Skoči na vsebino

Veriga Skyactiv Diesel


Priporočeno sporočilo

Zanima me kvaliteta FAI verig, saj za naše mazda katere druge znamke skorajda ni za dobit. Na raznoraznih forumih sem prebral že razna mnenja o tej znamki, veliko jih pravi, da so katastrofa, veliko jih pa pravi, da so vredu. Konkretno za Mazdo pa nisem nikjer zasledil nobenega govora za FAI verige.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam izkušnje pri toyoti s febi ina in contirech. Te so ok, mislim se danes gredo ti avti brez problema bilo je pa menjano preventivno. Kolega je FAI menjal na n47 motorju od bmw in je po 80000km spet menjal se je raztegnila je pa res da ni menjal zobnikov odmicne gredi kar je bila tezava, drug kolega je pa FAI menjal na mercedesu w204 om651 motor in je brez problemov pa ima zdaj 120000km od menjave. Za mazdine dizle mislim da drugo kot FAI nemors dobit za bencinarje pa mislim da je bga in skf. Katere ketne so vgradili tistim ki ste ze menjali?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, v našem koncu me pride FAI 200€ komplet kit z zobniki, na Autodocu je ta kit trenutno 130€.

Našu sm pa neko firmo HJL in pa še eno, ki sm pa sploh prvič slišu zanje.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

2013-2018 Mazda 3 2.2 Diesel SKYACTIV-D 2012-2018 Mazda CX5 2.2 Diesel SKYACTIV-D. 2013-2018 Mazda 6 2.2 Diesel SKYACTIV-D. 1 x...

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

Mazda 6 2.2L Diesel Skyactiv 2013 - 2018. Mazda 3 2.2L Diesel Skyactiv 2013 - 2018. Mazda CX-5 2.2L Diesel Skyactiv 2012 - 2018...

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

Mazda 3 6 CX-5 2.2L Skyactiv Diesel Timing Chain Kit. 1 x Oil Chain Guide Rail. 1 x Timing Chain. 1 x Timing Chain Tensioner. 2 x Timing...

 

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Deeyan napisal:

ja, v našem koncu me pride FAI 200€ komplet kit z zobniki, na Autodocu je ta kit trenutno 130€.

Našu sm pa neko firmo HJL in pa še eno, ki sm pa sploh prvič slišu zanje.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

2013-2018 Mazda 3 2.2 Diesel SKYACTIV-D 2012-2018 Mazda CX5 2.2 Diesel SKYACTIV-D. 2013-2018 Mazda 6 2.2 Diesel SKYACTIV-D. 1 x...

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

Mazda 3 6 CX-5 2.2L Skyactiv Diesel Timing Chain Kit. 1 x Oil Chain Guide Rail. 1 x Timing Chain. 1 x Timing Chain Tensioner. 2 x Timing...

 

Samo kaj, ko moraš plačati zraven še carinske dajatve + storitve carine. Ziher morš računati zraven še kakih 60-70€.🙄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Samo kaj, ko moraš plačati zraven še carinske dajatve + storitve carine. Ziher morš računati zraven še kakih 60-70€.🙄

 

jebi ga, če je kvaliteta top se splača, ampak ne poznam nobene te znamke

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najcenejše ne dajaj notri...

Sem na prejšnji M6 dal najcenejšo notri in se je po 80k raztegnila, originalna je zdržala 240k, pa še ni bila raztegnjena.

Me je pa mehanik prepričal, ker smo imeli glavo dol, da bi se splačalo še verigo takrat menjat...


Naučil sem se, da se najcenejših materialov ne splača vgrajevat - tega se sedaj držim tudi pri drugih stvareh (hiša, comp, ...)

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original cca 800, tukaj je še Febi za 250. Dejan koliko km imaš prevoženih, da boš menjal? Si kaj pogledal kolikšna je vrednost CC_DIF_WOA, meni kaže trenutno okoli 1,3 in še ne bom menjal. Prevoženih imam prek 200k. "Nachbau" keten res ne hvalijo najbolj, čeprav naj bi bil Febi ok.

 

lp, Samo

$_59.JPG
WWW.EBAY-KLEINANZEIGEN.DE

NEU FEBI STEUERKETTENSATZ MAZDA 3 BM 6 GJ CX-5 2.2 DIESEL SH01 SHY1 Möglicher Versand. Ich habe...,FEBI STEUERKETTEN SATZ...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je samuel napisal:

Original cca 800, tukaj je še Febi za 250. Dejan koliko km imaš prevoženih, da boš menjal? Si kaj pogledal kolikšna je vrednost CC_DIF_WOA, meni kaže trenutno okoli 1,3 in še ne bom menjal. Prevoženih imam prek 200k. "Nachbau" keten res ne hvalijo najbolj, čeprav naj bi bil Febi ok.

 

lp, Samo

$_59.JPG
WWW.EBAY-KLEINANZEIGEN.DE

NEU FEBI STEUERKETTENSATZ MAZDA 3 BM 6 GJ CX-5 2.2 DIESEL SH01 SHY1 Möglicher Versand. Ich habe...,FEBI STEUERKETTEN SATZ...

 

 

Počasi prihajam na 191kkm, CC_DIF_WOA še pa nisem čekiru, bi pa s preventive menju na 200kkm, ker tiste tamale, ki grejo na oljno črpalko rade pokajo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Deeyan napisal:

 

Počasi prihajam na 191kkm, CC_DIF_WOA še pa nisem čekiru, bi pa s preventive menju na 200kkm, ker tiste tamale, ki grejo na oljno črpalko rade pokajo

A tamale, da so problem, ne me strašit :p. A je možno, da tudi zaradi zamašenega sita??

 

lp, Samo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Male verige se je bolj za bati kakor velike. Velika ta opozori ko so vrednosti prevelike, pri tamali pa ko pride do opozorila je že prepozno.

 

Izkušeni mehaniki Mazd preventivno zamenjajo malo verigo pir 150-160.000

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem šou še mal bolj pod drobnogled počekirat raznorazne forume glede FAI avtodelov in v večini primerov pravijo, da so deli zelo dobri in hkrati solidna cena.

 

Majo pa tut spletno stran zelo lepo urejeno, tak da pomoje niso lih za šalo :)

 

Cert-170427-9001-2015.jpg
FAIAUTO.COM

Statement of Quality Policy FAI Automotive plc sources, procures, stores, packs and distributes replacement automotive parts under an...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Deeyan napisal:

sem šou še mal bolj pod drobnogled počekirat raznorazne forume glede FAI avtodelov in v večini primerov pravijo, da so deli zelo dobri in hkrati solidna cena.

 

Majo pa tut spletno stran zelo lepo urejeno, tak da pomoje niso lih za šalo :)

 

Cert-170427-9001-2015.jpg
FAIAUTO.COM

Statement of Quality Policy FAI Automotive plc sources, procures, stores, packs and distributes replacement automotive parts under an...

 

Najbrž je ta znamka v redu. Če gledaš za karkoli na spletu, je vedno toliko in toliko ljudi super zadovoljnih, veliko je zadovoljnih in seveda se najdejo  tudi zelo nezadovoljni kupci. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
On 7/7/2021 at 2:48 PM, mazdaman said:

Male verige se je bolj za bati kakor velike. Velika ta opozori ko so vrednosti prevelike, pri tamali pa ko pride do opozorila je že prepozno.

 

Izkušeni mehaniki Mazd preventivno zamenjajo malo verigo pir 150-160.000

 

Glede tele "male verige" - kje se ta zadeva nahaja in ali jo imajo vse šestice? Na 2009 2.2d sem namreč pri cca. 320.000 km, pa še ni nihče nič omenil glede te verige.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor je meni znano so skyactive motorji tisti kritični za malo verigo. Pri starih se je ta dolga raztegovala.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 16. 7. 2021 ob 15:22 je mazdaman napisal:

Kolikor je meni znano so skyactive motorji tisti kritični za malo verigo. Pri starih se je ta dolga raztegovala.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

 

Tocno tako, na prejsnji generaciji ai samo spremljal kot odstopanja in ko je doseglo svojo mejo si dal menjat in je to blo to 🙂

dne 16. 7. 2021 ob 13:20 je SoulMan napisal:

 

Glede tele "male verige" - kje se ta zadeva nahaja in ali jo imajo vse šestice? Na 2009 2.2d sem namreč pri cca. 320.000 km, pa še ni nihče nič omenil glede te verige.

 

Ta tamala veriga je vezana iz glavne gredi na oljno crpalko, zarad tega lahk nastane velik problem, ce gre cugrunt

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Deeyan napisal:

Ta tamala veriga je vezana iz glavne gredi na oljno crpalko, zarad tega lahk nastane velik problem, ce gre cugrunt

Vem, da nekaj jih je že odtrgalo, ali ve kdo pri katerih realnih km?

So temu bolj podvržene CD150 ali CD175?

Pri katerih km se jo menja, da si še na varni strani, hkrati pa ne pretiravaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Janez007 napisal:

Vem, da nekaj jih je že odtrgalo, ali ve kdo pri katerih realnih km?

So temu bolj podvržene CD150 ali CD175?

Pri katerih km se jo menja, da si še na varni strani, hkrati pa ne pretiravaš?

Če dovolite meni do besede. Zadnje čase nikakor ne morem pred mikrofon. 🤔

V glavnem, kolikor sem zasledil na raznih forumih, se to dogaja zelo poredko tudi pri avtih, ki so prevozili preko 300Kkm. In res je, v teh nekaj primerih je bilo govora o 175 avtomatik in pa pri  par cx 5.

Verjetno je teh avtomatiko več prodanih. 🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Če dovolite meni do besede. Zadnje čase nikakor ne morem pred mikrofon. 🤔

V glavnem, kolikor sem zasledil na raznih forumih, se to dogaja zelo poredko tudi pri avtih, ki so prevozili preko 300Kkm. In res je, v teh nekaj primerih je bilo govora o 175 avtomatik in pa pri  par cx 5.

Verjetno je teh avtomatiko več prodanih. 🤔

 

 

Js ne bom caku na 300kkm,da bo kej narobe... 😬

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.