Skoči na vsebino

LAS(LANE KEEP ASSIST SYSTEM)


mazda_gg

Priporočeno sporočilo

Vozim po noći kroz Istru. Dolazim na području gdje su radovi na cesti.

Jedna traka je za vožnju. Nove bijele linije omeđuju voznu traku. Po linijama su neki stupiči da se ne može napustiti traka.

Na jednom mjestu su u traci po sredini nacrtane 3 strelice. Svaka strelica dulja od duljine vozila. Jedna za drugom, skoro se dodiruju.

Cesta je potpuno ravna, mrak, nema vozila iz suprotnog smjera, nema nitko ispred mene. Nakon 2 sata što već vozim, čvrsto držim volan. Neznam ni sam zašto držim tako čvrsto.

Nailaskom na te 3 uzdužne strelice mazda cx5 želi skrenuti desno.

Da sam kilavo držao volan, rasturio bi te stupiče. Ne sječam se, možda su bile betonske ograde. 

 

Moram pitat na servisu jel se taj sustav može trajno isključiti.

 

 

Čitam upute, to više  radi krivo nego ispravno:

Google translate:

Sistem morda ne bo deloval ustrezno glede na dejanske vozne razmere, kar je povzročilo nesrečo.

Vožnja po cestah z ozkimi ovinki.

Vožnja v slabih vremenskih razmerah (dež, megla in sneg).

Drseče ceste, kot so ledene ali snežne ceste.

Ceste z velikim prometom in nezadostna razdalja med vozili.

Ceste brez belih (rumenih) pasov.

Ozke ceste, ki so posledica gradnje cest ali zapore voznih pasov.

Vozilo se vozi po začasnem pasu ali odseku z zaprtim pasom, ki je posledica gradnje ceste, kjer je lahko več belih (rumenih) pasov ali so prekinjeni.

Vozilo se vozi po cestah, ki niso hitre ceste in avtoceste.

Tlak v pnevmatikah ni nastavljen na določeni tlak.

Uporabljajo se pnevmatike drugačne velikosti, na primer rezervna pnevmatika za nujne primere.

 

The system may not operate adequately according to the actual driving conditions, resulting in an accident.

  • Driving on roads with tight curves.

  • Driving under bad weather conditions (rain, fog, and snow).

  • Slippery roads such as ice or snow-bound roads.

  • Roads with heavy traffic and insufficient distance between vehicles.

  • Roads with no white (yellow) lane lines.

  • Narrow roads resulting from road construction or lane closures.

  • The vehicle is driven on a temporary lane or section with a closed lane resulting from road construction where there may be multiple white (yellow) lane lines or they are interrupted.

  • Vehicle is driven on roads other than expressways and highways.

  • The tyre pressures are not adjusted to the specified pressure.

  • Tyres of a different specified size are used, such as an emergency spare tyre.

 

20210813_073247.jpg

Popravljeno od mazda_gg
add photo
  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap tudi na GL mazdi mam to izklopljneo.

 

Sem si pa zadnjič po nerodnem izklopip senzorje!!! To je pa sila nevarn, čakaš da bojo senzorji piskali pa nič :D  Sm že skoraj šel ven, in pogledal če kamere prav kažejo, da sem tako blizu senzorji pa ne beepajo :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Saj tudi LAS temelji na senzorjih, tako da ne razumem točno, kaj si mislil pod brez zveze... 🤔

Senzorji spredaj in zadaj za parkiranje. Drugo so smešnice. 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri mojem avtobusku drži cca 15 sec. 100% smer. Tudi ovinke na AC. Potem neki zapiska in čez par sec. se izklopi.

1x sem celo moral na AC malo reskirati... Tamali je duda padla nekam potleh(cel kažin) in jaz sem se odvezal in šel po to božjo dudo... Našel in ponovno primu na volan. Vse ok.

 

Problem so edino kakšna dela na cesti, ki z rumenimi črtami spreminjajo potek cestišča. Takrat pa moram močno držati volan, da ne sam zavije....

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
    • To, da ti dela regeneracije na vsakih 300 kilometrov skoraj ne morem verjeti.  Ker na mazdininih 2.2 dizlih, skayactiv, so dpf filtri zasnovani tako, da se izvaja regeneracija vsakih 200-250 km, odvisno od vožnje. Nikakor pa ne več. 
    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.