Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Sem prečital en članek iz tujine o cx30. V Avstraliji imajo motorji 2.0 bencinci servise na 10kkm ali 12mes.

To potrjuje in tudi piše kako je pomembno menjati olje pravi čas! 

Garancijo pa imajo 5 let in neomejeno štev.kilometrov,kaj še hočeš več. 😀 Aless nam je prav svetoval in imamo odličnega poznavalca olja," oil mojstra" :bravo:

To tudi potrjuje, da so bencinci zakon.... 😁

Konkurenca pa takole..... 😟

Screenshot_20211018_111645_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem pričakoval, da bodo šli na tega, ki je huda, mapak kot kaže bolj rezerviran za Stingerja.

 

image.thumb.png.82374dd05bda07466ed7014974131fb9.png

 

Drugač pa ja... napredek v oblikovanju je viden in tudi moderno zgleda

 

image.png.68ff0a76d3044af398154f9e03702425.png

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj tankal in poraba kaže 6.0 na100km, dejansko na roke 6.3 😊

V primerjavi z M3 g120 je poraba malo manjša cca za 0.3 na 100km.

To je nekje pri enakih relacijah in načinu vožnje. Če ostane tako bom več ko zadovoljen.... :zoom-zoom:

IMG_20211016_095258.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Janez007 napisal:

Ta razlika 0,3 l/100 km po števcu oz izračunana na roke, je bila pri mojem M6 dizlu zelo verjetno na račun regeneracij (izračunana 6,3, po števcu 6,0). Možno, da je tudi pri tvojem X motorju tako??? Pri M3 G120 se je nazadnje izračunana poraba popolnoma ujemala s prikazano (povprečje zadnjih pol leta 6,3 l/100 km). Pri M6 G165 pa še nisem računal, povprečna prikazana na števcu zadnjih 2.500 km pa je 6,4 l/100 km.  

Vedno je neka razlika, bom videl v prihodnje kaka bo poraba in izračun. Na M3 g120 je bilo kot praviš skoraj identično kot na roke, le če sem veliko vozil po mestu in v koloni je bila razlika do 0.2lit. Ti pa imaš tudi super porabo glede na to, da je tvoj avto še težji za kakih 150kil.👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Bini napisal:

Vedno je neka razlika, bom videl v prihodnje kaka bo poraba in izračun. Na M3 g120 je bilo kot praviš skoraj identično kot na roke, le če sem veliko vozil po mestu in v koloni je bila razlika do 0.2lit. Ti pa imaš tudi super porabo glede na to, da je tvoj avto še težji za kakih 150kil.👍

Za to preveriti, bi se pa moral Janez  udeležiti "poraba" izleta. Škoda, da ni bilo nobene 165 benzinarke takrat z nami, da bi lahko direktno primerjali z našimi dizelcami. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Servus,

 

evo, v 3 mesecih sem s CX-30 naredo 12.000 km. Motor je e-skyactiv-x, potrošnja za preživet... 6.3 l/100. Sem pa med hitrejšimi vozniki.

 

Do sedaj ni težav, moti pa me, da pri vzvratni vožnji ni dodatnih linij, ki se krivijo glede na zasuk volana (safety paketa s kamerami žal v beli barvni niso imeli).

 

Muciko pa sem malo "popopral", da ne bodo vse enake.

 

 

IMG_6610.jpg

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je GregorK napisal:

Servus,

 

evo, v 3 mesecih sem s CX-30 naredo 12.000 km. Motor je e-skyactiv-x, potrošnja za preživet... 6.3 l/100. Sem pa med hitrejšimi vozniki.

 

Do sedaj ni težav, moti pa me, da pri vzvratni vožnji ni dodatnih linij, ki se krivijo glede na zasuk volana (safety paketa s kamerami žal v beli barvni niso imeli).

 

Muciko pa sem malo "popopral", da ne bodo vse enake.

 

 

IMG_6610.jpg

Super zgleda,maska črna v celoti, malo liči na M3 pa črna streha,a je še kaj kar nisem opazil? In zimske si namontiral,katere pa imaš?

Kdaj boš pa menjal olje,glede na to,da delaš veliko km ga boš moral 2 do 3x na leto.

Glede na dosedanja opažanja to olje 0-20 w ni najbolje imeti veliko čez 10kkm,tako tudi pravijo v Australiji in ZDA kjer je predpisana menjava na servisih 10kkm ali 1 leto!

Malo se posvetuj ali vzami kako kapljico iz motorja in napravi kapljični test😊

Srečno vožnjo še naprej....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je GregorK napisal:

Servus,

 

evo, v 3 mesecih sem s CX-30 naredo 12.000 km. Motor je e-skyactiv-x, potrošnja za preživet... 6.3 l/100. Sem pa med hitrejšimi vozniki.

 

Do sedaj ni težav, moti pa me, da pri vzvratni vožnji ni dodatnih linij, ki se krivijo glede na zasuk volana (safety paketa s kamerami žal v beli barvni niso imeli).

 

Muciko pa sem malo "popopral", da ne bodo vse enake.

 

 

IMG_6610.jpg

Zdravo, zgubleni. lepa cx30. A 6ko še imaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Črna namesto kroma je zakon.👍 Sploh mi ni jasno, kaj na novih Mazdah še tlačijo ta krom gor. 🤔 Meni ni nikoli bil všeč na avtih. Upam, da bodo na teh novih modelih mazd, ki prihajajo, to spremenili. Krom bi moral biti samo še kot opcija. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, scania said:

Zdravo, zgubleni. lepa cx30. A 6ko še imaš?

Veš da. 6ko žena goni. Jaz pa "tamalo". Križ zahteval svoj davek.

2 hours ago, Bini said:

Super zgleda,maska črna v celoti, malo liči na M3 pa črna streha,a je še kaj kar nisem opazil? In zimske si namontiral,katere pa imaš?

Kdaj boš pa menjal olje,glede na to,da delaš veliko km ga boš moral 2 do 3x na leto.

Glede na dosedanja opažanja to olje 0-20 w ni najbolje imeti veliko čez 10kkm,tako tudi pravijo v Australiji in ZDA kjer je predpisana menjava na servisih 10kkm ali 1 leto!

Malo se posvetuj ali vzami kako kapljico iz motorja in napravi kapljični test😊

Srečno vožnjo še naprej....👍

Hvala za nasvet. Bom opazoval. Vsak dan sem na avtocesti, tako da sem na rednem servisu ca. 3x letno. Računaj, da delam ca. 3 do 4 tisoč na mesec.

 

Gume pa so Kleber Krisalp HP3 SUV 215/55 R18 99V XL. Trenutno sem z njimi zelo zadovoljen. Tihe, v dežju in suhem se super obnašajo. Ko bo sneg pa itak bolj po pameti vozim (prilagojeno zimskim razmeram).

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je GregorK napisal:

Veš da. 6ko žena goni. Jaz pa "tamalo". Križ zahteval svoj davek.

Hvala za nasvet. Bom opazoval. Vsak dan sem na avtocesti, tako da sem na rednem servisu ca. 3x letno. Računaj, da delam ca. 3 do 4 tisoč na mesec.

 

Gume pa so Kleber Krisalp HP3 SUV 215/55 R18 99V XL. Trenutno sem z njimi zelo zadovoljen. Tihe, v dežju in suhem se super obnašajo. Ko bo sneg pa itak bolj po pameti vozim (prilagojeno zimskim razmeram).

3 do 4 jurje na mesec? :aaaaa: A tudi spiš v avtu? 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 minutes ago, Alex said:

3 do 4 jurje na mesec? :aaaaa: A tudi spiš v avtu? 😊

Graz pa nazaj vsak dan 150 km. Pa še nisem obšolskih aktivnosti mulcev zraven prištel. Hitro se nabere jurja na teden.

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odlično, sem zasledil v drugi temi da imaš na 6ki 180000km, lepa cifra :) si imel kakšne težave do sedaj?

Mene bo tudi križ počasi prisilil k SUV-ju ampak zaenkrat še kljubujem.

Si pa me ti pred 4leti prepričal za mazdo 6 in imel si prav avto je top :)

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je GregorK napisal:

Veš da. 6ko žena goni. Jaz pa "tamalo". Križ zahteval svoj davek.

Hvala za nasvet. Bom opazoval. Vsak dan sem na avtocesti, tako da sem na rednem servisu ca. 3x letno. Računaj, da delam ca. 3 do 4 tisoč na mesec.

 

Gume pa so Kleber Krisalp HP3 SUV 215/55 R18 99V XL. Trenutno sem z njimi zelo zadovoljen. Tihe, v dežju in suhem se super obnašajo. Ko bo sneg pa itak bolj po pameti vozim (prilagojeno zimskim razmeram).

Enake gume imam in upam,da bom zadovoljen z njimi....😊

Nisem jih še namontiral tako,da ne vem kakšne so in sem vesel,da si z njimi zadovoljen.....👍

Katero X pa imaš 180 ali 186 ?🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, scania said:

Odlično, sem zasledil v drugi temi da imaš na 6ki 180000km, lepa cifra :) si imel kakšne težave do sedaj?

Mene bo tudi križ počasi prisilil k SUV-ju ampak zaenkrat še kljubujem.

Si pa me ti pred 4leti prepričal za mazdo 6 in imel si prav avto je top :)

Menjalniku so pri 130.000 na garancijo menjali 3 prestavo. Zobnike požrlo. Bojda prvič, da se jim je to zgodlo. Pa pri 160.000 sem moral baterijo menjat. i-stop in kolone na Šentilju niso ravno najboljša kombinacija.

1 hour ago, Bini said:

Enake gume imam in upam,da bom zadovoljen z njimi....😊

Nisem jih še namontiral tako,da ne vem kakšne so in sem vesel,da si z njimi zadovoljen.....👍

Katero X pa imaš 180 ali 186 ?🤔

 

Just now, GregorK said:

Menjalniku so pri 130.000 na garancijo menjali 3 prestavo. Zobnike požrlo. Bojda prvič, da se jim je to zgodlo. Pa pri 160.000 sem moral baterijo menjat. i-stop in kolone na Šentilju niso ravno najboljša kombinacija.

 

Just now, GregorK said:

Menjalniku so pri 130.000 na garancijo menjali 3 prestavo. Zobnike požrlo. Bojda prvič, da se jim je to zgodlo. Pa pri 160.000 sem moral baterijo menjat. i-stop in kolone na Šentilju niso ravno najboljša kombinacija.

Motorj je X 186

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je GregorK napisal:

Menjalniku so pri 130.000 na garancijo menjali 3 prestavo. Zobnike požrlo. Bojda prvič, da se jim je to zgodlo. Pa pri 160.000 sem moral baterijo menjat. i-stop in kolone na Šentilju niso ravno najboljša kombinacija.

 

 

Motorj je X 186

Uhhh zanimivo glede menjalnika. Važno da zdaj dela kot mora 🙂 .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

11 hours ago, scania said:

Uhhh zanimivo glede menjalnika. Važno da zdaj dela kot mora 🙂 .

Niti opazil ne bi, če mi ne bi večkrat vrglo iz 3. prestave v ler. Kot da nič več ni držalo menjalnika v prestavi.

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Od včeraj naprej tudi jaz lastnik mazde, oprema PLUS STYLE, G-122 mašina. Super avto, proti konkurentom. Menjalnik in volan športna, da bi ga lahko primerjal z mojim nekdanjim mini cooperjem, menjalnik še celo boljši feel. Več ko do 5k še nisem prišel na obratih, ker pač..avto še 100km nima. Bom pa kmalu stestiral polni potencial. 

261313483_265887355516641_5257006903727313790_n.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.