Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 32 minutami je DavidMazda napisal:

Hej Bini,

 

Kupujem ga pri A-Cosmos v Ljubljani, pri BTC. Dal sem trenutno aro da se sprozi proces prevoza v Slovenijo. Zaenkrat dobra izkusnja s prodajnimi svetovalci. Upam edino da se se zmenim za kaksen set zimskih gum :P

Si dobil kaj popusta? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem mesec dni nazaj naročil CX30, ker želene kombinacije opreme, motorja in barve ni bilo na zalogi naj bi jo dobil nekje junija. Na gotovino so dali 1500 EUR popusta in še dodatnih 500 EUR v opremi, ki jo lahko izberem po želji iz nabora dodatne opreme (dodatna lita platišča, kljuka...).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je znana, da se ne da kaj preveč cenkati za razliko od VAG grupe, ko na redno ceno takoj odbiješ 2k plus še nekaj.

Je pa zanimivo, da se na polno prodajajo CX-3 oz. CX-30 za 20k plus. Se še spomnim par let nazaj, ko je bila mazda 3 od 16k in naprej. Za 21k si dobil polno opremljeno, sedaj se pa začne pri 21k 😒

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, jaz kateri test sem še gledal o X, noben ni bil kaj extra navdušen. Zdej pa ne vem, ,ali je Mazdin marketing obljubljal nebesa (kar marketing ponavadi počne) ali so se kaj zakalkulirali? Obstaja še tretja možnost, da jim noben ne privošči :).  Jaz sicer nisem še vozil, sem na dizlu, bi bilo pa za probat. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, amatej said:

Mazda je znana, da se ne da kaj preveč cenkati za razliko od VAG grupe, ko na redno ceno takoj odbiješ 2k plus še nekaj.

Je pa zanimivo, da se na polno prodajajo CX-3 oz. CX-30 za 20k plus. Se še spomnim par let nazaj, ko je bila mazda 3 od 16k in naprej. Za 21k si dobil polno opremljeno, sedaj se pa začne pri 21k 😒


Res je. Vseeno se mi pa zdi da nenormalno veliko dobis za tak denar pri Mazdi, pa tudi sami materiali so kvalitetno narejeni in vgrajeni. Recimo tudi sam infotainment me je presenetil, je res dober. Ste opazili tudi "mehkejse" dele v notranjosti kako so pametno postavljeni? Povsod kjer je neka moznost da se bos tiste povrsine dotikal je s tem mehkim materialom. Ostalo pa je pac tista tipicna trda plastika. Ampak kako v detajle.... recimo naslon za roko v sredini ter na vratih je se posebej mehek. Celo pri nogah, ob kolenih nekje, imas ob centralni konzoli mehki del, kjer bi navadno naslonil nogo. To me je res presenetilo, ker res dokazuje da so izdelovali avto za ljudi.

 

Sem v tej fazi nakupa testiral tudi VW Tiguan (sicer ni isti razred, ampak T-Cross je takoj odpadel, se sploh ne more primerjat, vsaj zame.. vse neki iz poceni plastike narejeno, vsaj na otip).. ampak mi ni potegnilo, moral bi dati vsaj 4k EUR vec za rabljen VW Tiguan (3 leta star s 70k km) - kar pa ni bilo kalkulacije, ker veliko opreme ki jo nova Mazda CX-30 ponuja enostavno nima. Nisem pa sel na testno voznjo s Tiguanom, ker enostavno se mi je ze pri price / performance ni splacalo naprej razmisljat o tem nakupu. Sem pa sedel v njem in si razgledoval notranjost (rabljenega, novi so itak precej drazji). Pri Mazdi mi je tudi vsec da ni Touch Screen-a, ker pri VW se mi zdi nerodno postavljen, recimo kar zelo stran moras pogledat iz ceste (med voznjo) da lahko manipuliras s Touch Screenom. Pri Mazdi pa je res dalec postavljen zaslon, tako da ti je nekako v smeri pogleda proti cesti, seveda, zaradi tega ne more biti Touch Screen, ker bi se moral stegovat do njega, ampak imajo pa odlicen "iDrive" (tako se jaz hecam, ker me res spominja an BMWjev iDrive) kontrolor. 

 

Skratka, res se mi zdi najboljsi pride / performance trenutno pri Mazdi.

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je ignacij napisal:

Glede na to kako kvalitetne, lepe in glede na konkurenco cenovno primerno uvrscene so mazde mi je cudno da nimajo vecjega trznega deleza, ceprav mi ustreza da jih ni prevec, tko da vsaj mal izstopas.

Meni je kar v redu, da je tako. Smo vseeno bolj "eksotiki". Je pa zanimivo, da bi ful ljudi imelo Mazdo, a kupit si jo upajo le redki. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo se javlja se en z naroceno CX-30 🙋‍♂️

 

Kdor redno bere forum ve, da se ze lep cas javlam pa "cincam" za menjavo. No prejsnji teden sem rekel YOLO in sel pogledat xceed (ki btw nobeni ni v salonih in jo nisem videl), ter nato se na mazdo in kar narocil.

 

Skyactive X186 GT PLUS, avtomatik, machine gray, vsa oprema (Sound, Safety, Luxary - style je ze v gt plus). Malo mi je smotano ker ni opcije stresnega okna toda bom ze prezivel. Dal sem aro in avto je sedaj v transportu iz nizozemske in naj bi bil v 3-4 tednih tukaj. Sam racunam nekje sredi maja.

 

Je pa tako da moj prvi in obvezen pogoj je bil avtomatik. Na testu sem pred 1 letom imel G120 avtomatika in mi je bil cisto super. Je pa res, da moj stil voznje je zelo umirjen.

  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj vam ze zavidam da ste vzeli X186ke :D 

 

Ampak OK, ravno bi preseglo malce moj razpon investicije. :)  In seveda........ Luxury Paket je nekaj kar ne bi rad imel (aka usnje) kar je pa pogoj pri teh motorjih ce zelis imeti Safety :(

Popravljeno od DavidMazda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je FrX186 napisal:

Lepo si izbral, 

Machine siva ji zelooo dobro paše 👌

 

Ta na testu je bila modra, skyactiv G (122km), prednji pogon. Me je prav tako navdusila 👍🏻

..ampak ker doma ze imamo enega suv, sem se odlocil za Mazda 3, v kateri se najvec sam prevazam.

 

20210113_123408.jpg

To si se peljal na Roglo? In kako gre po snegu,se dobro drži ceste?

Sem testiral lani  cx30 G122 in sem imel občutek,da ni tako poskočna kot moja 3ka. Saj podatki na papirju tudi tako pravijo. Posledica tega je verjetno večja teža avta. Drugače je pa za neko normalno vožnjo čisto ok avtek. Meni je takrat na testu pila 5.4 kar je odlično.👍

Pa srečno vožnjo ti želim.:prstgor:

IMG_20200709_121010.jpg

IMG_20200709_104039.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12 hours ago, DavidMazda said:

Zdaj vam ze zavidam da ste vzeli X186ke :D 

 

Ampak OK, ravno bi preseglo malce moj razpon investicije. :)  In seveda........ Luxury Paket je nekaj kar ne bi rad imel (aka usnje) kar je pa pogoj pri teh motorjih ce zelis imeti Safety :(

 

Tole s samimi paketi je pri mazdi en velik minus in en velik plus. Gres na audi/MB/bmw konfigurator in skoraj doktoriras ko dojames kva je vse na voljo (5 razlicnih kljucev, 10 volanov, 20 bunkic za prestave pa vse nekaj med sabo povezan), pri mazdi pa tko 4 pakete in toj to.

Ampak po drugi strani pa ne mores prav nic spremenit. Res sem hotel stresno okno toda to je pogojeno s 4wd pogonom, ki ga pa niti priblizno ne rabim.

Potem armatura je modra pri vecini, ce imas luxary (se pravi usnje) pa rjava. Nimas opcije izbirat. Ali pa samo dodati da se ogledalo obrnejo navzdol, ko prestavis v vzratno (to je del luxary paketa).

 

Je pa tudi pri meni slo malo cez budget, toda pri avtih sem res tak, da ga imam zelo dolgo in zato raje dam 1k vec in imam "vse" kar bi hotel. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 hours ago, DavidMazda said:

Pri Mazdi mi je tudi vsec da ni Touch Screen-a, ker pri VW se mi zdi nerodno postavljen, recimo kar zelo stran moras pogledat iz ceste (med voznjo) da lahko manipuliras s Touch Screenom. Pri Mazdi pa je res dalec postavljen zaslon, tako da ti je nekako v smeri pogleda proti cesti, seveda, zaradi tega ne more biti Touch Screen, ker bi se moral stegovat do njega, ampak imajo pa odlicen "iDrive" (tako se jaz hecam, ker me res spominja an BMWjev iDrive) kontrolor. 

 

 

a CX 30 je brez touchscreena, ker v moji šestici je. Vseeno raje kontroliram preko tega "iDrive" :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

25 minutes ago, Berbasecks said:

 

a CX 30 je brez touchscreena, ker v moji šestici je. Vseeno raje kontroliram preko tega "iDrive" :)

tako je, cx30 (in mazda 3) nimata touchscreena. vse se kontrolira preko kolescka na sredini

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Bini napisal:

To si se peljal na Roglo? In kako gre po snegu,se dobro drži ceste?

Sem testiral lani  cx30 G122 in sem imel občutek,da ni tako poskočna kot moja 3ka. Saj podatki na papirju tudi tako pravijo. Posledica tega je verjetno večja teža avta. Drugače je pa za neko normalno vožnjo čisto ok avtek. Meni je takrat na testu pila 5.4 kar je odlično.👍

Pa srečno vožnjo ti želim.:prstgor:

IMG_20200709_121010.jpg

IMG_20200709_104039.jpg

Zdravo,

 

Ja, sem sel na Roglo malo sprobat kako se obnasa po snegu in je bilo cisto ok kljub temu da ni bila 4x4.

 

Ce si probaval dokaj novo cx-30 je tezko primerjat z avtom ki je ze utecen, je pa vsekakor 3-ka z enakim motorjem nekoliko bolj poskocna. Teza je pa priblizno enaka, najtezja cx-30 je cca 1550kg (0d 1380-1530kg), 3-ka pa recimo moja X 1424kg)

 

Poraba je pa tudi CX-30 bila nizka z motorjem G, pri 3-ki pa je lahko se kak dcl manj. 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je FrX186 napisal:

Zdravo,

 

Ja, sem sel na Roglo malo sprobat kako se obnasa po snegu in je bilo cisto ok kljub temu da ni bila 4x4.

 

Ce si probaval dokaj novo cx-30 je tezko primerjat z avtom ki je ze utecen, je pa vsekakor 3-ka z enakim motorjem nekoliko bolj poskocna. Teza je pa priblizno enaka, najtezja cx-30 je cca 1550kg (0d 1380-1530kg), 3-ka pa recimo moja X 1424kg)

 

Poraba je pa tudi CX-30 bila nizka z motorjem G, pri 3-ki pa je lahko se kak dcl manj. 😉

Žal me nisi razumel,mislil sem v primerjavi z mojo 3jko 18 letnik,tu je razlika....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,
 
Ja, sem sel na Roglo malo sprobat kako se obnasa po snegu in je bilo cisto ok kljub temu da ni bila 4x4.
 
Ce si probaval dokaj novo cx-30 je tezko primerjat z avtom ki je ze utecen, je pa vsekakor 3-ka z enakim motorjem nekoliko bolj poskocna. Teza je pa priblizno enaka, najtezja cx-30 je cca 1550kg (0d 1380-1530kg), 3-ka pa recimo moja X 1424kg)
 
Poraba je pa tudi CX-30 bila nizka z motorjem G, pri 3-ki pa je lahko se kak dcl manj.
Huh, so pa pol težke. Moja cx5 ma 1480kg, je 4wd pa benz.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej fantje,


Dve vprasanji (kot novinec v svetu Mazda):
 

1. Kako pogosti so SW Updates za Infotainment enoto pri Mazdi (in ali so Over The Air, ali moras na servis / preko kabla) ? Katera verzija je trenutno vgrajena v CX-30 model 2021 (je to najnovejsi modul)?

 

2. A imas moznost Split-screen z Apple CarPlay? Torej da je na pol zaslona Maps na drugi pa Music npr. Sklepam da Apple CarPlay Maps ne bo prikazoval info na Head-Up, je tako?


Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. SW Updejti niso neki pogosti, naredi se jih preko USB-ja samo ni ravno najbolj enostavno delat to sam :) V 2021 je itak najnovejsi kar je. Ali dobis cisto cisto fresh update je pa tudi vprasanje servisa ali posodobijo vse preden ti predajo vozilo.

 

Da mi mel mazda navigacijo in apple carplay split bi rekel da ne gre (95%).

 

Gre pa split znotraj mazde. Se pravi na eni strani mazda navigacija, na drugi multimedia:

 

 

 

Ali pa pac komplet apple carplay ki sam naredi to na home screen: 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Posodobitve niso redne... ampak ko je na voljo, je na voljo... nekje na vsakih par mesecev... a ne prav pogosto... tam nekje dva do trikrat letno ... Posodobitve uradno naredijo na servisu, so pa tudi tukaj linki, kako se to lahko uredi neuradno... Gre pa preko USB kljucka, direktno prikljucenega na infotainment ... Zadnji modeli imajo ze novi MZD Connect, ki ima zadnjo verzijo zemljevidov od novembra 2020 >> https://mazda.welcome.naviextras.com/maps-and-more.php

 

 

Starejsi MZD Conenct pa je imel posodobitev zemljevidov januarja letos ...  >> https://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-updatemymaps?language=sl-EU

 

Se pa zemljevidi loceno nadgrajujejo od FW upgrade-a infotainmenta ... Zemljevidi nadgradis tako, da kartico vstavis v racunalnik in snames program iz Mazdine strani ... 

 

 

"Split screen" pa deloma je na voljo v CarPlay na prvem ekranu... samo se ne da kaj dosti urejat, kaj je prikazano ... Zemljevid prikazuje od tistega programa, ki je bil nazadnje uproabljan (Apple Maps, Google Maps, Sygic, Waze,...) ... ne mores pa imeti split screen z originalnim MZD Connect... lahko pa MZD Connect recimo prikazuje inforamcije na HUD, na CarPlay pa prikazujes recimo Google Maps ... 

 

Izgleda pa nekako takole:

Pasted_Image_06_04_2021__13_50.png.b7e605ff366e7ca0eed03269d00c9f9f.png

 

Na HUD se prikazujejo samo informacije iz originalnega infotainmenta... 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

27 minutes ago, Jest said:

Posodobitve niso redne... ampak ko je na voljo, je na voljo... nekje na vsakih par mesecev... a ne prav pogosto... tam nekje dva do trikrat letno ... Posodobitve uradno naredijo na servisu, so pa tudi tukaj linki, kako se to lahko uredi neuradno... Gre pa preko USB kljucka, direktno prikljucenega na infotainment ... Zadnji modeli imajo ze novi MZD Connect, ki ima zadnjo verzijo zemljevidov od novembra 2020 >> https://mazda.welcome.naviextras.com/maps-and-more.php

 

 

Starejsi MZD Conenct pa je imel posodobitev zemljevidov januarja letos ...  >> https://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-updatemymaps?language=sl-EU

 

Se pa zemljevidi loceno nadgrajujejo od FW upgrade-a infotainmenta ... Zemljevidi nadgradis tako, da kartico vstavis v racunalnik in snames program iz Mazdine strani ... 

 

 

"Split screen" pa deloma je na voljo v CarPlay na prvem ekranu... samo se ne da kaj dosti urejat, kaj je prikazano ... Zemljevid prikazuje od tistega programa, ki je bil nazadnje uproabljan (Apple Maps, Google Maps, Sygic, Waze,...) ... ne mores pa imeti split screen z originalnim MZD Connect... lahko pa MZD Connect recimo prikazuje inforamcije na HUD, na CarPlay pa prikazujes recimo Google Maps ... 

 

Izgleda pa nekako takole:

Pasted_Image_06_04_2021__13_50.png.b7e605ff366e7ca0eed03269d00c9f9f.png

 

Na HUD se prikazujejo samo informacije iz originalnega infotainmenta... 

 

 

 

 

Zelo koristne info Jest, hvala!

Ne poznam se dovolj dobro Apple CarPlay, v prejsnih avtomobilih nisem imel te funkcije. A to so samo doloceni Apps ki so podprti za CarPlay (za iPhone)? Ali lahko naceloma katerikoli App prikazujes, ki ga imas nalozenega na iPhone? 


 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.