Skoči na vsebino

Mazda 6 - zvočniki in tresenje vrat


ignacij

Priporočeno sporočilo

Pregledal sem teme zvočnikov, vendar nisem našel rešitve. Imam M6, l 2017.

 

Problem je, da mi pri povečani glasnosti radia in malo močnejših basih začnejo vibrirati vrata oz. pomoje je kriva krmilna enota na kateri so gumbi za stekla in ogledala, ki vibrira. To enoto sem vzel ven in extra obložil s peno, kar je nekoliko pomaglo, vendar ne popolno, zato sumim da se trese še nekaj poleg te enote, saj ko fizično pritisnem z roko na del vrat, kjer je utor za zapiranje oz. vleko vrat vibriranje preneha. Torej vibriranje preneha, ko so neki notranji deli vrat dovolj trdno fiksirani med seboj. Enak vibracijski zvok se pojavlja tudi na sovoznikovih vratih, vendar ga niti ne slišim ker je oddaljen, razen če me pijanega vozi žena.

 

Zadeva me moti bolj kot pleša na glavi tko, da če ima kdo kakšen nasvet kje je trik naj ga prosim izusti in mi odpre oči, da spregledam tako kot takrat ko zagledam lepe joške.

 

 

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je ignacij napisal:

Pregledal sem teme zvočnikov, vendar nisem našel rešitve. Imam M6, l 2017.

 

Problem je, da mi pri povečani glasnosti radia in malo močnejših basih začnejo vibrirati vrata oz. pomoje je kriva krmilna enota na kateri so gumbi za stekla in ogledala, ki vibrira. To enoto sem vzel ven in extra obložil s peno, kar je nekoliko pomaglo, vendar ne popolno, zato sumim da se trese še nekaj poleg te enote, saj ko fizično pritisnem z roko na del vrat, kjer je utor za zapiranje oz. vleko vrat vibriranje preneha. Torej vibriranje preneha, ko so neki notranji deli vrat dovolj trdno fiksirani med seboj. Enak vibracijski zvok se pojavlja tudi na sovoznikovih vratih, vendar ga niti ne slišim ker je oddaljen, razen če me pijanega vozi žena.

 

Zadeva me moti bolj kot pleša na glavi tko, da če ima kdo kakšen nasvet kje je trik naj ga prosim izusti in mi odpre oči, da spregledam tako kot takrat ko zagledam lepe joške.

 

 

Najboljša varianta je, da si lepo vzameš čas, pa eno dobro muziko zraven poslušaš (obvezno rock, ker pomirja) in razdreš lepo počasi vrata. In si v miru, brez stresa ogledaš stanje v vratih in sam zvočnik, kako je pritrjen. In vse okoli njega. Nato spiješ pivo, se počohaš po glavi, razmisliš in greš počasi ugotavljati  komponento po komponento, da ugotoviš, kje tiči zajec. Seveda ta čas nabiješ glasbo z najglobljimi basi (predlagam CD z albumom  Tambu  od skupine Toto). Ni vrag, da ne boš prišel zagati do dna in ko boš našel napako, se ti bo zdela smešna.

Na koliko pa imaš, mimogrede, nastavljene base? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je ignacij napisal:

Na 1

Hm, v redu. Saj načeloma se tresejo vrata, če daš volume nad 35.Celo vzvratno ogledalo, če ga dobro pogledaš, se pri višjih glasnosti in poudarjenih basih  trese. Kot sem ti predlagal, pojdi lepo po vrsti od znotraj vrat  proti ven. Druge ni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobi se tudi tanka samolepilna akusticna pena, ki se lako nalepi med stike raznih plastičnih delov, razne lajstne, pokrovi,... To prepreči direkten stik trde plastike med samo in s tem prepreči vibriranje, pokanje, čričke 😉

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to rešiš sam. Če je to na zunanji strani, pač gledaš kje ti poka , pa saj to si že našel , lokacijo mislim? Tisto na krmilni enoti je tudi meni, pa sem potel na tisti joystick za ogledala v tisto špranjo notri samo dodal majhen konček dvostranskega tesa lepila..tisti prozorni ki je malenkost debelejši. in je ok.

 

Imam pa seveda zvočno izolirana vrata, tako da to bi tudi tebi sigurno rešilo, lahko se lotiš tudi sam, to ni nobena težava. Daš dol panel, ter pred tem kupiš samolepljive plošče, jaz imam od ground zero se mi zdi in limaš...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je DonFelipe napisal:

Saj to sem želel povedati, omenjeno nabaviš pri njih, ostalo pa postoriš sam.

Je pa problem pri današnjih vozilih kjer je vse natlačeno, zvočniki pa so čedalje manjši in skriti v tapetah.

Edino klasični Jeep in ostali pravi terenci imajo to lepo rešeno.

No, pri Mazdah ni na srečo tako. V Mazdi 6 (pa mislim, da tudi v cx5) se v vratih nahaja velik mid-bass 9" (skoraj 23 cm velik) zvočnik Bose. In zato lahko res pride ob poslušanju glasnih nizkih tonov do raznih vibracij. Ampak v tem primeru je vzrok res nekje v stikih plastičnih delov. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah pri šestici neke hude komplikcije tle pri tapetah ni. Sem nekaj časa nazaj napeljeval neke žicet tam za ambientalno, in je simpl.

 

S temi zapetami oz zvočnimi oblogami dodaš tudi težo na samo tapeto in plastične dele, tako da potem (naj ne bi) vibriralo nič.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 3/29/2021 at 5:09 PM, Alex said:

Hm, v redu. Saj načeloma se tresejo vrata, če daš volume nad 35.Celo vzvratno ogledalo, če ga dobro pogledaš, se pri višjih glasnosti in poudarjenih basih  trese. Kot sem ti predlagal, pojdi lepo po vrsti od znotraj vrat  proti ven. Druge ni. 

K bi vi vedli kak sm jst cviknu prvic k sm tole ugotovil xD Da se ogledalo maje od basov xD Sm dobil kr flashback iz casov ko sm meu se CD150, k je blo pa res od motorja xD

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je 50keda napisal:

K bi vi vedli kak sm jst cviknu prvic k sm tole ugotovil xD Da se ogledalo maje od basov xD Sm dobil kr flashback iz casov ko sm meu se CD150, k je blo pa res od motorja xD

Kako to? Meni se zdi, da je ta skayactiv dizel, ko še segreje, tih kot benzinar. Še posebaj pri višjih obratih ima lep zvok. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.