Skoči na vsebino

Menjava, stroski zavornih ploscic


Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je Alex napisal:

Ne vem še zagotovo. Nekaj cincam med brembo im ebc zavornimi ploščicami. Prav tako med ebc naluknjanimi diski in zimmerman diski. To pride na vrsto enkrat v juniju, juliju, ko bom delal redni servis. Ebc je edina opcija Anglija, ostalo je najboljša cena na Autodoc-u.

Ok ..daj ATE vse komplet 👍👍jaz imam in zavira super👍😁😁😉😉😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 5/12/2021 at 9:44 PM, Janez007 said:

A res ne piše Mazda, kot na sliki?

 

bremze.png

 

 

Screenshot 2021-05-12 21.59.24.png

Mi je danes na servisu reko, da mi bodo ploscice začele cvilit, ker ni gor teh srebrnih ploščic. Ma kdo kako izkušnjo? Po mojem mnenju ne bi smelo bit problemov, bi radi zgleda samo prodali nekaj... Ker je za te plehece spredaj in zadaj zracunal 90€ 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Mesko napisal:

Mi je danes na servisu reko, da mi bodo ploscice začele cvilit, ker ni gor teh srebrnih ploščic. Ma kdo kako izkušnjo? Po mojem mnenju ne bi smelo bit problemov, bi radi zgleda samo prodali nekaj... Ker je za te plehece spredaj in zadaj zracunal 90€ 😂

Super če je tako,moje so nove original in jih nimajo.🤔 Jih bo treba reklamirat,ker so še v garanciji😊😆😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, mene presenečate, da že prej ne menjate ploščic ampak čakate na minimum, da začne cvilit in da to opozori na menjavo. Jaz sem to nazadnje naredil na Peugeotu 305 tam nekje začetek devedesetih, ko mi je ploščice vrglo ven iz čeljusti in sreča je bila samo to, da sem imel "izletno" cono v obliki avtobusne postaje in da to ni bilo na kakih serpentinah ali pa pri hitrosti 130km/h.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, Boss said:

Hmmm, mene presenečate, da že prej ne menjate ploščic ampak čakate na minimum, da začne cvilit in da to opozori na menjavo. Jaz sem to nazadnje naredil na Peugeotu 305 tam nekje začetek devedesetih, ko mi je ploščice vrglo ven iz čeljusti in sreča je bila samo to, da sem imel "izletno" cono v obliki avtobusne postaje in da to ni bilo na kakih serpentinah ali pa pri hitrosti 130km/h.

 

V principu običajni uporabniki sami ne preverjamo zavor, ampak računamo, da bodo to naredili na servisih. No, meni so začele prej cviliti in sem imel pač izredni servis. So pa verjetno tolerance takšne, da tudi "cvileče" zavore še kar dolgo časa varno ustavijo avto brez testiranja izletnih con 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je vzupan3 napisal:

So pa verjetno tolerance takšne, da tudi "cvileče" zavore še kar dolgo časa varno ustavijo avto brez testiranja izletnih con 😉

Tudi sam sem tako razmišljal do tistega trenutka in občutek, ko pedal za bremzao pade notr je nepopisno neugoden. Pa ne mogoče takrat, ko se je vse srečno izšlo, ampak, ko pomisliš, da si se 14 dni nazaj malo bolj mladostniško razigrano vozil dol iz Vršiča. 😬

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno tako. Ploscica zacne cviliti k ima se 3 mm fore in to je vec kot dovolj za zamenjat. Nebo noben ostal brez bremz. Sem videl ze ploscice znucane do fondamenta (zastekana celjust) in je normalno bremzal. Nakoncu je ze ruzilo, ker preprosto vec ni bilo materiala .No takrat je komaj pogrunta, da pa neki zna biti narobe. 
Kako za vraga se je pa to zgodilo, da je ploscico vn vrglo ?? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja dobro vprašanje... nč ti ni jasno dokler ne začneš pobirat ploščic po cesti. Očitno pri tem Pugiju letnik 1981 so naredili tud neustrezne čeljusti, da je sploh lahko ven vrglo ploščici pa še to sploh ni šlo za ekstremno zaviranje. Recimo z nekje 40-50km/h desno v ulico. Se pravi niti ne do nule ampa do nekje 15-20km/h pa nič na silo. In je sam počlo pa padal padel notri.

  • Haha 1
  • Jezen 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.