Skoči na vsebino

Mazda 6 2015 2.2d pušča nafto?


Priporočeno sporočilo

Živjo,

včeraj zvečer med vožnjo sem zavohal nafto, še posebej pri vključeni klimi. Se ustavim in vidim, da je za hladilnikom nekje na sredini na motorju tekočina, verjetno nafta. Čez noč sem podstavil karton pod motor in zjutraj vidim madež na levi strani pri kolesu (verjetno se tam steka iz spodnjega pokrova motorja). Se je komu zgodilo kaj podobnega? Kak nasvet kje je najverjetneje, da pušča? Žal je danes nedelja in ne morem k mehaniku. 

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Živjo,

 

sem že našel vzrok - pušča črna cevka (cca 10 cm dolga) za povratek nafte iz razdelilca visokotlačnega voda (že nizek tlak).

Hm…avto je 6 let star in ima 185 kkm.

67F0C6C0-8967-48BD-A6A6-9E505AB609B4.jpeg

Popravljeno od Sishi
  • Všeč 3
  • Hvala 1

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Sishi napisal:

Živjo,

 

sem že našel vzrok - pušča črna cevka (cca 10 cm dolga) do visokotlačnega voda.

Hm…avto je 6 let star in ima 185 kkm.

67F0C6C0-8967-48BD-A6A6-9E505AB609B4.jpeg

Katera cevka na tej sliki je to? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

23 hours ago, Alex said:

Katera cevka na tej sliki je to? 

 

Živjo,

ja zgoraj je že sneta. Spodaj so slikce z označbo katera cevka in kje. Cevka je oznake 15/03/05 in je na povratnem vodu. Preventiva? JA! Bognedaj da se ti zgodi to v tujini po možnosti v koloni in pri 35 st.C. Cena zamenjave je smešno nizka. Pa srečno.

IMG_6123.jpg

 

IMG_6121.jpg

 

15 03 05.PNG

Popravljeno od Sishi
  • Všeč 1
  • Hvala 1

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 7/12/2021 at 12:15 PM, Janez007 said:

@Sishi, zanima me, kaj je tista bela "packarija" pod cevko?

Ja Brane, papirnata brisačka za popivnat nafto.

 

On 7/12/2021 at 3:20 PM, SpEkTr said:

Treba najt, če se da to kje na netu kupit..oz...najbrž je važn Fi, pa je pol kaka namenska cevka tut ok.

 Fi je 5 (15/03/05) ni pa nujno, da prav sklepam. 03 je mislim debelina, 15 pa ne vem - verjetno tip gume…je posebna armirana guma. Ima jo praktično vsak mehanik pa tud original na Mazdi verjetno ne stane več kot 10€ max 15€.

Popravljeno od Sishi

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, TiEn said:

Mene zanima kaj je pa to staknjeno

STAKNJENO.jpg.2617c5937fb130610e281f9272a78ed5.jpg


Dobro opazuješ 👍. Nič ni staknjeno, le slikano je z vrha in tako izgleda. To je gumijajsta cev spojena na kovinsko cev, ne vem pa kakšna je funkcija.

Popravljeno od Sishi

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam skoz metr te cevi v prtljazniku, se mi je ze naredl isto... smrdel mi je mal po nafti, js kr pelu domu k pač ne veš... za mano pa nakonc pred bajto že  ozka crtica ... huh 

 

isto je bla nasred napokana cevka in je pršalo na drobno ven... po 20km je bil fajn masten motor ...  jeba

  • Žalosten 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kateri avto/motor?

5 minutes ago, gregc88 said:

js mam skoz metr te cevi v prtljazniku, se mi je ze naredl isto... smrdel mi je mal po nafti, js kr pelu domu k pač ne veš... za mano pa nakonc pred bajto že  ozka crtica ... huh 

 

isto je bla nasred napokana cevka in je pršalo na drobno ven... po 20km je bil fajn masten motor ...  jeba

Kateri avto?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Sishi napisal:

Kateri avto/motor?

Kateri avto?

golf 5  1.9 tdi 2005 

 

bila je cevka pri filtru nafte, preventivno sem zamenju oz.   pregledu pol še ostale 3 zraven in jih prerezal... vse so bile kot nove nobene razpoke al karkoli ... ta ki je puščala je bla pa 1cm nadolgo znotraj natrgana ... tko da to nemorš vedt, brezveze neki menjat ce je ok, pametno je pa imet sabo en kos da loh zamenjas in pičiš dalje ker to res ni noben bav bav narest 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 hours ago, gregc88 said:

golf 5  1.9 tdi 2005 

 

bila je cevka pri filtru nafte, preventivno sem zamenju oz.   pregledu pol še ostale 3 zraven in jih prerezal... vse so bile kot nove nobene razpoke al karkoli ... ta ki je puščala je bla pa 1cm nadolgo znotraj natrgana ... tko da to nemorš vedt, brezveze neki menjat ce je ok, pametno je pa imet sabo en kos da loh zamenjas in pičiš dalje ker to res ni noben bav bav narest 

To je tolk pocen, da enkrat med 100-150kkm preventivno zamenjaš pa je mir...

 

9 hours ago, SpEkTr said:

Ne vem, najbolj mehanika al pa Mazda servis vprašat da boš ziher...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 7. 2021 ob 18:27 je Sishi napisal:

To je tolk pocen, da enkrat med 100-150kkm preventivno zamenjaš pa je mir...

Vsak poseg lahko pusti tudi posledice. Vsaj meni vsak peti vijak ali še huje feder nekam odleti, da ga potem komaj najdem (če ga sploh) in pri iskanju naredim še kakšno dodatno škodo, v stilu

 

 A JE TO: PAT IN MAT - Vetrinjski dvor

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.