Skoči na vsebino

Tesnilo glave motorja


Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Sem lastnik Mazde 6, letnik 2014, dizel, 2.2 -150KM. Prevoženih imam nekaj več kot 160.000km.

 

 Na avtu se mi je pojavila napaka in sicer hladilna tekočina mi uhaja, hkrati pa se mi verjetno doliva v olje. Mehanik mi je povedal, da gre za resen problem in da bi moral zamenjati tesnilo na glavi motorja. Naj bi šlo za večji poseg, ki bo potegnil za sabo tudi velik finančni zalogaj. Moj mehanik se ne želi lotiti tega posega, ker nima prave delavnice za to.

 

Zanima me ali je kdo od vas že imel podoben primer, ter kje in kako ste rešili težavo? 

 

Hvala za vsak nasvet!

 

Lp!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel sem podobno tezavo na Alfi Romeo 159, kjer sem bil za to naceloma kriv sam... Zastekal je termostat za vodo, ampak sem to opazu prepozno. 

Voda mi je vhajala v 4. cilinder in ker nisem bil siguren, ce je glava cela sem iz preventive menjal se to. Komplet strosek je bil cca. 500€ kar se materiala tice, delal pa sem sam ("pod kozolcem") 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Ker je tema ze odprta ,ne bom odpiral nove,imam pa podobno vprasanje.

V prejsnjem tednu ,sem govkril z 2ma lastnikoma Mazd, CX-5 2015, ter Mazde 6 2014,obe mašine dizel 2,2.

Obema je v kratkem šlo tesnilo na glavi motorja.

Pri CX-5 so mu na servisu rekli,da se to pogosto dogaja ,na teh mašinh ,ker naj bi vgrajevali neke slabe materiale.

Strošek popravila 1200 eur ,če je glava vredu,drugače 3000 eur za novo glavo.

 

Zanima me ,kakšne izkušnje imate vi, lastniki teh motorjev,se to res pogosto dogaja?

Sem ravno kupil Mazdo 6 in sedej ze razmisljam ,ce bi jo raje prodal☹

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Peter22 napisal:

Kaj je to FL verzija?

Kupil sem 6ko 2016 ,ima ze novejso armaturo notri.

O razlikah GJ 2016 in kasnejših GL 2016 se je debatiralo tukaj, razlika je vidna na desnem števcu, kjer GL prikazuje temperaturo, prejšnja GJ pa ne:

 

GJ

https://www.mazda-si.net/topic/16584-poraba-izziv-2021/?do=findComment&comment=452159

 

GL

https://www.mazda-si.net/topic/16584-poraba-izziv-2021/?do=findComment&comment=452184

 

Sicer pa @Peter22, kaj je bilo potem glede tiste napake motorja (lučke), zapackan EGR ali kaj drugega?

 

Glede tvojega razmišljanja o prihodnosti novega avta pa samo rečem, da s tabo sočustvujem. 😞

 

slika.thumb.png.6f0db474586f83bb8bbac817c9720147.png

 

slika.thumb.png.3d79fe937aa1df2b983f189be4f9bce4.png

 

 

https://www.car.info/en-se/mazda/6

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Peter22 napisal:

Kaj je to FL verzija?


 

FL = FaceLift

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Peter22 napisal:

Ker je tema ze odprta ,ne bom odpiral nove,imam pa podobno vprasanje.

V prejsnjem tednu ,sem govkril z 2ma lastnikoma Mazd, CX-5 2015, ter Mazde 6 2014,obe mašine dizel 2,2.

Obema je v kratkem šlo tesnilo na glavi motorja.

Pri CX-5 so mu na servisu rekli,da se to pogosto dogaja ,na teh mašinh ,ker naj bi vgrajevali neke slabe materiale.

Strošek popravila 1200 eur ,če je glava vredu,drugače 3000 eur za novo glavo.

 

Zanima me ,kakšne izkušnje imate vi, lastniki teh motorjev,se to res pogosto dogaja?

Sem ravno kupil Mazdo 6 in sedej ze razmisljam ,ce bi jo raje prodal☹

Mogoče so imele te prve letnik 2014 kake porodne težave. Pozneje pa več ne. V bistvu prvič slišim za te težave s tesnili, pa poznam kar precej lastnikov 2.2 dizel. Tudi tukaj na forumu mislim, da ni bilo takega primera. 🤔

pred 32 minutami je Peter22 napisal:

Kaj je to FL verzija?

Kupil sem 6ko 2016 ,ima ze novejso armaturo notri.

Ne boš imel po mojem problemov pri FL. Načeloma s temi motorji ni problemov. Le olje menjaj na 10Kkm in ne bo problemov. Pa regeneracij ne prekinjati. Ti samo vozi in uživaj v navoru, ki ga benzinarjem močno primanjkuje. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Janez007 napisal:

O razlikah GJ 2016 in kasnejših GL 2016 se je debatiralo tukaj, razlika je vidna na desnem števcu, kjer GL prikazuje temperaturo, prejšnja GJ pa ne:

 

GJ

https://www.mazda-si.net/topic/16584-poraba-izziv-2021/?do=findComment&comment=452159

 

GL

https://www.mazda-si.net/topic/16584-poraba-izziv-2021/?do=findComment&comment=452184

 

Sicer pa @Peter22, kaj je bilo potem glede tiste napake motorja (lučke), zapackan EGR ali kaj drugega?

 

Glede tvojega razmišljanja o prihodnosti novega avta pa samo rečem, da s tabo sočustvujem. 😞

 

slika.thumb.png.6f0db474586f83bb8bbac817c9720147.png

 

slika.thumb.png.3d79fe937aa1df2b983f189be4f9bce4.png

 

 

https://www.car.info/en-se/mazda/6

 

 

 

EGR napako je takrat Pelko pobrisal ven in od takrat se ni več prižgala.

Sem rekel,da če se še enkrat prižge grem v akcijo.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Alex napisal:

Mogoče so imele te prve letnik 2014 kake porodne težave. Pozneje pa več ne. V bistvu prvič slišim za te težave s tesnili, pa poznam kar precej lastnikov 2.2 dizel. Tudi tukaj na forumu mislim, da ni bilo takega primera. 🤔

Ne boš imel po mojem problemov pri FL. Načeloma s temi motorji ni problemov. Le olje menjaj na 10Kkm in ne bo problemov. Pa regeneracij ne prekinjati. Ti samo vozi in uživaj v navoru, ki ga benzinarjem močno primanjkuje. 😉

Ok,pol le ni tako hudo ,kot sem slišal,mi je kar odleglo,ker avto mi je res top,se vozi k raketa😁

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tut js nism alisu za tesnila, 

So pa ble tezave z odmicnimi gredmi pri cist zacetnih letnikih, ostale tezave kot so (zabitost egr ventilov, map senzorjev, sesalnih kolektorjev) so pa tezave vseh letnikov, sploh ce je velik mestnih vozenj in tako rekoc cijazenje po cestah

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej kje po prometni ali pa s kaksnim OBD, kaksna je oznaka motorja.

 

Ce je SHA12 (torej nekaj podobnega kot bi pri racunalnikih rekel verzija 1.2), si lahko miren.

 

2013 so bile SHA10

2014 pa SHA11

2015 pa ze SHA12

 

Pol so sele z AdBlue sistemom ratale SHA20 (2018, ce se ne motim).

 

Ampak, ker je lahko kak avto stal kje v skladiscu ali pri prodajalcu, ne mores slepo zaupati datumu prve registracije. Lahko tudi pozen 2015 letnik dobis SHA11 ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je dvorjan napisal:

@Deeyan Pa to bi verjetno moral še naprej brati SHA01 2222, torej imas 12 - saj tvoja je 2015, mar ne?

Kar moja 2015 letnik ima celo:

HW: SH06

 

Nisem pa blizu avta danes, da bi sel pogledat tocno to oznako, ki si jo prilepil.

 

Aaa, hvala za pojasnilo 🙂

 

Drugace je 2016 

Pred eno uro je Alex napisal:

Kje pa se nahaja ta ploščica? 🤔

 

 

Na desni strani pod egrjem

 

Video od 1.50min naprej

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primer "FORScan configuration file" M6 GJ (model 2015) kupljene v začetku 2016:

 

Vehicle:
Model: Mazda6/Atenza
Engine: SH
Capacity: 2.2L
Generation: SKYACTIV
Transmission gear: Manual

PCM - Powertrain Control Module
Part number: SH14-18881-
Strategy : SH5N-188K2-G
Hardware type: SH14-188K1- / SH14-188K1-A

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Peter22 napisal:

Kako ti je pa ratal tolk bliz prit s telefonom😁

Dober telefon s dobro kamero, one plus nord, makro nastavitev in je. 😊

pred 1 uro je Deeyan napisal:

Al pa je bil GoPro? 😁

😊😊👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Alex napisal:

Dober telefon s dobro kamero, one plus nord, makro nastavitev in je. 😊

😊😊👍

😂😂😂 Al pa z dronom slikaš...😃

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Hja, tisti v rdečem je pac vzpostavljal reševalni pas.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.