Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


sko4p

Priporočeno sporočilo

pred 39 minutami je Berbasecks napisal:

Ne, sej je tud naju čakala ca 10 dni že v Sloveniji, preden se je vse prek FURSa zrihtalo. V sredo je pa končno bila zelena luč za registracijo in testno vožnjo.  Sva šla prek narociavto.si ampak prav avto sva pa že sama našla na mobile.de :)

 

Bom vsekakor spremljal in se mogoče udeleživa. Tud mene zanima, a so kake šanse za met pod 9l/100, sploh ob najinem načinu vožnje, k oba rada kdaj prtisneva.

 

 

edit: barva je pa sigurno tale daleč najlepša ja. Pa še tako je, da za tole ni bil potreben kompromis, ker glede ostalih barv se ne strinjava najbolj :D

Zato pa pridita, da v direktni primerjavi ugotovita, koliko je realna  poraba napram ostalim. 🤗

Kar se pa tiče rdeče barve je res lepa a delikatna. Je zelo zelo tanek sloj  pobarvan (80 mikronov). ostale barve so do 1,4 mi krona, zaradi 3D efekta in se kar pozna sledi kamenčkov. Predlagam ti, da greš v kako avtoličarsko delavnico kjer ti zmešajo kak deci barve za drobna popravila. Se splača sproti popravljati. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

21 minutes ago, Scr3am said:

Jest imam 2.5 sicer druga generacija in je poraba 8.3-8.5. Pa se ga ne spara :)

 

Bomo držali pesti. Zdej tale prvi tank tko ni merodajen :)

 

Sva pa do zdej npr. imela Hondo Jazz 2009 1.4. 100km, pa je bila poraba ca 6-6.5l. Fantastičen avto, samo premajhen in prešvoh (škoda nismo imelu v EU une 120km verzije)

Popravljeno od Berbasecks
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Berbasecks napisal:

 

Bomo držali pesti. Zdej tale prvi tank tko ni merodajen :)

 

Sva pa do zdej npr. imela Hondo Jazz 2009 1.4. 100km, pa je bila poraba ca 6.5l. Fantastičen avto, samo premajhen in prešvoh (škoda nismo imelu v EU une 120km verzije)

Je kar razlika že v sami teži avta. Karavan tehta nekje 1,6 tone in se mora poznati tudi večja poraba. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Berbasecks napisal:

Bom vsekakor spremljal in se mogoče udeleživa. Tud mene zanima, a so kake šanse za met pod 9l/100, sploh ob najinem načinu vožnje, k oba rada kdaj prtisneva.

Z lahkoto, sam imam 6,8 po prevozenih 22k

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Berbasecks napisal:

Je registriran in doma od prejšnje srede, ampak načeloma ne slikam prav veliko, tako da sam sploh še nimam kake slike. Ma samo žena tako, kjer je tud ona. Sem pa nameraval malo poslikati in mogoče objaviti v tisti spoznavni del foruma.

 

Itak bo to v večini njen avto, ker se vozi v službo, js mam pa 500m peš :D

Zamenjaj službo, da se boš lahko z mazdo vozu... 😂

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

Sam, da se ne bo zgodilo tako kot na zadnjem pred cca 8 leti, ko so vsi razlagali kako bodo prišli, na koncu sva pa z Juresom sama ostala na poraba testu. ?zmeden?

Jaz če nekaj obljubim se tega tudi držim. In mislim, da je še kar nekaj mazdašev tu gor, ki so resni. Ko bomo ugotavljali kdo pride in se vpisovali, se bomo vpisali tisti, ki bomo prišli.

Ne pa :"ne morem, pa bi prišel pa moram k tašči na obisk, pa imam pedikerja, žena mi ne da ključev od avta... Napiši se in potem tudi pridi. 

  • Ljubim 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

19 minutes ago, Alex said:

Jaz če nekaj obljubim se tega tudi držim. In mislim, da je še kar nekaj mazdašev tu gor, ki so resni. Ko bomo ugotavljali kdo pride in se vpisovali, se bomo vpisali tisti, ki bomo prišli.

Ne pa :"ne morem, pa bi prišel pa moram k tašči na obisk, pa imam pedikerja, žena mi ne da ključev od avta... Napiši se in potem tudi pridi. 

 

Js rajsi zadnji trenutek potrdim, da pridem, kot pa da neki obljubim pa me pol ni 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Deeyan napisal:

 

Js rajsi zadnji trenutek potrdim, da pridem, kot pa da neki obljubim pa me pol ni 🙂

Itak. Ok. Lahko kdo potrdi , da pride, pa zadnji moment zboli. Ali pa pride kaj vmes. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Nejc1986 napisal:

Jaz sem za. Bi pa prosil, da se točen datum določi do 15.4.ker si moram na sihtu za vsak slučaj urediti frei dan... 

velja... razmišljam še a bi dal anketo za datum, al bi kr tko avtokratsko določil enega. Glede da je to drugo zadnje čase zelo popularen način odločanja se kr malo nagibam k temu. Hehe 🤪

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

velja... razmišljam še a bi dal anketo za datum, al bi kr tko avtokratsko določil enega. Glede da je to drugo zadnje čase zelo popularen način odločanja se kr malo nagibam k temu. Hehe 🤪

Daj anketo če smo za anketo ali za avtokratsko odločitev :)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Boss napisal:

velja... razmišljam še a bi dal anketo za datum, al bi kr tko avtokratsko določil enega. Glede da je to drugo zadnje čase zelo popularen način odločanja se kr malo nagibam k temu. Hehe 🤪

Največ dva datuma, da smo nekje na pol. Enega določi ti, kot se spodobi za Boss-a, drugega daš kot opcijo. 

In se preštejemo.Več kot je demokracije večji kaos je. 😋

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ti si dal predlog za meeteing (če se ne motim) , pomojem je fer da ti izbereš datum... Mi lahko zgolj napišemo kdaj bi nam pasalo, ampak saj vemo kako je ponavadi na koncu s temi planiranji... 

 

Meni je vseeno kdaj, sem prilagodljiv, če bom frei v službi (kar si lahko uredim, če izvem datum pravi čas).

 

Prevec demokracije škodi :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

A dam najprej anketo, če hočmo sploh met anketo za demokratsko odločanje al raje avtoritarno?

Daj avtoritativno samo dva termina.Ni kaj dosti za filozofirati. Če je to sobota ni vrag, da ne bomo našli časa za druženje. Tisti pa, ki so v užbah bodo imeli dovolj časa za si zrihtat fraj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Tale ikona je res dober indikator za aktivnost regeneracije. Včeraj mi je modra barva ikone motorja izginila 3 minute pred ciljem oz. 20 minut po začetku vožnje, in potem sem namenoma vozil, dokler se ni spet obarvala modro. Presenečen sem bil, da je postopek regeneracije trajal kar 14 minut. V v mojem primeru to pomeni, da se na vožnjah, ki v povprečju trajajo cca 20 minut po avtocesti (25 km), le redko zaključijo v okviru ene vožnje. To verjetno ni najbolje. 

To trdim vedno. Je pa tudi res, da s tem oljem Motul, ki ga imam sedaj v motorju, se vse skupaj konča precej prej kot prej z original Mazdinim. Nekje v 19-20 kilometrih povprečno. Je pa priporočljivo, da vozš takrat, ko se izvaja regeneracija, nad 2000 obrati. Tako se vse skupaj prej dokonča pa tudi za motor je takrat to bolje. Pa še razpihaš ga sproti. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Janez007 napisal:

To je torej avto primeren za vožnje daljše od 30 - 40 km ... 

Itak je vsak avto primeren za vožnjo na takšne razdalje, naj bo to dizel ali benzinar. Je pa tudi res, da novejšim FL od letnika 2016  te delne regeneracije ne škodijo več kot prvim modelom, ko se je res drastičbo hitro višal nivo olja zaradi nafte v olju. Je pa priporočljivo, da se menja olje na vsakih 10000 kilometrov in imaš mir, ker bo imelo olje še vedno dobre mazalne sposobnosti. Ravno včeraj sem gledal nivo olja in je po 9 mesecih od menjave točno na isti točki, kot ko sem ga zamenjal (na tričetrt med sredino in max). 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.