Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

@Freak Mazdo 6 CD140 (2009) letnik. Je razlika med dizlom in potem navadnim bencinarjem. Je kar potrebno v obrate it, toda avtomatik to resuje in sam prestavlja nizje, tako da vseeno lepo potegne (seveda z enim zamikom, da prestavi dol).

 

@DavidMazda uf tole je pa zelo neugodno. Res bi bilo bolje ce bi ti ze v startu rekli sredi Maja in te potem prej razveselili. Toda tako bi te mogoce izgubili. Nekako mi je ta zgodba zelo poznano iz sluzbe samo, da to delajo trzniki jaz pa potem najebam in gasim take pozare. Ni prijetno in te popolnoma zastopim, da si jezen saj tole je pac nategovanje.

 

Sem pa drugace tudi sam bil v BTC salonu (kako leto nazaj), pa se prej z mazdo 6 dvakrat .... niso me prepricali in zato se za njih nisem odlocil. Veliko jih ima pozitivne izkusnje, veliko pa negativne. Jaz na zalost spadam nekje vmes oz. bolj proti negativnim.

Na Interclassu sta ze starsa kupila trojko (leta 2016) in bila zadovolna. Nato jaz to trojko k njim vozim na servis (ker mi je pac na poti do sluzbe) in sem vedno zelo zadovoljen z odnosom in vsem.

Tudi sedaj pri nakupu ni bilo nic drugace. Tako, da trenutno za njih samo 👍

 

Je pa ideja od @Brane kar dobra. Saj imajo ene 2 ali 3 registrine CX30. Naj ti jo dajo za ta cas, ce ne morejo uredit zadev prej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Brane napisal:

Naj ti dajo eno testno za en teden  pa bo problem rešen . Nimaš se kaj razburjat- tudi jast sem skakal in pizdil da bom šel drugam  pa mi je bejba lepo povedala da lahko grem  za avto pa naj ne skrbim da  kupci čakajo v vrsti

Tole res drži. Ampak, ko meni nekdo kaj podobnega reče (sicer še nisem bil v situaciji, da bi kupoval nov avto), imam občutek, da je to samo neka moderna izjava. Problem je, ker (verjetno) se za enega res ne sekirajo, bi jih pa sigurno bolelo, če bi bilo pripravljenih več ljudi odstopiti od pogodbe in naj imajo potem te avte tam v salonu... 

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20 minutes ago, Brane said:

Naj ti dajo eno testno za en teden  pa bo problem rešen . Nimaš se kaj razburjat- tudi jast sem skakal in pizdil da bom šel drugam  pa mi je bejba lepo povedala da lahko grem  za avto pa naj ne skrbim da  kupci čakajo v vrsti

 

 

Brane, to morda ni slaba ideja. Da dobim testno vozilo, da se lahko sploh kam vozim v teh treh dneh ce ze cakam. Trenutno sem se malo v tem evforicnem stanju jeze.. in cakam na odziv na moj prvi povratni e-mail, ce lahko dobim kaksne ugodnosti oz. ali lahko poklicejo koga da pohitrijo ta postopek dokumentacije.

 

@Bossek hvala za komentar in se strinjam. Pravtako se strinjam tudi z Branejevim komentarjem, da vsaj dobim nek avto medtem ko cakam, da se lahko kam odpeljem v tem casu. 

Popravljeno od DavidMazda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

davidmazda boš vidu ko bo kaj narobe in boš vozil garancijo uveljavljat... itd ... pol boš šele pizdil... zdej počak še ta dva dneva ane ... sj bo hitr, nimaš kj

 

sem pa že povedal da ko je moja  peljala v btc  starejšo m3 da bi jo dali na tester ker ji je cukal... pa se ji je samo smeju u glavo... češ kva boš to rihtala to je zihr turbina hin itd... kr take... prou omg odnos ni mogla vrjet... 

samo nove znajo ocitno prodat ...no pa se tam se jim lomi očitno... jao

od sodelovca frend je imel novo m6 in jo prodal le zaradi nesposobnih servisov, popizdil  in kupil pasata... 

 

 

sam tudi gledam malo to cx 30 benz 150ks.... sem firbčen kako se pelje in mogče bom šel na testno vožnjo.... tolk da vidim kaj in kako... sam kaj ko iz navedenih razlogov sploh neb bil vesel k vem kaj me caka...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto ti bo pomoje kul, ker zaenkrat moji komentarji se nanasajo samo na odnos v salonu in ne na sam avtomobil. Za sam odnos pa se pustim se presenetiti, ali bodo se kako oddolzili za te nevsecnsoti, ali bo pa res slo to mimo 'kakor da se ni nic zgodilo'. Namrec to bo pravzaprav veliko povedalo o odnosu. Ajd recimo da sprejmejo, da se zna zgoditi vsem taksne 'nevsecnosti', ampak potem je zanimiv del kako se potem taksni prodajalci / saloni odzovejo. Jaz bi pricakoval kaksno kompenzacijo, bon, kolesa ipd. Bomo videli kaj bo, ce bo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je DavidMazda napisal:

Avto ti bo pomoje kul, ker zaenkrat moji komentarji se nanasajo samo na odnos v salonu in ne na sam avtomobil. Za sam odnos pa se pustim se presenetiti, ali bodo se kako oddolzili za te nevsecnsoti, ali bo pa res slo to mimo 'kakor da se ni nic zgodilo'. Namrec to bo pravzaprav veliko povedalo o odnosu. Ajd recimo da sprejmejo, da se zna zgoditi vsem taksne 'nevsecnosti', ampak potem je zanimiv del kako se potem taksni prodajalci / saloni odzovejo. Jaz bi pricakoval kaksno kompenzacijo, bon, kolesa ipd. Bomo videli kaj bo, ce bo. 

ne smeš preveč pričakovati, da ne boš potem še bolj razočaran, novega kompleta gum dvomim da ti bodo dali, saj to takoj stane 600€ in veš da jih ne bodo dali kar tako, bodo raje prej našli 1000 izgovorov.... kvečjemu mogoče kakšen prvi servis for free, ki je pa itak koliko 100€ (tisti preventivni)....jaz bi na tvojem mestu resno razmislil, da ko dobiš avto ga prevzameš, nato pa jim rečeš hvala lepa in nasvidenje, ter za servisiranje voziš kam drugam....

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je DavidMazda napisal:

Avto ti bo pomoje kul, ker zaenkrat moji komentarji se nanasajo samo na odnos v salonu in ne na sam avtomobil. Za sam odnos pa se pustim se presenetiti, ali bodo se kako oddolzili za te nevsecnsoti, ali bo pa res slo to mimo 'kakor da se ni nic zgodilo'. Namrec to bo pravzaprav veliko povedalo o odnosu. Ajd recimo da sprejmejo, da se zna zgoditi vsem taksne 'nevsecnosti', ampak potem je zanimiv del kako se potem taksni prodajalci / saloni odzovejo. Jaz bi pricakoval kaksno kompenzacijo, bon, kolesa ipd. Bomo videli kaj bo, ce bo. 

Kot so ti predlagali zgoraj, sam bi zaradi zamude pri dobavi zahteval nadomestni avto do dobave in izročitve tvojega. Avto pri tej godlji ni nič kriv, veliko pa nesposobni prodajalci. Če si se v tvojem primeru dogovarjal s prodajlcem, katerega imam mislih, se niti ne čudim takemu rezultatu.

Če ti ne bodo ponudili nobenih ugodnosti, pa bi jim dal ob izročitvi avta jasno vedeti, da so izgubili resno stranko za servis.

Dobro reši!

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je DavidMazda napisal:

Avto ti bo pomoje kul, ker zaenkrat moji komentarji se nanasajo samo na odnos v salonu in ne na sam avtomobil. Za sam odnos pa se pustim se presenetiti, ali bodo se kako oddolzili za te nevsecnsoti, ali bo pa res slo to mimo 'kakor da se ni nic zgodilo'. Namrec to bo pravzaprav veliko povedalo o odnosu. Ajd recimo da sprejmejo, da se zna zgoditi vsem taksne 'nevsecnosti', ampak potem je zanimiv del kako se potem taksni prodajalci / saloni odzovejo. Jaz bi pricakoval kaksno kompenzacijo, bon, kolesa ipd. Bomo videli kaj bo, ce bo. 

Bi malo napisal o njih pa ne bom,ker sem že enkrat nekaj pisal pa ni bilo ravno lepo! Eni iz foruma sicer hvalijo enega gospoda na M.BTC salonu,ampak mislim,da je to bolj na prijateljski ravni. Drugače pa ko dobiš ta avto v roke jim povej svoje in,če bo kaj dobrega z njihove strani vredu,drugače pa pojdi na Interclas,ker tam so izgleda vsi zadovoljni.👍

Kljub temu bi lahko dali vsaj prvi letni servis gratis,če že ne zimske gume! Srečno......:prstgor: in tudi njim ,če bodo zdržali s takim odnosom še kako leto...🤔 😤

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@DavidMazdapriznam, zoprna situacija, ki te ne pusti ravnodušnega ampak rezultat je že sedaj jasen. Par dni boš še počakal, ker neke druge alternative glih nimaš, lahko sicer odpoveš ampak to ne boš naredil ker boš potem spet čakal xx dni.

 

Vglavnem ko boš končno videl svoje vozilo bo jeza popustila in ne dopusti si pokvariti svoje prve dni z novim ljubljenčkom zato da boš premišljeval o slabi izkušnji ki bo takrat pravzaprav obstajala samo še v tvojih mislih, v sedanjosti pa je več ni in se nima smisla z njo ukvarjati in trošiti energijo.

 

Glede na to da te na prodajalca veže slaba izkušnja predlagam, da zgodbo z njimi po prevzemu vozila gospodsko zaključiš in prekines negativno vez. Brez jeze in slabe vesti jim lahko poveš jim da z njihovim poslovanjem nisi bil zadovoljen in to je vse kar lahko narediš. Lahko da ti bodo ponudili zastonj servis, ki ga sprejmi, nato pa se odloči če ga boš vnovčil. Nenazadnje si vsakdo zasluži drugo priložnost. Zapomni si, prej ko boš situacijo sprejel zgolj kot le še eno novo, pa čeprav negativno, izkušnjo, lažje in uspešnejše boš prišel do cilja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, situacija je taka.. prevzem ni bil niti v petek. Sedaj je nov termin ponedeljek, ampak takrat mislim da pa ze res bo, nevem kaj lahk sploh se gre narobe. 

Sem se pa, kot sem prejel par nasvetov tu, zmenil za testno vozilo in sedaj imam od cetrtka CX-30 testno vozilo in to me je nekako potesilo, da nisem vec tako 'jezen' in v miru cakam na ponedeljek na prevzem moje Mazde. 

 

Moram pa povedati, da tudi testno vozilo se lepo vozi in uzivam v voznji! Ima 30k km, se vidi, da je bilo 'obrabljeno' torej da je verjetno stotine ljudi testiralo to vozilo v njegovi zivljenjski dobi .. ampak to me naredi se bolj veselega, ker vem da pa nov avto bo se za toliko boljsi. :)

Nevem se kako bom se v prihodnje pri tem Mazda salonu. Po eni strani mi grejo na roko in deluje pristno, kot da so neke neumne tezavice, kot npr da nakazilo banke ni slo skoz tisti dan in se takoj zamakne za 1 dan vse skupaj -- sedaj ce je to pred vikendom, pa itak da se vse skupaj zamakne na naslendji teden. Recimo to je tudi razlog zakaj vceraj nisem prevzel avta.

 

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je DavidMazda napisal:

Fantje, situacija je taka.. prevzem ni bil niti v petek. Sedaj je nov termin ponedeljek, ampak takrat mislim da pa ze res bo, nevem kaj lahk sploh se gre narobe. 

Sem se pa, kot sem prejel par nasvetov tu, zmenil za testno vozilo in sedaj imam od cetrtka CX-30 testno vozilo in to me je nekako potesilo, da nisem vec tako 'jezen' in v miru cakam na ponedeljek na prevzem moje Mazde. 

 

Moram pa povedati, da tudi testno vozilo se lepo vozi in uzivam v voznji! Ima 30k km, se vidi, da je bilo 'obrabljeno' torej da je verjetno stotine ljudi testiralo to vozilo v njegovi zivljenjski dobi .. ampak to me naredi se bolj veselega, ker vem da pa nov avto bo se za toliko boljsi. :)

Nevem se kako bom se v prihodnje pri tem Mazda salonu. Po eni strani mi grejo na roko in deluje pristno, kot da so neke neumne tezavice, kot npr da nakazilo banke ni slo skoz tisti dan in se takoj zamakne za 1 dan vse skupaj -- sedaj ce je to pred vikendom, pa itak da se vse skupaj zamakne na naslendji teden. Recimo to je tudi razlog zakaj vceraj nisem prevzel avta.

 

 

 

Če nisi s čim zadovoljen to drugič enostavno zamenjaš. Enostavno. Niso edini na svetu. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to je še vedno ista fora kot pred letom in pol, ko sem sam kupoval. Niso likvidni in morajo najprej MMS-u plačat, da jim da papirje za avto. Se pravi tvoj nakazan denar, gre nato ustrezen del za plačilo uvozniku MMS-u naprej in šele potem dobijo papirje, da lahko potem ti registriraš. Včasih, so že vse imeli in so MMS nakazali naknadno pol so pa ratali slabi plačniki z zamudo in zdaj morajo plačat v naprej. Za kupca to pomeni pač dodatne dneve čakanja, ampak avto boš ap vsaj dobil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto sem sicer danes prevzel, ampak sem potem kasneje na parkiriscu opazil da je popraskan...  tokrat je morala moja klicat nazaj, ker jaz bi verjetno prevec grdega povedal. Jutri ga peljem nazaj da 'pogledajo' kaj se da narediti. Preden sem ga prevzel, nisem dovolj natancno pogledal zunanjost, sem sicer nekaj opazil, ampak je moja menila da je to umazan.. pa potem nisva vztrajala da bi blizje preverili. No, na parkiriscu mi ni dalo miru in pod dolocenim kotom lahko opazis da je dejansko praska..

IMG_3031.JPEG

IMG_3033.JPEG

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je DavidMazda napisal:

Avto sem sicer danes prevzel, ampak sem potem kasneje na parkiriscu opazil da je popraskan...  tokrat je morala moja klicat nazaj, ker jaz bi verjetno prevec grdega povedal. Jutri ga peljem nazaj da 'pogledajo' kaj se da narediti. Preden sem ga prevzel, nisem dovolj natancno pogledal zunanjost, sem sicer nekaj opazil, ampak je moja menila da je to umazan.. pa potem nisva vztrajala da bi blizje preverili. No, na parkiriscu mi ni dalo miru in pod dolocenim kotom lahko opazis da je dejansko praska..

IMG_3031.JPEG

IMG_3033.JPEG

To ti bodo spolirali. Je, kakor vidim, le površinska praska(ni šla skozi prozorni lak). 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9 minutes ago, Alex said:

To ti bodo spolirali. Je, kakor vidim, le površinska praska(ni šla skozi prozorni lak). 

Joj, stiskam pesti da bo tako Alex in da ni kaj hujega, da bom ze moral kaj barvat.. menjavat itd. Avto mi je pa drugace zelo lep! Ampak zal me spet spremlja nekaj zalosti, ker pa sem le opazil da ima te praske

 

 

EDIT: Da dodam se dve normalni sliki od najine nove Mazda CX-30 :)  

InkedIMG_3029_LI.jpg

IMG_3030.JPEG

Popravljeno od DavidMazda
  • Všeč 8
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je DavidMazda napisal:

Joj, stiskam pesti da bo tako Alex in da ni kaj hujega, da bom ze moral kaj barvat.. menjavat itd. Avto mi je pa drugace zelo lep! Ampak zal me spet spremlja nekaj zalosti, ker pa sem le opazil da ima te praske

Take praske na teh občutljivih vodnih  lakih niso redke. Vsekakor zahtevaj, da se praska odstrani brez barvanja. Podobnih prask sem saniral že nešteto in se, če je kvalitetno opravljeno ne sme nič poznati. 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@DavidMazda uživaj v vožnji z novo lepotico.😊

Za tiste rise se ne sekiraj saj bodo porihtal.:prstgor:

Imaš najlepšo barvo za ta model avta,saj vema zakaj.....😊

Si dobil kaj za uteho na dolgo čakanje? Pa srečno vožnjo in se vidimo mogoče 15.5.? :zoom-zoom:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

23 minutes ago, Bini said:

@DavidMazda uživaj v vožnji z novo lepotico.😊

Za tiste rise se ne sekiraj saj bodo porihtal.:prstgor:

Imaš najlepšo barvo za ta model avta,saj vema zakaj.....😊

Si dobil kaj za uteho na dolgo čakanje? Pa srečno vožnjo in se vidimo mogoče 15.5.? :zoom-zoom:

 


Edino kar sem dobil je vinjeta :) 

 

Za 15.5 se nevem kako bo, ce bom imel cas pridem zagotovo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čestitke za nakup vozila😀. Glede prask je pa tako. Ni prav, da je že na novem to je dejstvo ampak čimprej se nehaj sekirat bolje bo. Jaz se ne več. Barva je zelo občutljiva.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.