Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Hmm, Mazda si definitivno ne bi smela privoščiti problema z menjalnikom... eni si Mazdo kupijo samo zaradi menjalnika, tko da mi ni jasno kaj počnejo. Jaz z ročnima menjalnikoma v M6 in M2 letnik 2008 nisem imel nobenih problemov, prav nasprotno v M2 je bil menjanik takšen užitek, da si mislil, da ima avto 20KM več.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je ignacij napisal:

Hmm, Mazda si definitivno ne bi smela privoščiti problema z menjalnikom... eni si Mazdo kupijo samo zaradi menjalnika, tko da mi ni jasno kaj počnejo. Jaz z ročnima menjalnikoma v M6 in M2 letnik 2008 nisem imel nobenih problemov, prav nasprotno v M2 je bil menjanik takšen užitek, da si mislil, da ima avto 20KM več.

Meni tudi ne. Zakaj si zapravljajo ugled s tem? Tudi pri moji stari mazdi 6 je menjalnik še po prevoženih 250Kkm kot putrček. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Bini napisal:

Mogoče bi se izboljšalo ob menjavi novega in boljšega  olja... 🤔

Itak, da bi se. Samo, zakaj moramo sami to ugotavljati in menjavati olje v ročnem menjalniku na skoraj novih avtih? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prebral sem ugotovitve mita3000 in se z njim strinjam. Pri tem pa se moram vprašati kako imate porabo okoli 6,0l ali malo čez, meni pa kaže na displayu 7,9 - 8,0l in mi ne pade pod to mejo. Imam pa CX-30, bencinar, X180 in AWD, ročni menjalnik. Je mogoče AWD vzrok za večjo porabo ? Vožnja je pretežno obvoznica LJ in nekajkrat skozi center LJ. Avto bo v decembru 2021 star 2 leti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja malo je tudi krivo AWD sistem in način vožnje 😉😁

Probaj ročno iznmerit porabo .tankaj polno naredi 100 km..vidi razliko koliko ti je šlo v rezervar😉😁 ...verjetno ne bo dosti razlike ...če ne servis naj pogledajo po testerju😉. Garancija 😁😁😁

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Robert napisal:

Prebral sem ugotovitve mita3000 in se z njim strinjam. Pri tem pa se moram vprašati kako imate porabo okoli 6,0l ali malo čez, meni pa kaže na displayu 7,9 - 8,0l in mi ne pade pod to mejo. Imam pa CX-30, bencinar, X180 in AWD, ročni menjalnik. Je mogoče AWD vzrok za večjo porabo ? Vožnja je pretežno obvoznica LJ in nekajkrat skozi center LJ. Avto bo v decembru 2021 star 2 leti.

En liter bi lahko bil zaradi AWD več pa ne. Verjetno je to tisti problem večje porabe ko prideš z nedovršenim motorjem na trg pa se pojavijo razno razne težave in tega sem se tudi jaz bal, da se bo zgodilo. Z novim X186 so odpravili večino težav in gre super pa še pije manj. Čez mesec imam servis pa bom vzel takega testnega če ga bodo imeli pa poročam kako in kaj... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Gelipter napisal:

Ja malo je tudi krivo AWD sistem in način vožnje 😉😁

Probaj ročno iznmerit porabo .tankaj polno naredi 100 km..vidi razliko koliko ti je šlo v rezervar😉😁 ...verjetno ne bo dosti razlike ...če ne servis naj pogledajo po testerju😉. Garancija 😁😁😁

 

Tudi mestna vožnja je tle vzrok ..probaj AC..😉😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok je ze bli na poraba izzivu? Mislim, da sm mel zarad awd-ja na CD175 enako porabo kot 2.5 bencinar 195 konjski, to pa je blo okrog 6,2

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz sem pa vcer lepo pral avto in najdem prve bojne rane. Raze se vidijo samo na soncu in niso neki globoke. Imam obcutek da bi z nekim poliranjem slo tole stran. Ima kdo kak nasvet?

 

Drugace pa tudi mene kaze cca. za 0.4l manjso porabo racunalnik kot racuna poraba.com.

IMG_1438.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, odvisno koliko globoke so te praske. Po moje bi šlo z polirno pasto menzerna 400(srednje abrasivna polirana pasta). Ima pa to dobro lastnost, da pusti za seboj visok lesk(se pravi dve v eni pasti). 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale slika malo prenapihne zadevo (na sreco). Zadeva ni globoka, naceloma jo niti z nohtom ne cutis da je praska. Sem kar precej preprican, da bi neka polirna pasta tole za salo resila.

 

Nekateri so priporocal tole: 

meguiar-s-scratch-x.jpg
WWW.OPERI-AVTO.SI

Pasta za odstranjevanje prask in hologramov

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je SpEkTr napisal:

Če ni preveč globoko potem bo najbrž šlo, vprašanje pa če bo ročno dovolj, al bo treba z mašino. Jaz imam ene par praskic takih, ki jih tudi 3 stopenjsko poliranje ni čisto 'zakrilo'. Čisto odvisno ja.

Vse, kar ni "skozi" do temeljne barve bo šlo. V bistvu ni toliko važno, da se barva "zravna". 

Z poliranjem dosežemo, da se svetloba od površine  odbija drugače in tako "prelisičimo" oko, da vidi površino, kot bi bila ravna. Odsvetoval pa bi ti razne scratch remower-je. Tej so za naš tanek lak na Mazdah preagresivni ( debelina barve= 80-90 mikronov) in lahko hitro prideš skozi top clear coat. (prozoren zaključni lak). Ta je debel le 30-40 mikronov!!. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je silver m3 napisal:

 

 

1. Je na tem forumu kdo ki ima nov model cx30?

2. Trenutno zadovoljstvo in kateri motor priporočate?

 

Hvala za odgovore?

 

 

 

Tri teme pod temo ki si jo odprl imaš temo mazda cx-30 s 55 stranmi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1502675345_Screenshot_20210619-192143_SamsungInternet.thumb.jpg.b15114a2f7e66b1bb2e36425fc8612a1.jpg

Ja priznam, sem bil malce len in nisem šel skozi vse odprte teme... preden sem odprl novo.

in sem po rezultatu iskalnika: 0

na temo cx 30

sklepal, da se še ni nič pisalo...

Hvala za inf... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

tudi sam se zanimam za nakup CX30 pa bi imel par vprašanj za vas. Danes sem bil na testni vožnji z G122 v kombinaciji z ročnim menjalnikom. Avto se za moje pojme pelje res lepo, me je veliko bolj prepričal kot naprimer Kona (vem, klaso manjši avto) in sem bolj ko ne odločen za nakup. Zanima me če je res da imajo vse bencinske izvedenke z ročnim menjalnikom deaktivacijo cilindrov ki lahko povzroča vibracije med cruisanjem med vožnjo? Sam tega na testni vožnji nisem opazil, vidim pa da pišejo po tujih forumih. Nekateri tu ste pisali o zatikanju ročnega menjalnika, se že kaj ve kaj bi to bilo narobe? 

 

Zanimajo me tudi vaše izkušnje z soul crystal red barvo (46V), se res lahko tako lušči kot nekateri poročajo? V tem primeru bi se potem raje izognil tej barvi, pa bi kako drugo vzel. In pa še končno, ima kdo kontakt ali ve za kakega poštenega prodajalca Mazd v okolici 01 ali 04?

 

Hvala vam za odgovore :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce je krivo to, da si v iskalno polje napacno vpisal ime modela ;)

 

image.thumb.png.c93e09b7ed72b8ae24481ba9afee0cad.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

13 hours ago, zvitafeltna said:

Pozdravljeni,

 

tudi sam se zanimam za nakup CX30 pa bi imel par vprašanj za vas. Danes sem bil na testni vožnji z G122 v kombinaciji z ročnim menjalnikom. Avto se za moje pojme pelje res lepo, me je veliko bolj prepričal kot naprimer Kona (vem, klaso manjši avto) in sem bolj ko ne odločen za nakup. Zanima me če je res da imajo vse bencinske izvedenke z ročnim menjalnikom deaktivacijo cilindrov ki lahko povzroča vibracije med cruisanjem med vožnjo? Sam tega na testni vožnji nisem opazil, vidim pa da pišejo po tujih forumih. Nekateri tu ste pisali o zatikanju ročnega menjalnika, se že kaj ve kaj bi to bilo narobe? 

 

Zanimajo me tudi vaše izkušnje z soul crystal red barvo (46V), se res lahko tako lušči kot nekateri poročajo? V tem primeru bi se potem raje izognil tej barvi, pa bi kako drugo vzel. In pa še končno, ima kdo kontakt ali ve za kakega poštenega prodajalca Mazd v okolici 01 ali 04?

 

Hvala vam za odgovore :)

 

Vse G122 in G150 imajo deaktivacijo cilindrov. Skyactive X (186) tega nima ima pa on nov nacin SPCCI (nacin kot naj bi delal dizel). Eni so res porocali o vibracijah, ki pa jih je potem sam SW update precej odpravil (ne pa popolnoma). Ko sem sami imel testno G122, teh vibracij nisem opazil.

 

Barva je pa ... no ja na vsaki mazdi ista no. Tej problemi o luscenju rdece barve so tako za mazdo 3, 6, cx5, ... Jaz na tvojem mestu ce ti je barva vsec bi pac vzel to. Meni osebno ni najbolj sedla tako da sem se odlocil za Machine Gray.

 

Za prodajalca .. sam sem bil zadovoljen z Interclass na dolgem mostu. Bilo je vse tako kot dogovorjeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 6. 2021 ob 10:18 je Bossek napisal:

Meni osebno ni najbolj sedla tako da sem se odlocil za Machine Gray.

 

Za prodajalca .. sam sem bil zadovoljen z Interclass na dolgem mostu. Bilo je vse tako kot dogovorjeno.

 

Tudi mi2 sva storila enako. Zaenkrat zelo zadovoljen z Interclassom.

 

Ko smo ravno pri cx 30: poštar je prinesel priporočeno pismo z vpoklicom zaradi zapiranja/odpiranja zadnjih vrat (prtljažnika) ... sedaj se moram le zmenit za termin da napako odpravijo.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.