Skoči na vsebino

Motnje radarskega tempomata (fake zaznava pred avtom)


marko91

Priporočeno sporočilo

A je se kdo (s tem sistemom) zaznal kje na cesti kdaj, da mu kdaj za teenutek zapiska opozorilo za ‘crash’, ker zazna nek objekt pred seboj?

 

V Sloveniji je nekaj punktov, ki zmedejo avte (kovinska ograja, itd).

Na treh nasih avtih razlicnih znamk toyota, Fiat in mojem svedu smo opazili na dveh tockah tako situacijo, povsod gre za kovinski objekt pred levim ovinkom, in povsod na primer ni crt na tleh.

prvic je ocitno zvita ograja, drugic pa verjetno drog prometnega znaka.

 

avti ne bremzajo ampak dajo samo za sekundo panic mode in opozorilo.

 

se komu na mazdi kdaj zgodilo kaj takega (med voznjo). 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se mi dogaja na AC, ko je cesta speljana v ovinek, tovornjak je na voznem pasu, js pa na prehitevalnem, pa mi učasih zaznava kot da sem za njim in mi bremza

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se dogaja isto kot je napisal @Deeyan, kar me zelo moti, saj mores pri voznji s tempomatom neprestano paziti na taksne situacije in voziti cimbolj ob robu vozisca da ne zazna tovornjaka. Da ne govorim o bremzanju ko se nekdo vkljuci pred teboj na prehitevalni pas... Imam nastimano zaznavo na najkrajso razdaljo pa se to ni dovolj ker zazna obcutno prehitro za moj okus. Vglavnem ce ni avtocesta prazna je to precej motece

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enako ja. Na AC gre tudi meni to včasih na živce, ampak ni pa to neki ful moteče. Včasih gre lepo mimo, včasih pa ne, ponavadi res če je levi ovinek, in sem na prehitevalnem na voznem pa res kak tovornjak ali kaj podobnega. Bremzanje sicer ni tako silovito, da bi ogrožal druge, je pa nepotrebno..vsaj za nas. Za računalnik pa najbrž je, ker očitno ni siguren 🙂 

 

To da pa včasih kje zapiska pa ni panike. Sem se pa že spraševal, ali dejansko samo piska, ali bi tudi zabremzal, to pa še nisem probal, pa sem bil parkrat že kar blizu avta, ki je zavijal dol s ceste :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V zadnji M3 in CX-30 ter M6 zadnji FL naj bi gledal še kot volana in temu primerno izločil situacije v ovinku. Tako, da glede na to kaj ostali opažate bi rekel, da je celo res.

 

Po drugi strani pa tako kot pravi Spekter v zadnjem stavku, da se avto včasih prav splaši v situacijah, da nekdo zavija s ceste levo in desno ti se mu pa približuješ. Sistem ne razume, da zavijajočega avta kmalu ne bo več tam, ampak je prepričan, da se misliš zaletet zato včasih prav panično zavira.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri prejsnji sestici se mi je to nekajkrat pojavilo.... ampak res zelo redko... Pri sedanji CX-5 pa se nikoli... Sam precej vozim s pomocjo radarskega tempomata ... tudi na lokalnih cestah... in ne samo na AC... Sploh cijazenje v koloni je milina... So pa nekateri, ki jih ti novodobni pripomocki bolj motijo kot pomagajo :D ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Jest napisal:

Pri prejsnji sestici se mi je to nekajkrat pojavilo.... ampak res zelo redko... Pri sedanji CX-5 pa se nikoli... Sam precej vozim s pomocjo radarskega tempomata ... tudi na lokalnih cestah... in ne samo na AC... Sploh cijazenje v koloni je milina... So pa nekateri, ki jih ti novodobni pripomocki bolj motijo kot pomagajo :D ...

Res je. Jaz imam večino teh "pomagal" izklopljenih. Celo samodejno delovanje brisalcev. Moti me, ko je zjutraj kdaj rosa na šipah pa kar nekaj briše v prazno. Edino samodejne luči so mi v redu. Sicer pa, kdor ne zna voziti brez pomagal mu tudi pomagala kaj dosti ne pomagajo. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samodejne dolge so res cool... brisalce redko uporabljam, ker na AC-jih skrbi Rain-x, da je šipa normalno pregledna. Za radarski tempomat je na AC malo zoprn, ker je treba menjavat pas pri prehitevanju in če ne narediš dovolj zgodaj (navadno zaradi prometa na levi) začne zavirat, čeprav sam oceniš, da bo lepo tekoče šlo mimo. Najbolj primeren je dejansko samo za vožnjo v koloni.

 

Line assist, I-stop in podobne zadeve pa so bolj marketinški trik kot pa kaj pomembnega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Sicer pa, kdor ne zna voziti brez pomagal mu tudi pomagala kaj dosti ne pomagajo. 😉


Saj vem, da si ti itak v vsem "najjači" in najboljši, ostali smo pa sami amaterji... 🤣 ... zato bo raje tiho... ;)

 

 

 

 

pred 1 uro je Boss napisal:

Samodejne dolge so res cool... brisalce redko uporabljam, ker na AC-jih skrbi Rain-x, da je šipa normalno pregledna. Za radarski tempomat je na AC malo zoprn, ker je treba menjavat pas pri prehitevanju in če ne narediš dovolj zgodaj (navadno zaradi prometa na levi) začne zavirat, čeprav sam oceniš, da bo lepo tekoče šlo mimo. Najbolj primeren je dejansko samo za vožnjo v koloni.

 

Line assist, I-stop in podobne zadeve pa so bolj marketinški trik kot pa kaj pomembnega.


Radarski temp9mat uposteva tudi to, ce das zmigavce... Ce torej vozis po “BMW-jevsko” ... torej brez zmigavcev... potem se zna zgoditi, da sistem ne dela, kot pricakovano... ;) Se mi se ni nikoli zgodilo, da bi zaviral v taki situaciji...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Po drugi strani pa tako kot pravi Spekter v zadnjem stavku, da se avto včasih prav splaši v situacijah, da nekdo zavija s ceste levo in desno ti se mu pa približuješ

Ja to je pa se bolj motece, prvic mi je pobremzal na fertik, sama sreca da ni bilo nobenega zadaj, sedaj sem bolj previden, sam se zmeri te hitro preseneti, izklopit pa nocem ker je zadeva kar se tice varnosti dobra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel sam tudi dve taki situaciji. Ena je tud kot filmček objavljena na forumu. Ja v tistem trenutku bi kar izklopil pol si pa rečeš, da takrat, ko pa bi dejansko lahko zadeva rešila karambol bi se pa po glavi tolkel, če bi imel izklopljeno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa vsega tega nimam in mislim,da se na vso to tehniko ne bi preveč zanašal,ker to kar imam zdaj v avtu mi je ravno prav. Meni je zaenkrat dovolj,da me opozori ne pa funkcije ki brez mojega nadzora zavirajo,zavijajo,pospešujejo itd. Mogoče prav pride,če si malo neroden in šlampast, to pa še mogoče pride čez nekaj let...:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so Japonci so delali za dolge, ravne avtoceste, ne pa Slovensko skropucalo kjer je več ovinkov kot na kakšni lokalni cesti :D

 

Meni je kdaj moteče, sem se že navadil da v ovinkih dam cancel če vidim da je tovornjak in resume ko grem mimo.

 

Mi je pa včeraj prvič zablokiralo radarski tempomat - nabralo se je neko govno čez cel znak (mešanica blata, snega, tam pred Postojno). Nisem pa vedel da če tako naredi izgubiš komplet tempomat. Sem mislil da lahko še vedno uporabljaš kot navadnega ampak zgleda da ne 🤔

 

No sej čez par kilometrov se je zadeva očistila sama od sebe tako da all good :)

 

Da bom ontopic, ja do sedaj mi je v 2 letih 2x to naredilo, in sicer ko je cesta bila speljana najprej dol in nato v ovinek navzgor mi je zaflešalo parkrat tisti "BRAKE" "BRAKE" in pole normalno naprej. Je pa mal grozljivo ne da ne :D mogoče je pa bil kakšen duh in je lih prečkal cesto tam :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiva opazanja, a je ta AC odsek za trojanskim tunelom proti LJ?

On 3/19/2021 at 9:51 AM, Alex said:

Zato pa ga ne uporabljaš in je mir. Jaz sem se čisto ovadil voziti z tempomatom tudi na avtocestah.Mi je bolj zabavno pa tudi avto imam bolj pod kontrolo. 

Za Koper Lj se gre. Pojdi v Beograd po Hrvaskem delu sam z nogo na gasu 4 ure....ali podobne poti veckrat na teden.

radarski rempomat je drugace noro dobra zadeva. Ampak zdaj vidim da ima tehnologija moznos napake zaznavanja, ni samo švedska gajba s temi problemi.

 

Tehnika v avtih je odvisna od senzorjev. Zato pa tudi v snegu ali zakritih crtah tehnika odpove, takrat pridejo spet v ospredje cloveski mozgani in ‘human 360’. Umetna intelegenca je lahko se ne vem kako intelegentna ampak plbrez inputov ima takoj IQ 10

Popravljeno od marko91
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 3/19/2021 at 6:17 AM, Deeyan said:

se mi dogaja na AC, ko je cesta speljana v ovinek, tovornjak je na voznem pasu, js pa na prehitevalnem, pa mi učasih zaznava kot da sem za njim in mi bremza

Da mogoce ne driftas mimo pa gleda nos proti kamionu :) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 3. 2021 ob 12:25 je Boss napisal:

Vedno dam žmigavec, saj imam line assist nastavljen, da mi zapiska, ko prečkam črto brez žmigavca. Ker nočem, da piska dajem žmigavec vepovsod 😂

Pa ti izpolniš mesečno  kvoto žmigavcev še za voznike audijev in bmw-jev. 🤪🙂

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Pa ti izpolniš mesečno  kvoto žmigavcev še za voznike audijev in bmw-jev. 🤪🙂

Pa saj zadnje čase tudi oni uporabljajo zmigovce. Mogoče sicer zato ker jim na ročico obešena smrde.. Eee... Dišeča smrecica sproži tisto 3kratno zmiganje. Sodobna tehnologija pa to... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Pa ti izpolniš mesečno  kvoto žmigavcev še za voznike audijev in bmw-jev. 🤪🙂

:), žal je to prekršek, če jih ne daješ, mene je enkrat na primorki sledila provida in med drugim sem dobil tudi za to kazen, ko sem ga prijazno vprašal ali moram res za vsak izhod/vračanje dati žmigavc mi je pojasnil da ja, kot tudi da se moraš stalno vračati na desni pas, četudi je 300m pred tabo kamion, za katerega veš, da ga boš prehitel čez 5 sekund....kr neki :), ampak nimaš kaj, od takrat sem se nekako navadil na to tipkanje žmigavca :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je sportman333 napisal:

:), žal je to prekršek, če jih ne daješ, mene je enkrat na primorki sledila provida in med drugim sem dobil tudi za to kazen, ko sem ga prijazno vprašal ali moram res za vsak izhod/vračanje dati žmigavc mi je pojasnil da ja, kot tudi da se moraš stalno vračati na desni pas, četudi je 300m pred tabo kamion, za katerega veš, da ga boš prehitel čez 5 sekund....kr neki :), ampak nimaš kaj, od takrat sem se nekako navadil na to tipkanje žmigavca :) 

Tudi jaz imam že pomojem kar malo bolestno navado prižiganja žmigavcev.

 

Predvsem delam to zato, da mi ostane v navadi (ko sem 2leti nazaj delal izpit za C kategorijo je bilo fajn da se nisem odvadil tega).

 

Pa fajn je pri počasni vožnji na neosvetljenih parkingih, da mi luč osvetli ovinek še preden zapeljem vanj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je sportman333 napisal:

:), žal je to prekršek, če jih ne daješ, mene je enkrat na primorki sledila provida in med drugim sem dobil tudi za to kazen, ko sem ga prijazno vprašal ali moram res za vsak izhod/vračanje dati žmigavc mi je pojasnil da ja, kot tudi da se moraš stalno vračati na desni pas, četudi je 300m pred tabo kamion, za katerega veš, da ga boš prehitel čez 5 sekund....kr neki :), ampak nimaš kaj, od takrat sem se nekako navadil na to tipkanje žmigavca :) 

Se pravi, da ga tudi ti nisi prej preveč uporabljal? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.