Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


sko4p

Priporočeno sporočilo

Ni panike... ene 15 minut rabiš pa skriješ kabel pod strešno tapeto, mimo airbaga pod A stebričkom, dol do praga pod vrati in pod sedežem do sredinske konzole, kjer ga vtakneš v priključek za vžigalnik.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo, kako bi pokomentirali tole Mazdo? Nisem še tako daleč, da bi se dogovarjal za pregled pri mehaniku, zaenkrat se samo slinim nad fotkami. In se prepričujem, da ne rabim menjat svoje 2 leti starejše Škode, s katero v prihodnje naj ne bi imel nekih izrednih stroškov (je ravno po velikem servisu). Ampak kaj, ko mi je tako dolgočasna in neudobna. 

 

Pozna kdo prodajalca? Vidim, da je prodal že kar nekaj Mazd. Mi je pa nenavadna linija havbe pri sprednji levi luči. 

 

1065346.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD Revolution Top AUT..LED.NAVI...., letnik:2016,14999 EUR ::...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je gasparri napisal:

Zdravo, kako bi pokomentirali tole Mazdo? Nisem še tako daleč, da bi se dogovarjal za pregled pri mehaniku, zaenkrat se samo slinim nad fotkami. In se prepričujem, da ne rabim menjat svoje 2 leti starejše Škode, s katero v prihodnje naj ne bi imel nekih izrednih stroškov (je ravno po velikem servisu). Ampak kaj, ko mi je tako dolgočasna in neudobna. 

 

Pozna kdo prodajalca? Vidim, da je prodal že kar nekaj Mazd. Mi je pa nenavadna linija havbe pri sprednji levi luči. 

 

1065346.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD Revolution Top AUT..LED.NAVI...., letnik:2016,14999 EUR ::...

 

 

havba pri luči je pri vseh enako narjena, to ni straha :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je gasparri napisal:

Zdravo, kako bi pokomentirali tole Mazdo? Nisem še tako daleč, da bi se dogovarjal za pregled pri mehaniku, zaenkrat se samo slinim nad fotkami. In se prepričujem, da ne rabim menjat svoje 2 leti starejše Škode, s katero v prihodnje naj ne bi imel nekih izrednih stroškov (je ravno po velikem servisu). Ampak kaj, ko mi je tako dolgočasna in neudobna. 

 

Pozna kdo prodajalca? Vidim, da je prodal že kar nekaj Mazd. Mi je pa nenavadna linija havbe pri sprednji levi luči. 

 

1065346.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD Revolution Top AUT..LED.NAVI...., letnik:2016,14999 EUR ::...

 

Izgleda v redu. Vsekakor bo bolj športna vožnja kot v škodi. Tisto pri luči mi tudi meni izgleda malo čudno a je mogoče le "optična  varka". Bi treba videt v živo. 🤔

Ko jo boš šel gledat in se mogoče bolj že odločil, pa poglej nivo olja, če deluje pravilno  avtomatsko zapiranje ogledal, če ni popokane lak na platiščih. To bi bilo to. 😉

pred 4 minutami je Deeyan napisal:

 

havba pri luči je pri vseh enako narjena, to ni straha :)

Res je. Sem pogledal na sliko moje in je enako. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam še ostale oglase prodajalca te Mazde, ki sem jo prilepil. In vidim med prodanimi oglasi ta isti avto, le da je imel 2000km manj. Kot da bi ga kdo vrnil in se spet prodaja. Vem, da je o teh teorijah zarot bz debatirati po forumu, a vseeno... pregledam precej oglasov, a takega primera še nisem videl. 

 

1047334.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD...

 

Popravljeno od gasparri
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je gasparri napisal:

Gledam še ostale oglase prodajalca te Mazde, ki sem jo prilepil. In vidim med prodanimi oglasi ta isti avto, le da je imel 2000km manj. Kot da bi ga kdo vrnil in se spet prodaja. Vem, da je o teh teorijah zarot bz debatirati po forumu, a vseeno... pregledam precej oglasov, a takega primera še nisem videl. 

 

1047334.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD...

 

Če ti je bilo kaj  sumljivo, preskoči tak oglas. Sicer pa lahko zahtevaš win številko avta in ti na mazda servisu natisnejo celo zgodovino. Pa lahko primerjaš podatke. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, prvo pridobi VIN in preveri na mazdi. Prav tako imas spletno stran na kateri avtomatsko dobis nekaj podatkov. Drugace pa tako kot vedno svetujem nakup M6 bencinarja 2.5l. 

 

AVTOLOG.SI

Brezplačno VIN iskanje, na podlagi odprtih podatkov iz portala OPSI. Poročilo o zgodovini vozila - kilometrina, ali je bilo...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je gasparri napisal:

Se strinjam, seveda bom konkretno preveril, če se odločim za menjavo avta. Vseeno sem napisal to opazko, mogoče bo to prebral kak drug potencialni kupec in postal pozoren oz. dodatno preveril. 

Tega pa gledam, ker rabim 4x4. Lp

 

Kaj pa nakup v Nemčiji? Večja izbira in število avtomobilov. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mazdi ti nebojo nic sprintali dokler nisi lastnik vozila. Zal. GDPR pa te fore. Imas pa nekatere podatke  brezplacno na voljo na spletni strani avtolog.si. Kar se pa dashcama tice pa se malenkost potrudi in kable potegni do varovalke in zvezi na 12V. Meni osebno totalno cesko zgleda, da imas na vticnici.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Scr3am napisal:

Na mazdi ti nebojo nic sprintali dokler nisi lastnik vozila. Zal. GDPR pa te fore. Imas pa nekatere podatke  brezplacno na voljo na spletni strani avtolog.si. Kar se pa dashcama tice pa se malenkost potrudi in kable potegni do varovalke in zvezi na 12V. Meni osebno totalno cesko zgleda, da imas na vticnici.

Meni so ga, čeprav je bil avto še v Nemčiji in nisem bil še jaz lastnik. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobr let nazaj sem na bmw servisu hotel preveriti en avto in sem dobil tak odgovor. Isto se je zgodilo 2 mesece kasneje na škoda servisu. 😕. Je pa tudi res, da ce je z avtom vse vredu ti bo lastnik brez problema posredoval izpiske. Jaz vem, da bi za svojega v primeru, da bi "bodoci" lastnik to zelel imeti predn kupi avto.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz pred nakupom na Škoda servisu nisem dobil nič. Sem pa potem isto leto na dopustu imel avto na servisu na Hrvaškem. Oni so mi brez problema sprintali vse. Še celo sami so se ponudili, če rabim.

 

No, pri nas sicer dobiš datum servisa in št. kilometrov, od hrvatov pa imam spisek, kaj vse je bilo menjano.

Popravljeno od gasparri
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Scr3am napisal:

Dobr let nazaj sem na bmw servisu hotel preveriti en avto in sem dobil tak odgovor. Isto se je zgodilo 2 mesece kasneje na škoda servisu. 😕

Za Mazda servise sem že od par njih slišal, da ti znajo ustreči glede tega. Zdaj, ali dobijo vsi te podatke je pa drugo vprašanje. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je gasparri napisal:

Gledam še ostale oglase prodajalca te Mazde, ki sem jo prilepil. In vidim med prodanimi oglasi ta isti avto, le da je imel 2000km manj. Kot da bi ga kdo vrnil in se spet prodaja. Vem, da je o teh teorijah zarot bz debatirati po forumu, a vseeno... pregledam precej oglasov, a takega primera še nisem videl. 

 

1047334.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 AWD...

 

Sem kranjčan in ko sem videl kdo to prodaja, bi se tega šverota izognil, ne poznam v kranju kakega dobrega dilerja, večina avtov uvoženih, zgodovina verjetno nejasna....ne bi dal 15k eur kar tako, bi raje gledal kakega bolj preverljivega prodajalca (sicer lahko da je vse ok, ampak kot rečeno v KR je veliko mojstrov preprodajalcev, katerim vemo kaj je osnovni cilj...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Scr3am napisal:

 Kar se pa dashcama tice pa se malenkost potrudi in kable potegni do varovalke in zvezi na 12V. Meni osebno totalno cesko zgleda, da imas na vticnici.

Zakaj češko? Vtičnica je v sredinskem naslonu in se je ne vidi. Tistih 15 cm kabla, ki gre ven, gre do tal točno med naslonom sedeža in sredinsko konzolo. Kdor ga hoče videt ga mora prav poiskat. Vse ostalo je pa skrito pod tapetami. :nevem:

 

Ne vem zakaj komplicirat pa prklaplat na varovalke in tvegat garancijo, če se da vse lepo priklopit in tudi snet brez, da bi karkoli spreminjal na avtu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 4/3/2021 at 4:10 PM, Berbasecks said:

Eno morda glupo vprašanje. Saj ta sprednja kamera najverjetneje ne more služiti kot dashcam? 

Ga bom moral še premontirati iz prejšnjega avta :D 

Prav nič se ne veselim skrivanja kabla

 

Za kable ni tak problem, problem je edino mogoče a stebriček, kjer s ti lahko zgodi (če nisi ful nežen) da odtrgaš plastični zatič (na patent) in je pol to treba menjat z drugim. Sicer pa ni sile, vse po avtu je plug & play :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A stebricek je tisti ob robu vetrobranskega stekla? Tam sploh ni treba snemati plastike... kabel lahko lepo zatlacis za rob in se nic ne vidi ... Vsaj tako, sem jaz naredil ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.