Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Sem sedaj nasel tole bolj splosno temo o CX-30, tako da bom raje tu postavljal splosna vprasanja o CX-30.

 

Ali drzi da nova Mazda CX-30 ne pride s tipali tlaka v pnevmatikah? Namrec drugace si ne vem razlagat, da imajo tipala v konfiguratorju na spletni strani na voljo kot dodatna oprema. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda pride ... kot dodatna oprema je misljeno za recimo dodaden set zimskih.

 

Glede nadgradenj (NE zemljevidov) je pa tako, da downloadas firmware (kje ga dobit je druga zgodba) in potem je procedura taka kot v priponki. Seveda to se pocne na lastno odgovornost :D

Zdaj zadnje updejte, ki so delali so bili za bose ozvocenje.

 

Zemljevide je pa precej bolj enostavno. Vzames kartico iz avta, vtaknes v racunalnik in pozenes Mazda program in das update.

 

 

@JestAli bos zdruzil temi, da ne bomo v dveh pisali.

MAZDA CONNECT II CMU SOFTWARE UPDATING PROCEDURE.pdf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Mazda CX-30
pred 38 minutami je DavidMazda napisal:

 

Zelo koristne info Jest, hvala!

Ne poznam se dovolj dobro Apple CarPlay, v prejsnih avtomobilih nisem imel te funkcije. A to so samo doloceni Apps ki so podprti za CarPlay (za iPhone)? Ali lahko naceloma katerikoli App prikazujes, ki ga imas nalozenega na iPhone? 


 

 

To je novo... nevem ali od iOS 14 dalje ... Apliakcije pa morajo biti narejene za prikaz na CarPlay... Naceloma so lahko samo razne apliakcije za predvajanje glasbe in navigacije... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala @Bossek in @Jest

 

Kako pa "ugotovis" ali je na voljo nova posodobitev za tvoj modul Mazda Connect? A bi morda kaj takega MyMazda App znal javiti? Ali pa dejansko moras spremljat tukaj na Forumu / spletu ? Verjetno ti pa tudi na servisu povedo? Sicer na BMW dejansko nisem imel te izkusnje, da bi mi javili na servisi da je na voljo posodobitev za moj modul. Zmeraj sem sam ugotavljal preko spleta, ampak zal zmeraj sem pozno opazil, ker vsakdan tudi nisem spremljal ali je kak nov update :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spremljat mores na forumih.

 

Jaz pradvidevam, da mazda ne planira da bi ti to sam pocel. Za navigacijo ja (zato tudi imajo namesnki app), za module pa ne.

Je pa tako, da to na servisu vkljucijo v racunalnik in jim direktno pokaze. AMPAK! Naceloma dokler dela ... tega ne pocno radi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Bossek napisal:

Seveda pride ... kot dodatna oprema je misljeno za recimo dodaden set zimskih.

 

Glede nadgradenj (NE zemljevidov) je pa tako, da downloadas firmware (kje ga dobit je druga zgodba) in potem je procedura taka kot v priponki. Seveda to se pocne na lastno odgovornost :D

Zdaj zadnje updejte, ki so delali so bili za bose ozvocenje.

 

Zemljevide je pa precej bolj enostavno. Vzames kartico iz avta, vtaknes v racunalnik in pozenes Mazda program in das update.

 

 

@JestAli bos zdruzil temi, da ne bomo v dveh pisali.

MAZDA CONNECT II CMU SOFTWARE UPDATING PROCEDURE.pdf 909 kB · 2 prenosa

Posodobitev za Bose ozvočenje? :whatever: Kaj pa lahko tu posodobijo? Itak, da je sprocesiran zvok ampak kaj spremenijo? Kretnice, kaj procesor "spusti" v vrata, v srednjetonce na dash boardu, v zadnja vrata?

A je kje to opisano? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp ... update za Bose :D Vem da so eni imeli tezave, da jim je naenkrat spisil res glasen zvoj in to je ta update resil. Nekateri so po tem updejtu opazili bolj globok zvok .... 🤷‍♂️

 

Drugace pa tukaj nekako zbirajo FW updejte:

WWW.CX30-FORUM.DE

Hallo Kollegen, ich eröffne hier den Firmware Thread. In dem können wir uns über Updates der einzelnen Steuergeräte auf dem Laufenden halten. Ich werde dazu 1* monatlich mit MDARS die Steuergeräte...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Bossek napisal:

Jp ... update za Bose :D Vem da so eni imeli tezave, da jim je naenkrat spisil res glasen zvoj in to je ta update resil. Nekateri so po tem updejtu opazili bolj globok zvok .... 🤷‍♂️

 

Drugace pa tukaj nekako zbirajo FW updejte:

WWW.CX30-FORUM.DE

Hallo Kollegen, ich eröffne hier den Firmware Thread. In dem können wir uns über Updates der einzelnen Steuergeräte auf dem Laufenden halten. Ich werde dazu 1* monatlich mit MDARS die Steuergeräte...

 

Bolj globok zvok? Na podlagi česa? 😊 Mogoče je bil to bolj placebo efekt. Najnižje igra zvočnik v vratih, pa še ta je bolj bas/midrange zvočnik. Če bi karkoli "popravljali" v procesorju bi bil edini efekt lahko ta, da bi base bolj na silo "pumpalo". Rezultat bi bil ta, da bi bili še bolj nejasni basi in "napihnjeni". 

Druga stvar pa je, če so  odpravljali kako pokanje, nenadne skoke glsnosti, piške in podobno. Tu bi se dalo kaj postoriti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No samo povem kar folk pise :) Drugace mozno da so spremenli kaj equalizer (al karkoli je) in predvaja vec basa, .... :D

 

Pac recimo to je en od modulov, ki ga lahko sam nadgradis ce najdes datoteke.

Ni mi pa jasno zakaj mazda to skriva. Naj da nekam na server, vpises notr svoj VIN dobis datoteke, hop na usb in update. Je pa res, da s tem tvegajo da bo kdo kaj zjebal, samo tisti ki bi to pocel ... bo tako ali drugace to pocel :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, DavidMazda said:

Sem sedaj nasel tole bolj splosno temo o CX-30, tako da bom raje tu postavljal splosna vprasanja o CX-30.

 

Ali drzi da nova Mazda CX-30 ne pride s tipali tlaka v pnevmatikah? Namrec drugace si ne vem razlagat, da imajo tipala v konfiguratorju na spletni strani na voljo kot dodatna oprema. 

Po letu 2014 imajo vsa nova vozila tipala za pritisk. Eni imajo v ventilih, drugi pa na ABS.

Popravljeno od amatej
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem slisal da bo verjetno delayed moja Mazda CX-30. Pricakovano je bilo 14.04., sedaj pa naj bi bilo okrog 20.04. baje zaradi trenutnih razmer. Ceprav se mi je nekako zdelo, da zaradi Covid razmer ravno ne bo prometno na cestah (ali kjerkoli ze transporitajo te avte iz Belgije) in da bo celo prej prispel... no, vbistvu pa bo delayed. :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 minutes ago, Boss said:

To ni panike... jaz sem mel tud 14 dni zamude od predvidenega roka. Vem da komaj čakaš, ampak, dokler niso meseci zamude v igri to ni tako grozno.

 

Tnx Boss! Ja... res komaj cakam da jo dobim! No kot pravis, bolje da nekaj dni zamude, kakor da mesce... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je DavidMazda napisal:

 

Tnx Boss! Ja... res komaj cakam da jo dobim! No kot pravis, bolje da nekaj dni zamude, kakor da mesce... 

Bo potem bolj sladko vse skupaj. Baje, da prvi dan, ko dobiš nov avto, ne gre noben iz avta cel dan ven. 😋

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ..... pri meni pa ravno obratno. Danes zjutraj klic, dober dan ... vas avto je ze tu parkiran pri nas :danzoman::jupiii:

 

Sedaj pa prodat staro (ce koga zanima naj se javi) in prevzet tega. Upam pa da odprejo enote za registracijo.

 

Pa se ... slikca

IMG_1136.jpeg

  • Všeč 8
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Bossek napisal:

No ..... pri meni pa ravno obratno. Danes zjutraj klic, dober dan ... vas avto je ze tu parkiran pri nas :danzoman::jupiii:

 

Sedaj pa prodat staro (ce koga zanima naj se javi) in prevzet tega. Upam pa da odprejo enote za registracijo.

 

Pa se ... slikca

IMG_1136.jpeg

Majko mila kok je lepa, joj pa barva je superca za ta avto, ker ta plastika okol koles ne bode tok v oči... :bravo:

Aja, pa srečno vožnjo. 👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Bossek said:

No ..... pri meni pa ravno obratno. Danes zjutraj klic, dober dan ... vas avto je ze tu parkiran pri nas :danzoman::jupiii:

 

Sedaj pa prodat staro (ce koga zanima naj se javi) in prevzet tega. Upam pa da odprejo enote za registracijo.

 

Pa se ... slikca

IMG_1136.jpeg

 

 

CUDOVIT! Isto barvo sva narocila! Komaj cakam da pride! :DD

Kdaj si narocil? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je DavidMazda napisal:

 

 

CUDOVIT! Isto barvo sva narocila! Komaj cakam da pride! :DD

Kdaj si narocil? :)

Lepo... pa se bosta lahko oba udeležila road tripa z novima avtoma.👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, DavidMazda said:

 

 

CUDOVIT! Isto barvo sva narocila! Komaj cakam da pride! :DD

Kdaj si narocil? :)

jutri (petek) bo 14 dni, receno je bilo 3-4 tedne. sem konkretno presenecen in sedaj samo cakam modre odlocitve nase vlade

 

vse trgovine odprte, v BTCju na trznici folk vse lepo zun je, avtosaloni delajo, testne voznje so mozne .... teta na registracija za pleksi steklom, a ta pa ne sme ker .... no ne vem tocno zakaj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18 minutes ago, Bossek said:

jutri (petek) bo 14 dni, receno je bilo 3-4 tedne. sem konkretno presenecen in sedaj samo cakam modre odlocitve nase vlade

 

vse trgovine odprte, v BTCju na trznici folk vse lepo zun je, avtosaloni delajo, testne voznje so mozne .... teta na registracija za pleksi steklom, a ta pa ne sme ker .... no ne vem tocno zakaj


Ja to je tudi mene presentilo ko so mi omenili da verjetno ne bomo itak uspeli registrirati avto zaradi Covid razmer. Sicer pa upam da bodo to dopustili in bos lahko cimprej z novim avtom.

 

Pri komu si  narocil avto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, samo res, dejansko niti prodat ne mores avto v tem casu. V mojem primeru bomo naredili 'staro za novo', tako da bo trenutnega vzela avtohisa kjer kupujeva Mazdo. Sklepam, da tudi pri nama bo enak problem.. prepisi ipd. Upam, da nekaj naredijo na to temo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Bossek napisal:

Interclass dolgimost. Meni se gre bolj to da tudi prodat ne morem stara mazda ker se ne da urediti prepisa. Tole res upam da drugi teden zopet omogocijo.

Oni so super, baje.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.