Skoči na vsebino

Tesnilo glave motorja


Priporočeno sporočilo

pred 19 urami je Janez007 napisal:

Da niso SH12, SH14, ... oznake za računalnike?

 

Glede na te slike imaš zelo verjetno kar prav. Sem iskal, pa ne najdem več spletne strani, kjer sem prebral te zadeve ...

V glavnem, kar je najpomembneje, da je SH12 ali višja številka, ti naj bi imeli odpravljene vse ozr. vsaj večino "porodnih težav".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Saj ga bom... Ko bo prišla šestvalnjna 6- ka ven. 😊

Ali pa kupiš 2 trivaljna ;)

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

...alinpa kosilnico. 😉

Huh - pol jih moraš nabaviti 6 :P

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Zdravo, tema je že odprta pa ne bom odpiral nove... uglavnem Mazda 6 2.2 dizel, 2013 letnik... kupil avto, prve 2 uri voznje mi pokaze napako vehicle system inspection required - rdeči trikotnik, lastnik trdi ne on tega ni videl, to se mi je naredlo v roku te ene ure blablabla, avta noče nazaj. peljem mehaniku, napake so prevroče olje, injektorji in vakum pumpa. uglavnem, reko je da ne ve o čem se gre in da pripeljem če se še 1x pokaže in po 1.5h voznje se spet prizge. poklicem servis in mi povejo da najverjetneje gre za tesnilo glave motorja. ma kdo izkušnje s tem? ko pospešujem ima vonj po antifrizu/tekočini za brisalce v kabini.  zanima me, komu peljat na točno diagnostiko in če gre za to tesnilo glave motorja, kdo dela te menjave? za servise vem ampak so dragi... lp

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Dinare napisal:

Zdravo, tema je že odprta pa ne bom odpiral nove... uglavnem Mazda 6 2.2 dizel, 2013 letnik... kupil avto, prve 2 uri voznje mi pokaze napako vehicle system inspection required - rdeči trikotnik, lastnik trdi ne on tega ni videl, to se mi je naredlo v roku te ene ure blablabla, avta noče nazaj. peljem mehaniku, napake so prevroče olje, injektorji in vakum pumpa. uglavnem, reko je da ne ve o čem se gre in da pripeljem če se še 1x pokaže in po 1.5h voznje se spet prizge. poklicem servis in mi povejo da najverjetneje gre za tesnilo glave motorja. ma kdo izkušnje s tem? ko pospešujem ima vonj po antifrizu/tekočini za brisalce v kabini.  zanima me, komu peljat na točno diagnostiko in če gre za to tesnilo glave motorja, kdo dela te menjave? za servise vem ampak so dragi... lp

Lp Lahko pelješ našemu mojstru za Mazde 

Pelko Simon  Medvode 

Avto servis Pelko Simon 

Lp..zoom zoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je SpEkTr napisal:

Kupil privat?

 

To je dobro vprašanje. Tudi sicer je važno, kako je pogodba napisana, ker ne more biti v nasprotju z zakoni. Na primer, če na pogodbi piše, da ima avto napako, se kupec zaradi te napake ne more nikamor pritožit. Če piše, da je avto v brezhibnem stanju, pa lahko prodajalca toži, ali če je prodajalec firma, jo celo prijavi na Tržno inšpekcijo. Firme morajo dati tudi na rabljene avte garancijo, poleg tega se lahko stvarno napako uveljavlja preko inšpekcije. 

 

Ta tesnila so menda problem teh avtov, če je samo tesnilo, je še OK, lahko pa je treba zamenjati še glavo in še kaj. Sam bi ga peljal k Pelkotu, kaj dosti ceneje po mojem ne bo šlo. Popravilo ugibam, da stane od 1-5 k€.

 

Pred nakupom takega starega dizla, ga je nujno potrebno zapeljati na servis, ki se ukvarja z Mazdami, in temeljito preizkusiti, preveriti servisno zgodovino.... Priporočljivo je, če servisna zgodovina ni 100% znana, da se naredi še en večji servis ... za kakšnih 1 k € (čiščenje saj, menjava oljne ketne, podložk injektorjev,....). Kar nekaj teh avto se prodaja z okvarjenimi motorji po ceni okrog 6.000 €, na zunaj pa TOP. Popravila pa stanejo nekaj k €, tudi 12  €, smo zadnjič prebrali tukaj, ko je pri 130.000 km na motorju 2.2 CD 2015 redno servisiranemu avtu odtrgalo ketnico oljne črpalke in je avto zaribal.

 

Podoben primer je v temi:

 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najbolje takoj prodati naprej, pač ga bo nek švero kupil in dal naprej....ti boš izgubil kakega tisočaka, dva....enako kot če se lotevaš popravljanja, za katerega nikoli ne veš ali boš rešil ali ne....

 

škoda pa ker se ljudje pred nakupom ne prijavijo na forum, ker bi iz prebranega ugotovili, da je nakup mazde dizel rizičen za vse letnike, ko se pojavijo ti skyactive motorji, torej 2013-2018 (ali tako nekako oz. me bodo popravili, kdaj so odpravili te težave z dizli, s katerim letnikom, če sploh :)) in bi se temu lahko izognili z nakupom bullet proof bencinskega atmosferskega motorja....

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Dinare napisal:

kupil avto, prve 2 uri voznje mi pokaze napako vehicle system inspection required - rdeči trikotnik, lastnik trdi ne on tega ni videl, to se mi je naredlo v roku te ene ure blablabla, avta noče nazaj. 

 

Kako je folk lahko tak? ☹️ Ne morš verjet no. 😠

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Brane napisal:

Celje in okolica?

Ne, Mb.

pred 27 minutami je MazdaBoy napisal:

 

Kako je folk lahko tak? ☹️ Ne morš verjet no. 😠

Jap. Kontaktiral sem ga takoj ampak on nic ne ve, kak ga lahk js obtozujem za nekaj kar ni res. Pa se 9 let stare gume je dal gor, avto nenormalno trese pri 130kmh... samo iscem trenutno dokaz za sodisce, da dokazem da je vedel za napako. Se komu sanja kak bi lahk priso do nekega dokaza/izpisa iz racunalnika avta kdaj je pokazalo napake? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Dinare napisal:

Ne, Mb.

Jap. Kontaktiral sem ga takoj ampak on nic ne ve, kak ga lahk js obtozujem za nekaj kar ni res. Pa se 9 let stare gume je dal gor, avto nenormalno trese pri 130kmh... samo iscem trenutno dokaz za sodisce, da dokazem da je vedel za napako. Se komu sanja kak bi lahk priso do nekega dokaza/izpisa iz racunalnika avta kdaj je pokazalo napake? 

Si pogledal v pogodbo, prodajalec, če je spreten in iznajdljiv (če je pa kak švero pa sploh) je zagotovo vstavil dikcijo "prodano na osnovi videno kupljeno", potem ti nobeni dokazi in izpisi za nazaj ne pomagajo....grdo rečeno "nategnil te je", žal...

  • Všeč 2
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Dinare napisal:

Ne, Mb.

Jap. Kontaktiral sem ga takoj ampak on nic ne ve, kak ga lahk js obtozujem za nekaj kar ni res. Pa se 9 let stare gume je dal gor, avto nenormalno trese pri 130kmh... samo iscem trenutno dokaz za sodisce, da dokazem da je vedel za napako. Se komu sanja kak bi lahk priso do nekega dokaza/izpisa iz racunalnika avta kdaj je pokazalo napake? 

Dobra ideja ... kolikor vem je napaka zabeležena s podatkom o kilometrini. 👍 V tem primeru bi šel po ta izpis na pooblaščeni servis, saj bo imel izpis čisto drugo težo. Poleg tega imajo software, ki pokaže več, kot razni amaterski. Ne more biti drago .... 10 minut dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je sportman333 napisal:

Si pogledal v pogodbo, prodajalec, če je spreten in iznajdljiv (če je pa kak švero pa sploh) je zagotovo vstavil dikcijo "prodano na osnovi videno kupljeno", potem ti nobeni dokazi in izpisi za nazaj ne pomagajo....grdo rečeno "nategnil te je", žal...

Klavzula videno-kupljeno velja za vse pogodbe. Ce te ne seznani z napakami, a ve za njih, je odgovoren in po tem se lahk pritozis. S tem da on to trdo zanika, bom vido kaj bo izpis pokazo.

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Dobra ideja ... kolikor vem je napaka zabeležena s podatkom o kilometrini. 👍 V tem primeru bi šel po ta izpis na pooblaščeni servis, saj bo imel izpis čisto drugo težo. Poleg tega imajo software, ki pokaže več, kot razni amaterski. Ne more biti drago .... 10 minut dela.

Super, hvala za nasvet, bom to zrihtal. Updejtam kak bo slo :) hvala vsem, carji ste!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Očitno se Mazde dizla res ne kupuje. Jaz jo ziher ne bom pa sem imel mal v plani. Žal ne. Imam tako srečo, kot tale možakar par postov naprej. Ne grem reskirat nič. 

 

Upam, da kaj rešite.

 

Jaz sem imel podobno "štalo", ko sem bmw-ja kupil v avtohiši Citroen, Koper.

Par dni pred iztekom garancije mi je v višnjegorca razbilo motor. 

Škode za skoraj 4K€. Sem jim zagrozil z tožbo in da jih dam v medije.

Sem dobil povrnjeno do zadnjega centina.

In tako se mi je znamka BMW počasi zamerila za vekomaj.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav nič bolj niso rizični kot dizli drugih znamk. Na italijanskem mazda forumu, kjer sem dejaven, je kar nekaj 6-k z prevoženimi 300000,ena ima celo 415000 km. Veliko jih je od 200000-300000. So problemčki, a če jih prav servisiraš in vzdržuješ, morajo vozit in vozit.

Ne vem, če ste opazili, da, se vedno javljajo na forumu z zaribanimi mašinami in podobnimi problemi vozniki, ki niso nikoli ali pa se pojavljajo enkrat na tri leta na forumu. 

Potem je tu še napačno menjavanje olja na  vsakih šele 20000 km (tu so krivi predvsem mazda servisi, ki tak interval priporočajo) in recept za pokvarjen motor je tu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Prav nič bolj niso rizični kot dizli drugih znamk. Na italijanskem mazda forumu, kjer sem dejaven, je kar nekaj 6-k z prevoženimi 300000,ena ima celo 415000 km. Veliko jih je od 200000-300000. So problemčki, a če jih prav servisiraš in vzdržuješ, morajo vozit in vozit.

Ne vem, če ste opazili, da, se vedno javljajo na forumu z zaribanimi mašinami in podobnimi problemi vozniki, ki niso nikoli ali pa se pojavljajo enkrat na tri leta na forumu. 

Potem je tu še napačno menjavanje olja na  vsakih šele 20000 km (tu so krivi predvsem mazda servisi, ki tak interval priporočajo) in recept za pokvarjen motor je tu. 

Jaz že 20.let vozim Hondo in takih težav ni, pika!, tako da mogoče kake druge znamke....to kar se piše za mazda dizle spada v spodnji rang, žal...kot rečeno za Hondo sem skoraj 99%da takih težav ni (pustimo da je cudna oblika, ampak motor dela...), podobno je verjetno pri kakem Volvo, Saabu, Toyoti.....in kot je napisal @FuManchu; jaz sem tudi mazdo dizel že zdavnaj črtal iz opcijskih kandidatov....(če bom še kdaj razmišljal o tem dizel motorju).

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, dvorjan said:

Tile Skyactiv-D bodo vsi postali tempirane bombe, če ne bo ravno od ljubitelja, ki je bolj pogosto menjal olje.

Ali pa poiskati takega, ki je imel pretežno AC vožnjo, čeprav ima nekaj več kilometrov.

Zgodba od @Dinare bi bila lahko od katerekoli znamke. Po mojem gre za avto uvožen iz tujine, z vprašljivim vzdrževanjem (večkrat slišano/videno). Zdej generalizirati to na vse Mazda dizle je malo pretirano.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.