Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Pocasi se nagibam k novemu vozu in moram priznat da mi je tale CX-30 kar vsec. Pogoj je avtomatik, radarski tempomat, android auto :)

 

In ko opremis tole CX-30 ... G122 avtomatik, ena barva (450 eur), SA, ST in SO paketi pride cena 28.640 EUR. Nekako malo prevec kot sem pripravljen dat.

Nekaj let nazaj sem gledal in imel mejo cca 20k EUR pa se je dobilo dobro opremljen avtomatik, potem je v parih letih ta cena zrastla na 23, sedaj pa cene kar lepo gredo gor (recimo focus je tak primer).

 

Sploh ce racunas potem da vzames na leasing in obresti kar precej nanesejo rata to kar lep znesek. Mogoce ce bi bila akcija leasing brez obresti (kot je trenutno za CX-3).

 

Se mi zdi, da trenutno moja Mazda 6 je malo velika za moje potrebe in bi nek manjsi avto. In tile "mini" SUVi so zelo zanimivi.

 

Tudi jaz sem razmi?ljal o avtomatiku pa je odlo?itev padla na ro?ni menjalnik, so baje bolj?i od avtomatikov pri novih modelih (M3).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti avtomatik prestavlja sam, ro?nega mora? ti. Kaj je tukaj bolj?ega oz slab?ega

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

... ro?ni menjalnik je v vseh testih ocenjen za odli?nega, medtem ko je avtomatski bolj tako-tako. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti avtomatik prestavlja sam, ro?nega mora? ti. Kaj je tukaj bolj?ega oz slab?ega

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Ni samo to. Dinamika vo?nje in poraba bencina je + na strani ro?nega menjalnika. Pri Skyactive-X motorjih razlike porabe ne bo samo toliko kot je navedena v tehni?nih podatkih, ampak bo sigurno 1l razlike v ?kodo avtomatskega menjalnika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e tako al tako 122KM ni bohvedi kaj, potem jih bo? pa ubil ?e s torque converter avtomatikom?

 

Za nagrado bo? pol moral ?e bolj stiskat gas in bo ?e dodaten liter ali ve? steklo goriva na 100km.

 

Sem pogledal res ogromno review-jev ampak avtomatika so kar grajali medtem, ko so bili nad ro?nim navdu?eni. Pravijo, da je tak kot v Miati.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da grajajo saltanje ki je na ravni pol robotskega menjalnika in da je kar korak nazaj. Ne grajajo da je tezaven ali pokvarljiv.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap tole se pa popolnoma strinjam, definitivno je to posledica ni?anja stro?kov + v salonu znajo povedat, da se pa? teh custom opcij ni veliko prodajalo, in so posplo?il = zni?al stro?ke v fabriki.

= zvi?an profit kapitalista na ra?un tega da ima kupec manj izbire. Ampak meni so pa vedno govoril, da kapitalizem je pa tak fajn sistem, kjer je pa kupec kralj.

Ni samo to. Dinamika vo?nje in poraba bencina je + na strani ro?nega menjalnika. Pri Skyactive-X motorjih razlike porabe ne bo samo toliko kot je navedena v tehni?nih podatkih, ampak bo sigurno 1l razlike v ?kodo avtomatskega menjalnika.

Ko ?e omenja? ?kodo, moja ?koda ima z avtomatskim menjalnikom manj?o porabo kot z ro?nim.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

= zvi?an profit kapitalista na ra?un tega da ima kupec manj izbire. Ampak meni so pa vedno govoril, da kapitalizem je pa tak fajn sistem, kjer je pa kupec kralj.

 

Ko ?e omenja? ?kodo, moja ?koda ima z avtomatskim menjalnikom manj?o porabo kot z ro?nim.

To je skoraj nemogo?e. Pa? ne zna? vozit z ro?nim menjalnikom. Ker ti si prvi, ki mu to uspeva

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je skoraj nemogo?e. Pa? ne zna? vozit z ro?nim menjalnikom. Ker ti si prvi, ki mu to uspeva

Pa poglej mojega.....cajti se spreminjajo

Mane vem. Sem ?e bral test kjer pi?e da je ?ist ok. Ni pa top of the top.

 

Zame je saltanje top. Res pa da ve? pokuri

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Tvoj menjalnik je nekaj drugega, v novi mazdi je drugacen.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pocasi se nagibam k novemu vozu in moram priznat da mi je tale CX-30 kar vsec. Pogoj je avtomatik, radarski tempomat, android auto :)

 

In ko opremis tole CX-30 ... G122 avtomatik, ena barva (450 eur), SA, ST in SO paketi pride cena 28.640 EUR. Nekako malo prevec kot sem pripravljen dat.

Nekaj let nazaj sem gledal in imel mejo cca 20k EUR pa se je dobilo dobro opremljen avtomatik, potem je v parih letih ta cena zrastla na 23, sedaj pa cene kar lepo gredo gor (recimo focus je tak primer).

 

Sploh ce racunas potem da vzames na leasing in obresti kar precej nanesejo rata to kar lep znesek. Mogoce ce bi bila akcija leasing brez obresti (kot je trenutno za CX-3).

 

Se mi zdi, da trenutno moja Mazda 6 je malo velika za moje potrebe in bi nek manjsi avto. In tile "mini" SUVi so zelo zanimivi.

Za tvoje ?elje je dovolj osnovna oprema, ampak je verjetno ?elja avto klima zato vzame? Plus brez SA, ST, SO in si na cca 26.500, ?e vedno ni malo a ?al je danes pa? vse drago.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj testi pisejo/govorijo karkoli, sam sem 100% da je naslednji avtomatik. Ce bo/je v Mazdi res tako slab bo pac druga znamka vozila. Toda bo avtomatik.

 

Meni je to rocno prestavljanje tako odvec in se mi res ne da pretikat tiste rocice :D

+ aktiven radarski tempomat ker gas/bremze je res odvec :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja avtomatik je zakon, in tudi vsa elektronika pride do izraza z njim.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je skoraj nemogo?e. Pa? ne zna? vozit z ro?nim menjalnikom. Ker ti si prvi, ki mu to uspeva.

Sicer nisem glih ljubitelj avtomatikov ampak pri dvosklop?nem menjalniku je to tudi mo?no, ampak pri menjalniku s pretvornikom navora, kakr?ne ima Mazda pa to tudi v sanjah ni mo?no. No je, se da... ro?nega v tretjo prestavo pa na AC in 130km/h, da ma?ina tuli kot pri norcih in v takem primeru bo ro?ni sigurno ve? pokuril.

= zvi?an profit kapitalista na ra?un tega da ima kupec manj izbire. Ampak meni so pa vedno govoril, da kapitalizem je pa tak fajn sistem, kjer je pa kupec kralj.

 

Lagali so ti in ti ?e vedno la?ejo!

 

V kapitalizmu je dejansko kralj edino kapitalist. ?e kdo misli druga?e si ?al zatiska o?i ali ti??i glavo v pesek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja avtomatik je zakon, in tudi vsa elektronika pride do izraza z njim.

 

Ampak je to res zanimivo... za ameri?ane je edini "manly" menjalnik ro?ni. V filmih tudi prikazujejo najbolj?o avtomobilsko akcijo z uporabo ro?nega menjalnika. Pritisk sklopke in ro?no pretikanje jim je stra?no cool. V Evropi se pa ?ele zadnjih 10-15 let navajamo na avtomatike in seveda nam je cool, ker ro?nih "manly" menjalnikov smo se naveli?ali, zdaj so v trendu DSG-ji, CVT.ji in drugi avtomatiki ampak s tem dejansko avtomobili izgubljajo tisto ostrino in ratujejo vse bolj po?en??eni, enostavni za upravljanje, za vodenje. Ne rabi? ne ve? znanja, ne ob?utka, ampak se vsede? in pelje? pa ne glede a si sploh zaslu?i? imeti izpit ali ne.

 

Se pa strinjam, avtomatik je super udoben, tako kot recimo samodejna vo?nja... pa si res ?elim tega?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, govoris oz. pises, kot da je bilo vcasih vsega dovolj... sedaj pa vse kapitalisti poberejo... Pred recimo 30 leti gotovo ne bi imel takih problemov pri nakupu avtomobila, kot jih imas danes :) ... Takrat si lahko izbiral med ene tremi razlicnimi znamkami :) ... za izbiro barve je pa odvisno, kdaj si kupoval... in katera barva je takrat ravno bila v seriji :) ... O tem, kaj bi imel od dodatne opreme ali kaj ne... pa si lahko le sanjal :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je... v?asih je bilo vsega dovolj. Ko sem pred 15 leti kupil prvo Mazdo sem imel na mizi cca 25 razli?nih opcij, ki so bil vse v igri za nakup. Pred 10 leti sem imel sigurno 15-20 mo?nosti, ampak je Mazda imela prfekten avto zame in tako, da sploh ni bilo dileme. Aja pa konec 90-ih tudi ni bilo problemov z izbiro saj jo je bilo tolk, da nisi vedel, kaj vzeti - ?e najve?ji problem takrat so bile finance. Pred 30 leti sem pa kupil nekaj rabljenega, ker tak?en je bil finan?ni doseg. Ampak je bilo tudi takrat ogromno izbire na trgu rabljenih.

 

Danes sem nekje obti?al na 5-7 mo?nih izbir (pustmo zdaj tiste cenovno precenjene premijce) in pri vseh teh bom moral loviti kompromise. Dejansko sta recimo Arteon ali pa Superb najblji?ja tistemu idealnemu avtu - sta pa z neko normalno opremo oba v rangu med 40-50kEUR, kar se mi pa zdi vseeno preve? za avto. Pa sej bi tud ta denar napraskal, ampak, zakaj ?e?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak je to res zanimivo... za ameri?ane je edini "manly" menjalnik ro?ni. V filmih tudi prikazujejo najbolj?o avtomobilsko akcijo z uporabo ro?nega menjalnika. Pritisk sklopke in ro?no pretikanje jim je stra?no cool. V Evropi se pa ?ele zadnjih 10-15 let navajamo na avtomatike in seveda nam je cool, ker ro?nih "manly" menjalnikov smo se naveli?ali, zdaj so v trendu DSG-ji, CVT.ji in drugi avtomatiki ampak s tem dejansko avtomobili izgubljajo tisto ostrino in ratujejo vse bolj po?en??eni, enostavni za upravljanje, za vodenje. Ne rabi? ne ve? znanja, ne ob?utka, ampak se vsede? in pelje? pa ne glede a si sploh zaslu?i? imeti izpit ali ne.

 

Se pa strinjam, avtomatik je super udoben, tako kot recimo samodejna vo?nja... pa si res ?elim tega?

Probaj, pojdi na dalj?o pot, pojdi v gu?vo, pojdi na klanec, pa si bo? tega za?elel....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takrat verjetno nisi razmisljal o avtomobilih, ki so kostali 50.000 ali vec DEM ... Danes pa brez problemov gledas za takimi, ki stanejo priblozno toliko (cca. 30.000 ?) ... Zivljenje je resda postalo drazje... ampak tudi privoscimo si lahko vec ... Ze fiksnih stroskov je precej vec kot vcasih... Kradlo se je pa vcasih tudi veliko... le da je takrat kradla le pescica... danes pa je takih "kapitalistov" veliko vec :D

 

Zal smo spet zasli s teme :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj, pojdi na dalj?o pot, pojdi v gu?vo, pojdi na klanec, pa si bo? tega za?elel....

Sej sem naredil cca 5000 km vse skupaj s slu?benim Passatom z DSG-jem, tako da zadevo kar dobro poznam. Ne narobe razumet, nimam ni? proti avtomatikom, ampak glede na to, da moja kilometrina ne bo ve? v rangu 35kkm/leto mi je dejansko ?koda dat ?e razliko za recimo DSG. ?e pa bo v igri kak?na ugodna varianta pa tudi ne bom glih apriori rekel ne. Za razliko v avtomatiki, ki je 1500-2000 EUR-ov si pa lahko recimo kupim ?e kak?en e-bike, da bom ja ?e bolj ekolo?ki, ker bo ve? na elektriko in manj izdihanega CO2-ja iz plju? :hudicek: 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak 35k na leto ni malo ve?....:)

Pa saj danes (vsaj zdi se mi) ni ve? pa tole pa tole, ampak najde? nekaj kar ti je v?e? in pade odlo?itev glede na paketno zadnjo ceno.

 

?e gre? klikat te prej srat prime, pa ?e popusti za pucanje zaloge so ve?ji.

 

Novi DSG s sedmimi prestavami je zelo druga?en od prej?njega 6 stopenjskega (Alhambra vs Terasa)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to razlagam, da ne delam ve? 35kkm, kot neko?, ko je bilo smiselno imeti dizla. Zadnjih nekaj let verjetno ne pridem preko 15kkm.

 

Bom pol ?e mal v jamralnik napisal, kako te posku?ajo kurci ?e nategnt za povrh glede ogla?evanih cen in posiljevanja s financiranjem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj, pojdi na dalj?o pot, pojdi v gu?vo, pojdi na klanec, pa si bo? tega za?elel....

 

Vse to delam, pa si ga ne ?elim. Pa? upravlja? s tistim kar ima?, ?e nisi razvajen :D

 

Nisem pa absolutno proti, vem da ?e bi ga imel, ne bi ve? ?elel na ro?ni menjalnik :D

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.