Skoči na vsebino

Feltne za zimo za mazdo 6 2018+


Priporočeno sporočilo

Tako bo prav, ja. 😊 Tukaj se vidi, koliko manj je feltne in koliko več je gume na, 17".

Če so ti všeč lepe feltne, imaš gor  19", če ti je bolj všečna črna guma, imaš 17".😊

pred 1 uro je Jest napisal:


CX-5 KF (torej drugi model) ima senzorje pred in po FL…

 

Na sestici sem imel dva kompleta, ampak samo zaraid tega, ker sem dobil dokaj ugodne 17 feltne… Sedaj imam samo ene feltne in jih dam premontirat… Ce bi gledal po tem, koliko se pozimi znucajo… potem se verjetno pozimi sploh ne bi vozil… ;) Ampak avto imam predvsem zato, da se vozim z njim… ne za to, da bi bil njegov suzenj in ga glancal ves cas ter se sekiral za vsako praskico ali umazanijo… 

Enako je z domovi. Eni imajo dom, da v njem živijo, drugi pa stalno nekaj delajo okoli hiš, jih olepšujejo, kosijo travo vsak dan... Skratka, so sužnji svojih domov. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas kosimo na ene 14 dni ... oz. po potrebi... nikakor pa vsak dan. Vrt, hisa in okolica je vseeno urejena in ne izgleda tako, ko pri ciganih :D ... Pa se vseeno stalno nekaj dela okoli hise in na vrtu. Tisti, ki tega ne marajo, se verjetno raje odlocijo za zivljenje v bloku, kjer ni dela okoli hise in na vrtu :D ... Tako, da to ni ravno prava primerjava ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Janez007 napisal:

 

Sedajle vidim, da oznaka 45 oz. 55 na pnevmatikah pomeni "višina pnevmatike v % glede na širino pnevmatike", narobe sem imel v glavi, da pomeni višino v mm ...:vskalo:

 

Torej je razlika še večja, cca 2,5 cm je 17" platišče bolj od tal. In pri marsikaterem robniku je to lahko odločilno.

Screenshot 2021-09-12 08.46.48.png

Seveda, če voziš čez robnike.... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Bini napisal:

Seveda, če voziš čez robnike.... 😁

Ja, če se poslužuješ takega početja, da se kobacaš z avtom prek robnikov so 17" boljše. Ni pa nikakor zdravo za gume. Zna se zgoditi, da robnik uniči konstrukcijo v  gumi in posledično take gume ne centriraš nikakor več. Meni se je to zgodilo enkrat na stari 6-ki. In to sem moral na robnik zaviti v skrajni sili. In smo gumo trikrat centrirali in vsakokrat slabše. Nato smo gumo sneli s feltne in z notranje strani gume se je videla majhna izboklina, kjer je prijel robnik. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za vse odgovore

 

zanima me še glede senzorja za pritisk v gumi, ki je pri mazda 6 2018+ letnik obvezen. V primeru dodatne feltne je treba kupiti se komplet štirih senzor ventilckov. Ali so kakšni posebni predpisani za mazde ali pac kupis ene ki so na trgu.
To je zame prvi avto s temi senzorji tako, da sem na neznanem področju 😀.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 9/11/2021 at 5:06 PM, Alex said:

Meni za pozimi ni važen izgled. Važno mi je, da ko je sneg, zagazim vanj in se avto ne zaustavi niti na kakem prelazu v Italiji. Če bi moral izbirati in ne bi hodil smučati, bi imel 19" čez celo leto. Ni ga lepšega, kot 6- ka in 19". 🤗

Lepša je edino rdeča 6-ka na 20" :P 

  • Všeč 3
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Brane napisal:

Pa še 500 zraven za kolesne ležaje.

Je  res  kar nekaj dodatne teže pri 20". Feltna 20" je v povprečju težka nekje 17 kg in guma 20" pribl. 15 kg.

Skupaj 20" komplet :

Feltna 17kg + guma 15 kg=32 kg

Skupaj 19" komplet:

11,64+12,40kg =24,04kg

Za referenco sem uporabil težo mojega 19" kompleta guma+ feltna. (feltna 19" X 8,5", guma good year, 245/40 r 19)

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

@Alexmalo si pretiraval z težami za 20col platišča. 

20tke tehtajo v povprečju 12kg, odvisno pač od platišča +-1kg.

Evo še primerjave za Original Audi-VW platišča. 

 

 

Screenshot_20210913_175407_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210913_175427_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210913_175624_com.android.chrome.jpg

Original oem mazda 6 - 19" col 19" stock wheel (model No. 61, 7.5x19 5x114.3 ET45) weight: 30.4lb (13.8kg).

Se pravi, da je že original

mazdina19"  feltna skoraj 14 kg. 

Jaz sem dal za, referenco moje momo, ki so seveda lažje. 

Pri 20" pa teža variira od 15 kg  pa vse do 18 kg. Kar je manj je zelo lahko. 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.