Skoči na vsebino

Pivo mi paše


FuManchu

Priporočeno sporočilo

Po dvourni košnji se prileže piksna mrzlega piva. Pa na zdravje:bravo:

 

Kateri pa vam najbolj teče po grlu?:lol:

16191996322148332493484921394614.jpg

Popravljeno od FuManchu
  • Všeč 3
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne pijem alkohola. Kot prvo, nimam potrebe po njem, kot drugo pa ne pijem iz določenega razloga. :)

 

Nama z ženo pa na približno letni kvartal zapaše požirek piva. Od 0,33 pločevinke gre žal 0,2 v kanalizacijo... Bolj so mi všeč temna piva. Sploh češka. Bernard, Staropramen,... "Najljubši" svoje čase mi je bil pa Črni Baron z limono.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Damijani napisal:

Ne pijem alkohola. Kot prvo, nimam potrebe po njem, kot drugo pa ne pijem iz določenega razloga. :)

 

Nama z ženo pa na približno letni kvartal zapaše požirek piva. Od 0,33 pločevinke gre žal 0,2 v kanalizacijo... Bolj so mi všeč temna piva. Sploh češka. Bernard, Staropramen,... "Najljubši" svoje čase mi je bil pa Črni Baron z limono.

Saj pivo ni alkohol... pravijo. 😊

Tudi sam sem drugače pristaš čeških piv. Najljubše mi je nefiltrirano staropramamen in tudi Bernard. V bistvu so mi dobra vsa Češka piva. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najraje imam psenicna piva... ali pa nefiltrirana so tudi OK...

 

Najraje imam Franziskanerja...

 

AF522A61-005C-49AE-B932-657A8F57397A.jpeg.51333647a4084d5de0c7b602aa6d7ebd.jpeg
 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne pijem alkohola.... Slabe izkušnje z ljudmi, ki niso znali/zeleli odgovorno piti. 

 

No... Spijem 2dcl-3dcl piva na leto (ponavadi na morju s fotrom, ko imava father-son pogovor). Letošnje malo pivo je že padlo. S sodelavko sva si februarja po izredno  zoprni izkušnji na sihtu, obljubila pivo ob priliki.  Prejsnji teden sva s skupnimi močmi spila 0,33dcl piva... Laško. 

 

Sicer pa... Nora zgodnja 20ta leta; red Bull vodka, jegerkola, Guinness (oh... Tista reševanja sveta s kolegi v Guinness pubu ob poslušanju rocka in gledanju bejb-smo se naucili da bo petih pirih gredo vse grde domov).. Tako da, ja... Zame najboljše pivo je Guinness. 

Pred eno uro je Jest napisal:

Najraje imam psenicna piva... ali pa nefiltrirana so tudi OK...

 

Najraje imam Franziskanerja...

 

AF522A61-005C-49AE-B932-657A8F57397A.jpeg.51333647a4084d5de0c7b602aa6d7ebd.jpeg
 

 

Tole je najbrž podobno kot Erdinger? Zihr nisem prav napisal... Pšenična so tudi meni ok. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Nejc1986 napisal:

 

Tole je najbrž podobno kot Erdinger? Zihr nisem prav napisal... Pšenična so tudi meni ok. 


Ja... ali pa Paulaner, Weihenstephaner, Edelweiss, Stiegl, ... ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridem v lokal in vprašam katera piva imate? Pravi: Union, Laško, Union nefiltrirano, Laško nefiltrirano, union točeno, laško točeno. Ja? To je vse isto :D

 

Enako kot @Jest. Pšenična so kul. Paulaner, Weihenstephaner, Stiegl. Pred časom sem spet pil Erdinger. Kakšna voda je to po tem, ko probaš prej naštete.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa menite o teh "novih" kul pivih, ki jih izdelujejo butične žepne pivovarne? Tipo Peliconov 3rd Pill (mimogrede moj znanec), pa piva pivovarne Castra, pa piva Barut Batchpa, štajerska pivovarna Lobik...

Zanimivi okusi ampak drag špas. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od teh butičnih pivovarn mi je zanimiv Bevog, ki ima malo drugačna piva, so pa dragi ko zlatarji 🙄

Aja, tko za info so naši ljudje, ki so zaradi Slo birokracije raje postavli svojo pivovarno v sosednji Avstriji takoj za mejo.

BEVOG.SI

Craft pivovarna Bevog. Vse o Bevogu, zbrano na enem mestu. Tvoje najljubše pivo lahko naročiš do vrat po vsej Sloveniji.

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je bil sejem piva pred leti v Kp sem se  pogovarjal z lastnikom Bevog-a. Zelo razgledan človek in poln znanja o varjenju piva, ki ga z zadovoljstvom deli z vsakim. 

Zanimivo za poslušati. Ja, imajo tudi oni  dobro pivo. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz grem kdaj tudi u beer pro pa si jih par novih ubavim(tistih ki še nisem sproval)

https://beerpro.si/kategorija-izdelka/pivo/

 

 

Naprimer tale je po mojem okusu ena izmed boljših

sierra-nevada-pale-ale-amerisko-pivo-1.p
BEERPRO.SI

Tole kalifornijsko pivo Pale Ale, barve medu, ima vonj aromatičnega hmelja, značilnega za Zahodno obalo. Okus je grenak, a mehek in zelo...

 

Popravljeno od TiEn
  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.