Jump to content

Mazda mx5 NA, NB

jures
 Share

Recommended Posts

Halo klapa. A sem jaz kaj prespal ali kako?  Gledam potencialne mx5 pa ne morem verjeti da so cene sedaj blizu 10.000€, tako slo kot Ita. 
To je sedaj vintage oldtimer?

Enako za ‘mojo’ barchetto, se bliza 10.000€ taka dobra.

Pocasi gledam nekaj za sina ki bi z leti malo rihtal prvi avto v garazi se pred izpitom, pa da skupaj nasparava, pa pem se kar vsedel.

Je to nova realnost?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

pred 22 minutami je 50keda napisal:

Zgleda, tudi sam jih spremljam in se z njimi spogledujem. Pa al jih ni al pa so drage 😕

Enako. Sem mislil, da bo lažje to za kupit. 🤔

Če imaš doktorja v bližini se ti ni bolezni treba bati. 

Jaz pa mislim, da je to posledica trendov, kjer izredno malo proizvajalcev sploh še ponuja roadsterje. Ker novih ni, je počasi izbira starih tudi manjša in toliko bolj zaželjena. Manjko pa dvigne cene.

Jure, dej poglej kolk te pride 20 let stara Honda S2000? To je norišnica, saj je več vredna kot nova. En hoče met zanjo 40 jurjev.

33112_1.png

Jaz pa mislim, da to ne bo držalo. Še vedno je nekako isto število prozivajalcev, ki v svoji modelski ponudbi ponuja roadsterje, kot pred leti.

MX-5, Z4, SLC, Lotus Elise, Fiat & Abarth 124 Spider, Jaguar F-type, Honda S660 (okej, ne pri nas), Porsche Boxster...to je samo del seznama. Ferrarije, Lamborghinije sem izpustil 😀

Jaz pa mislim da so vsem avtom šle cene gor, ker leta 2014 sem za 3000 € dobil dobro 6 z km manj kot 150.000 staro 9 let. Sedaj pa 2012 letnika z tako malo km ne dobiš za ta denar

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

33254_1.png 28251_1.png  

pred 36 minutami je mazdaman napisal:

Jaz pa mislim da so vsem avtom šle cene gor, ker leta 2014 sem za 3000 € dobil dobro 6 z km manj kot 150.000 staro 9 let. Sedaj pa 2012 letnika z tako malo km ne dobiš za ta denar

Tudi v Nemčiji so se cene rabljenih avtov kar konkretno zvišale. Izgleda, da je veliko povpraševanje po njih. 

pred 13 urami je g.Wankel napisal:

Jaz pa mislim, da to ne bo držalo. Še vedno je nekako isto število prozivajalcev, ki v svoji modelski ponudbi ponuja roadsterje, kot pred leti.

MX-5, Z4, SLC, Lotus Elise, Fiat & Abarth 124 Spider, Jaguar F-type, Honda S660 (okej, ne pri nas), Porsche Boxster...to je samo del seznama. Ferrarije, Lamborghinije sem izpustil 😀

Jaz pa mislim, da si tole napisal samo, da kontriraš v bistvu pa si potrdil moje navedbe.

- SLC ni več v ponudbi, Mercedes ima samo še AMG GT roadsterja nekej v vrednosti 150k€

- Lotus Elise pri nas težko dobiš, če sploh pa še cena je za osnovni model skoraj 60k€

- 124 Spider mislim, da je tud že zgodovina tako kot je že Nejc povedal

- Jaguar F-typeje tudi preko 55k€ zs osnovni model

- Boxter je tud preko 60k€ za osnovno različico

- Z4 pod 65k€ ga verjetno tud ni

- Cene Ferrarijev in Lambotov pa raje sploh ne pišem tu

Tako, da povprečnemu še dosegljivemu žepu Slovenca je edino Miata, vse ostalo, ki bi bilo v tem cenovnem rangu pa je že na smetišču zgodovine. Ljudje niso pripravljeni plačevati 2x toliko za avto, ki je nišno uporaben in v večini primerov namenjen bolj zabavi in uživanciji.

In ker ponudbe cenovno ugodnih ni, iščejo rabljene za ceno, ki si jo lahko privoščijo in zato tudi rabljenih potem zmanjka pa se cene veselo dvignejo. Ekonomija.

33112_1.png

18 hours ago, Boss said:

Tako, da povprečnemu še dosegljivemu žepu Slovenca je edino Miata

Zato bo pa še naprej najbolj prodajan roadster 😅

Podpis

Posted (edited)

Fantje situacija je taka, da ne moreš rečti da teh avtov ni, so pa dragi ko hudič. Ne pomaga niti to da je dobava novih ubijalska - do enega leta. Cene vseh avtov so šle v nebo....

MazdaMX5 je v italiji najcenejša sprejemljiva 5000€ pa vse do 12.000€ - govorim o NA, NB celo NC najdeš cenejšo!!

če odšteješ ta prvo za jurja, ki je kot 3D print.....pa uno za 5.000€ tako kičasto za Zmaja so potem 6k+

og_image.jpg
WWW.AUTOSCOUT24.DE

Mazda MX-5 Gebrauchtwagen gesucht? Hier finden Sie aktuelle Mazda MX-5 Angebote bei AutoScout24, dem europaweit größten Online-Automarkt.

Isto barchetta

og_image.jpg
WWW.AUTOSCOUT24.DE

Fiat Barchetta Gebrauchtwagen gesucht? Hier finden Sie aktuelle Fiat Barchetta Angebote bei AutoScout24, dem europaweit größten Online-Automarkt.

jaz sem pa vse pretopil prekmalu, še vespo! Ta je zdaj tud 4000-5000€ noro

Pogledam najcenejšo Alhambro DSG do 100.000km - 20.000€-23.000€!!! 5 let staro in več

ma koji bitcoin, v pleh bi blo trebsa dat....

Zame je kak tak projekt, avto perfekten 'samo' pije olje in 'samo ne dela centrsalno daljinsko'

https://www.autoscout24.de/angebote/mazda-mx-5-roadster-1-8l-fire-benzin-blau-59f1d6c4-45b4-4234-bf04-9edff7051097?&cldtidx=14&sort=price&lastSeenGuidPresent=true&cldtsrc=listPage&searchId=305420723

Edited by jures

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

pred 14 urami je jures napisal:

Tak projekt sem imel lani :D Oboje hiba na teh modelih. Olje zaradi obročkov, centralno se pa aktuator pokvari :)

9 hours ago, g.Wankel said:

Tak projekt sem imel lani :D Oboje hiba na teh modelih. Olje zaradi obročkov, centralno se pa aktuator pokvari :)

To do ali not to do? Koliko pride tak projekt na primer?

Edited by marko91

dne 19. 8. 2021 ob 11:42 je g.Wankel napisal:

Čaki a ni aktuator motorček? Ker piše da na ključ dela, samo na daljinca ne. To je potem po moje centrala?

dne 19. 8. 2021 ob 21:34 je marko91 napisal:

To do ali not to do? Koliko pride tak projekt na primer?

Mene je prišel okrog 1500€ v lastni režiji pri kolegu ljubitelju, menjal sem pa vse obročke, garnituro tesnil, ojnične ležaje, brušenje glave, uravnavanje ventilov, menjava vseh tekočin...

dne 20. 8. 2021 ob 17:19 je jures napisal:

Čaki a ni aktuator motorček? Ker piše da na ključ dela, samo na daljinca ne. To je potem po moje centrala?

Ja motorček. Potem pa možno, da res. Če mu na ključ zaklene obe vrati potem je verjetno centrala. Če samo voznikova, potem je tako kot pri meni.

V glavnem če kdo kaj sliši, vidi da se prodaja kaka NA (preferirano) ali NB, taka ki bi potrebovala še nekaj nege, mi naj prosim sporoči

Pred eno uro je jures napisal:

V glavnem če kdo kaj sliši, vidi da se prodaja kaka NA (preferirano) ali NB, taka ki bi potrebovala še nekaj nege, mi naj prosim sporoči

A v Nemčiji si kaj gledal? Je kar velika izbira, če se ti da uvažati. 🤔

veliko jih je ampak nobene primerne vse dragi in pola-pola glede stanja. Lej te cene (fijat)

og_image.jpg
WWW.AUTOSCOUT24.COM

Find new and used Fiat Barchetta offers on AutoScout24 - the largest pan-European online car market.

Tale mi zdi vredna edina

640x480.jpg
WWW.AUTOSCOUT24.COM

Find your Fiat € 5,300.- – At AutoScout24: a European automotive classifieds leader.

dne 26. 8. 2021 ob 20:16 je jures napisal:

veliko jih je ampak nobene primerne vse dragi in pola-pola glede stanja. Lej te cene (fijat)

og_image.jpg
WWW.AUTOSCOUT24.COM

Find new and used Fiat Barchetta offers on AutoScout24 - the largest pan-European online car market.

Tale mi zdi vredna edina

640x480.jpg
WWW.AUTOSCOUT24.COM

Find your Fiat € 5,300.- – At AutoScout24: a European automotive classifieds leader.

Mimo take rumene se vozim vsak dan. Lep avtič.

N7rRRL1.jpg

pred 2 urama je mazdaman napisal:

WWW.AVTO.NET

Jure morda ta a po moje je bila za nekoč razbita ker nima original volana

Al pa si je enostavno zazelel sportni volan

• 2 weeks later...
WWW.AVTO.NET

6k......wtf

Itak je pa odločitev padla, mazda bo imela trdo grafitno streho in po njej bomo hodili. Investiralo se bo v teraso namesto hobi avto. 

On 8/18/2021 at 9:32 PM, jures said:

Fantje situacija je taka, da ne moreš rečti da teh avtov ni, so pa dragi ko hudič. Ne pomaga niti to da je dobava novih ubijalska - do enega leta. Cene vseh avtov so šle v nebo....

MazdaMX5 je v italiji najcenejša sprejemljiva 5000€ pa vse do 12.000€ - govorim o NA, NB celo NC najdeš cenejšo!!

..in pol folk še drifta z njimi in jih razbija 😬

Nč čudnga da so zmer dražje. 

Aja no opcija je še anglija, kjer se NBjke še zmer dobijo po 1-2k. Mal več je sicer dela z uvozom zarad carine in mal več sreče se potrebuje, da najdeš nerjavečo. RHD je pa tud potem zgodba zase.

Niso pa šle gor samo cene roadsterjev, tudi splošnih shitboxov po 200-500 orlov je vse manj, tako da se avtomatsko kupci vseh avtov počas prestavljajo višje z nakupnimi cenami. Očitno nova realnost.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."