CD175 awd, mam pa vsak dan cca 20km avtoceste do sluzbe, pa 20km nazaj. 

Jaz mam par km majn na trenutni novi službi ,.. nič ne šparam pa imam 7.4l(CD175)

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je scania napisal:

8litrov porabe so imeli letniki 1994 z 1.6 motorjem in posrednim vbrizgom. Tako da v danasnji dobi z direktnim vbrizgom atmosferski motor 8 litrov no go 😁😁😁😁 se mora pa res zelo grdo vozit. Al pa je ogromno prostega teka. Takšno porabo bi jaz dal cx5 ker je težja in večji upor.

Tečni ste s temi porabami, BMW 520i šestak 150km bencin MB-Portorož 35 litrov bencina leta 99,pa kaj,se nikdar ne obremenjujem s porabo četudi je 10l al pa več,že more bit tak,glavno da je veselje v vožnji:jupiii:

 ?If you?re afraid to fail, then you?re probably going to fail.? ? Kobe Bryant

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Stinica napisal:

Tečni ste s temi porabami, BMW 520i šestak 150km bencin MB-Portorož 35 litrov bencina leta 99,pa kaj,se nikdar ne obremenjujem s porabo četudi je 10l al pa več,že more bit tak,glavno da je veselje v vožnji:jupiii:

Tudi to je res,važen je užitek.😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem slišal že od večine znamk, pa tudi roko na srce pravih karavanov je čedalje manj in večina ponuja zgolj njihove Cross verzije, kot npr. Hyundai i30, Fiat Tipo, ipd... Kot prvo nimaš z njim nikjer peljati, razen kakšen makadamček, posledično pa so dražji rezervni deli sploh kar se tiče podvozja. 

Nič drugega kot zgolj šminka

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Stinica napisal:

Tečni ste s temi porabami, BMW 520i šestak 150km bencin MB-Portorož 35 litrov bencina leta 99,pa kaj,se nikdar ne obremenjujem s porabo četudi je 10l al pa več,že more bit tak,glavno da je veselje v vožnji:jupiii:

Ne obremenjuješ se s porabo, s ceno goriva pa se? 

So neke meje porabe in zame je 8litrov povprecna poraba prevec za takšen model ce pa tebi ni pa ni, te noben ne sili da mors to brat. Smo imeli chryslerja grand voyagera 1998 3.3 bencinar in avtomatik pa je bilo povprečje 10litrov. Zdaj pa primerjaj v6 al 3.3 motor z 2.0 atmosfercem, 8litrov je preveč. Vzrokov je pa lahko vec mogoce je ogromno prostega teka. 

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

Ne obremenjuješ se s porabo, s ceno goriva pa se? 

So neke meje porabe in zame je 8litrov povprecna poraba prevec za takšen model ce pa tebi ni pa ni, te noben ne sili da mors to brat. Smo imeli chryslerja grand voyagera 1998 3.3 bencinar in avtomatik pa je bilo povprečje 10litrov. Zdaj pa primerjaj v6 al 3.3 motor z 2.0 atmosfercem, 8litrov je preveč. Vzrokov je pa lahko vec mogoce je ogromno prostega teka. 

Si imel pa odlično porabo,naš sosed je imel z enakim 12 litrov¡:hohoho:

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Bini napisal:

Si imel pa odlično porabo,naš sosed je imel z enakim 12 litrov¡:hohoho:

Saj če si pazil je šlo 🙂 drugače pa svetovn avto za tisti čas. Imel je leder pa beš barve je bil v notranjosti. Res super avtek 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Ne obremenjuješ se s porabo, s ceno goriva pa se? 

So neke meje porabe in zame je 8litrov povprecna poraba prevec za takšen model ce pa tebi ni pa ni, te noben ne sili da mors to brat. Smo imeli chryslerja grand voyagera 1998 3.3 bencinar in avtomatik pa je bilo povprečje 10litrov. Zdaj pa primerjaj v6 al 3.3 motor z 2.0 atmosfercem, 8litrov je preveč. Vzrokov je pa lahko vec mogoce je ogromno prostega teka. 

Tudi s ceno goriva se ne,če mam 25 jurjev za avto se ne bom sekiral za 2-3 litre goriva,več mi pomeni uživanje v vožnji,kot pa gledanje porabe.Če bom pa moral gledat na porabo,si bom omislil nov moped.

  • Všeč 2
  • Haha 1

 ?If you?re afraid to fail, then you?re probably going to fail.? ? Kobe Bryant

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je TiEn napisal:

Vprašanje če ne bi imeli možnosti kupiti mazde in bi imeli recimo dovolj denarja za kaj dobrega kaj bi kupili?

Moja prva izbira bi bia v60 / v60r T6
Mogoče kak audi a4 karavan


 

Moja izbira bi bila kak hud Ford Mondeo. Mogoče bi šel malo celo bolj v eksote in pogledal za Cadillacom CTS.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.