Skoči na vsebino

Mazda CX-5 - mnenja


kacnje

Priporočeno sporočilo

 

 

pred 52 minutami je Janez007 napisal:

 Misli raje na to, kako je lepa. :) 

 

Ali tudi pri izbiri žensk gledamo na njeno porabo, ali se odločimo zanjo na osnovi njene lepote, srčnosti, iskrivosti? 😀

Se je že kdo pohvalil s svojo "je grda, ampak porabi pa minimalno, ker ne hodi k frizerju, je samo makarone, ves čas v isti trenirki..." 😂

Definitivno se strinjam s tabo. Res si me nasmejal ampak vse drzi kar si napisal. Torej kar se tice porabe moja mazda zdaj kaze porabo 7.2 sem bil kar presenecen ko sem pogledal..torej zadnja voznja cca. 500 km avtoceste in 200 navadne. Nisem pa resetiral stevca zadnjih 4000 km. Prej ni padala poraba pod 8. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobrih 200 km sem že naredil (okolica Kranja, vaška okolica Kamnika, Domžal in kar nekaj po Ljubljani). Počasi vendarle pada, sedaj je na 6,5 in imam občutek, da bo povprečje tukaj sedaj obstalo. Seveda bi s trudom šlo nižje, ampak to ni namen, kot ste že napisali.

Imam pa nekaj vprašanj. Po hitrem iskanju nisem našel odgovorov, prepričan sem, da boste tukaj hitro povedali, kako se rečem streže.
1. Vžig na gumb - ali avto samodejno počaka, če bi potreboval kakšno predgretje? Običajno človek počaka, da se lučke malo ugasnejo, tukaj pa tega ne vidim (po hitrem branju navodil).
2. Ali ima avto že kakšno predpripravo za vlečno kljuko?
3. Na hitro v nemških navodilih tudi nisem našel razlage, kako namestiti prečke na streho. Vidim, da je nekaj označeno na strehi.
4. Ali lahko človek doda DAB logotipe v infotainment?
5. Iz prakse - gre XL gorsko kolo v avto?
6. Kako za vraga izključiti jebeno zlaganje zunanjih ogledal? Na spletu sem videl trik, da držiš tri tipke za odpiranje oken. Pa ne pomaga.
7. So na voljo kakšne uporabne spremembe preko OBD? Recimo pri VW je zanimivo odpiranje/zapiranje vseh oken z daljincem. Pa kakšne spremembe, kako naj delujejo smerniki, pa recimo kako naj pobriše zadnje steklo ... Obstaja to za Mazdo? Kako najelegantejše spremljati recimo vrednosti DPF? Na hitro sem priključil BT OBD in mislim, da bi se tam videli podatki.
8. Če sem prav razumel, je nadgradnja navigacije po nekaj letih plačljiva? Z navigacijami sem se včasih ukvarjal in tale v avtu - če je možno, bi jo pač nadgradil. Kako pa vključim "Traffic Online"? To je namreč osiveno. Mogoče deluje zgolj, če preko telefona naredim hotspot?
9. Ali kdo tukaj uporablja tisti AIO Mazda Tweak? To deluje? Ali potem deluje tudi Android Auto, če sem prav razumel? Ali pa je AA samo za novejše sisteme? Trenutna verzija je 59.00.502 EU N.
10. Navigacija deluje preko SD kartice, ki je v avtu? Si zadeve na prenese na kakšno notranjo enoto?

Toliko za sedaj. Veliko bo še.
Za sedaj zadovoljen. Sama vožnja je manj udobna kot pri Passatu, ampak to je razumljivo, saj je SUV in to ima svoje slabe lastnosti. Seveda pa tudi prednosti, zato pa sem ga izbral 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je kacnje napisal:

1. Vžig na gumb - ali avto samodejno počaka, če bi potreboval kakšno predgretje? Običajno človek počaka, da se lučke malo ugasnejo, tukaj pa tega ne vidim (po hitrem branju navodil).

Naceloma ni treba nic pocakat ...

 

pred 33 minutami je kacnje napisal:

2. Ali ima avto že kakšno predpripravo za vlečno kljuko?

Ima pripravljene kable. Potrebujes samo kljuko in kabelski snop...

 

pred 34 minutami je kacnje napisal:

4. Ali lahko človek doda DAB logotipe v infotainment?

Nic ne mores sam dodajat. Samo preveris lahko, ce je namescena zadnja verzija firmware...

 

pred 35 minutami je kacnje napisal:

5. Iz prakse - gre XL gorsko kolo v avto?

To bos moral pa sam probat :) . Odvisno je od velikosti koles in velikosti okvirja, sirini balance... pac mere kolesa. Je pa bolj enostavno ga vozit na kljuki. Jaz sem svojega (29") enkrat spravil v prtljaznik... seveda podrti zadnji sedezi in sneto prvo kolo ... 

 

pred 36 minutami je kacnje napisal:

6. Kako za vraga izključiti jebeno zlaganje zunanjih ogledal? Na spletu sem videl trik, da držiš tri tipke za odpiranje oken. Pa ne pomaga.

Sicer ne vem, kako je pri prejsnji generaciji. Pri moji moras dati stikalo za zlaganje ogledatl v pravi polozaj...

 

pred 37 minutami je kacnje napisal:

8. Če sem prav razumel, je nadgradnja navigacije po nekaj letih plačljiva? Z navigacijami sem se včasih ukvarjal in tale v avtu - če je možno, bi jo pač nadgradil. Kako pa vključim "Traffic Online"? To je namreč osiveno. Mogoče deluje zgolj, če preko telefona naredim hotspot?

Nadgradnje se placa. Mislim, da je prve tri ali pet let vkljuceno ... Traffic online potrebuje internetno povezavo. Torej preko telefona ali pa preko MiFi dongla. Povezan mora biti preko WiFija... Vsaj pri KF je tako ... 

 

pred 39 minutami je kacnje napisal:

9. Ali kdo tukaj uporablja tisti AIO Mazda Tweak? To deluje? Ali potem deluje tudi Android Auto, če sem prav razumel? Ali pa je AA samo za novejše sisteme? Trenutna verzija je 59.00.502 EU N.

To deluje samo do neke dolocene verzije vgrajenega firmware. Pri novejsih ne mores nalozit, ne mores pa narediti "downgrade" ... Oz. nekako se da, vendar so potrebni hardverski posegi v infotainment (lotanje) ... Nisem pa nikoli tega prav podrobno bral... le zasledil sem na nekem nemskem forumu ... 

 

pred 41 minutami je kacnje napisal:

10. Navigacija deluje preko SD kartice, ki je v avtu? Si zadeve na prenese na kakšno notranjo enoto?

Kartica mora biti vstavljena, da navigacija deluje... 

 

Najbolje, ce avto malo bolje predstavis v ustreznem podforumu... sicer pa :zoom-zoom: ... pa srecno voznjo ... :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je kacnje napisal:

Dobrih 200 km sem že naredil (okolica Kranja, vaška okolica Kamnika, Domžal in kar nekaj po Ljubljani). Počasi vendarle pada, sedaj je na 6,5 in imam občutek, da bo povprečje tukaj sedaj obstalo. Seveda bi s trudom šlo nižje, ampak to ni namen, kot ste že napisali.

Imam pa nekaj vprašanj. Po hitrem iskanju nisem našel odgovorov, prepričan sem, da boste tukaj hitro povedali, kako se rečem streže.
1. Vžig na gumb - ali avto samodejno počaka, če bi potreboval kakšno predgretje? Običajno človek počaka, da se lučke malo ugasnejo, tukaj pa tega ne vidim (po hitrem branju navodil).
2. Ali ima avto že kakšno predpripravo za vlečno kljuko?
3. Na hitro v nemških navodilih tudi nisem našel razlage, kako namestiti prečke na streho. Vidim, da je nekaj označeno na strehi.
4. Ali lahko človek doda DAB logotipe v infotainment?
5. Iz prakse - gre XL gorsko kolo v avto?
6. Kako za vraga izključiti jebeno zlaganje zunanjih ogledal? Na spletu sem videl trik, da držiš tri tipke za odpiranje oken. Pa ne pomaga.
7. So na voljo kakšne uporabne spremembe preko OBD? Recimo pri VW je zanimivo odpiranje/zapiranje vseh oken z daljincem. Pa kakšne spremembe, kako naj delujejo smerniki, pa recimo kako naj pobriše zadnje steklo ... Obstaja to za Mazdo? Kako najelegantejše spremljati recimo vrednosti DPF? Na hitro sem priključil BT OBD in mislim, da bi se tam videli podatki.
8. Če sem prav razumel, je nadgradnja navigacije po nekaj letih plačljiva? Z navigacijami sem se včasih ukvarjal in tale v avtu - če je možno, bi jo pač nadgradil. Kako pa vključim "Traffic Online"? To je namreč osiveno. Mogoče deluje zgolj, če preko telefona naredim hotspot?
9. Ali kdo tukaj uporablja tisti AIO Mazda Tweak? To deluje? Ali potem deluje tudi Android Auto, če sem prav razumel? Ali pa je AA samo za novejše sisteme? Trenutna verzija je 59.00.502 EU N.
10. Navigacija deluje preko SD kartice, ki je v avtu? Si zadeve na prenese na kakšno notranjo enoto?

Toliko za sedaj. Veliko bo še.
Za sedaj zadovoljen. Sama vožnja je manj udobna kot pri Passatu, ampak to je razumljivo, saj je SUV in to ima svoje slabe lastnosti. Seveda pa tudi prednosti, zato pa sem ga izbral 🙂

 

pred 11 minutami je Jest napisal:

Naceloma ni treba nic pocakat ...

 

Ima pripravljene kable. Potrebujes samo kljuko in kabelski snop...

 

Nic ne mores sam dodajat. Samo preveris lahko, ce je namescena zadnja verzija firmware...

 

To bos moral pa sam probat :) . Odvisno je od velikosti koles in velikosti okvirja, sirini balance... pac mere kolesa. Je pa bolj enostavno ga vozit na kljuki. Jaz sem svojega (29") enkrat spravil v prtljaznik... seveda podrti zadnji sedezi in sneto prvo kolo ... 

 

Sicer ne vem, kako je pri prejsnji generaciji. Pri moji moras dati stikalo za zlaganje ogledatl v pravi polozaj...

 

Nadgradnje se placa. Mislim, da je prve tri ali pet let vkljuceno ... Traffic online potrebuje internetno povezavo. Torej preko telefona ali pa preko MiFi dongla. Povezan mora biti preko WiFija... Vsaj pri KF je tako ... 

 

To deluje samo do neke dolocene verzije vgrajenega firmware. Pri novejsih ne mores nalozit, ne mores pa narediti "downgrade" ... Oz. nekako se da, vendar so potrebni hardverski posegi v infotainment (lotanje) ... Nisem pa nikoli tega prav podrobno bral... le zasledil sem na nekem nemskem forumu ... 

 

Kartica mora biti vstavljena, da navigacija deluje... 

 

Najbolje, ce avto malo bolje predstavis v ustreznem podforumu... sicer pa :zoom-zoom: ... pa srecno voznjo ... :D 

 

pred 53 minutami je kacnje napisal:

Dobrih 200 km sem že naredil (okolica Kranja, vaška okolica Kamnika, Domžal in kar nekaj po Ljubljani). Počasi vendarle pada, sedaj je na 6,5 in imam občutek, da bo povprečje tukaj sedaj obstalo. Seveda bi s trudom šlo nižje, ampak to ni namen, kot ste že napisali.

Imam pa nekaj vprašanj. Po hitrem iskanju nisem našel odgovorov, prepričan sem, da boste tukaj hitro povedali, kako se rečem streže.
1. Vžig na gumb - ali avto samodejno počaka, če bi potreboval kakšno predgretje? Običajno človek počaka, da se lučke malo ugasnejo, tukaj pa tega ne vidim (po hitrem branju navodil).
2. Ali ima avto že kakšno predpripravo za vlečno kljuko?
3. Na hitro v nemških navodilih tudi nisem našel razlage, kako namestiti prečke na streho. Vidim, da je nekaj označeno na strehi.
4. Ali lahko človek doda DAB logotipe v infotainment?
5. Iz prakse - gre XL gorsko kolo v avto?
6. Kako za vraga izključiti jebeno zlaganje zunanjih ogledal? Na spletu sem videl trik, da držiš tri tipke za odpiranje oken. Pa ne pomaga.
7. So na voljo kakšne uporabne spremembe preko OBD? Recimo pri VW je zanimivo odpiranje/zapiranje vseh oken z daljincem. Pa kakšne spremembe, kako naj delujejo smerniki, pa recimo kako naj pobriše zadnje steklo ... Obstaja to za Mazdo? Kako najelegantejše spremljati recimo vrednosti DPF? Na hitro sem priključil BT OBD in mislim, da bi se tam videli podatki.
8. Če sem prav razumel, je nadgradnja navigacije po nekaj letih plačljiva? Z navigacijami sem se včasih ukvarjal in tale v avtu - če je možno, bi jo pač nadgradil. Kako pa vključim "Traffic Online"? To je namreč osiveno. Mogoče deluje zgolj, če preko telefona naredim hotspot?
9. Ali kdo tukaj uporablja tisti AIO Mazda Tweak? To deluje? Ali potem deluje tudi Android Auto, če sem prav razumel? Ali pa je AA samo za novejše sisteme? Trenutna verzija je 59.00.502 EU N.
10. Navigacija deluje preko SD kartice, ki je v avtu? Si zadeve na prenese na kakšno notranjo enoto?

Toliko za sedaj. Veliko bo še.
Za sedaj zadovoljen. Sama vožnja je manj udobna kot pri Passatu, ampak to je razumljivo, saj je SUV in to ima svoje slabe lastnosti. Seveda pa tudi prednosti, zato pa sem ga izbral 🙂

Glede stresnega prtljaznika, jaz sem dokupil originalne Alu stresne sanke in so mi jih namontirali pri Selmarju ze predno sem prevzel vozilo. 

Na te nove nizke sanke pa dam Thule aero palice s setom nog za Mazdo

20210731_144025.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

6. Sicer ne vem, kako je pri prejsnji generaciji. Pri moji moras dati stikalo za zlaganje ogledatl v pravi polozaj...

 

9. To deluje samo do neke dolocene verzije vgrajenega firmware. Pri novejsih ne mores nalozit, ne mores pa narediti "downgrade" ... Oz. nekako se da, vendar so potrebni hardverski posegi v infotainment (lotanje) ... Nisem pa nikoli tega prav podrobno bral... le zasledil sem na nekem nemskem forumu ... 

 

XX. Najbolje, ce avto malo bolje predstavis v ustreznem podforumu... sicer pa :zoom-zoom: ... pa srecno voznjo ... :D 

6. Se kaj spomniš, v kateri položaj moraš dati? Na spletu nisem našel nobene opombe na to temo.
9. Na njihovi spletni strani piše:

WHICH FW VERSIONS ARE SUPPORTED?:

ALL FW V55, V56, V58, V59 & V70 ARE SUPPORTED

To install tweaks on:
v59.00.502+ Requires making a serial connection
v70.00.335+ Requires a slightly different approach

Bom še malo preučil, ko bom imel čas.

XX. Ko prevozim še malo več, bom pripravil zapis. Recimo, da upam 🙂 Zadnjič so me namreč kar malo napadli.
 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj so samo trije polozaji ;) Enostavno probas… V srednjem polozaju se ogledala samodejno zlozijo, ko zaklenes avto. V enem polozaju jih rocno zaores, v drugem pa se ne zapirajo samodejno… Vsaj tako je pri CX-5 KF … 

 

 

Prvi zadetek v Googlu >> 

w960_13809-0.png
WWW.CARMANUALSONLINE.INFO

View, print and download for free: MAZDA MODEL CX-5 2017 Priročnik za lastnika (in Slovenian), 775 Pages, PDF Size: 15.58 MB. Search in MAZDA MODEL CX-5 2017 Priročnik za lastnika...

 

 

image.thumb.png.0bb8f10e1bf8e98639e698ba4b91afa2.png
 

 

Ne vem pa, ce je pri CX-5 KE enako

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da pri starejših ni enako. Sem poskušal, pa se vrag še vedno preklopi.
Naj bi šlo takole, pa mi tudi ne deluje:
Canceling the automatic folding function
To cancel the automatic folding function, carry out the following procedure using the master control switches.
1. Switch the ignition ON.
2. If the power window lock switch is in the unlock position, switch it to the lock position.
3. Press and hold the front passenger's power window switch and rear left/right power window switches on the driver's door at the same time for 3 seconds or longer.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je kacnje napisal:

Mislim, da pri starejših ni enako. Sem poskušal, pa se vrag še vedno preklopi.
Naj bi šlo takole, pa mi tudi ne deluje:
Canceling the automatic folding function
To cancel the automatic folding function, carry out the following procedure using the master control switches.
1. Switch the ignition ON.
2. If the power window lock switch is in the unlock position, switch it to the lock position.
3. Press and hold the front passenger's power window switch and rear left/right power window switches on the driver's door at the same time for 3 seconds or longer.

Tudi pri 6-ki je tako, kot je napisal Jest. Čudno, da pri tvoji ni. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žal pri meni sploh ni tiste tipke, ki je na sliki v Jestovem prispevku. Tako, da je očitno že nekaj drugačna izvedba.

Zato sem iskal po spletu in našel tisto finto s pritiskom treh tipk. Pa mi tudi ne deluje,.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vlečno kljuko priporočam vrrtikalno nevidno. Sam sem jo dal montirat Šeškotu v Socko. Bil najugodnejši. In kvalitetno naredi. Pa 13 pinski priključek za elektriko priporočam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je kacnje napisal:

Mislim, da pri starejših ni enako. Sem poskušal, pa se vrag še vedno preklopi.
Naj bi šlo takole, pa mi tudi ne deluje:
Canceling the automatic folding function
To cancel the automatic folding function, carry out the following procedure using the master control switches.
1. Switch the ignition ON.
2. If the power window lock switch is in the unlock position, switch it to the lock position.
3. Press and hold the front passenger's power window switch and rear left/right power window switches on the driver's door at the same time for 3 seconds or longer.

 

Tako naj bi slo pri starejsih ... Mogoce kaj nisi prav naredil... Tukaj je ze bila debata o tem na trojki podobnega letnika >> 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, res mi ni jasno, zakaj se ne izvede.

Vmes sem pogledal tudi tisti Mazda Tweaks AIO Infotainement. In glej zlomka, imam ravno takšno verzijo, od katere naprej je potreben bolj korenit poseg.
He, he - downgrade pa verjetno ne gre? 😁 Da bi potem namestil te Mazda Infotainment Tweake. Vidim, da so zelo uporabni.

Imate kakšno informacijo, koliko pa pri slovenskih pooblaščencih računajo tisto uradno nadgradnjo za Android Auto? Pri Nemcih naj bi bilo okrog 300 evrov.
UPDATE: sem poklical na servis in takšna cena je tudi pri nas. Če ima kdo kakšno ugodnejšo možnost ali predlog, se priporočam. Pač glede na to, da je zgoraj omenjeni Tweak malo bolj neroden. Poleg tega verjetno zamenjajo tudi kable, saj stari bolj slabo polnijo 🤣

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je kacnje napisal:

Imate kakšno informacijo, koliko pa pri slovenskih pooblaščencih računajo tisto uradno nadgradnjo za Android Auto? Pri Nemcih naj bi bilo okrog 300 evrov.
UPDATE: sem poklical na servis in takšna cena je tudi pri nas. Če ima kdo kakšno ugodnejšo možnost ali predlog, se priporočam. Pač glede na to, da je zgoraj omenjeni Tweak malo bolj neroden. Poleg tega verjetno zamenjajo tudi kable, saj stari bolj slabo polnijo 🤣

 

Jaz sem ga narocil iz Avstrije pred leti in sam zmontiral >> KLIK

 

Sicer pa ga lahko na amazonu kupis za slabih 200€ s potnino >> https://www.amazon.de/-/en/TK78-66-9U0C-Carplay-Retrofit-2014-2020-Interface/dp/B091GTWCGL/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=carplay+modul+mazda&qid=1628323383&sr=8-2

 

Nazdanje, ko sem za kolega spraseval na servisu v BTCju, je bil na cenejsi kot 300€ ... Ce se prav spomnim, je bilo nekje dobrih 200€ ...

 

 

Tudi na eBay-u jih je kar nekaj... ampak so vsi iz U$A ali kitajske ... >> 

WWW.EBAY.DE

Tolle Angebote bei eBay für tk78-66-9u0c. Sicher einkaufen.

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
dne 6. 8. 2021 ob 19:37 je Alex napisal:

Tudi pri 6-ki je tako, kot je napisal Jest. Čudno, da pri tvoji ni. 🤔

Dobrih pet tednov si lastim CX-5 in ... mislim, da bom kmalu naredil 4 kkm.
Zapiske za "review" že imam in bom kmalu pripravil. Ne bo "review" kot je za tista nova vozila, bolj primerjava s prejšnjim (Passatom).
Še vedno pa mi ni uspelo izključiti zlaganja ogledal. Še posebej sem bil alergičen, ker se je pri sovoznikovem pogosto začelo zatikati (sploh, ko je bil na soncu, se za vraga ni hotel "odpreti"). Po navodilih na YT (mislim, da je celo en forumaš?) sem uporabil sprej za podmazovanje in ... od takrat še ni bilo težave. Ni vrag, da se ne bo še kdaj pojavila in to je tudi razlog, da bi s tem raje upravljal ročno. Tako se prav po nepotrebnem gonijo motorčki, ki očitno že tako niso zanesljivi (ali vodila ali karkoli že).
Meni tisti trik, ko držiš tri tipke za spuščanje oken, nikakor ne izključi tega. Je to možno izključiti preko Forscana? Ali še kakšna druga ideja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je kacnje napisal:

Sedaj sem končno našel nekaj časa, da zapišem zgoraj obljubljene vtise po nekaj tednih ... Mazda CX-5 vtisi.

Vsa čast za napisano. To so pravi članki in zaradi tega smo na tem forumu. J***š korona temo. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

A nimaš stikala na voznikovih vratih?

Misliš tole stikalo, ki ga je omenjal Jest?
Tega nimam.

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Lepo napisan povzetek, omenil bi samo, da v google mapsih deluje glasovna izbira v slovenščini, je pa mislim ta da tako, da mora biti jezik telefona nastavljen v slovenskem jeziku. Vsaj pred časom ej bilo tako.

Hvala.

Slovensko glasovno ukazovanje deluje (kot si napisal, če imaš nastavljeno slovenščino za sistemski jezik). Čeprav je Googlovo slovensko razpoznavanje dokaj dobro, pa (skoraj) ne razume lastnih imen, kar je pa ravno pri navigaciji pomembno. Kraji, ulice, imena podjetij ...
Prav tako Google še nima slovenske sinteze govora in mislim, da je to eden glavnih razlogov, da Google Assistent še ne deluje v slovenščini. Tisto kar govori slovensko je zgolj lepljenje vnaprej posnetih zvočnih posnetkov, zato ima tudi pri sintezi težave pri branju lastnih imen.
Te zadeve spremljam službeno 😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mi šef naroči, naj na hitro nekaj peljem. Dam v službeno Kio in pridem SKORAJ že na cilj. Tam pa...       Moj cilj so garaže v tisti beli stavbi na desni strani, za tistimi drsnimi vrati, na katerih je tabla "prepovedano parkiranje in ustavljanje". Nekaj časa hodim okoli, pa pride mimo vzdrževalec granika. V rokah ima kepo starih cunj in si briše šmiraste roke vanjo, gleda in reče: - "Majstore, a maš problem?" - "Hja, saj vidiš. Mogoče veš, čigav je?" - "To ne znam, ampak verjemi, da si bo zapomno, da je tle parkiro." Gledam nekaj časa njega, nekaj časa avto, ni mi jasno, kaj mož misli, on pa si briše roke v tisto kepo starih cunj. Enkrat pa opazim, da po sprednji šipi nekaj teče. Ker itak nimam drugega dela, hočem s prstom potipat, pa možakar reče: - "Nemoj, majstore, to olje gre težko dol, to mam jaz za granik podmazat." Gledam nekaj časa in opazim, da iz tiste kepe cunj gleda cevka in vsake toliko ven špricne. Možakar je v kepo cunj skril pumpico za olje, hodil okoli in si "brisal roke"...    Grem v garaže po voziček, preložim iz Kie na voziček in odpeljem v garažo. To je trajalo kar 45 minut. Kasneje se odpeljem, me pa res firbec matra, kako je možakar rešil s tistim oljem na šipi in z brisalci, ki jih je tisto olje namazalo...    In res me zanima, če je bila lekcija dovolj močna...
    • vem ja, samo meni je bolj odgovarjala tale akcija z lizingom   Je tudi opcija da bi sedaj vse odplacal, samo glede na to da je 0 obresti ni vredno
    • In kako je danes s kolesom... 🤔😊😉
    • Mi smo samo enkrat vzeli "na obroke". So ponujali možnost pol takoj pol pa čez eno leto. In sva z ženo pol plačala takoj, v enem letu pa zbrala še drugo polovico. In tako po enem letu pridem tja z denarjem in nastane problem, kako to zdaj poplačat, ker so pozabili pripisat, da je po enem letu možnost samo kredit ali lizing. In midva sva bila prva, ki sva tja prišla z gotovino za drugi obrok... Je avto ostal dva dni brez registracije, ker je birokracija trajala toliko časa. Te akcije pa kmalu ni bilo več in je kasneje nisem nikjer več zasledil...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.