Skoči na vsebino

Mazda 3 G120 2017 servis


Priporočeno sporočilo

Rečeno storjeno, opravili servis pri moji 3ki na M. Selmar-Celje.... 👍

Vse je ok in menjalno kar je trba za 23k km. Z( mojim) oljem je cena 160€. Ni poceni je ugodno..... :prstgor:Testiral tudi cx30 x180, ker 186tke žal ni bilo. Napišem kaj več pod CX30 proti večeru, ko vročina popusti in se misli strnejo ob kakem Kozlu! 🍺 :ouje:

  • Všeč 5
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Rečeno storjeno, opravili servis pri moji 3ki na M. Selmar-Celje.... 👍

Vse je ok in menjalno kar je trba za 23k km. Z( mojim) oljem je cena 160€. Ni poceni je ugodno..... :prstgor:Testiral tudi cx30 x180, ker 186tke žal ni bilo. Napišem kaj več pod CX30 proti večeru, ko vročina popusti in se misli strnejo ob kakem Kozlu! 🍺 :ouje:

Za pooblaščenca ugodna cena.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 7. 2021 ob 14:24 je Bini napisal:

Rečeno storjeno, opravili servis pri moji 3ki na M. Selmar-Celje.... 👍

Vse je ok in menjalno kar je trba za 23k km. Z( mojim) oljem je cena 160€. Ni poceni je ugodno..... :prstgor:Testiral tudi cx30 x180, ker 186tke žal ni bilo. Napišem kaj več pod CX30 proti večeru, ko vročina popusti in se misli strnejo ob kakem Kozlu! 🍺 :ouje:

To je bil moj zadnji servis na M3 g 120:vesel:

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam, da x186 ... :P 

 

Ravno danes je bila v BTCju ena taka, kjer je mehanik menjal injektorje ... :) 

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 2
  • Jezen 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Jest napisal:

Predvidevam, da x186 ... :P 

 

Ravno danes je bila v BTCju ena taka, kjer je mehanik menjal injektorje ... :) 

Aja ,zakaj pa?

Pred eno uro je scania napisal:

Bos zamenjal za cx30 x180?

 

X186 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je scania napisal:

 

Bravo @Bini čestitam :) tisti ki bo kupil tvojo M3 je lahko presrečen. cx30 bo avtomatik?

Hvala,ne ne bo avtomatik. So mi ga odsvetovali pa tudi dražji je kar precej in jaz rad ročno prestavljam tak dober r.menjalnik😊

S službenm naredim 10k km na mesec pa mi ni težko,zato mi tudi z Mazdo ne bo ko jih še 10k km na leto komaj naredim.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Bini napisal:

Hvala,ne ne bo avtomatik. So mi ga odsvetovali pa tudi dražji je kar precej in jaz rad ročno prestavljam tak dober r.menjalnik😊

S službenm naredim 10k km na mesec pa mi ni težko,zato mi tudi z Mazdo ne bo ko jih še 10k km na leto komaj naredim.:prstgor:

Bravo za ročni menjalnik. To je vseeno prava moška stvar. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Aja ,zakaj pa?


Eden je bil menda zanic… vsaj kolikor sem ujel… Jureta sem vprasal, kako se kaj obnesejo ti “X” motorji… pa pravi, da ni nekih problemov… edino sem in tja dobijo kakssnega z zapacanim injektorjem… Se vedno pravi, da je najmanj problemov pri atmosferskem bencinarju. ;) … 

  • Všeč 4
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Alex napisal:

Zakaj? Saj gre Bini na novo lepšo mazdo. 😊

Lepšo? Stari to je SUV 🤪

 

Znebil se bo lepotice za.... hmmm ne vem no. Ko bi vsaj novo trojko sedan vzel, a je pač že v letih in mora upokojenski*** avto kupit.

 

 

 

 

*** kolk me bodo zdajle lastniki SUV-ov spljuvali 😂

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Boss napisal:

Lepšo? Stari to je SUV 🤪

 

Znebil se bo lepotice za.... hmmm ne vem no. Ko bi vsaj novo trojko sedan vzel, a je pač že v letih in mora upokojenski*** avto kupit.

 

 

 

 

*** kolk me bodo zdajle lastniki SUV-ov spljuvali 😂

Meni osebno je lepša cx30 kot trojka. Čeprav mi seveda suvi niso všeč. Najlepša je pa seveda še vedno 6-ka,to se ve. Sicer je pa tudi Bini že v zrelih letih in verjetno je že kar problem lesti v nizek avto. 🤔

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Lepšo? Stari to je SUV 🤪

 

Znebil se bo lepotice za.... hmmm ne vem no. Ko bi vsaj novo trojko sedan vzel, a je pač že v letih in mora upokojenski*** avto kupit.

 

 

 

 

*** kolk me bodo zdajle lastniki SUV-ov spljuvali 😂

Saj zato pa pravim.

Pravkar je Gregster napisal:

Saj zato pa pravim.

Nova sedanka je pa res TOP.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me par ur ni na M.forumu pa že pišete oslarije o mojem avtu....:aaaaa:

Meni je zelo všeč in mimogrede ni suv ampak naj bi bil uradno crossover! :whatever:

Ne vem pa v čem je razlika :nevem:

Višina avta je samo 155cm in sploh ni tako visok glede na to,da je tudi od tal dvignjen na 17,5 cm.

Sedanka mi je zelo dopadljiva in lepša od 5 vratne ampak CX 30 je pa TOP,ker je nekako bolj kupejevska in bolj uporabna glede prtljažnika :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Prvo ja, drugo pa zaenkrat še ne... :jupiii:

Bini, sem videl zadnjič, ko smo šli do slapa na road tripu, da si šel gor kot gams. 😄Se vidi, da imaš ful kondicije... Skoraj kot jaz. 🤗

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Sem enkrat dal navodila za menjavo akumulatorja za sestico... Verjetno je pri trojki podobno ...

 

 

Prilepim se enkrat tukaj: 

Menjava akumulatorja in Inicializacija i-Stop.pdf

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...
  • 7 mesecev kasneje...

Evo, dobro da imamo zgodovino in datume na tem forumu.

Aprila bo torej moja M3 2 leti z mano.

 

Včeraj sem opravil mali servis, tokrat samo olje in filtre. Nato sem mehaniku dal listek, na katerem so priporočila od @scania. Torej zaenkrat ima moj avto 164.000 km, na naslednjem intervalu sva se pa z mehanikom zmenila, da zamenjava nekaj stvari iz listka. Torej na nekje 180.000 km.

 

- napenjalec

- mikro jermen

- jermen vodne črpalke

- očistit loputo za zrak

- vse 4 diske in ploščice

- namazat bate v čeljhustih

 

Iz listka sva pa črtala stabilizator in štangice, rekel je, da se to sliši ko je fuč.

In pa čiščenje sesalnik kanalov. Nekaj je pojamral da je treba vse razdret da prideš do njih.

 

Nekaj mi je še kazal da mi vodna črpalka spušča, je nek zelen posušen prah okoli. Potemtakem lahko še to poleg jemena? Sicer nisem opazil da mi pije, edino ko sem ga kupil, sem zamenjal komplet tekočino in dolil 1 dcl, ker je manjkala.

 

Sedaj pa... bi prosil za kakšne linke na autodoc da naročim zadeve oziroma nasvete kaj vzeti.

Za diske in ploščice sem našel na foumu da priporočate Zimmerman diske in ATE ploščice?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Evo, dobro da imamo zgodovino in datume na tem forumu.

Aprila bo torej moja M3 2 leti z mano.

 

Včeraj sem opravil mali servis, tokrat samo olje in filtre. Nato sem mehaniku dal listek, na katerem so priporočila od @scania. Torej zaenkrat ima moj avto 164.000 km, na naslednjem intervalu sva se pa z mehanikom zmenila, da zamenjava nekaj stvari iz listka. Torej na nekje 180.000 km.

 

- napenjalec

- mikro jermen

- jermen vodne črpalke

- očistit loputo za zrak

- vse 4 diske in ploščice

- namazat bate v čeljhustih

 

Iz listka sva pa črtala stabilizator in štangice, rekel je, da se to sliši ko je fuč.

In pa čiščenje sesalnik kanalov. Nekaj je pojamral da je treba vse razdret da prideš do njih.

 

Nekaj mi je še kazal da mi vodna črpalka spušča, je nek zelen posušen prah okoli. Potemtakem lahko še to poleg jemena? Sicer nisem opazil da mi pije, edino ko sem ga kupil, sem zamenjal komplet tekočino in dolil 1 dcl, ker je manjkala.

 

Sedaj pa... bi prosil za kakšne linke na autodoc da naročim zadeve oziroma nasvete kaj vzeti.

Za diske in ploščice sem našel na foumu da priporočate Zimmerman diske in ATE ploščice?

Diske in ploščice menjaj enak komplet, torej oboje isti proizvajalec.

 

Če jemleš dol jermen in napenjalce, menjaj še vodno pumpo in maš mir.

 

Sesalnih kolektorjev po moje ne rabiš pucat, razen če opažaš povišano laufanje motorja v prostem teku - naj nekdo z G120 pove na kolkih vrtljajih mu avto miruje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.