Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 14 urami je Nejc1986 napisal:

Isto jaz delam. Nasploh se že v startu izogibam komuniciranju preko mailov... Vsakič ko pridem nekam tudi povem, da bi raje stvari urejal v živo, ker imam od drugod slabe izkušnje . Če pa se že pogovarjam po telefonu, pa vedno povprasam s kom govorim in si to tudi zapišem. 

 

Ja, ni zaman tisti rek "lepa beseda lepo mesto najde", ampak obstaja pa tudi "ce ne zlepa,pa zgrda". Nasploh jaz precej zlahka oprostim in razumem napako ali zmoto, ne prenašam pa ko sem jaz ali moja dejanja (kot kupec ali če sem na drugi strani) nekomu samoumeven. Nekaj pa je pa tudi princip vreden. 

 

 

Jaz pa zadeve raje urejam preko maila, ker imam potem tudi pisno in ne more biti izgovorov... da to pa ni bilo receno... in se to je... da pac odpise odgovor takrat, ko ima cas... Ce klicem po telefonu, ima lahko se cel kup drugih zadev takrat za urejat... Zal pa opazam, da pri nekaterih res traja, da odpisejo... ali pa sploh ne... Takrat pa potem tudi poklicem... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, se morm strinjat z Jest-om, to je dobro imaš podlago oz backup, kaj si napisal, kaj so odgovorili ipd..Jaz imam pa tudi dobre izkušnej z zgolj urejanjem stvari preko maila. Kaj pa vem, mogoče je tudi to neke vrsta umetnost. Se spomnim, ko sem pri uvozu avta čakal skoraj že 2 tedna na FURS, ko sem malce spraševal tja so rekli, gužva gužva, najmanj 1 mesec boste čakali. 

 

Ok, poslal sem mail, naslednje jutro me kliče Marko in vpraša kaj sem naredil, dobili smo odločbo :) Kaj si naredil? 🙂 hahahahha

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Bini napisal:

...pa da vidimo kaj bo še @Boss dodal pri tej temi:whatever::prstgor:

Ne bom kej dost, moj roman je v neki drugi temi pa če ma kdo voljo naj ga prebere. So mi pa več ali manj vsi odgovori všeč, le Alex izgleda kot kak gangster, ki pol ljudi lovi vsepovsod od prodajalne, servisa skladišča do WC-ja. :hudicek:

 

Vseeno pa lepa beseda v veliki večini lepo mesto najde - je pa res, da če te kdo nategne pol pa nastopi "zajebana" faza ampak na nivoju. Se pravi brez osebnega žaljenja ampak odločno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda malce smesno vprasanje, ampak me je zmedlo. V navodilih za Mazdo CX-30 pise da je potrebno tociti gorivo tipa E10 (koliko razumem stevilka pove % etanola v gorivu). Pri nas sem opazil da imamo pretezno na crpalkah se vedno E5 gorivo. A bi to lahko bil problem? Trenutno ne morem ugotoviti, ali je vec etanola bolje ali slabse. Nekako se mi zdi, da je v resnici za motorje slabse, ker s tem zelijo biti 'eco-friendly', ampak po drugi strani so morda ti novejsi motorji prav narejeni da pricakujejo visjo vsebnost etanola.  Sem cist zbluzil ... 😖

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je DavidMazda napisal:

Morda malce smesno vprasanje, ampak me je zmedlo. V navodilih za Mazdo CX-30 pise da je potrebno tociti gorivo tipa E10 (koliko razumem stevilka pove % etanola v gorivu). Pri nas sem opazil da imamo pretezno na crpalkah se vedno E5 gorivo. A bi to lahko bil problem? Trenutno ne morem ugotoviti, ali je vec etanola bolje ali slabse. Nekako se mi zdi, da je v resnici za motorje slabse, ker s tem zelijo biti 'eco-friendly', ampak po drugi strani so morda ti novejsi motorji prav narejeni da pricakujejo visjo vsebnost etanola.  Sem cist zbluzil ... 😖

Brez skrbi,tisto je maximum,da avtu ne škodi,če je manj je še boljše!😉 Lahko pa vprašaš na servis,če ne verjameš...😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

32 minutes ago, Bossek said:

Evo vsi papirji vrejeni, vse zmenjeno, prevzem drug teden v cetrtek :jupiii::danzoman:

Bravo in cestitke @Bossek!

PS: Zakaj pa sele takrat prevzem? Jaz pricakujem avto v LJ jutri, prevzem pa v torek. Trenutno pa se nimamo nic papirologije narejene, ampak tako sva dolocila s prodajalcem. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako sva se zmenila s prodajalcem

 

Naceloma ce bi bil siten bi lahko ze prej, samo sem si res lepo v easy vzel. Me je ze tako presenetilo kako hitro je slo, pa da sem svojo staro prodal pa da je tako hitro prisel. 

Ce bi hitel bi ze prec v torek urejal papirje za lizing pa potem hitel. Tako pa sem sele v cetrtek sel v LJ in uredil vlogo za lizing, danes podpisal papirje. V ponedeljek sklenem se zavarovanje. Potem pa v cetrtek avto.

 

Saj drugace so vsi okoli mene bolj neucakani kot jaz :) Zena tezi kva to neki meckam, kolegi neki zivcni kdaj pelem na pir (zdej ko se clo odpre bo treba castit :) ). Jaz pa tko skulirano easy :D

  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

48 minutes ago, Bossek said:

tako sva se zmenila s prodajalcem

 

Naceloma ce bi bil siten bi lahko ze prej, samo sem si res lepo v easy vzel. Me je ze tako presenetilo kako hitro je slo, pa da sem svojo staro prodal pa da je tako hitro prisel. 

Ce bi hitel bi ze prec v torek urejal papirje za lizing pa potem hitel. Tako pa sem sele v cetrtek sel v LJ in uredil vlogo za lizing, danes podpisal papirje. V ponedeljek sklenem se zavarovanje. Potem pa v cetrtek avto.

 

Saj drugace so vsi okoli mene bolj neucakani kot jaz :) Zena tezi kva to neki meckam, kolegi neki zivcni kdaj pelem na pir (zdej ko se clo odpre bo treba castit :) ). Jaz pa tko skulirano easy :D


 

Hahha, vsaka ti cast! Jaz ze komaj cakam... cimprej vse urejam :D

 

BTW, a zavarovanje lahko uredis preden avto registriras.. ali to hkrati moras? Sem ze pozabil.. ampak ko sem hotel skleniti Zavarovanje za Avto 'Online' (preko Generali), zahtevajo registrsko stevilko avtomobila, tega pa seveda se nimam. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je DavidMazda napisal:


 

Hahha, vsaka ti cast! Jaz ze komaj cakam... cimprej vse urejam :D

 

BTW, a zavarovanje lahko uredis preden avto registriras.. ali to hkrati moras? Sem ze pozabil.. ampak ko sem hotel skleniti Zavarovanje za Avto 'Online' (preko Generali), zahtevajo registrsko stevilko avtomobila, tega pa seveda se nimam. 

Še jaz sem vesel za oba,da sta dobila kar sta hotela....:jupiii:

Lahko zavaruješ avto prej pa ti reg.številko dodatno vpišejo,ni problem na Triglavu.👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@DavidMazda glede na to, da smo ti vsi terapevtsko svetovali pri tvojih odločitvah te prosim za povratno informacijo kako si potem zadevo izplejal. Si osebno odšel tja, po telefonu, emailu...si znorel, kričal, ali ostal miren in profesionalen? Da vidimo kateri pristop si izbral.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, ignacij said:

@DavidMazda glede na to, da smo ti vsi terapevtsko svetovali pri tvojih odločitvah te prosim za povratno informacijo kako si potem zadevo izplejal. Si osebno odšel tja, po telefonu, emailu...si znorel, kričal, ali ostal miren in profesionalen? Da vidimo kateri pristop si izbral.

 

Imas prav ja.

 

Torej zadevo sem resil tako, da sem sel obiskat v salon. Mi je pa pred tem tudi prodajalec na e-mail odpisal. Vse sem pa resil na miren nacin in ko sem dejansko sel v salon, so imeli kar nekaj strank tam, kar mi je potem tudi dalo vedet, da so dejansko precej ocitno zasedeni te dni in ni neke vrste 'lenoba', kar bi me najbolj motilo. :)

 

Nadaljujem pri A-Cosmos in smo podpisali ze ene pogodbe ter tudi za moj trenuten avto. V CET mi je rekel, da Mazda morda ze danes pride v LJ, ampak itak ne more biti takoj na voljo za prevzem, tako da cakamo na naslednji teden. :)

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je DavidMazda napisal:

 

Imas prav ja.

 

Torej zadevo sem resil tako, da sem sel obiskat v salon. Mi je pa pred tem tudi prodajalec na e-mail odpisal. Vse sem pa resil na miren nacin in ko sem dejansko sel v salon, so imeli kar nekaj strank tam, kar mi je potem tudi dalo vedet, da so dejansko precej ocitno zasedeni te dni in ni neke vrste 'lenoba', kar bi me najbolj motilo. :)

 

Nadaljujem pri A-Cosmos in smo podpisali ze ene pogodbe ter tudi za moj trenuten avto. V CET mi je rekel, da Mazda morda ze danes pride v LJ, ampak itak ne more biti takoj na voljo za prevzem, tako da cakamo na naslednji teden. :)

 

Bravo, tako se rešuje probleme, mirno.

 

Kot si opisal si prišel do spoznanja, da prodajalec ni neka lenoba ampak je bil zaposlen tudi z drugimi strankami, to pa nam je bilo vsem skrito preden si to videl na lastne oči. Ker tega dejstva nismo vedeli, ga je najlažje označiti kot pasivnega, lenuha... V kolikor bi ga obsojal v naprej, kar ponavadi počnemo, in tako tudi pristopil k reševanju problema, bi svojo agresijo neupravičeno prenesel na njega in konflikt je neizbežen. Izpit si naredil z odliko, sedaj pa samo čakaj in se raduj dneva ko pride mazdica domov.

  • Všeč 4
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, lepo si povzel @ignacij . Ampak imas prav, ves. Velikokrat na internetu (pa morda tudi privat) vnaprej radi kaj 'predvidevamo' in dostikrat se zgodi, da to storimo napacno. Pac ja, zaradi lastne nestrpnosti ter trenutne COVID situacije, sem predvideval da ne more biti veliko strank za nove avte v tem casu, ampak sem se dejansko motil in na lastne oci videl da ni res. To me tudi veseli, tudi prodajalcu sem omenil, da sem malce ze bil 'siten', ampak da pa razumem situacijo sedaj ko vidim. Ravno pred mano sta bila starejsi par, in sem moral pocakati ene 30-40min v salonu. Ni problema, tudi prodajalec je bil vljuden do njiju in jima vse lepo pocasi razlagal, kar se mi je zdelo korektno. Mi je povedal, da so imeli ravno te dni neko norisnico, pa tudi direktorja ni bilo zmeraj v salonu, kadar je bil on prost. 

 

Zdaj se par dni moram zdrzat in potem upam, da odpeljem svojo novo (prvo) Mazdo! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je ignacij napisal:

Bravo, tako se rešuje probleme, mirno.

 

Kot si opisal si prišel do spoznanja, da prodajalec ni neka lenoba ampak je bil zaposlen tudi z drugimi strankami, to pa nam je bilo vsem skrito preden si to videl na lastne oči. Ker tega dejstva nismo vedeli, ga je najlažje označiti kot pasivnega, lenuha... V kolikor bi ga obsojal v naprej, kar ponavadi počnemo, in tako tudi pristopil k reševanju problema, bi svojo agresijo neupravičeno prenesel na njega in konflikt je neizbežen. Izpit si naredil z odliko, sedaj pa samo čakaj in se raduj dneva ko pride mazdica domov.

Ignacij. Lepo razloženo. Mislim, da bi bilo lepo, če bi tudi v ostalih temah včasih podali svoje nevtralno  mnenje in analizo, ter prikazali eventuelno rešitev za občasno iskrenje med na#imi odgovori. Bilo bi zanimivo. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je danes predstavila CX-30 EV, zaenkrat naj bi bila na volje samo na kitajskem. Me pa zelo zanima kaj bo mazda naredila v parih letih na podrocju elektro vozil.

 

Mazda-CX-30-1a.jpg
WWW.CARSCOOPS.COM

The Mazda CX-30 EV will be built through the Changan Mazda joint venture.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi komaj cakam na prihodnost Mazde. Mislim da v pravem trenutku vstopam tudi v Mazda zgodbo z CX-30, ki je dobila en res lep update s tehnologijo, interior in exterior dizajnom. Morda po 5 letih, ko mi potece leasing, bo ze slovenska infrastruktura kaj bolj prijazna za EV-je in pravtako verjamem da bo Mazda kaksen model ali 2 vec predstavila do takrat. Ce pa ne, pa zagotovo kaksni update-i za Mazda6 in CX-5 :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je befit napisal:

Živjo, eno vprašanje o cx30 g122, kako se pelje v klanec? treba priganjati v visoke obrate ali postane kaj glasen, ali lepo vleče kot kakšen dizel na 1800-2500?

 

Na 2500 obratov prideš povsod, če je pa polno naložena pa na 3000. Ni preglasna ker je dobro izolirana, za zunaj pa ne vem. Od oka povedano, za primerjavo gre kot kakšen 1.4-1.6 disel. :prstgor: 

Pojdi na testno vožnjo,ker vsak ima različna pričakovanja! 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z svakinjo bil v Ponedeljek v salonu, danes je pa avto tudi naročen, dobava v prvi polovici Maja.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo tako kot je bilo receno. Danes ob 11h v salonu, voznja do spana za registracijo, nazaj montaza tablic in toj to.

 

Zaenkrat (tezko biti pameten po 50km) zelo zadovoljen ampak se se privajam na avtomatski menjalnik.

Moram priznat, da noga in roka kar trzne, ko prides do krizisca in pocasi ustavljas. Noga se prestavi ke proti sklopki in roka kar hoce da bi prestavil :) 

 

Vec bom lahko napisal, ko bo malo vec kilometrov za mano

IMG_1189.jpg

IMG_1195.jpg

IMG_1193.jpg

  • Všeč 16
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.