Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

@BiniJaz sem že kupil, kar sem kupil :)

Pomota, bilo je za @mario3 :blink:

Jaz pa, če je mala pikica sploh nikoli nisem kompliciran ne prej ne sedaj na M3, ker tako ali tako se manj vidi kot pa če popravljaš. Rjavi pa tako ne, ker je premalo poškodbe za kaj takega! Večjih pikic pa tako nimam zaradi načina vožnje. Ne ne vozim se u rikverc ampak imam večjo varnostno kadar je na cesti ful šodra! Opazil pa sem, da zaradi prednje oblike avta sploh nimam havbe nič pikaste ker je bolj položna z razliko od Alfe 156 ko sem imel pikaste pol metra se pa od daleč ni videlo nič, ker je bila srebrna. Na M3 imam par pikic na pre.odbijaču in robu nosu tako, da ni panike. :prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je mario3 napisal:

No, na koncu sem se odločil za titanium flash sivo. Mislim da se avtu dobro prileže.

 

Vsak si izbere barvo, ki mu ustreza.Z sivo si pač bolj v sivem povprečju pločevine, kar je v bistvu škoda za tako lep avto. Važno je, da bo tebi všeč in da bo super makina. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mario3 napisal:

No, na koncu sem se odločil za titanium flash sivo. Mislim da se avtu dobro prileže.

A ni titanium flesh graphite? To barvo sem jaz hotel vzet pa jo sploh ni bilo s to mojo opremo in mitorjem, samo g100 so bile. Super, ker teh barv Mazd ni veliko in boš malo in! :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je 50keda napisal:

Naš forumaš @Boss ma novo šestko v tej titanium flash barvi ;)

Ja se mi je zdelo, da sem jo nekje vido, ampak jih ni veliko pri nas. Meni je nekaj posebnega kot npr.rdeča le, da ni tako kričeča! Žal sem potem vzel kar so imeli, belo ali mašinsko sivo in to brez doplačila pa do zdaj mi ni žal. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom dodal kar v to temo, čeprav mogoče spada tudi v temo Navigacija. V čem je težava. Imam Mazdo CX-30 pri kateri je že bil pred časom menjan modul GPS, seveda v garanciji. Mape imam posodobljene na obdobje junij 2020 (mislim da je to zadnja posodobitev), software pa ima oznako: 9.35.2.1.185457 (podatek iz vozila v zvezi z navigacijo). SD kartica je original z možnostjo posodobitev 5 let po nakupu vozila. Občasno mi navigacija deluje (prikazuje pot)

kot da vozim po zračni liniji (glej prilogo sliko in filmček), ne vem ali se splača kaj ukrepati v tej smeri ali ne. Uradni servisi ne vejo kaj bi motilo signal pa tudi napaka kot taka ni prijavljena v mednarodnem servisnem vpogledu. Prosim za vaše mnenje oziroma, če se še pri komu pojavlja taka napaka. Slika (priloga) se mi obrne ko jo prenesem iz računalnika.

20200516_104904.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

GPS modul je bil menjan kmalu po prevzemu novega vozila (MS) na servisu v LJ (BTC), problem je bil pred tem isti kot sedaj, s tem da je bila težava še večja saj mi je kazalo neke ulice v Rusiji ali eno od bivših ruskih držav.  Le-te mi je kazalo tudi z novim modulom a je nato po nekaj časa kar naenkrat samo od sebe začelo delovati v SI, sedaj pa so zopet težave....... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 10. 2020 ob 10:24 je Robert napisal:

Bom dodal kar v to temo, čeprav mogoče spada tudi v temo Navigacija. V čem je težava. Imam Mazdo CX-30 pri kateri je že bil pred časom menjan modul GPS, seveda v garanciji. Mape imam posodobljene na obdobje junij 2020 (mislim da je to zadnja posodobitev), software pa ima oznako: 9.35.2.1.185457 (podatek iz vozila v zvezi z navigacijo). SD kartica je original z možnostjo posodobitev 5 let po nakupu vozila. Občasno mi navigacija deluje (prikazuje pot)

kot da vozim po zračni liniji (glej prilogo sliko in filmček), ne vem ali se splača kaj ukrepati v tej smeri ali ne. Uradni servisi ne vejo kaj bi motilo signal pa tudi napaka kot taka ni prijavljena v mednarodnem servisnem vpogledu. Prosim za vaše mnenje oziroma, če se še pri komu pojavlja taka napaka. Slika (priloga) se mi obrne ko jo prenesem iz računalnika.

20200516_104904.jpg

 

Jest, prosil bi še za tvoj komentar nastale težave...........

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je avto v garanciji, bi jaz “tezil” na servisu, da naj zrihtajo... Kot kaze je nekaj narobe z GPS modulom ali anteno... da ne dobi pravih informacij o trenutni lokaciji... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Par vprasanj ce ima mogoce kdo kaj informacij:

 

1. Kako je z modelnim letom 2021? Na nemskih forumih sem ujel, da prodajalci nekako nimajo vec konfiguratjorja za 2020. Naj bi bile neke razlike v opremi (ok to imamo mi drugacno kot nemci) ter pa specifikacijah motorjev. Naj bi skyactive-x postav 186 konjski pa nekaj vec navora na papirju.

 

2. Ali kdo ve kako je obracunan davek na motorna vozila po WLTP ze ali NEDS? Mam 3 otroke in naj bi to dobil povrnjeno 😎

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Koncno znanih malo vec podatkov o 2021 modelu: 

20201217_02OGP.jpg
BLOG.MAZDA.COM

-エンジン特性と安全性を改良し、クルマとの一体感を向上。 2020ワールド・カー・オブ・ザ・イヤーTOP3選出記念モデルも設定- 昨年(2019年)10月に発売した新世代商品第2弾「MAZDA...

 

SkyActive-X bo imela zdaj znacko eSkyactive-X in bo imela 190 (+10) konjev ter 240Nm (+16) navora. Ter izbolsana odzivnost ter kontrola pospesevanja, pa CTS popravki pa radarski tempomat naj bi bil bol smooth.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Bossek napisal:

Koncno znanih malo vec podatkov o 2021 modelu: 

20201217_02OGP.jpg
BLOG.MAZDA.COM

-エンジン特性と安全性を改良し、クルマとの一体感を向上。 2020ワールド・カー・オブ・ザ・イヤーTOP3選出記念モデルも設定- 昨年(2019年)10月に発売した新世代商品第2弾「MAZDA...

 

SkyActive-X bo imela zdaj znacko eSkyactive-X in bo imela 190 (+10) konjev ter 240Nm (+16) navora. Ter izbolsana odzivnost ter kontrola pospesevanja, pa CTS popravki pa radarski tempomat naj bi bil bol smooth.

A to si prevedel to zgoraj? 😎

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljeni,

imam mazdo cx-30 skyactive X GT Plus AT, januarja 2021 bo stara eno leto . Zanima me ali ima kdo še probleme s prvima sedežema. Na moji voznikovi strani seje pojavilo cufanje blaga na robu sedeža pri vratih tam kjer se najprej vsedeš. Pojavilo pa se je tudi nekako pokanje naslona sedeža na obeh sedežih točno v višini glave. Imam še eno vprašanje glede motorja. Ko je motor hladen se pojavi pri vožnji v klanec, ko vozi z višjimi obrati nekakšen kovinski oz. kot da bi prišlo nekaj v resonanco. Ta zvok je kratek čas, potem izgine in se ne pojavi tudi pri vožnji z obrati čez 6000.

Res pa je da je klanec zelo kratek. Hvala.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mlinko1 ali zveni kot chewbacca (tisti iz starwars :))

 

zelo podobne problemo so opisovali v nemciji. voznja v klanec (samo z ogretim motorjem) se je slisal kovinski zvok oz. kot da se oglasa shewbacca. vsem so na koncu menjali kompresor. nekaterim celo dvakrat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako nekako se oglaša 😁😒. Kot si napisal vdim, da nisem prvi. A imajo to napako samo skyactive x ali tudi G122. Naslednjo sredo imam 1 servis pr Avto Močnik in bom seveda prijavil ta problem. Upam, da so že slišali za to, da me ne bojo čudno gledali, ker bom na servis prišel že z ogretim motorjem. Ali mi lahko pošlješ kje si to zasledil. Hvala 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To imajo samo Skyactive X motorji saj imajo samo ti kompresor (G122 ga nima).

 

Tukaj je tema dolga 29 strani. Notri so tudi posnetki kako se jim oglasa in da so jim menjali:

WWW.CX30-FORUM.DE

Ich hab immer wenn ich mal länger fahre, also nicht nur 7 km zum Einkaufen, Geräusche beim beschleunigen. Also direkt beim Gas geben. Aber auch wenn ich den Berg runter fahre und manuell zurückschalte...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.