Skoči na vsebino

Feltne za zimo za mazdo 6 2018+


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Sem novi lastnik mazde 6, katero sem kupil z letnimi 19’ original feltnami. Zdaj razmisljam kako se pripravit na zimi.

ali kupiti 17’ feltne + zimske gume + senzorje za tlak

ali kupiti zimske gume za 19’ feltne in placevati malo vec vsako leto pri vulkanizerju


kako se odnese 19’ feltna z zimsko gumo v praksi?

 

kaj mi svetujete?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni za pozimi ni važen izgled. Važno mi je, da ko je sneg, zagazim vanj in se avto ne zaustavi niti na kakem prelazu v Italiji. Če bi moral izbirati in ne bi hodil smučati, bi imel 19" čez celo leto. Ni ga lepšega, kot 6- ka in 19". 🤗

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Janez007 napisal:

Včasih smo zimske kupovali ožje od letnih in so tudi zaradi tega bolj zagazile v sneg (večji pritisk zaradi manjše naležne površine). Mazda 6 pa ima predpisano širino 225 (razen @Alex ove 😁 )in samo zaradi velikosti platišč glede učinkovitosti oprijema po mojem nič ne pridobiš ali izgubiš.

Mislim, da je pritisk zaradi nizko presečne gume vseeno manjši? Ali je večji? Ali enak? 

Hm, bi bilo zanimivo to izvedeti. Je pa škoda 19" colskih felten pozimi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel zimske na 19kah pa je lazlo gor po nanosu po zametih brez problema :D bom pa tudi sam šel na 17ke izključno zaradi cene

1 hour ago, Brane said:

Počakaj še en mesec, ponavadi imajo zimsko akcijo platišča +gume

Where ?

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam imam podobno dilemo pri CX-5. Pri prejšnjih avtih sem vedno vozil samo z enimi platišči in pač menjal pnevmatike. Itak je dobro, da se scentrirajo, več kot sezono ali dve pa pri meni tudi ne zdržijo. Pri CX-5 sem dobil letne na 19 palčnih, zaradi udobja pa bi mogoče rajši imel 17 palčne. Je pa res, da to s seboj prinese dodatne stroške (nakup dodatnih platišč), pa malo več prostora za skladiščenje ...
Koliko se vam zdijo 17 palčne bolj udobne? Udobje je meni precej pomembnejše od videza.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Matjaz80 napisal:

Pozdravljeni

 

Sem novi lastnik mazde 6, katero sem kupil z letnimi 19’ original feltnami. Zdaj razmisljam kako se pripravit na zimi.

ali kupiti 17’ feltne + zimske gume + senzorje za tlak

ali kupiti zimske gume za 19’ feltne in placevati malo vec vsako leto pri vulkanizerju


kako se odnese 19’ feltna z zimsko gumo v praksi?

 

kaj mi svetujete?

 

js sm vzel 17-ker, ker mi je 19k škoda za pozimi. Kater letnik pa maš? FL modeli niso mel več senzorjev za tlak v gumi, zadnji FL pa spet se mi zdi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Ni mi čisto jasno, zakaj je 19" platišč pozimi škoda oziroma zakaj avto pozimi (5 mesecev) ne rabi biti lep😁

Sol, kamenčki? Verjetno ne koristijo barvi. :jezicek:

Pozimi je cel dan tema in pol zime je avto umazan tako, da je vseeno kako izgleda. Še mene ne prizadene, ko je tajo grd. 🤗

  • Všeč 3
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Alex napisal:

Sol, kamenčki? Verjetno ne koristijo barvi. :jezicek:

Pozimi je cel dan tema in pol zime je avto umazan tako, da je vseeno kako izgleda. Še mene ne prizadene, ko je tajo grd. 🤗

 

Tocno to

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je kacnje napisal:

Sam imam podobno dilemo pri CX-5. Pri prejšnjih avtih sem vedno vozil samo z enimi platišči in pač menjal pnevmatike. Itak je dobro, da se scentrirajo, več kot sezono ali dve pa pri meni tudi ne zdržijo. Pri CX-5 sem dobil letne na 19 palčnih, zaradi udobja pa bi mogoče rajši imel 17 palčne. Je pa res, da to s seboj prinese dodatne stroške (nakup dodatnih platišč), pa malo več prostora za skladiščenje ...
Koliko se vam zdijo 17 palčne bolj udobne? Udobje je meni precej pomembnejše od videza.

Seveda so bolj udobne. Ne čutiš prav vsake luknjice na cesti. A so tudi bolj nenatančne in slabše vodljive kot 19". In predvsem izgledajo zelo grde na Mazdi 6. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Ni mi čisto jasno, zakaj je 19" platišč pozimi škoda oziroma zakaj avto pozimi (5 mesecev) ne rabi biti lep😁

Se 100% strinjam,ko gledam avto mora biti lep ali je zima al poletje...😊

Pozimi ga pač večkrat opereš in je lep.👍 Zato ni druge variante kot ,da je na normal feltnah.😊

Cenovno pa ne prideš ravno poceni skozi,to je res ampak ,ko kupiš Mazdo je prvotnega pomena lepota in kvaliteta.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Deeyan napisal:

 

js sm vzel 17-ker, ker mi je 19k škoda za pozimi. Kater letnik pa maš? FL modeli niso mel več senzorjev za tlak v gumi, zadnji FL pa spet se mi zdi


CX-5 KF (torej drugi model) ima senzorje pred in po FL…

 

Na sestici sem imel dva kompleta, ampak samo zaraid tega, ker sem dobil dokaj ugodne 17 feltne… Sedaj imam samo ene feltne in jih dam premontirat… Ce bi gledal po tem, koliko se pozimi znucajo… potem se verjetno pozimi sploh ne bi vozil… ;) Ampak avto imam predvsem zato, da se vozim z njim… ne za to, da bi bil njegov suzenj in ga glancal ves cas ter se sekiral za vsako praskico ali umazanijo… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Janez007 napisal:

No ja, s tem se pa spet ne strinjam. Mogoče to velja za rdečo barvo vozila, določene oblike in barve 17" platišč pa gredo z drugimi barvami vozila prav lepo skupaj, na primer z belo. :) 

image.png.1a93de0d42155a53701ea0099f499488.png

 

Hm... In kje vidiš ti na tej sliki kako lepoto ? 🤔 Sicer pa stvar okusa in estetike. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Janez007 napisal:

No ja, s tem se pa spet ne strinjam. Mogoče to velja za rdečo barvo vozila, določene oblike in barve 17" platišč pa gredo z drugimi barvami vozila prav lepo skupaj, na primer z belo. :) 

 

In še eno stvar sem pozabil glede prednosti 17". Nekoliko nižja verjetnost je, da jo poškoduješ ob robniku, saj je 17" platišče za 1 cm višje od tal (višina gum 55 mm namesto 45 mm pri 19").

image.png.1a93de0d42155a53701ea0099f499488.png

 

Hm... Tole z višino ne razumem. Tule je primerjava obeh. 

https://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=55&diameter=17&wheelwidth=7.5&offset=50&width2=225&aspect2=45&wheel_size=19&wheel_width=7-5&offset2=45

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Alex napisal:

Hm... In kje vidiš ti na tej sliki kako lepoto ? 🤔 Sicer pa stvar okusa in estetike. 😉

No s tem drugim stavkom se pa popolnoma strinjam. :) 

 

Imel sem prijatelja (žal ga že nekaj let ni več), sicer pilot, ampak se je spoznal in tudi veliko dal na zunanjost, tako na svojo, kot na avtomobilsko. Glede velikih avtov je imel jasno mnenje, in sicer, da so lepi, če so zadnji model, čim pa pride nov model, star model izpade "bosanski". 

In potem ljudje na te stare avte šravfajo velika platišča s širokimi gumami, ampak ne pomaga, žal. 😜

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.