Skoči na vsebino

Menjava, stroski zavornih ploscic


Priporočeno sporočilo

Za lažjo predstavo definiraj, kaj vsebuje teh 190€

- samo delo;

- material in delo;

- originalni material in delo;

 

Se je med pisanjem @SpEkTr vrinil... :D

Popravljeno od Damijani
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boki-koki napisal:

Živjo,

Verjetno je ze bila tema glede zavornih ploscic, zanimam me koliko ste placali za menjavo ploscic spredaj in zadaj ?

Rabim za info, ker sem jaz placal

190€ za to

Samo za zavorne ploščice toliko? In potem so ti po možnosti vgradili kake original Mazdine ( twr) ki so zelo povprečne in se boš potem čudil, ko ti bo čez čas treslo pri bremzanju. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Janez007 napisal:

Na katerem avtu? Sam sem plačal 320, kao ful ugodno na uradnem servisu poleti 2020 za menjavo na M6 ... 🤪 Sedaj pa trese in bodo menda morali še podrejati sprednje diske ...

Na m6 2016

pred 4 urami je Damijani napisal:

Za lažjo predstavo definiraj, kaj vsebuje teh 190€

- samo delo;

- material in delo;

- originalni material in delo;

 

Se je med pisanjem @SpEkTr vrinil... :D

material in delo 

pred 4 urami je SpEkTr napisal:

190 kaj, za vse skupaj - spredaj in zadaj? Na uradnem?

Ne avto pelko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

A kdo ve, kaj piše na originalnih Mazda 6 zavornih ploščicah? Je znak Mazde?

 

Ni znaka Mazda ,vsaj pri 3ki je tako. 👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nakup nove mazde bi morala potekati nekako takole.

1.) Nakup nove mazde
2.) Prevoz nove mazde iz salona do najblizjega serviserja
3.) Menjava OEM diskov in ploscic
4.) Staro šaro od "zavor" jim poslati nazaj po pošti
5.) Uživati življenje brez stresa

 

Ali pa se ze v startu zmenit za nek popust pa da dobis avto ze brez diskov in ploscic. Vsaj treslo ne bo :D

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Janez007 napisal:

A res ne piše Mazda, kot na sliki?

 

bremze.png

Ne. Trojke imajo original ate ploščice, mazda pa trw. Nikjer ni mazda znaka. Vsaj na mojih ga ni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Janez007 napisal:

A ima kdo izkušnje z Brembo ploščicami na Mazdi 6?

Jaz jih imam na stari 6-ki. Moram priznati, da veliko boljše primejo , kot na tej novi.Tudi diske imam brembo. 

Bremze nekako bolj "grizejo". 

Na tej novi so pa bj "gumijaste". Definitivno se jih splača montirati., 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem moral bolj po moško stopiti na bremzo, ker je en model cincal ali bi zavil desno ali ne. In sem ugotovil, da je naslednji projekt na avtu menjava vsaj ploščic, če ne kar vse komplet z diski vred. 

Te trw ploščice so kr neki. Bremze na stari 6-ki, kjer imam spredaj brembo vse in zadaj brembo + ferodo ploščice so neprimerljivo boljše. Kar zagrizejo, ko zabremzaš. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Danes sem moral bolj po moško stopiti na bremzo, ker je en model cincal ali bi zavil desno ali ne. In sem ugotovil, da je naslednji projekt na avtu menjava vsaj ploščic, če ne kar vse komplet z diski vred. 

Te trw ploščice so kr neki. Bremze na stari 6-ki, kjer imam spredaj brembo vse in zadaj brembo + ferodo ploščice so neprimerljivo boljše. Kar zagrizejo, ko zabremzaš. 

E..ja bo treba v Akcijo ...nabavi vse komplet ATE....so ok ...jaz imam in sem zadovoljen 👍😁😉😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 5. 2021 ob 6:12 je Alex napisal:

Bremze nekako bolj "grizejo".

Kako pa to zgleda k grizejo... a dela njam njam njam, ko bremzaš? :hudicek:

 

OK to je bolj v šali , ampak resno, kako ugotoviš, da recimo ene ploščice bolj primejo? Itak je pri vseh enak maksimum, ko se oglasi ABS. Več od tega nobene bremze ne zmorejo saj ne glede kere ploščice maš gor vse imajo enak maksimum in to takrat, ko guma ne zdrži več in jo hoče zaradirat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

 

Mislim, da so meni na servisu dali gor Brembo (nadomestile so izrabljene prve), potem so se v roku 7.000 km zvili sprednji še original diski. Ni se pa veliko in močno bremzalo, zato mi vse skupaj ni jasno ...

Na uradnem servisu ali privat? Ker na uradnem servisu nimajo niti B od brembota. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Boss napisal:

Kako pa to zgleda k grizejo... a dela njam njam njam, ko bremzaš? :hudicek:

 

OK to je bolj v šali , ampak resno, kako ugotoviš, da recimo ene ploščice bolj primejo? Itak je pri vseh enak maksimum, ko se oglasi ABS. Več od tega nobene bremze ne zmorejo saj ne glede kere ploščice maš gor vse imajo enak maksimum in to takrat, ko guma ne zdrži več in jo hoče zaradirat.

Kako bi ti to opisal🤔To najbolje čutiš, ko probaš. Čutiš, da bremze takoj zagrabijo, pedal je takoj trd, ni tak gumijast občutek. Tudi pojemek je bolj hipen, v bremze imaš več zaupanja. 

Recimo prideš pred ovinek dokaj hitro, pohodiš bremzo, zmanjšaš na hitro hitrost in greš lepo in varno v oster ovinek. Nekaj takega. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, ok samo filing na zavornem pedalu. Ker verjetno v normalnih okoliščinah nekak ne bo prišlo do pregrevanja zavor, da bi lahko nekdo rekel, da rabi dirkaške ploščice.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 14. 5. 2021 ob 15:02 je Alex napisal:

Danes sem moral bolj po moško stopiti na bremzo, ker je en model cincal ali bi zavil desno ali ne. In sem ugotovil, da je naslednji projekt na avtu menjava vsaj ploščic, če ne kar vse komplet z diski vred. 

Te trw ploščice so kr neki. Bremze na stari 6-ki, kjer imam spredaj brembo vse in zadaj brembo + ferodo ploščice so neprimerljivo boljše. Kar zagrizejo, ko zabremzaš. 

Se strinjam. Kje boš nabavil vse komplet?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Gregster napisal:

Se strinjam. Kje boš nabavil vse komplet?

Ne vem še zagotovo. Nekaj cincam med brembo im ebc zavornimi ploščicami. Prav tako med ebc naluknjanimi diski in zimmerman diski. To pride na vrsto enkrat v juniju, juliju, ko bom delal redni servis. Ebc je edina opcija Anglija, ostalo je najboljša cena na Autodoc-u.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.