Skoči na vsebino

MAZDA 2 (2012)


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav, sem čisto novopečeni voznik MAZDE 2. Moj prvi pravi japonski avtoček!
 

   

Forum se prebral po dolgem in po čez, pa imam še nekaj vprašanj...

 

  • katere / kakšne hibe ima mazda 2
  • kje bi lahko dobil seznam servisnih intervalov, prejšnji lastnik je izgubil servisno knjigo
  • katere dimenzije gum so dovoljene (homologacijski kartonček je tudi žal izgubljen)
  • okvirna poraba bencinski motor, 55 kW  (75 KM),  1349  ccm (na poraba.com nisem zasledil dosti podatkov)
  • koliko airbag-ov ima ta model
  • kaj točno pomenijo oznake i CE Plus, kakšna oprema je to?

 

HVALA za odgovore!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://avto-magazin.metropolitan.si/media/upload/Test/mazda/2-13i-63-kw-te-pro.pdf

 

Ce oprema je pa nižje

 

WWW.VOLAN.SI

Mazda2, ki je pred kratkim osvojila laskavi naslov Svetovni avto leta 2008, je dokaz, da lahko tudi z odvzemanjem dolžinskih centimetrov in...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ti informacije iz prve roke: jaz imam enako Mazdo2, le da je letnik 2008. Kupil sem rabljeno, jaz jo imam sedaj tretje leto. Nobene okvare, nobenih težav, na tehničnem vseskozi brez najmanjše slabosti. Kaj je prejšnji lastnik delal z njo ne vem, ampak glede na ohranjenost sklepam, da so z njo lepo ravnali. Odkar jo imam jaz sem zaradi iztrošenosti zamenjal zadnja dva amortizerja in zgornje nosilce. Mislim, da v 13 letu starosti to ni nič slabega. Sicer sem z njo zelo zadovoljen, pelje se lepo, porabe ne merim, kolikor pač porabi naj porabi, jaz jo imam, da se z njo vozim, ne pa šparam bencin. Airbage ima 4: voznik, sovoznik in v A stebričkih. Homologirane dimenzije gum so: 195 45 16, 185 55 15, 175 65 14. Jaz uporabljam slednje, ker so take na avtu že bile, pa še najcenejše so. Podvozje sem dal zaščitit s Krown oljem, ker je rja pač slabost Mazd. Sicer je podvozje mal rjavo, ampak nič kritičnega. Servisiram jo redno sam, na 15tkm menjam olje+filter, na 30tkm še svečke in zračni filter, vsako pomlad zamenjam kabinski filter. Kot rečeno, okvar ni, praktično bi rekel "tankaj in vozi". Moja ma zdaj 120tkm, imajo pa pri sosedovih enako, ki ima že čez 340tkm. Redni servisi in to je to. Edina okvara pri njih je bil crknjen motorček za dvig stekla pri sovozniku. Edino kar me moti je majhen rezervar za gorivo, pa da nima cagra za temperaturo... no, pa zvok motorja+auspuha je res mal robat, ampak se navadiš. Srečno vožnjo ti želim in čimmanj okvar! Če te še kaj zanima, pa le vpraš.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je že predhodnik napisal - tankaj in vozi.

Žena ima Mazdo 2, letnik 2008. Kupila sva jo pred 8 leti.

Razen potrošnega materiala (zavore, olje, filtri), sem nekajkrat zamenjal krogle pri kolesu... To pa je to.

Mala poraba, ki je sicer ne merim. Imava pa 86 km izvedbo, tako da boš imel ti še par decilitrov nižjo povprečno porabo...

 

Drugače pa zoom-zoom, želim ti veliko užitkov pri vožnji.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super hvala za vse odgovore!

 

  • Vprašal bi, a se splača vozit na pooblaščene servise, al servis naredite v domačih - lokalnih garažah?
  • Kolk stane zaščita avta z Krown oljem?
  • Moja potrebuje polirenje prednjih luči, je kdo že delal to sam - če mi lahko priporoča katero pasto kupit. Mislim, da ni tako hudo da bi moral še brusit z brus papirjem. Rad bi sam naredu to, pa si ogledujem ker polirni set za luči bi kupil!?
  • je razmak na platiščih 4 x 100 mm?
  • je homologirana širina platišča samo 6J ali je še kera?
Popravljeno od TNT
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar lahko zrihtam sam doma (nimam dvigala), zrihtam sam doma (olje, svečke, filtri, zavore). Za bolj kompleksna popravila vozim k Pelkotu (Avtoservis Simon Pelko v Medvodah). Pri hiši imamo namreč še Mazdo3.

 

"Domače" poliranje žarometov ne bo dobro. Zdržalo bo eno leto, pa če se boš še tako potrudil z izvedbo. Priporočam, da pelješ profesionalcu, avtoličarju. On ti žaromet zbrusi, spolira in prelakira. Tako obdelan žaromet je kot nov.

 

Zaščita s Krown oljem stane cca. 100 EUR. Našpricajo podvozje, votle dele, v pragove, vrata, haubo, koloteke, obrobe... Jaz sem to delal pri Tri Krone v Godešiču. Obnavljam na 2 leti, vmes pa malo sam, če je kje že kaj sprano. Priporočam, ker Mazde majo res probleme z rjo.

 

Platišča so 6Jx14, ET45, sredinska luknja 54,1 mm, razmak med vijaki 4x100, vijaki (matice) M12x1,5.

 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je x-layer napisal:

Kot je že predhodnik napisal - tankaj in vozi.

Žena ima Mazdo 2, letnik 2008. Kupila sva jo pred 8 leti.

Razen potrošnega materiala (zavore, olje, filtri), sem nekajkrat zamenjal krogle pri kolesu... To pa je to.

Mala poraba, ki je sicer ne merim. Imava pa 86 km izvedbo, tako da boš imel ti še par decilitrov nižjo povprečno porabo...

 

Drugače pa zoom-zoom, želim ti veliko užitkov pri vožnji.

Se pridružujem napisanemu, moja ima tudi 2008 letnik in prav tako 86km poraba trenutno kaže 6.5l ampak ona na dan naredi z njo 4km🤣. Kar se tiče  zaščite podvozja sem jo naredil sam , servise tudi opravim sam ker druga kot olje, filtri in svečke ne rabi. Za žaromete je po moje najboljše zavarovat in zlomit pa naj zavarovalnica plača nove ker z poliranjem bo kako leto mir potem pa se začne ponovno meglit.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim, da je velik napisano glede Mazdine rje in garancije po forumu... Zanimam me samo a je kej Mazda napredovala v zadnjih letih glede rjavenja, ali je isto kot prej!? Če lahko kdo mal namigne kateri letnik je dober in slab!

 

HVALA

Popravljeno od TNT
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je TNT napisal:

Vidim, da je velik napisano glede Mazdine rje in garancije po forumu... Zanimam me samo a je kej Mazda napredovala v zadnjih letih glede tega, ali je isto kot prej!? Če lahko kdo mal namigne kateri letnik je dober in slab!

 

HVALA

Od predzadnje serije naprej si brez skrbi. 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Katero olje se priporoča za M2 in koliko ga gre notri!?
  • Volan zgoraj je bledel od sonca in obrabe, bi barvanje volana prikrilo obrabo ali dam raje oblečt v usnje, ali zamenjam za drugi rabljen volan!?
  • Kje kej dobite stare karambolirane mazde 2 za dele?
Popravljeno od TNT
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz uporabljam olje castrol 5/30. Koliko ga gre točno not ne vem, kupim 5l kantico, da mi ga še neki ostane za kasnejša dotakanja.

 

Volan ne boš mogel pobarvat. Edina rešitev je menjava ali oblačenje v usnje.

 

Kje je pa kaka karambolirana pa ne vem. Najbrž na kakem avtoodpadu. Sicer pa sem jaz že neki rabljenih delov kupil na ebayu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo zlomka ni dolgo nazaj da sem hvalil Mazdico že pokaže roge. Je imel kdo problem za zaklepanjem in odklepanjem avta??? Vsake toliko časa se zgodi da se avto ne da odklenit ali zaklenit, pa ni baterija ker tudi z ključem ne gre. Mogoče kdo ve v čem bi lahko bil problem. Pa še druga težavica , sovoznikovo ogledalo ne gre nastavljat , je električno, če stisneš tipko v avtu se ogledalo sicer zapre in odpre ne gre pa ga nastavljat gor dol ??? Vsaka ideja je dobrodošla.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je dvorjan napisal:

Za ogledalo - žice v pregibu vrat.

možno ampak pol se verjetno nebi zapiral in odpiral na elektriko

pred 6 minutami je Anzej napisal:

Nekaj malega o Mazdi 2 tudi na tem linku.

  • Posamezni lastniki poročajo o odpovedih motorčkov, ki skrbijo za premikanje stekel vzvratnih ogledal.

tole bi pa znalo bit tud pri naši. A kdo ve če se polomi ogledalo se menja komplet vse z motorčki ???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti stikalo L R mal vn sili? Pritisni notr na sredini to stikalo, pol pa probaj nastavljat ogledalo.

 

Za zaklepanje pa ne vem. Sam ce gledamo po logiki, da ti zaklepanje in ogledalo nagajata, bi mogoce res lahko bila tezava v pregibu vrat.

 

A zaklepanje sam centralno ne dela, al tud na voznikovih vratih ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je svadreb napisal:

A ti stikalo L R mal vn sili? Pritisni notr na sredini to stikalo, pol pa probaj nastavljat ogledalo.

 

Za zaklepanje pa ne vem. Sam ce gledamo po logiki, da ti zaklepanje in ogledalo nagajata, bi mogoce res lahko bila tezava v pregibu vrat.

 

A zaklepanje sam centralno ne dela, al tud na voznikovih vratih ne?

Zaklepanje ne dela komplet takrat ko se odloči😁 in ga ne moreš odklenit niti z kljucem , stikalo pa ne sili nič ven saj ogledalo na voznikovi strani deluje BP.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 14 minutami je robertk6 napisal:

LP ženki bi rad na M2 zamenjal sprednje žarnice , da bi imela malo boljšo preglednost ponoči. Kakšen pameten predlog kaj dati not , da bi svetilo belo in da bi držalo nekaj časa.

Hvala za predloge.

Led definitivno najbolj svetijo.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letnik nima veze z led žarnicami. Aftermarket žarnice h4 led obstajajo.

 

led-zarnica-osram-LEDriving-HL-H4-9726CW
WWW.TEHNOSHOP.NET

LEDriving® HL H4 6000K

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Letnik nima veze z led žarnicami. Aftermarket žarnice h4 led obstajajo.

 

led-zarnica-osram-LEDriving-HL-H4-9726CW
WWW.TEHNOSHOP.NET

LEDriving® HL H4 6000K

 

Baje, da se teh ne sme uporabljati v javnem prometu. 😉... baje... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.