Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je DavidMazda napisal:

Fantje,

 

Evo sem bil na testni voznji pa prihajam ravno z obratnim obcutkom. Rocni menjalnik all the way. Ravno sem ga testiral 1h 30min in je mnogo boljsi kot Mazdin AT (tega sem predhodno 2x vozil an testni voznji po 2h). Neverjetno, z rocnim menjalnikom kakor da ima avto 50 konjev vec. So mi pa razlozili da pri Mazdinih AT nimajo DSG sistema, zato je precej bolj pocasno pospesevanje (+ kupujeva benzinerja), medtem kot sem z rocnim lahko prakticno poletel v na semaforjih. 


Res je da izgubim udobje in pac ja, v mestih je treba potem precej pogosto posect po menjalniku, AMPAK ... spet neverjetno (to sem dosedaj samo pri Mazdi obcutil) ... ta avto speljuje v drugi prestavi cisto normalno. Pravtako ne "crkne" v drugi prestavi ce imam obe nogi prosti (torej niti sklopke ne drzim in tudi plina ne), se pelje z 14 km/h na uro naprej in potem lahko tudi potegne iz druge ko dam plin.


Sicer vas je nekaj tu povedalo da je AT res zakon, in spostujem to mnenje, ampak nekako me je preprical rocni tako da grem z rocnim v nakup CX-30ke. Prihajam iz F30 kjer je AT menjalnik res TOP, ampak lahko povem, da se bom komot navadil na tale rocni menjalnik.

 

BTW, se tole dodam, sem potestiral CTS (tale Traffic Jam assist) in tudi z rocnim deluje. Nastavis na tempomatu zeljeno hitrost (recimo 50km/h) in potem se vkljucis CTS, kot zazna avto pred teboj in stranske crte vozisca, te prakticno sam pelje. Velika prednost je visoko kompresijsko razmerje motorja, kar pomeni da lahko v 6 prestavi vozis tudi 50km/h, tako da ne rabis pogosto posegat za menjalnikom nasploh.

 

Evo, tole se bile moje izkusnje. Se pa moram zahvaliti @SpEkTr ki mi je dal idejo de dejansko grem le potestirati se enkrat (ceprav sem ze 2x imel avto ne testni voznji, ampak obakrat je bil AT) Mazdo.

Pozdravljeni vsi skupaj 🙋‍♂️

 

Sem nov na forumu.

Kot je @DavidMazda zgoraj napisal, sem tudi sam januarja imel enaka zapažanja.

 

namreč, glede menjalnika sem se takoj prepirčal v odzivnost ročnega in sedaj po mesecu dni odkar imam novo Mazdo 3, lahko le potrdim da sem se tudi sam pravilno odločil.

Ročni Mazdin menjalnik je po mnogih mnenjih strokovnjakov in poznavalcev po svetu eden boljših.

Da ne bo pomote, nisem eden tistih ni nebi maral AT, prav nasprotno, da je bila testna Mazda 3 z AT bolj prepricljiva, bi ga sedaj imel.

Imam bolj relacije, tako da bom v morebitni koloni ali gneči tudi sam vzel v zakup nekaj več telovadbe pri cijazenju 😜

 

Imam tudi to srečo, da imam v 3-ki nov pojačan X186 motor (nove oznake e Skyactiv X, 186Km), z bogato opremo in tudi po novem s stresnim oknom.

 

Zaenkrat se mi motor šele "uvaja" in odpira, tako da je že na prevoženih 2000km dobesedno prava žival z ročnim menjalnikom.

 

Srečno David z novim CX-30, sem tudi sam izbiral med 3 ali CX-30. 👍🏻🍀

 

Lp vsem

Popravljeno od FrX186
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je FrX186 napisal:

Pozdravljeni vsi skupaj 🙋‍♂️

 

Sem nov na forumu.

Kot je @DavidMazda zgoraj napisal, sem tudi sam januarja imel enaka zapažanja.

 

namreč, glede menjalnika sem se takoj prepirčal v odzivnost ročnega in sedaj po mesecu dni odkar imam novo Mazdo 3, lahko le potrdim da sem se tudi sam pravilno odločil.

Ročni Mazdin menjalnik je po mnogih mnenjih strokovnjakov in poznavalcev po svetu eden boljših.

 

Imam tudi to srečo, da imam v 3-ki nov pojačan X186 motor (nove oznake e Skyactiv X, 186Km), z bogato opremo in tudi po novem s stresnim oknom.

 

Zaenkrat se mi motor šele "uvaja" in odpira, tako da je že na prevoženih 2000km dobesedno prava žival z ročnim menjalnikom.

 

Srečno David z novim CX-30, sem tudi sam izbiral med 3 ali CX-30. 👍🏻🍀

 

Lp vsem

Pozdravljen, ljubitelj ročnega menjalnika. 😊Napiši kaj več o svoji "raketici" pa še kako sliko prilepi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@FrX186 tole moram it sprobat. Ko sem pred dvema letoma kupoval Mazdo je bil Skyactiv X v igri a me je pustil hladnega. To naj bi vedeli tudi pri Mazdi, da ta motor ni tisto kar so obljubljali in naj bi to v tem novem s 186 KM vidno popravili.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Boss napisal:

@FrX186 tole moram it sprobat. Ko sem pred dvema letoma kupoval Mazdo je bil Skyactiv X v igri a me je pustil hladnega. To naj bi vedeli tudi pri Mazdi, da ta motor ni tisto kar so obljubljali in naj bi to v tem novem s 186 KM vidno popravili.

@Boss zal nisem veliko vozil X180, le 1 dan, tako da bo moje mnenje glede razlik do x186 bolj po feelingu.

 

navora ima več, sedaj je 240Nm, baje je imel pri pospesevanju neko "luknjo" ki je sedaj ni opaziti, zvok je sedaj baje malce drugacen (mnenje enega poznavalca), blagi hibridni sistem ima nekoliko mocnejsi elektromotor.

 

kaj več bom lahko napisal čez čas, lahko pa že sedaj potrdim da poraba pri precej živahni vožnji ni šla nobenkrat nad 7L/100km povprečno na celoten tank (računam tudi ročno in je na računalniku bilo le za 0.2L prikazano manj kot v resnici.

 

Na 2000km sem že dosegel povprečno porabo polnega rezervoarja pod 6L, ter še pada... avto je najprej na prevoženih 1000km spremenil zvok in odzivnost, sedaj na 2000km prav tako, kot da bi mi za vsako dodali po nekaj 10 konjev moci, tako opazno je že sedaj pri moči.

 

Sem že tudi vozil po AC s hitrostjo 130km/h smer LJ - MP Obrežje s porabo 4,9 L/100km

 

Z lepo vožnjo po navadnih cestah ga ni noben problem normalno vozit brez cinclanja s porabo cca 5L/100km!

 

Čez mesto se brez težav peljem 50km/h tudi v 6-ti prestavi brez občutka "mučenja" motorja kar me je navdušilo, tako da je prestavljanja zelo malo. Ko ga nato pohodim je pospeševanje odlično glede na to da nima turba.

 

Skratka, mene je navdušilo vse skupaj, da o opremi sploh ne govorim. 

...le da me včasih prime da bi ta radarski tempomat poiskal in odtrgal iz avta, ampak se bom že navadil 🤣

 

 

20210315_124324.jpg

20210317_130240.jpg

20210307_095413.jpg

20210307_095611.jpg

20210309_090113.jpg

20210307_100103.jpg

Popravljeno od FrX186
  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je FrX186 napisal:

@Boss zal nisem veliko vozil X180, le 1 dan, tako da bo moje mnenje bolj po feelingu.

 

navora ima več, sedaj je 240Nm, baje je imel pri pospesevanju neko "luknjo" ki je ni opaziti, zvok je sedaj baje malce drugacen (mnenje enega poznavalca), blagi hibridni sistem ima nekoliko mocnejsi elektromotor.

 

kaj več bom lahko napisal čez čas, lahko pa že sedaj potrdim da poraba pri precej živahni vožnji ni šla nobenkrat nad 7L/100km povprečno na celoten tank (računam tudi ročno in je na računalniku za 0.2L prikazano manj kot v resnici.

 

Na 2000km sem že dosegel povprečno porabo pod 6L, ter še pada... avto je najprej na prevoženih 1000km spremenil zvok in odzivnost, sedaj na 2000km prav tako, kot da bi mi za vsako dodali po nekaj 10 konjev moci, tako opazno je že sedaj pri moči.

 

Čez mesto se brez težav peljem 50km/h tudi v 6-ti prestavi brez občutka "mučenja" motorja kar me je navdušilo, tako da je prestavljanja zelo malo. Ko ga nato pohodim je pospeševanje odlično glede na to da nima turba.

 

Skratka, mene je navdušilo vse skupaj, da o opremi sploh ne govorim. 

Včasih me prime da bi ta radarski tempomat poiskal in odtrgal iz avta, ampak se bom navadil 🤣

 

 

20210315_124324.jpg

20210317_130240.jpg

20210307_095413.jpg

20210307_095611.jpg

20210309_090113.jpg

20210307_100103.jpg

Uf... lepa Mazda. 👍Kako ji paše ta bela barva.

Pridi tudi ti na naš road trip, da se prepričaš o porabi napram ostalim (dizli in benzinarji). 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Uf... lepa Mazda. 👍Kako ji paše ta bela barva.

Pridi tudi ti na naš road trip, da se prepričaš o porabi napram ostalim (dizli in benzinarji). 

Mogoce pa res...

Kje se to organizira road trip in kdaj? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je FrX186 napisal:

Mogoce pa res...

Kje se to organizira road trip in kdaj? 

Malo poišči, je točno vse opisano,kje in kam se bomo peljali. Bo zanimivo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za odzive v tej temi, postaja res bogata z informacijami in predvsem bolj pomembno - z izkusnjami. 


Avto je narocen, prispe okrog 14.04.

 

Mazda CX-30 G122 (SkyActive-G)

  • Machine Gray 
  • Sound Paket
  • Style Paket
  • Safety Paket

 

Upam da bo 122 KM zadosti za tale avto (vsi testni so bili 150 KM). No, vedno je bolje imeti malce vec za dinamicno voznjo, pa vendar razlog za G122 je v tem, da pri ostalih modelih moras vzeti Luxury Paket, ce zelis imeti Safety Paket vkljucen. Jaz nujno zelim Safety Paket, nikakor pa ne usnjenih sedezev (nic posebnega, osebna preferenca, ne maram da so poleti vroci, pozimi mrzli... hitro se vidi obraba, pa tudi vonj ima specificen potem, ..), tako da sem nekako tudi hkrati bil 'primoran' vzet G122, saj ce bi ze G150, bi moral vzet Luxury Paket ce bi hotel imeti Safety. Malce me je presenetilo da imajo tako, in sem najprej mislil da je to kak hec za 01.04. ( :D ), ampak dejansko je tako. 


@FrX186 zelim ti srecno voznjo z X186, me je zelo mikal ta nov model motorja. Mazda zna impresionirat z inovacijami. Sam sem bolj tiste 'preverljive' sorte in nekako nisem upal takoj skociti v novo tehnologijo, ker ni nekaj veliko izkusenj z SkyActive-X se zaenkrat :D  ( + seveda isti pogoj kot sem zgoraj opisal, moral bi vzeti Luxury Paket, ce zelim imeti Safety Paket).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je FrX186 napisal:

Pozdravljeni vsi skupaj 🙋‍♂️

 

Sem nov na forumu.

Kot je @DavidMazda zgoraj napisal, sem tudi sam januarja imel enaka zapažanja.

 

namreč, glede menjalnika sem se takoj prepirčal v odzivnost ročnega in sedaj po mesecu dni odkar imam novo Mazdo 3, lahko le potrdim da sem se tudi sam pravilno odločil.

Ročni Mazdin menjalnik je po mnogih mnenjih strokovnjakov in poznavalcev po svetu eden boljših.

Da ne bo pomote, nisem eden tistih ni nebi maral AT, prav nasprotno, da je bila testna Mazda 3 z AT bolj prepricljiva, bi ga sedaj imel.

Imam bolj relacije, tako da bom v morebitni koloni ali gneči tudi sam vzel v zakup nekaj več telovadbe pri cijazenju 😜

 

Imam tudi to srečo, da imam v 3-ki nov pojačan X186 motor (nove oznake e Skyactiv X, 186Km), z bogato opremo in tudi po novem s stresnim oknom.

 

Zaenkrat se mi motor šele "uvaja" in odpira, tako da je že na prevoženih 2000km dobesedno prava žival z ročnim menjalnikom.

 

Srečno David z novim CX-30, sem tudi sam izbiral med 3 ali CX-30. 👍🏻🍀

 

Lp vsem

No to pa tud mene zanima, ko sem vozil testno x180 je bila lena in me ni prepricala. Upam da pridem na izziv pa bo nekdo tqm s tem motorjem da vidimo razliko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je DavidMazda napisal:

Hvala vsem za odzive v tej temi, postaja res bogata z informacijami in predvsem bolj pomembno - z izkusnjami. 


Avto je narocen, prispe okrog 14.04.

 

Mazda CX-30 G122 (SkyActive-G)

  • Machine Gray 
  • Sound Paket
  • Style Paket
  • Safety Paket

 

Upam da bo 122 KM zadosti za tale avto (vsi testni so bili 150 KM). No, vedno je bolje imeti malce vec za dinamicno voznjo, pa vendar razlog za G122 je v tem, da pri ostalih modelih moras vzeti Luxury Paket, ce zelis imeti Safety Paket vkljucen. Jaz nujno zelim Safety Paket, nikakor pa ne usnjenih sedezev (nic posebnega, osebna preferenca, ne maram da so poleti vroci, pozimi mrzli... hitro se vidi obraba, pa tudi vonj ima specificen potem, ..), tako da sem nekako tudi hkrati bil 'primoran' vzet G122, saj ce bi ze G150, bi moral vzet Luxury Paket ce bi hotel imeti Safety. Malce me je presenetilo da imajo tako, in sem najprej mislil da je to kak hec za 01.04. ( :D ), ampak dejansko je tako. 


@FrX186 zelim ti srecno voznjo z X186, me je zelo mikal ta nov model motorja. Mazda zna impresionirat z inovacijami. Sam sem bolj tiste 'preverljive' sorte in nekako nisem upal takoj skociti v novo tehnologijo, ker ni nekaj veliko izkusenj z SkyActive-X se zaenkrat :D  ( + seveda isti pogoj kot sem zgoraj opisal, moral bi vzeti Luxury Paket, ce zelim imeti Safety Paket).

 

 

Sem testiral tudi CX-30 skyactiv G (122km), tako da ti lahko potrdim da ima dovolj moči in če nebi vedel koliko ima KM bi mislil da jih ima več.

Tako da glede moči zagotovo ne boš razočaran 👍🏻😉

 

P.S. glede usnja pa so mnenja različna, ampak to "novo" zračno usnje in z ogrevanjem je pa dobesedno top.

V primerjavi z avti prej, je veliko bolj prijeten občutek, prav mehkejše je in bo privabilo še mnoge tiste ki nad usnjem do sedaj še niso bili navdušeni 😉

 

 

Srečno z novo CX-30, top avto 💪

20210113_125614.jpg

pred 17 minutami je ignacij napisal:

No to pa tud mene zanima, ko sem vozil testno x180 je bila lena in me ni prepricala. Upam da pridem na izziv pa bo nekdo tqm s tem motorjem da vidimo razliko.

@ignacij a je bila povrh še avtomatik?

Testna ki sem jo vozil je bila x180 in avtomatik.

prav tak občutek sem tudi jaz dobil takrat, lena na polno.

Ta x186 me ne spominja niti malo na tisto, je pa res da se z rocnim menjalnikom ta motor zagotovo boljše "počuti" in iz njega več dobiš. 

 

Baje da je x180 rabila obrate da se izkaže, ta sedaj pa zaradi vecjega navora najbrz nekaj manj, ampak vseeno so ji višji obrati pisani na kožo če zelis tisto vec iz nje 😉🚀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 minutes ago, FrX186 said:

Sem testiral tudi CX-30 skyactiv G (122km), tako da ti lahko potrdim da ima dovolj moči in če nebi vedel koliko ima KM bi mislil da jih ima več.

Tako da glede moči zagotovo ne boš razočaran 👍🏻😉

 

P.S. glede usnja pa so mnenja različna, ampak to "novo" zračno usnje in z ogrevanjem je pa dobesedno top.

V primerjavi z avti prej, je veliko bolj prijeten občutek, prav mehkejše je in bo privabilo še mnoge tiste ki nad usnjem do sedaj še niso bili navdušeni 😉

 

 

Srečno z novo CX-30, top avto 💪

20210113_125614.jpg

Fak, kako lepa!!!

 

BTW, se strinjam, usnje sem testiral v testnem in je udobno se popolnoma strinjam - ampak meni nasploh usnje ni vsec v avtomobilih (poleti so vseeno vroci sedezi, sedaj ravnod anes zjutraj pa so bili izredno hladni :D ). Tudi obraba se je precej hitro videla, ceprav priznam da ne smem tega ocenjevat na TESTNEM avtomobilu, ampak na tem konkretno je bilo ze precej vidno obrabljeno usnje (28k km in 1 leto start testnih avtomobil).  


Mi je pa neverjetno lepa kombinacija bila Rjavo usnje in tisti rjavi dodatki v notranjosti. Tu moram priznat da je pa moja imela vec besede in nikakor hotela iti na usnje. :)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je DavidMazda napisal:

Fak, kako lepa!!!

 

BTW, se strinjam, usnje sem testiral v testnem in je udobno se popolnoma strinjam - ampak meni nasploh usnje ni vsec v avtomobilih (poleti so vseeno vroci sedezi, sedaj ravnod anes zjutraj pa so bili izredno hladni :D ). Tudi obraba se je precej hitro videla, ceprav priznam da ne smem tega ocenjevat na TESTNEM avtomobilu, ampak na tem konkretno je bilo ze precej vidno obrabljeno usnje (28k km in 1 leto start testnih avtomobil).  


Mi je pa neverjetno lepa kombinacija bila Rjavo usnje in tisti rjavi dodatki v notranjosti. Tu moram priznat da je pa moja imela vec besede in nikakor hotela iti na usnje. :)

 

Lepo si izbral, 

Machine siva ji zelooo dobro paše 👌

 

Ta na testu je bila modra, skyactiv G (122km), prednji pogon. Me je prav tako navdusila 👍🏻

..ampak ker doma ze imamo enega suv, sem se odlocil za Mazda 3, v kateri se najvec sam prevazam.

20210113_123408.jpg

Popravljeno od FrX186
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 minute ago, FrX186 said:

Na video je CX-30 G122, res se tiho vozi. Motor zelo živahen, brez pripomb!

 

Na svoji Mazdi 3 pa imam ze ta nov eSkyactivX 186km.

Opa, G122, lepo lepo! Samo da se bo moj tudi tako lepo vozil :D

Kako dolgo imas ze X-a? Kaksni so obcutki? Si zadovoljen? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je DavidMazda napisal:

Opa, G122, lepo lepo! Samo da se bo moj tudi tako lepo vozil :D

Kako dolgo imas ze X-a? Kaksni so obcutki? Si zadovoljen? :)

Seveda da se bo tvoj tudi tako lepo in tiho vozil, brez dvoma 😉

 

1 mesec ze imam X-a in prevozenih 2100km.

Sva se v fazi spoznavanja, je pa za vsako boljsi 😜

Avto je res top, se vidi japonska preciznost. X-i so narejeni na Japonskem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 minute ago, FrX186 said:

Seveda da se bo tvoj tudi tako lepo in tiho vozil, brez dvoma 😉

 

1 mesec ze imam X-a in prevozenih 2100km.

Sva se v fazi spoznavanja, je pa za vsako boljsi 😜

Avto je res top, se vidi japonska preciznost. X-i so narejeni na Japonskem.

 

 

 

Nice! Jaz koliko sem poskusal najt na spletu, sem opazil da se za EU izdelujejo avti na Japonskem.. vsaj CX-30. Nevem pa ce je zanesljivo, ker tako pise na Wikipediji. :)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je DavidMazda napisal:

 

Nice! Jaz koliko sem poskusal najt na spletu, sem opazil da se za EU izdelujejo avti na Japonskem.. vsaj CX-30. Nevem pa ce je zanesljivo, ker tako pise na Wikipediji. :)

 

Ne vem kako je s tem.

 

Se bo ziher kdo oglasil na to temo z vec info 🤔

 

Slisal sem ze tudi, da so se nekatere mazde delal v Mehiki, se je ta info tocna 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, FrX186 said:

Ne vem kako je s tem.

 

Se bo ziher kdo oglasil na to temo z vec info 🤔

 

Slisal sem ze tudi, da so se nekatere mazde delal v Mehiki, se je ta info tocna 

Tale citat sem prebral:
It went on sale in Japan on 24 October 2019,[11][10][6] with global units being produced at Mazda's Hiroshima factory, North and South American units built in Salamanca, Guanajuato, Mexico,[1][3][4] Asian and initial Australian units made at the AutoAlliance Thailand plant in Rayong,[5][12] and China-market units produced in Nanjing by Changan Mazda.[2]

 

Od tu: 

1200px-2020_Mazda_CX-30_AWD%2C_front_1.2
EN.WIKIPEDIA.ORG

 

No, saj  ni tako vazno. Sicer se bolj kul slisi, ce je dejansko avto izdelan prav na Japonskem, ampak ja... we might never know :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 minute ago, Bini said:

Dobrodošel na forum in srečno vožnjo. :bravo:

Si ga pri Selmarju vzel? 

Hej Bini,

 

Kupujem ga pri A-Cosmos v Ljubljani, pri BTC. Dal sem trenutno aro da se sprozi proces prevoza v Slovenijo. Zaenkrat dobra izkusnja s prodajnimi svetovalci. Upam edino da se se zmenim za kaksen set zimskih gum :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.