Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Mislim, da je bolj problem v tem, da sredinski zaslon med slikanjem ni bil glih osvetljen in zato zgleda temno. Če bi slikali s flashom bi se modra videla. Zgornji sta namreč slikani s flashom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nemci so pisali da imajo na izbiro tudi komplet crno notranjost. Ampak je bila crna tako armaturka kot tudi naslon za roke.

Pri nas pa tega nisem opazil in je bolj simpl modr je default, ce imas luxary paket je rjav.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj dva tedna nazaj sem se šel dogovorit v Mazda salon za testno vožnjo s CX-30, ki mi je bila, ko sem jo prvič videl na cesti (ne od blizu) ful všeč. V salonu mi je poleg plastičnih obrob (bi jih pobarval) v oči padel sprednji del, ki ima 'žalostne' luči za moj okus (isto velja za ostale modele). Najbolj sem bil razočaran, ko sem se usedel not in videl armaturo...počutil sem se kot v ameriškem avtu iz 80ih let, ćist brez stila 😥. Sem rekel prodajalcu, da bo treba počakati na facelift, ampak baje gredo vse nove Mazde v takšno 'enostavno' notranjost. Sicer sem za enostavnost ampak to je zame preveč brez stila in duše. Imajo pa vsake oči svojega malarja...

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Žalosten 1

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No v tem si pa kar eden redkih, ki jih ta notranjost ni vsec. Sam sem imel problem pri drugih avtih ker za moj okus noben ni imel tako dobre notranjosti kot mazda ... in ravno to me je prepricalo.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kaj rabiš še poleg tega kar ima Mazda za samo vožnjo? Eni so notri tako načičkani, da sploh ne veš, če si v avtu ali v letalu.... :nevem:

Potem pa vozi varno, če pa iščeš neke gumbe povso po armaturki... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Bini napisal:

Ne vem kaj rabiš še poleg tega kar ima Mazda za samo vožnjo? Eni so notri tako načičkani, da sploh ne veš, če si v avtu ali v letalu.... :nevem:

Potem pa vozi varno, če pa iščeš neke gumbe povso po armaturki... 😁

Itak. Mazda ima, za moj okus, eno izmed najlepših notranjosti. Pa ni to samo moje mnenje. Skoraj vsak, ki se vsede v mojo mazdo je podobnega mnenja. Upam samo, da je ne bodo digitalizirali preveč z raznimi cirkuškimi vložki ala večbarvimi zasloni. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je bila eden izmed razlogov za nakup notranjost avta. Brez nepotrebne navlake, raznih zaslonov na dotik ali kičastih stevcev. Vse lepo pregledno in  kvalitetno. No kak majhen čriček se žal vseeno oglasi. Edino tisto svetlečo plastiko bi lahko že enkrat ukinili, pa baje naj bi bila še precej občutljiva na praske. S kom jo čistite?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je mito3000 napisal:

Tudi meni je bila eden izmed razlogov za nakup notranjost avta. Brez nepotrebne navlake, raznih zaslonov na dotik ali kičastih stevcev. Vse lepo pregledno in  kvalitetno. No kak majhen čriček se žal vseeno oglasi. Edino tisto svetlečo plastiko bi lahko že enkrat ukinili, pa baje naj bi bila še precej občutljiva na praske. S kom jo čistite?

S čistilom, za nego plastike. 

Ni neke znanosti, kako bi se to čistilo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, Sishi said:

Joj dva tedna nazaj sem se šel dogovorit v Mazda salon za testno vožnjo s CX-30, ki mi je bila, ko sem jo prvič videl na cesti (ne od blizu) ful všeč. V salonu mi je poleg plastičnih obrob (bi jih pobarval) v oči padel sprednji del, ki ima 'žalostne' luči za moj okus (isto velja za ostale modele). Najbolj sem bil razočaran, ko sem se usedel not in videl armaturo...počutil sem se kot v ameriškem avtu iz 80ih let, ćist brez stila 😥. Sem rekel prodajalcu, da bo treba počakati na facelift, ampak baje gredo vse nove Mazde v takšno 'enostavno' notranjost. Sicer sem za enostavnost ampak to je zame preveč brez stila in duše. Imajo pa vsake oči svojega malarja...

Brez stila? Zanimivo ... a loh mal opredelis, kter avto pa ma stil v tem segmentu oz. kaj bi tebi prislo stilsko in z duso?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

19 hours ago, 50keda said:

Brez stila? Zanimivo ... a loh mal opredelis, kter avto pa ma stil v tem segmentu oz. kaj bi tebi prislo stilsko in z duso?

Mazda 6 ima top notranjost. Na srečo sem edini, ki mu je notranjost CX-30 pusta.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Sishi napisal:

Mazda 6 ima top notranjost. Na srečo sem edini, ki mu je notranjost CX-30 pusta.

Mogoče si se samo malo nerodno izrazil. Če si mislil s tem, da ima 6-ka lepšo armaturo kot CX- 30 se absolutno  strinjam. 6-ka ima nasploh eno izmed najlepših armaturk. Pozneje so stvar "prečistili", kar pa ni nujno tudi  bolje. Vsaka generacija ima manj stvari na armaturkiin vedno bolj ravne so. To, da je od 6-ke arkaturka všečna, mi vedno potrdijo, čeprav neradi, tudi lastniki bmw-jev in audijev.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh, vrjetno je še komu pusta, kar ni nič narobe, samo meni zanimva opazka.

 

Torej predvidevam, da misliš mazdo 6 pred zadnjim FL leta 2018. Tam neke razlike so napram cx-30/3, ampak trenutna nova 6 pa nova cx-30/3 nimajo tako veliko razlik, so že vse dokaj počiščene.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Freak napisal:

Res zanimivo, da ti ni bila všeč notranjost ? Ker tudi na testih mazdino notranjost pohvalijo 🤔

Meni je recimo tudi malo pusta od cx30  za, razliko od 6- ke pred zadnjo FL, kjer je notranjost naravnost fantastična. Jaz je ne bi nič spreminjal zaradi neke mode. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

34 minutes ago, mito3000 said:

Kaj res ni opcije odpiranja/zapiranja oken s pomocjo ključa ali sem kaj spregledal. Meni zelo uporabna funkcija, ki jo je imel vsak prejšnji avto.

nisi nic spregledal, ta opcija res ne obstaja.

 

"kao" (nc ne vem sem pa slisal) so mel enkrat neke probleme s tozbami ker naj bi nekdo zaprl okno in je enega mal priprlo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

Jaz je nisem nikoli uporabljal pa tudi pogrešam je ne. 

se kar strinjam, mogoče je res uporabna če imaš avto kje cel dan na soncu, in da preden se usedeš odpreš vsa 4 okna 10m preden se usedeš v avto, da recimo odpihne ven tisto največjo vročino....še vedno pa se vsedeš v vroč avto :), tako da....tudi sam zelo redko to uporabljam, pa tudi če želiš da bi na enkrat vse 4 šipe recimo malo spustil, da bi jih pustil malo odprte, sem opazil, da vsaj pri Accordu se najprej začneta spuščati prvi šipi, nato zadnji in potem nikoli ne moreš pustiti samo malo odprto, sta sprednji že preveč odprti, zadnji skoraj nič, tako da...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem to na vw dostikrat uporabljal. Sediš v kaficu, preden vstaneš in gres do avta, si spustiš šipe za 15cm... 

 

Ni konec sveta če ni tega, ampak čisto neuporabno pa tudi ni. 

 

Verjetno proizvajalca stane to 1eur,na toliko prodanih avtov je to nekaj dobička.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da ni konec sveta, sem pa velikokrat to uporabljal. Bolj je zoprno, če pozabiš šipo zapret in moraš avto ponovno vžgat, da to lahko narediš. Malo se še navajam na te japonske domislice. Tako kot, da se moraš pripasat, če hočeš avto po dvorišču premaknit. :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je sportman333 napisal:

se kar strinjam, mogoče je res uporabna če imaš avto kje cel dan na soncu, in da preden se usedeš odpreš vsa 4 okna 10m preden se usedeš v avto, da recimo odpihne ven tisto največjo vročino....še vedno pa se vsedeš v vroč avto :)

Ne štekam... kako pa zdaj narediš, da se v vročini vsedeš v hladen avto brez, da bi odprl šipe?

 

Saj ni fora v tem, da avto ohladiš, fora je le v tem, da se v nekaj sekundah na hitro prezrači tako, da se spusti ven pregret zrak, ki tiči v kabini. Če imaš spuščanje šip z daljincem to narediš v 10-15 sekund med potjo proti avtu se samo usedeš notri. Odpelješ še 100m pa lahko šipe zapreš in je to to.

 

Če pa ne moreš spustiti šip z daljincem moraš pa priti do avta, ga odklenit, najprej na eni strani odpret vsa vrata, pa nato na drugi, počakat tistih 15-20 sekund, nato spet it na drugo stran zapret vrata, pa nazaj še vrata na drugi strani pa nato se usedeš notri, vžgeš motor, spustiš vse štiri šipe z gumbi na vratih pa odpelješ tistih 100m in vse skupi zapreš.

 

Sej ne da sem len pa se mi ne da skakat okol avta, ker če maš dost placa in lahko normalno odpreš vsa vrata ni panike, kaj pa če avto stoji parkiran v boksu in je na vsaki strani so drugih avtov glih tolk placa, da se vrata ne dajo niti tolk odpret, da bi sama stala odprta? Ja pol se pa vsedeš v razbeljen avto, vdihneš zrak, ki ima lahko tudi 50-60°C v notranjosti. Zaradi pregretih materialov pride do dodatnega izparevanja lahko tudi škodljivih spojin, ki jih v takem pregretem zraku veselo vdihavaš.

 

Za povrh ti je še to onemogočeno, da dokler ne daš kontakta pa četudi stojiš zraven s ključem ne moreš samo odpret vrata in popritiskat vse gumbe za šipe... a ne ne ne... moraš se vsest notri, dat kontakt in šele potem grejo šipe dol. Noro res, pol pa v zelo vročih dneh kadar nimam placa levo in desno globoko vdihnem zrak, se brez dihanja na hitro vsedem v avto, spustim šipe in po možnosti še vžgem motor, se zapasam in speljem... pol pa vdihnem zrak k sem že čist zelen v ksiht.

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je mito3000 napisal:

Vem da ni konec sveta, sem pa velikokrat to uporabljal. Bolj je zoprno, če pozabiš šipo zapret in moraš avto ponovno vžgat, da to lahko narediš. Malo se še navajam na te japonske domislice. Tako kot, da se moraš pripasat, če hočeš avto po dvorišču premaknit. 🙂

 

Ja to je tud del tega butastega ukrepa, da se ne da šip več kontrolirat z daljincem. Prej si šipe samo z daljincem zaprl zdaj pa se not vsest (mora bit ključ v notranjosti) pritisnit gumb za kontakt in šele pol ti blagovoli možnost zapiranja šip.

 

Se spomnim s prejšnjim avtom parkrat sedeim na terasi, avto pred hišo, odprte šipe, da se zrači. Se začne dež pritisnem na daljincu in lepo v sede zaprem cel avto. Lika a boss.

 

Danes dobro desetletje kasneje pa skočit pokonc, laufat v avto, dat ključ nekam v notranjost, pritisnit kontakt, poklikat vse štiri gumbe za šipe, še 2x stisnit start gumb, da se izklopi kontakt. Like an idiot.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.