Skoči na vsebino

Mazda CX-5 - mnenja


kacnje

Priporočeno sporočilo

To ja? Nimaš? Ja kaj pa maš :) A to je kaka iz uvoza al kaj? A ni top oprema? Pri meni so še vse mazde imele to , zanimivo :)

 

Ja google nima slovenskega, to bi bilo top. Mapsi pa kolikor sem probal, kar znajo no...meni med ulicami išče tip top, tudi s šumniki :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je iz uvoza, ampak so bili verjetno takšni tudi pri nas. Sport Line oprema je bila po mojem najmočnejša v Nemčiji.
Videti je takole (slika je sicer iz poglavja o oknih, se pa vidi še tisti krogec zgoraj, kjer je pač levo/desno in spodaj ročno zapiranje):
940533647_Screenshotfrom2021-09-1714-59-56.png.d802693bed40b7ead007f67eb9dc273c.png

UPDATE: dodajam še eno sliko, kjer je točno tak sistem:

000000254194.jpeg.8f72dbc5c7d34745e9d9a5d30c4266f5.jpeg
Google Maps - res so sedaj tudi razpoznavo lastnih imen popravili. Se strinjam. Ni pa še čisto zaživelo.
Še nekaj me tam moti - Google Maps uporablja sistemski jezik za razpoznavo. Tudi Googlov Waze (ki je meni osebno slabša navigacija) ima to bolje rešeno, saj lahko določiš poljuben jezik.

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to tudi mene moti, čeprav v mapsih lahko nastaviš jezik , kot da ne upošteva tega za govorne komande.

 

Skratka, aha takole je to. Zanimivo, zgleda je pol res odvisno od opreme. Je pa nerodno potem, ker tole s špegli je res komedija. Včasih sem mogel 2x pritisnit na tipko da so se zložili, in potem še enkrat da so se odprli nazaj pa take fore. Na zadnje ko smo šli z morja, sem imel zaradi prikolice na ogledalih še dodatna in se mi je zgodilo, da se mi je voznikovo ogledalo poklopilo na avtocesti..In sem bil v temi do prve benze, potem sem popizdil in poklical Majesa :D

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je SpEkTr napisal:

Ja to tudi mene moti, čeprav v mapsih lahko nastaviš jezik , kot da ne upošteva tega za govorne komande.

Veš, da sem zdele pogledal in se je očitno ravno ta del res posodobil. Prav drugačni fonti so. Skoraj ne morem verjet, da je bilo to ravno sedaj.
Bom malo poskušal. Dobro si tole namignil.
UPDATE: ampak prav res se je ravno včeraj posodobilo. Vidim, da so tudi druge Googlove aplikacije posodobljene.

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preko vikenda sem malo poskusil. Na telefonu se torej sedaj lahko nastavi Google Maps, da razume slovensko, čeprav telefon uporablja angleščino kot sistemski jezik. So far, so good.
Ampak (vsaj pri meni) Google Maps v Android Auto pa vseeno želi slišati v angleščini in slovenščine ne razume. Ne vem, mogoče je to posledica kakšnih mojih nastavitev (kar nekaj časa sem bil na beta kanalih za GM in AA, telefon uporablja zastareli Android 10 ...). Po vsej verjetnosti pa zadeva ne deluje iz razlogov, ki sem jih omenil zgoraj (da Google še nima slovenske sinteze in kakšnih pogodb s slovenskimi podjetji za novice/informacije ...).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ne vem, če je že bilo kaj govora tule. Ampak v auto bildu so imeli na testu CX-5 in z njo prevozili 100 000km in se je avto nadpovprečno dobro znašel.

 

Sicer sem jaz prelistal slovenski prevod, kjer je še tabela supertestnih vozil in sem bil presenečen, kako se je bolje obnesla, kot nekateri dosti bolje opevani in cenjeni avtomobili. Tako,da vsaka čast 😎

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Sestra in njen partner gledata CX50 pa ne vem al je FL verzija ali ne.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16794764&display=Mazda CX-5

Vsekakor pa bom šel še sam pogledat in povprašal glede podložk (čeprav dvomim) in ga pregledal z obdjem (koliko regeneracij je bilo do sedaj, kdaj je bilo olje menjano itd).

Torej zanima me ali je to že FL verzija ali ne.

Hvala vnaprej!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lp ...to je Mazda CX5 prve generacije 😁

Prenovljena kot je moja je od leta 2015 mesec julij naprej 😁😉😉..je pa Max oprema 

Preveri servise in kaj je blo pod garancijo Delano..😁zoom zoom 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala @Janez007

MyMazda mi je to pokazala, zgleda se je servise delalo dokler je bila v garanciji.

Vsekakor pa bom predlagal sestri, naj pelje še na servis pregledat, če bo prodajalec seveda pustil.

Screenshot_20211110-102303.thumb.jpg.df581235ba00fb03dc076b36e695dcec.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Hixxy napisal:

Hvala @Janez007

MyMazda mi je to pokazala, zgleda se je servise delalo dokler je bila v garanciji.

Vsekakor pa bom predlagal sestri, naj pelje še na servis pregledat, če bo prodajalec seveda pustil.

Screenshot_20211110-102303.thumb.jpg.df581235ba00fb03dc076b36e695dcec.jpg

 

Iz slik oglasa se vidi, da je avto lepo ohranjen, zelo verjetno je bil enkrat menjan volan.

Iz te servisne zgodovine pa se vidi, da ima avto zelo verjetno prave km in da prepogosto tudi ni bil servisiran, kot na primer pri nekaterih forumaših, ki olje pri dizlih menjajo na 10.000 km in ki jim dam vedno bolj prav.  Je pa izgleda vsaj bil na cca. 20.000 km. Ni mi jasno, ali so pri 71.000 zamenjali olje. Poglej ta izpisek, če obstaja. Če ga niso, potem je bil en interval celo nekoli prekoračen - 25.000.

 

slika.png.99b0336ac424e8bef61a75d63d7f664e.png

 

Oglas pravi, da je zgodovina znana. Naj predložijo vso dokumentacijo, tudi o servisiranju izven Mazda mreže servisov. :)

Če se slučajno (zelo malo verjetno) kakorkoli izogibajo pregledu na tvojem servisu, potem pa samo stran od takega trgovca.

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na 71k km niso menjali olja. Torej je imel dva intervala zapored 25k km (39-64 in 64-89), kar je neumnost in nepotrebno šparanje.

 

Sicer pa za ta letnik raje preveri, ali je motor SH v1.2 ali še starejši SH v1.1. Če ni 1.2, bi ga izpustil in iskal novejšega, saj se tako izogneš vrsti potencialnih težav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, ne vem točno, če jo daš na kak OBD SW sigurno napiše. Sicer pa - ugibam - najverjetneje pri oznaki računalnika ali pa še kje?

 

Pač Denso SH12 je najnovejša različica tega motorja preden je dobil AdBlue.

 

Nekako takole je šlo:

2013 - SH10 (poraz, veliko težav, predvsem odmične)

2014 - SH11 (malo bolje, še vedno težave)

2015-2018 - SH12 (poštimane vse ključne stvari)

 

To sem napisal zaradi dejstva, ker je CX5 prva registracija 3/2015, ampak je lahko bil nared tudi 2014 in je trajalo par mesecev, preden se je prodal. Zato bi bil previden.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 11. 2021 ob 19:42 je Hixxy napisal:

Sestra in njen partner gledata CX50 pa ne vem al je FL verzija ali ne.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16794764&display=Mazda CX-5

Vsekakor pa bom šel še sam pogledat in povprašal glede podložk (čeprav dvomim) in ga pregledal z obdjem (koliko regeneracij je bilo do sedaj, kdaj je bilo olje menjano itd).

Torej zanima me ali je to že FL verzija ali ne.

Hvala vnaprej!

Ste potem kupili?

 

slika.thumb.png.548bf37d21a9ea828281288a2129a035.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojla, nismo - ta je bila kar zdelana - tudi zgodovina ni neki štimala.

 

Vzela sta potem to - sicer malo manj opreme (nima senzorjev spredi, ima samo zadaj), ampak zgodovina štima, vsi servisi in vpoklici so bili narejeni.

 

1079619.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda CX-5 CD150 KOT NOV SERVISNA KNJIGA SAMO 137.000KM, letnik:2015,13490 EUR :: www.Avto.net ::

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Hixxy napisal:

Ojla, nismo - ta je bila kar zdelana - tudi zgodovina ni neki štimala.

 

Vzela sta potem to - sicer malo manj opreme (nima senzorjev spredi, ima samo zadaj), ampak zgodovina štima, vsi servisi in vpoklici so bili narejeni.

 

1079619.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda CX-5 CD150 KOT NOV SERVISNA KNJIGA SAMO 137.000KM, letnik:2015,13490 EUR :: www.Avto.net ::

 

👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pozdravljeni. Zamimam se za nakup Mazde CX-5 175 AWD AT REVOLUTION letnik 2017, prevozenih 99k km. Je kaj posebnosti oz. slabosti pri teh masinah in na kaj je treba biti pozoren pri teh kilometrih? So pa vsi servisi redno narejeni naslednji je pri 116k. In seveda koliko je realna povprecna poraba?? 

Lp 

Popravljeno od Enos
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Enos napisal:

Zelo malo jih je rabljenih, skoraj da nic, govorim o teh letnikih.

Zakaj pa dizelasa  nebi priporočal? 

Če delaš normalno veliko kilometrov, jo kar vzami. Je kot dan in noč proti benzinarki. Navora za izvoz. Edino veliko mestne vožnje ne mara. Enako kot benzinarka. 😉

Kar se tiče porabe, seveda je odvisno kako voziš, pa tam okoli 6/100.

Vsekakor kaka dva litra manj kot benzinarka. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.