Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

17 minutes ago, ignacij said:

Vozim 2 leti na servis na Interclass in sem zelo zadovoljen.... če koga pač to zanima.

 

Glede na to da mi je (ponovem) A-Cosmos enako oddaljen kot Interclass, taksne info pridejo prav. Bo moja prva Mazda, tako da nimam izkusenj z nobenim servisom. Najprej sem nameraval pri A-Cosmos, ampak nedavno so zaprli poslovno enoto tukaj na Siski in imajo sedaj le v BTC. Trenutno tudi tam kupujem avto. Zaenkrat sem zadovoljen s prodajalcem, kar se tice prijaznosti. Morda si upam, da lahko se kaj iztrzim zraven pri nakupu avtomobila, ker trenutno sem dobil 1% popusta in je to vse. Kaksne zimske gume bi prisle prav pa vinjeta. Se bom poskusal dogovoriti.. odvisno koliko mi bodo ocenili start avto. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Starsa sta tam kupila (leta 2016) Mazdo 3 in to mazdo vozim sem na serivs. Sem res zelo zadovoljen z odnosom.

Prav tako tudi sedaj s samim prodajalcem tako da nimam niti ene same pripombe.

 

Je pa res da trenutno nimajo salona saj ga prenavljajo in je vse bolj kot ne gradbisce. Bo pa konkreten salon za mazdo, hyundai in volvo.

 

No kolikor berem ... danes pade odlocitev ali bo drugi teden kaj obratovalo ali ne

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi ki imate x180/x186 motor, dobro je menjat olje na kompresorju tam nekje med 120000-150000km. Pri mercedesu w203 je dostikrat v tem času manjkalo četrtino olja. Sicer po navodilih servisa se to ne menja je doživljensko tako kot v menjalniku se pa zato potem na 200000km menja celoten kompresor ker nima vec olja in je zracnost zobnikov prevelika. 

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je DavidMazda napisal:

 

Glede na to da mi je (ponovem) A-Cosmos enako oddaljen kot Interclass, taksne info pridejo prav. Bo moja prva Mazda, tako da nimam izkusenj z nobenim servisom. Najprej sem nameraval pri A-Cosmos, ampak nedavno so zaprli poslovno enoto tukaj na Siski in imajo sedaj le v BTC. Trenutno tudi tam kupujem avto. Zaenkrat sem zadovoljen s prodajalcem, kar se tice prijaznosti. Morda si upam, da lahko se kaj iztrzim zraven pri nakupu avtomobila, ker trenutno sem dobil 1% popusta in je to vse. Kaksne zimske gume bi prisle prav pa vinjeta. Se bom poskusal dogovoriti.. odvisno koliko mi bodo ocenili start avto. 

Slabo je to, da se boš šele sedaj dogovarjal za ceno starega avta! To bi moral narediti že ob nakupu novega in se tudi izpogajat za dodatke kot so gume itd. Je pa res, da je odvisno kakšen si karakter in seveda pogajalec. :prstgor:

Nikakor ne pristati na ceno po E. Taxu ampak po A.netu nekaj srednjega in upam, na najboljše... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 minutes ago, Bini said:

Slabo je to, da se boš šele sedaj dogovarjal za ceno starega avta! To bi moral narediti že ob nakupu novega in se tudi izpogajat za dodatke kot so gume itd. Je pa res, da je odvisno kakšen si karakter in seveda pogajalec. :prstgor:

Nikakor ne pristati na ceno po E. Taxu ampak po A.netu nekaj srednjega in upam, na najboljše... :bravo:

 

Ja, se zavedam, da sem malce v slabsem pogajalnem izhodiscu. Ampak sem dejansko pripravljen pozabiti na 500 EUR, ki sem jo dal za aro in se morda it kam drugam pogovarjati.

Vozilo BMW F30 2013 letnik so mi ocenili prvotno na 8.5k EUR. Sem pa prosil da naj poskusijo to dvigniti bolj k 10k EUR (ima ogromno opreme, 150k km, ...), tako da sedaj cakam da se zmenijo z direktorjem (prodajalec mi je sam omenil, da bi ga privat za mnogo vec lahko prodal.. sam nimam casa se zal s tem ukvarjat, zato mi to bolj ustreza in pristanem na nizji znesek.. na A.net so okoli 13k ce se ne motim). Sem tudi omenil, da mi ni problem pozabiti 500 EUR v primeru tako slabe cenitve + da nic ne dobim z novim avtom. Raje potem poskusim morda pri drugih Mazdinih salonih, kot je naprimer tisti Interclass. Npr imam dva seta koles (letne in zimske) na BMW. Zimske so original BMW 860 EUR (jeklene, 16 col).. vsaj to nekako pricakujem da naredimo neko 'menjavo' za Mazdine zimske. Ampak resnicno.. ce niti to 'kao' ne bodo uspeli zagotoviti, potem vem, da mi lazejo in da me zelijo izkoristiti, ker sem tako zgodaj dal aro. V takem primeru pa raje pozabim na 500 EUR, kot da se pustim imeti za 'norca', ceprav sem si tu kar sam malce kriv in bi res moral prvotno se izpogajat za vse, predno sem dal aro (tu mi manjka se izkusenj). Morda tudi njim ne bo vseeno, da imajo na zalogi se en avto pri njih, ki ne bo na koncu prevzet in bo stal. Nevem.. bomo videli v prihodnjih dneh kaj bodo sporocili preko direktorja. 🤞

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Bossek napisal:

Interclass dolgimost.

Mi2 tudi. Korektni, prijazni, ustrežljivi in potrpežljivi (so čakali skoraj dva meseca, da sva cx3 prodala). Tudi na 1. servisu in enen posodabljanju sem bil pri njih ... do sedaj zadovoljen z vsemi storitvami pri njih.

 

Moram pa pristaviti, da sem cx3 vozil v BTC na servis in je bilo vedno vse ok ... tudi vse kar je bilo v garanciji so porihtali brez problemov. 

 

Ja pa srečno vožnjo z novo pridobitvijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Civic napisal:

Mi2 tudi. Korektni, prijazni, ustrežljivi in potrpežljivi (so čakali skoraj dva meseca, da sva cx3 prodala). Tudi na 1. servisu in enen posodabljanju sem bil pri njih ... do sedaj zadovoljen z vsemi storitvami pri njih.

 

Moram pa pristaviti, da sem cx3 vozil v BTC na servis in je bilo vedno vse ok ... tudi vse kar je bilo v garanciji so porihtali brez problemov. 

 

Ja pa srečno vožnjo z novo pridobitvijo.

Zakaj si pa presedlal drugam?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne s storitvami servisa ni bilo nič narobe. Sem pa že 1x napisal v drugi temi: ko sem se ogreval za menjavo, sem se pri njihovem "prodajnem svetovalcu" v salonu dogovoril za testno vožnjo s cx 30. Zapisal si je vse moje kontaktne podatke in v letu in pol še ni poklical. Dopuščam možnost, da je sedaj že kaj boljši odnos do strank. In zato sem šel pač drugam po novo Mazdo seveda po predhodni probni vožnji. In tako bom do nadaljnega tudi servise opravljal pri njih, saj mi je vseeno ali grem iz Domžal v BTC ali na Dolgi most.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

32 minutes ago, Civic said:

Ne s storitvami servisa ni bilo nič narobe. Sem pa že 1x napisal v drugi temi: ko sem se ogreval za menjavo, sem se pri njihovem "prodajnem svetovalcu" v salonu dogovoril za testno vožnjo s cx 30. Zapisal si je vse moje kontaktne podatke in v letu in pol še ni poklical. Dopuščam možnost, da je sedaj že kaj boljši odnos do strank. In zato sem šel pač drugam po novo Mazdo seveda po predhodni probni vožnji. In tako bom do nadaljnega tudi servise opravljal pri njih, saj mi je vseeno ali grem iz Domžal v BTC ali na Dolgi most.

 

Hvala da si delil @Civic. Jaz imam (zaenkrat) vredu izkusnjo, ki pa morda te dni malce pesa bolj proti slabi. Namrec cakam tudi sam na klic, da potrdijo zadnjo ceno mojega BMW. Naj bi se z direktorjem moral to dogovoriti in sedaj cakam. Bojda je direktor na dopustu ze od prejsnega tedna. Mi je pa zagotovil, da me oni poklicejo in da ne rabim jaz klicat. Malce grenak priokus je tudi dejstvo da avto naj ne bi prisel 14.04. kot je bilo zapisano ob potrditvi are (tudi sam sem videl na zaslonu od koder narocajo avte, da pise 14.04. kot predviden rok dostave)... ampak to je cisto zares mozno da je zaradi covid razmer ta delay. 

 

Jaz sem drugace svoj BMW peljal v MB k Selmarju, ceprav zivim v LJ. Izkljucno samo zato ker so v A-Cosmos (BMW) zmeraj imeli vzvisen odnos do mene kadar sem avto pripeljal na servis. Tudi v MB je bilo na zacetku tako, dokler nisem napisal sporocilo direktorju. Potem se je magicno izboljsalo in so me cakali tudi taksiji ze ob prihodu na servis, da sem lahko sel v Europark med servisom. Odnos zame veliko pomeni in mislim da to dejstvo tudi dokazuje, da sem se iz LJ v MB vozil na servis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, jaz sem tudi vprasal ce vzamejo moje Mazdo 6 v racun .... pa nekako ni slo :)

Saj po pravici povedano nisem pricakoval in tudi drugje rekli da je ne bi vzeli. 2009 letnik pa 360k km pac ni lih avto za prodajat. V ponedeljek gre na avto.net po neki smesni ceni (razmisljam 2,1k) in upam da se proda.

 

Do cetrtka se jo moram znebit, da potem zacnem rihtat vse papirje za cx30. V extremni situaciji bo pa pac doma pa jo bom samo odjavil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

21 minutes ago, Bossek said:

No, jaz sem tudi vprasal ce vzamejo moje Mazdo 6 v racun .... pa nekako ni slo :)

Saj po pravici povedano nisem pricakoval in tudi drugje rekli da je ne bi vzeli. 2009 letnik pa 360k km pac ni lih avto za prodajat. V ponedeljek gre na avto.net po neki smesni ceni (razmisljam 2,1k) in upam da se proda.

 

Do cetrtka se jo moram znebit, da potem zacnem rihtat vse papirje za cx30. V extremni situaciji bo pa pac doma pa jo bom samo odjavil.

 

Mah, saj nekako vem kako je Bossek. Tudi moj Bimmer bo sel verjetno za piclih 8.5k :D  Pa je 2013 letnik z vso dodatno opremo tistega casa in 150k km. Sami vemo, da so nasi avti vredni vec, morda je pa to subjektivno / navezanost, kaj vem. :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je DavidMazda napisal:

 

Mah, saj nekako vem kako je Bossek. Tudi moj Bimmer bo sel verjetno za piclih 8.5k :D  Pa je 2013 letnik z vso dodatno opremo tistega casa in 150k km. Sami vemo, da so nasi avti vredni vec, morda je pa to subjektivno / navezanost, kaj vem. :) 

Jaz bi ga dal na net, ce je ok, ga bos prodal v 14.dneh, sverotov mrgoli.

Kolega je 1.let nazaj sel kupovat nov avto, staro toyoto auris 2.0d z 320k km, so mu ocenili na (pazi!!!) 200 eur in je rekel dajo raje v savo zapelje...sva jo spucala/zglancala, dala ba avto net in prodala za 1800 cez 1teden...sla je pa v makedonijo...skoda zgubiti na lahek nacin vsaj 1k...saloni so vsi isti, moras vedeti dokler nisi kupil dokoncno si ti kralj, ko bos enkrat rekel ja, je konec...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi rekel,da še v sanjah ne.....😊 Je pa zanimivo vprašanje....:prstgor:

pred 2 urama je DavidMazda napisal:

 

Hvala da si delil @Civic. Jaz imam (zaenkrat) vredu izkusnjo, ki pa morda te dni malce pesa bolj proti slabi. Namrec cakam tudi sam na klic, da potrdijo zadnjo ceno mojega BMW. Naj bi se z direktorjem moral to dogovoriti in sedaj cakam. Bojda je direktor na dopustu ze od prejsnega tedna. Mi je pa zagotovil, da me oni poklicejo in da ne rabim jaz klicat. Malce grenak priokus je tudi dejstvo da avto naj ne bi prisel 14.04. kot je bilo zapisano ob potrditvi are (tudi sam sem videl na zaslonu od koder narocajo avte, da pise 14.04. kot predviden rok dostave)... ampak to je cisto zares mozno da je zaradi covid razmer ta delay. 

 

Jaz sem drugace svoj BMW peljal v MB k Selmarju, ceprav zivim v LJ. Izkljucno samo zato ker so v A-Cosmos (BMW) zmeraj imeli vzvisen odnos do mene kadar sem avto pripeljal na servis. Tudi v MB je bilo na zacetku tako, dokler nisem napisal sporocilo direktorju. Potem se je magicno izboljsalo in so me cakali tudi taksiji ze ob prihodu na servis, da sem lahko sel v Europark med servisom. Odnos zame veliko pomeni in mislim da to dejstvo tudi dokazuje, da sem se iz LJ v MB vozil na servis.

Zakaj pa nisi vozil v Celje na servis?🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vbistvu sem delal v AUT ter zivel v MB ko sem kupil BMWja, tako da sem po default hodil k Selmarju v MB. Potem ko sem se preselil v LJ, pa sem tehtal seveda ce bi sel k A-Cosmos, ampak glede na to da so vmes v MB Selmar uredili odnose + A-Cosmos odnos se mi ni dopadel, vsaj ta BMW oddelek, sem ostal v MB Selmar. CE potem nisem sel sploh sprobavat, ce ze itak grem na pot. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DFR5-67-RC0A

je koda kamere - sam ne štekam če googlam mi vsak link da 403. Bwop

aha evo dobil:

Image sensor : 1/3" Sony CCD Chip
Signal System : NTSC/PAL
Effective Pixel : 728 x 582
Minimum Illumination : 0.5 Lux
Electronic Shutter : 1/50 to 1/100,000 seconds
Resolution : 600 TV lines
Angle : 170 Degrees
Waterproof Rate : IP68
Power : DC 12V
Video Cable: 7 inches

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

46 minutes ago, Hixxy said:

DFR5-67-RC0A

je koda kamere - sam ne štekam če googlam mi vsak link da 403. Bwop

aha evo dobil:

Image sensor : 1/3" Sony CCD Chip
Signal System : NTSC/PAL
Effective Pixel : 728 x 582
Minimum Illumination : 0.5 Lux
Electronic Shutter : 1/50 to 1/100,000 seconds
Resolution : 600 TV lines
Angle : 170 Degrees
Waterproof Rate : IP68
Power : DC 12V
Video Cable: 7 inches

 

Se mi je zdelo da ima malo slabso resolucijo, ja. Moj BMW letnik 2013 ima 720p kamero. Se bom moral navaditi, ker na Mazdi 'dejansko' se cist ne mores zanasat na njo (kot pravijo sicer tudi varnostna navodila pri vseh avtomobilih), ceprav pri BMW sem se kar 100% zanasal na kamero, ker je bila res sharp in dobro pozicionirana. Tu se mi zdi, da je zelo 'Fish Eye' leca. Se bom verjetno moral navaditi :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ima cx 30 slabšo kamero kot 6-ke?Ker na moji se vidi super(vsaj jaz vidim ostro) in nikoli ni bilo nič kritičnega zaradi kamere. Kaj pa, če ni problem v sami kameri ampak okulist vabi? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

26 minutes ago, Alex said:

A ima cx 30 slabšo kamero kot 6-ke?Ker na moji se vidi super(vsaj jaz vidim ostro) in nikoli ni bilo nič kritičnega zaradi kamere. Kaj pa, če ni problem v sami kameri ampak okulist vabi? 🤔

Ocala ze imam Alex :D 


Ne saj pravim, moram se navaditi. BMW ima precej bolj ostro in, seveda, visjo resolucijo kamere, kar ogromno pripomore da je slika / video kvalitetnejsi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.