Skoči na vsebino

Mazda CX-5 - mnenja


kacnje

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je scania napisal:

Gledam test seat leon 1,5tsi 150KM ima navora 250Nm mazda g165 mislim da ga ima 225Nm. Za tistih 25Nm se po mojem nesplaca turbo bencinarja imet. Drugace pa vsakemu svoje, tako kot recejo vsak svojega boga moli, vazno je da se z uzitkom vozimo 🙂

 

Tole si pa čist preveč splošno napisal. Ni bistveno koliko je maksimum navora ampak pri katerih obratih ga imaš in v kakšnem območju obratov je ta recimo 80% na voljo. Tukaj pač turbaki nesejeo vsakega enako močnega atmosferca pa čeprav na prvi pogled številke niso zelo različne. Turbaki namreč ta navor bistveno prej dosežejo navadno že tam okoli 2500-3000 obratov medtem, ko je to pri atmosfercu tam nekje okoli 6000 obratov in več.

 

V glavnem zdaj se jih bo pol sicer delalo norca in začelo trolat glede krivulje moči in navora motorja, ampak vsak, ki bo šel probat enako močan turbo ali pa atmosferc bo hitro ugotovil v katerem "tiču grmi zajec"

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Spet sem malo gledal Mazdice in že nekaj časa gledam tole.
Nisem je še v živo pogledal, jo je kdo drug?
Moti me, da je motor opran. Ne vem tudi, za katerega hudiča je nekdo vgradil Brembo čeljusti.
Poraba verjetno pri teh 175 konjskih ne odstopa kaj posebej? Avtomatik je tudi lepo vozen?
Luči svetijo v redu pri teh? Se Bluetooth hitro poveže? Hlajenje in gretje - sta v redu, piha v glavo?
Še kakšen nasvet, na kaj je treba biti pozoren?

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je kacnje napisal:

Spet sem malo gledal Mazdice in že nekaj časa gledam tole.
Nisem je še v živo pogledal, jo je kdo drug?
Moti me, da je motor opran. Ne vem tudi, za katerega hudiča je nekdo vgradil Brembo čeljusti.
Poraba verjetno pri teh 175 konjskih ne odstopa kaj posebej? Avtomatik je tudi lepo vozen?
Luči svetijo v redu pri teh? Se Bluetooth hitro poveže? Hlajenje in gretje - sta v redu, piha v glavo?
Še kakšen nasvet, na kaj je treba biti pozoren?

Tele "brembo" so originalne Mazdine čeljusti z nalepko brembo. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je kacnje napisal:

Spet sem malo gledal Mazdice in že nekaj časa gledam tole.

Avta ne poznam, sem pa iz KR in jaz avta preko "dilerjev" v Kranju, ki jih imaš malo morje ne bi kupoval, slišal sem sicer da je en dober za uvoz BMW/VW grupe iz Nemčije (mislim da avtoplanet), ampak v Kranju imaš teh prodajalcev n, skoraj vsak se s tem ukvarja, imam sošolca iz OS ki se tudi s tem ukvarja in ga ne bi kupil od njega pa ga poznam 30.let 😉(mi je enkrat tudi razalagal, da se avtov iz uvoza na veliko ne splača več voziti tako zelo kot pred 5-10.leti, ker so dobri avti iz uvoza dragi oz. nič cenejši, in folk tega noče plačati, tisti "ugodni" pa folk ve da so sumljivi in jih on potem težko proda, kar se mu pa spet ne splača, zato sedaj uvaža samo avte v rangu nad 50k€). Verjetno obstaja tudi kakšen dober/zanesljiv uvoznik, ampak za Kranj tega nisem še slišal, kot rečeno bi bil pri nakupu previden oz. bi  s seboj vzel kakega dobrega mehanika, da bi naredil pregled avta....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen,

 

Glede na to, da vozim mazdo cx-5 175 awd 12/2014 avtomatik sele dva mesca mogoce nisem najbolj verodostojen za informacije, vendar v tem kratkem casu ti lahko povem da je avto odlicen, kupil sem ga od prvega lastnika in ima 110.000 prevozenih. Lepo se vozi, menjalnik lepo prestavlja, motor odlicen, ko ga potrebujes pokaze vso svojo moc in navor. Glede na to da je na 19 col platiscih je udobna in mehka. Skratka moja prva mazda in zaenkrat zelo zadovoljen. Moti me samo majhna posoda za gorivo mislim da je 50 litrov z rezervo. Poraba pa znasa od 7,8-8,5 kar pomeni da z polnim tankom naredim od 550 km do 600 km. 
 

88CD27CB-B4CD-4F34-86C7-9F29352A7700.jpeg

Popravljeno od Mirc90
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mirc90 napisal:

Pozdravljen,

 

Glede na to, da vozim mazdo cx-5 175 awd 12/2014 avtomatik sele dva mesca mogoce nisem najbolj verodostojen za informacije, vendar v tem kratkem casu ti lahko povem da je avto odlicen, kupil sem ga od prvega lastnika in ima 110.000 prevozenih. Lepo se vozi, menjalnik lepo prestavlja, motor odlicen, ko ga potrebujes pokaze vso svojo moc in navor. Glede na to da je na 19 col platiscih je udobna in mehka. Skratka moja prva mazda in zaenkrat zelo zadovoljen. Moti me samo majhna posoda za gorivo mislim da je 50 litrov z rezervo. Poraba pa znasa od 7,8-8,5 kar pomeni da z polnim tankom naredim od 550 km do 600 km. 
 

88CD27CB-B4CD-4F34-86C7-9F29352A7700.jpeg

Glede na kilometre si že menjal podložke na injektorjih in sčistil sito na oljni črpalki?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

Avta ne poznam, sem pa iz KR in jaz avta preko "dilerjev" v Kranju, ki jih imaš malo morje ne bi kupoval, slišal sem sicer da je en dober za uvoz BMW/VW grupe iz Nemčije (mislim da avtoplanet), ampak v Kranju imaš teh prodajalcev n, skoraj vsak se s tem ukvarja, imam sošolca iz OS ki se tudi s tem ukvarja in ga ne bi kupil od njega pa ga poznam 30.let 😉(mi je enkrat tudi razalagal, da se avtov iz uvoza na veliko ne splača več voziti tako zelo kot pred 5-10.leti, ker so dobri avti iz uvoza dragi oz. nič cenejši, in folk tega noče plačati, tisti "ugodni" pa folk ve da so sumljivi in jih on potem težko proda, kar se mu pa spet ne splača, zato sedaj uvaža samo avte v rangu nad 50k€). Verjetno obstaja tudi kakšen dober/zanesljiv uvoznik, ampak za Kranj tega nisem še slišal, kot rečeno bi bil pri nakupu previden oz. bi  s seboj vzel kakega dobrega mehanika, da bi naredil pregled avta....

Možno ja. Vsekakor mora biti človek previden.
Imam pa občutek, da so pri tem tipu Mazde zelo pogoste in običajno videti kar lepe (na spletu). Če se ne motim, sem pri njem (ampak je bil takrat nekaj sto metrov stran) pred dvajsetimi leti že kupil en avto. Kar verjetno ni slab znak, da že toliko let prodaja. Verjetno pa vsaj diler kdaj dobi tudi dober avto 🙂
Bom enkrat skočil malo pogledat.

pred 2 urama je Mirc90 napisal:

Pozdravljen,

 

Glede na to, da vozim mazdo cx-5 175 awd 12/2014 avtomatik sele dva mesca mogoce nisem najbolj verodostojen za informacije, vendar v tem kratkem casu ti lahko povem da je avto odlicen, kupil sem ga od prvega lastnika in ima 110.000 prevozenih. Lepo se vozi, menjalnik lepo prestavlja, motor odlicen, ko ga potrebujes pokaze vso svojo moc in navor. Glede na to da je na 19 col platiscih je udobna in mehka. Skratka moja prva mazda in zaenkrat zelo zadovoljen. Moti me samo majhna posoda za gorivo mislim da je 50 litrov z rezervo. Poraba pa znasa od 7,8-8,5 kar pomeni da z polnim tankom naredim od 550 km do 600 km. 
 

88CD27CB-B4CD-4F34-86C7-9F29352A7700.jpeg

Sedaj me poraba skoraj najbolj skrbi. Običajno imam precej nizke porabe, ampak pri testih za ta model, pa vsi omenjajo visoke številke. Na spritmonitor še ni tako hudo, ampak skoraj povsod je omenjena poraba. Trenutno sem na Passatu 170 KM, 4motion, DSG in imam povprečno 5,6 - praktično dva litra manj kot povprečje na spritmonitorju, ki je dokaj podobno zgoraj omenjeni Mazdi. Me res zanima, zakaj toliko besed o porabi. V stilu - kjer je dim, je tudi ogenj 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Glede na kilometre si že menjal podložke na injektorjih in sčistil sito na oljni črpalki?

To ste že zadnjič nekateri omenjali. Je to nujno, oziroma - če je, ali to naredijo tudi ob rednih servisih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je kacnje napisal:

To ste že zadnjič nekateri omenjali. Je to nujno, oziroma - če je, ali to naredijo tudi ob rednih servisih?

Nujno je, a ti ne bo nihče na uradnem servisu tega sam od sebe naredil. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, scania said:

Glede na kilometre si že menjal podložke na injektorjih in sčistil sito na oljni črpalki?

Uh stvar je taksna avto je bil cel cas servisiran na uradnem mazdinem servisu tako da kaj se delalo in kdaj nevem tocno saj nisem se uspel dvigniti digitalni izpis servisne knjizice. Vem da je zadnji servis narejen decembra mislim da 8000km nazaj tako da naslednji servis imam decembra oz. prej ce bom naredil vec kilometrov ampak ne vrjamem ker se ne vozim toliko. Torej nekje v prihodnosti sem mislil odpreti nov topic glede servisiranja in vzdrzevanja..ce mi lahko kdo pomaga z digitalnim izpisom servisa in seveda ce pozna kdo kaksnega dobrega mehanika za mazde v savinjski ali pa koroski regiji, kjer bi lahko servisiral svoj avto ker ga ne mislim vozit na uradni servis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

45 minutes ago, kacnje said:

Možno ja. Vsekakor mora biti človek previden.
Imam pa občutek, da so pri tem tipu Mazde zelo pogoste in običajno videti kar lepe (na spletu). Če se ne motim, sem pri njem (ampak je bil takrat nekaj sto metrov stran) pred dvajsetimi leti že kupil en avto. Kar verjetno ni slab znak, da že toliko let prodaja. Verjetno pa vsaj diler kdaj dobi tudi dober avto 🙂
Bom enkrat skočil malo pogledat.

Sedaj me poraba skoraj najbolj skrbi. Običajno imam precej nizke porabe, ampak pri testih za ta model, pa vsi omenjajo visoke številke. Na spritmonitor še ni tako hudo, ampak skoraj povsod je omenjena poraba. Trenutno sem na Passatu 170 KM, 4motion, DSG in imam povprečno 5,6 - praktično dva litra manj kot povprečje na spritmonitorju, ki je dokaj podobno zgoraj omenjeni Mazdi. Me res zanima, zakaj toliko besed o porabi. V stilu - kjer je dim, je tudi ogenj 🙂

Za druge nevem vem pa da meni poraba po prevozenih 3000 km se ni sla pod 8 litrov celo v mestu kaksen liter vec. Res pa da ga jaz ne sparam takoj ko se segreje imam bolj tezko nogo vsec so mi njeni pospeski seveda do predpisanih omejitev.

19 minutes ago, Alex said:

Nujno je, a ti ne bo nihče na uradnem servisu tega sam od sebe naredil. 

Torej ce sem vas dobro razumel moram cimprej preverit ce je to bilo narejeno ce ne naj se prvo tega lotim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 minutes ago, Janez007 said:

Glede servisne zgodovine: Naložiš MyMazda aplikacijo na telefon in dodaš VIN kateregakoli avta Mazda. Izpiše ti servisno zgodovino, kdaj je naslednji servis,...

Oo superr hvala najlepsa. Obvezno bom nalozil in preveril.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je kacnje napisal:

Možno ja. Vsekakor mora biti človek previden.
Imam pa občutek, da so pri tem tipu Mazde zelo pogoste in običajno videti kar lepe (na spletu). Če se ne motim, sem pri njem (ampak je bil takrat nekaj sto metrov stran) pred dvajsetimi leti že kupil en avto. Kar verjetno ni slab znak, da že toliko let prodaja. Verjetno pa vsaj diler kdaj dobi tudi dober avto 🙂
Bom enkrat skočil malo pogledat.

Sedaj me poraba skoraj najbolj skrbi. Običajno imam precej nizke porabe, ampak pri testih za ta model, pa vsi omenjajo visoke številke. Na spritmonitor še ni tako hudo, ampak skoraj povsod je omenjena poraba. Trenutno sem na Passatu 170 KM, 4motion, DSG in imam povprečno 5,6 - praktično dva litra manj kot povprečje na spritmonitorju, ki je dokaj podobno zgoraj omenjeni Mazdi. Me res zanima, zakaj toliko besed o porabi. V stilu - kjer je dim, je tudi ogenj 🙂

Primerjati passata in cx5 ni ravno na istem nivoju in s tem tudi porabo...vsaj moje mnenje osebno je, da ce kupujes avto ranga cx5 potem se z porabo ne obremenjujes, pravtako kot ne smes gledati ce kupis 2.5benzinarja koliko das na tehnicnem za dajatve, uporabo cest, itd...pol kupis 1.0 (oz 999ccm) turbo trivaljnika in placas 66eur😄😉😁👍

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Mirc90 napisal:

Uh stvar je taksna avto je bil cel cas servisiran na uradnem mazdinem servisu tako da kaj se delalo in kdaj nevem tocno saj nisem se uspel dvigniti digitalni izpis servisne knjizice. Vem da je zadnji servis narejen decembra mislim da 8000km nazaj tako da naslednji servis imam decembra oz. prej ce bom naredil vec kilometrov ampak ne vrjamem ker se ne vozim toliko. Torej nekje v prihodnosti sem mislil odpreti nov topic glede servisiranja in vzdrzevanja..ce mi lahko kdo pomaga z digitalnim izpisom servisa in seveda ce pozna kdo kaksnega dobrega mehanika za mazde v savinjski ali pa koroski regiji, kjer bi lahko servisiral svoj avto ker ga ne mislim vozit na uradni servis.

Daj te podložke in sito čimprej rešit, je osnova za miren spanec če imaš dizla mazdo.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, scania said:

Daj te podložke in sito čimprej rešit, je osnova za miren spanec če imaš dizla mazdo.

Imas mogoce kak predlog kje naj to uredim in koliksen je priblizno strosek?

Popravljeno od Mirc90
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

Primerjati passata in cx5 ni ravno na istem nivoju in s tem tudi porabo...vsaj moje mnenje osebno je, da ce kupujes avto ranga cx5 potem se z porabo ne obremenjujes, pravtako kot ne smes gledati ce kupis 2.5benzinarja koliko das na tehnicnem za dajatve, uporabo cest, itd...pol kupis 1.0 (oz 999ccm) turbo trivaljnika in placas 66eur😄😉😁👍

Zgoraj omenjeno primerjavo s Passatom sem napisal zaradi občutka, če je kdo od voznikov CX-5 vozil tudi Passata, da lahko približno vidim glede porabe.
Se strinjam, da ni treba komplicirati, ampak če je na sto kilometrov nekaj litrov razlike, se mi pa vseeno zdi preveč. Za praktično enako konjenico, pogon in menjalnik. Oblika SUVa seveda prinese k večji porabi, ampak upam, da ne preveč. Ker niti Forester niti RAV4 niso tako požrešni. Pa malo sprašujem. Na leto je samo pri gorivu lahko razlike za jurja in pol, to pa - bodimo pošteni - ni tako malo.
Če je kdo iz okolice s takšno Mazdo pripravljen zapeljati en krog, bom že precenil, kje greši, da ima tako veliko porabo. 🤣
Seveda častim. Je kdo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Mirc90 napisal:

Imas mogoce kak predlog kje naj to uredim in koliksen je priblizno strosek?

Zdaj ce si s Štajerske ti lahko pošljem kontakt, z okolice Ljubljane je pa Pelko. Drugače ko se čisti sito se karter odstrani in se nalije novo olje v avto. Cena nwm kakšna je ni pa to nek strošek saj od materiala rabiš 4podložke (cena ene nekje 0,70€) in pa tesnilno maso in pa seveda olje da ti nene starega not vlijejo (cena olja okoli 40€) ostalo je pa delo, to pa odvisno od posameznika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, scania said:

Zdaj ce si s Štajerske ti lahko pošljem kontakt, z okolice Ljubljane je pa Pelko. Drugače ko se čisti sito se karter odstrani in se nalije novo olje v avto. Cena nwm kakšna je ni pa to nek strošek saj od materiala rabiš 4podložke (cena ene nekje 0,70€) in pa tesnilno maso in pa seveda olje da ti nene starega not vlijejo (cena olja okoli 40€) ostalo je pa delo, to pa odvisno od posameznika.

Oo super najlepsa hvala. Prosim poslji mi kontakt iz stajerske..sicer sem iz savinjske ampak hodim veckrat v konjice pa se lahko zapeljem to uredit. Je mozno da pocakam stem do decembra da zdruzim to skupaj z servisom?..najlepsa hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Mirc90 napisal:

Oo super najlepsa hvala. Prosim poslji mi kontakt iz stajerske..sicer sem iz savinjske ampak hodim veckrat v konjice pa se lahko zapeljem to uredit. Je mozno da pocakam stem do decembra da zdruzim to skupaj z servisom?..najlepsa hvala

Spremljaj nivo olja, če bo začelo narascat je znak glede podložk. Če pa se ti kavi opozorilo za prenizek tlak olja pa takoj vgasni avto je znak za zadelano sito. Kontakt ti posljem na zs.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Janez007 said:

Glede servisne zgodovine: Naložiš MyMazda aplikacijo na telefon in dodaš VIN kateregakoli avta Mazda. Izpiše ti servisno zgodovino, kdaj je naslednji servis,...

Screenshot_20210731_135215_com.interrait.mymazda.jpg

Janez uspelo hvala

2B73DACA-103B-47D3-84C9-79064BE8B93C.png

2 minutes ago, scania said:

Spremljaj nivo olja, če bo začelo narascat je znak glede podložk. Če pa se ti kavi opozorilo za prenizek tlak olja pa takoj vgasni avto je znak za zadelano sito. Kontakt ti posljem na zs.

O najlepsa hvala za nasvet..defitivno bom spremljal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Je že šlo 291m 😎 hmal bodo skakal preko 300
    • Za deseto obletnico sem zavil v zlatarno. Saj ne veš kaj bi vzel, ker je toliko robe😁A na koncu vendar kupil nekaj
    • Super, veliko sreče ti želim in cesto si daj malo poširit, če ti slučajno še ostane kak €€€.... 😂
    • Že tri dni zapored vstajam ob štirih zjutraj, da zrolbam sneg z dvorišča in tako naredim prostor za šolski avtobus, ki pride po šolarje.   Komaj čakam, da mine pomlad...
    • Ampak jaz sem pa res rojen pod srečno zvezdo. Šla sodelavka na dopust in jaz danes prevzamem še njeno delo. Med drugim to pomeni prejemanje pošte - tako klasične kot elektronske. In prvo zjutraj dobim tole sporočilo:     Poslal:    "David C. Bohnett" <carloshelufoundations@gmail.com>, dne 24.04.2024 19:23 Prosim, da  pošljete odgovor na naslov(e): ioffice77@yahoo.com Prejemnik:    undisclosed-recipients:; V vednost:   Zadeva:    S spoštovanjem Moje ime je David C. Bohnett, rojen sem 2. aprila 1956. Sem ameriški filantrop in tehnološki podjetnik. Sem ustanovitelj in predsednik fundacije David Bohnett, neprofitne organizacije, ki dodeljuje nepovratna sredstva in se posveča izboljšanju družbe s pomočjo družbenega aktivizma. Sem filantrop in tehnološki podjetnik in se zavzemam za ustvarjanje pozitivnih sprememb človeštva z gradnjo skupnosti in družbenim aktivizmom. Spodaj je nekaj področij, ki sem jim prispeval: (1). Doniral sem za Funding Los Angeles, ki podpira širok spekter umetniških, izobraževalnih in državljanskih programov v Los Angelesu. (2). Donirala sem za namene, povezane z LGBT (3). Prav tako sem dal nešteto in množičnih finančnih donacij v dobrodelne namene po vsem svetu. (4). Donirano tudi za storitve in raziskave o aidsu (5). Doniral sem tudi za volilne pravice in registracijo volivcev (6). Preprečevanje nasilja z orožjem (7). Raziskave na živalih in pravice živali (8). Večkrat sem prispeval ameriški filmski industriji in dal velike finančne prispevke več univerzam v Združenih državah Amerike. V kalifornijski politiki sem dal številne osebne politične donacije na državni ravni. Zato se po prejemu tega pisma štejete za srečneža, ker ste danes od mene prejeli to pismo. Doniram vam vsoto 6.000.000,00 USD (šest milijonov ameriških dolarjev). To donacijo vam namenjam, da z denarjem pomagate sebi in svoji družini. Želim, da ta denar vložite v kateri koli donosen posel, ki ga želite. Pomagajmo graditi družbo s podajanjem roke bratske ljubezni drug drugemu. To je moj zasebni e-poštni naslov: ioffice77@yahoo.com (odgovorite mi, da vas bom lahko usmeril, kako vam bo izplačan denar). Obiščite to spodnjo povezavo, potrpežljivo preberite članek, da boste lahko preverili o meni: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bohnett S spoštovanjem David C. Bohnett E-pošta: ioffice77@yahoo.com     Prva elektronska pošta in že lahko dobim šest milijonov ameriških dolarjev! Pa ne si misliti, da je to kakšna potegavščina, David C. Bohnett res obstaja! Ima pa malo težav s spolno usmeritvijo, ker nekaj časa je "doniral", nekaj časa pa "donirala". No, najbrž je zato nekaj njegovih sredstev prejela tudi LGBT-organizacija...   Pa naj še kdo reče, da nisem rojen pod srečno zvezdo! Pravkar sem že naročil dve Mazdi CX-80 (enega zame in enega za ženo) s 3,3 litrskim turbo-dizlskim šestvaljnikom. Samo še od Davida prevzamem denar in ju plačam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.