Skoči na vsebino

Bo mazda vzpostavila novo blagovno znamko?


Deeyan

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Boss napisal:

To ni dobro... to lahko pomeni, da gre Mazda v nišno proizvodnjo butičnih izdelkov in da bo počasi znamka zamrla :(

 

Zakaj? Toyota tut ma Lexusa pa to spila

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čak mal sej se hecaš a ne? A veš kakšen proizvajalec je Toyota? Toyota proizvede več kot 10 milijonov vozlil letno in je prva na lestvici ter s takimi prilivi, da si lahko brez težav privošči luksuzno znamko poleg svoje. Mazda ima cca 1,5 milijona proizvodnje in je v bistvu manjši proizvajalec. Tudi ostali, ki imajo luksuzne znamke kot Nissan, Honda, Kia/Hyundai. so večji proizvajalci. Še najmanjši od teh je Honda pa ima več kot 5 milijonov vozil proizvodnje.

 

Mazda ima kot kaže težave in razmišlja z luksuzno znamko zato, da bo preživela, ker ima očitno premalo profita za obstoj. Sploh, ker je zaostala v hibridni in tudi popolnoma električni tekmi.

 

Jaz imam slab filing glede tega, da se odmika od standardne proizvodnje in bi rada mešala štrene v luksuznem segmentu. Že to, da so v trenutnih modelih začeli delat tako kot nekoč korejci, da so si pridobili trg ampak korejci so s ceno samo lovili ostale proizvajalce, Mazda bi pa očitno rada lovila nemško sveto trojico v ceni in kvaliteti.

 

Tako, da verjetno Mazdini avti za rajo pač bodo počasi bolj kot ne zgodovina. Že umiki Mazde 6, najmanjšega SUV, Mazde 2, enoprostorca, pickupa pelje v smer, ki po moje ni rešitev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je g.Wankel napisal:

Relax. Samo registriral so R logo, tle pa cel roman kako bo znamka propadla.

Lahko bo to tudi pri Mazdi rezervirano za "race", športne in nabrite modele, kot ima(je imel) to rešeno seat s cupro. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Lahko bo to tudi pri Mazdi rezervirano za "race", športne in nabrite modele, kot ima(je imel) to rešeno seat s cupro. 

 

Tocno to, in Citroen z DS

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je g.Wankel napisal:

Relax. Samo registriral so R logo, tle pa cel roman kako bo znamka propadla.

 

No pol nas pa ti razsvetli zakaj take odločitve v Mazdi. Odstranjevanje popularnih modelov, razvoj 6-cilindičnih motorjev, zadnji pogon. Iskanje premiumskosti. Mazda hoče bit po novem BMW, AUDI, Mercedes al pa Lexus, Acura, Infinity, Genesis? Ko oziroma če bo v tem segmentu po za nas plebejce pač verjetno predraga znamka. Pa že zdaj daleč od tega da je poceni, ampak ciljajo na nivo še vsaj 15-20kEUR veišjih cen. Se pravi, da bodo nekje v segmentu 50kEUR in več.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda pa postajajo toyotina luskusna športna znamka, kar Lexus seveda ni

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

 

No pol nas pa ti razsvetli zakaj take odločitve v Mazdi. Odstranjevanje popularnih modelov, razvoj 6-cilindičnih motorjev, zadnji pogon. Iskanje premiumskosti. Mazda hoče bit po novem BMW, AUDI, Mercedes al pa Lexus, Acura, Infinity, Genesis? Ko oziroma če bo v tem segmentu po za nas plebejce pač verjetno predraga znamka. Pa že zdaj daleč od tega da je poceni, ampak ciljajo na nivo še vsaj 15-20kEUR veišjih cen. Se pravi, da bodo nekje v segmentu 50kEUR in več.

Jzt ne delam na Mazdi, ma mi je vseen bolj logična razlaga ostalih kot tvoja.

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

zgleda da je mazda registrirala nov logotip .... 

 

Mazda-rotary-HERO.jpg?quality=85
WWW.THEDRIVE.COM

The next episode of As the Wankel Turns is on tap, with more rotary news to share.

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
    • Sam, a EV-ji majo zdej posebne servisne delavnice? A ni tko, da greš z Zoe na Renault servis, ko je kaj narobe? In verjetno lahko upravičeno pričakuješ, da imajo orodje in da znajo popravit. Ker če to ni tako pol je pa tole šele loterija.   Mislim, ker če je tak kaos s servisi že zdajle, ko so EV-ji v veliki večini še dokaj mladi in redki ima na grbi 10 let - ne vem si težko predstavljam, da pridem z recimo 10 let starim avtom na servis pa mi rečejo naj ga v graben zapeljem, ker bo ceneje.
    • Moram naslednjič tega novejšega sprobat, čeprav mislim, da sem ga že pa se mi je takrat tako mudilo, da me ni zanimalo nič drugega kot samo ura.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.