Skoči na vsebino

Številke motorja


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, pred kratkim mi je zakuhal motor ter posledično jesel v tri krasne. Torej iščem nov motor za mojo mazdo 3 2.2 2015L. dobil sem kar nekaj motorjev v nemčji, samo nisem preprican da je pravi, kljub temu da gospod ki ga prodaja trdi da je. zanima me številke ki so na motorju(prilozena slika) ali morajo bit prau identične da motor pase ali se gleda samo SH01 oziroma kar pise na bloku SH4.Upam da kdo ve točno kaj se mora gledat da pasa motor(brez predelave elektronike in nosilcev itd.)

mazda.JPG

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je RobiB napisal:

Pozdravljeni, pred kratkim mi je zakuhal motor ter posledično jesel v tri krasne. Torej iščem nov motor za mojo mazdo 3 2.2 2015L. dobil sem kar nekaj motorjev v nemčji, samo nisem preprican da je pravi, kljub temu da gospod ki ga prodaja trdi da je. zanima me številke ki so na motorju(prilozena slika) ali morajo bit prau identične da motor pase ali se gleda samo SH01 oziroma kar pise na bloku SH4.Upam da kdo ve točno kaj se mora gledat da pasa motor(brez predelave elektronike in nosilcev itd.)

mazda.JPG

Kako misliš, zakuhal? 🤔Kako se je to lahko zgodilo? Nisem še zasledil primera, da skayactiv motor kar zakuha. 

Ali lahko poveš kaj več glede tega? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je RobiB napisal:

Ta plastika je počila in je stekla ven voda. zal nisem ustavil takoj (naredil 5KM) in je slo use u K. Sedaj pa iščem drugi motor.

 

mazda 3.jpg

mazda3..jpg

Hvala, da si nam povedal, kaj je bilo narobe. Tako zvemo iz prve roke za eventualne težave oziroma šibke točke motorja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je RobiB napisal:

ja ni problema. kadr boste imeli servis preglejte tisti plastičen kolektor za vsak slucaj.

P.s: kaj imajo vsi ti motorji 2.2 skyactive biturbo?? hvala

Ja, vsi so biturbo. V bistvu so vsi motorji v osnovi enaki, razlikujejo se edino v menjalniku in elektroniki( 175 in 184 konjski so le v elektroniki bolj "odprti".) 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je dvorjan napisal:

Kakšna pa je oznaka tega dela?

Katerega dela misliš? 🤔

Pri mojemu motorju piše v prometnem samo typ SH. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Vsak se prej al slej nauči da se denarja ne posoja
    • jest bi reku da takoj ko glavna cesta mal zavija, da lahko recemo tudi da velja desno pravilo, tako kot na vseh glavnih cestah v kriziscu kjer glavna cesta zavije. Pravilo srečanja naj bi veljalo če gre cesta strogo naravnost.  Zadeva je ista kt tale krizisce, samo da je kle ovink da se rece. V obeh primerih, pa tudi ce nadaljujes po glavni cesti, moras dat zmigovc Google Maps MAPS.APP.GOO.GL   Kakorkoli pa obrnes, je vrstni red isti, pa ni vazno kero pravilo upostevamo     Pomoje je tudi vprasanje neumno, ker zakaj bi vedu po katerem pravilu se peljes kle skoz, ce ves da moras pocakat avto ki ti pride nasproti ze ves vec kot vecina voznikov
    • - "V vašem življenjepisu piše, da ste zelo hitri v matematiki in računanju. Koliko je 33×45?" - "890!" - "Hmm, to pa ni niti blizu pravilnemu rezultatu." - "Ja, ampak sem bil pa zelo hiter..."
    • Pride tašča na obisk in jo vnukec vpraša: - "Kako si pa prišla?" - "Z avtom sem se pripeljala." - "A, tako, tata je pa rekel, da te je sam hudič prinesel..."
    • Mogoče pa ti moraš k okulistu, če ne vidiš podobnosti med njima.   Oba imata štiri gume, pet vrat, spredaj bele luči, zadaj rdeče luči, oba imata po en volan, oba imata tako spredaj kot tudi zadaj okvir za tablico,... Pa če vsega tega ne opaziš, moraš pa ja videti, da se kolesa privijajo s po petimi vijaki - to se pa ja na daleč vidi... Pločevina in plastika sta pa malo drugače sprešani, to je pa tudi vse... Mislim, če sta parkirana v dolini drug zraven drugega in s hribov gledaš dol, ne boš ločil, kateri je kateri, čeprav ima Mach-e črna ogledala, CX-60 pa bela...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.