Skoči na vsebino

M3 2017 limo platišča


Jaka32

Priporočeno sporočilo

Iščem si dodatna platišča za mojo M3, kolikor sem uspel pogooglat, so original Mazda platišča dimenzij 7J x 18", ET 50.

Zimske gume imam Michelin pilot alpin PA4, dimenzij 215/45/18.

Zanima me, ali lahko te gume montiram tudi na platišča 7.5J x 18" ET 45 ali pa na 8J x 18" ET 43. In pa seveda če katera platišča sploh pašejo na moj avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Iščem si dodatna platišča za mojo M3, kolikor sem uspel pogooglat, so original Mazda platišča dimenzij 7J x 18", ET 50.

Zimske gume imam Michelin pilot alpin PA4, dimenzij 215/45/18.

Zanima me, ali lahko te gume montiram tudi na platišča 7.5J x 18" ET 45 ali pa na 8J x 18" ET 43. In pa seveda če katera platišča sploh pašejo na moj avto.

 

 

https://www.tyresizecalculator.com/charts/tire-width-for-a-wheel-rim-size-chart

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Iščem si dodatna platišča za mojo M3, kolikor sem uspel pogooglat, so original Mazda platišča dimenzij 7J x 18", ET 50.

Zimske gume imam Michelin pilot alpin PA4, dimenzij 215/45/18.

Zanima me, ali lahko te gume montiram tudi na platišča 7.5J x 18" ET 45 ali pa na 8J x 18" ET 43. In pa seveda če katera platišča sploh pašejo na moj avto.

Gume 215  na platišče 7,5" bo v redu, na 8" pa ne. Preveč bo razširilo gumo in bo platišče izpostavljeno poškodbam na kakem robniku. Na 8" montirajo celo gume  širine 245. 

Za ET 45 po moje ne bo problema, za ET 43  in širine platišča 8" je pa že vprašanje. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Na platišče 7,5" bo v redu, na 8" pa ne. Preveč bo razširilo gumo in bo platišče izpostavljeno poškodbam na kakem robniku. Na 8" montirajo celo gume  širine 245. 

Meni se zdi že 7,5J preširoko za gume 215 45 R18 (nizka guma).

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Janez007 napisal:

Meni se zdi že 7,5J preširoko za gume 215 45 R18 (nizka guma).

Idealno za gumo 215 je širina feltne 7". A tudi tistih 12,7 mm širša feltna, kot je 7,5 ", gre na vsaki strani  ven za cca 6,5 mm. Tako, da guma niti ni toliko raztegnjena. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

Idealno za gumo 215 je širina feltne 7". A tudi tistih 12,7 mm širša feltna, kot je 7,5 ", gre na vsaki strani  ven za cca 6,5 mm. Tako, da guma niti ni toliko raztegnjena. 

Točno tako, pri meni je bila čisto ok na 7J, tako da 7.5 bo še vredo. 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Okej, platišča sem kupil, zraven sem dobil še ventilčke z nadzorom tlaka. Imam pa en problem: nič ne piska, lučka ne gori, avto gre!! 😂

Zakaj? Prodajalec mi je rekel, da je treba te ventilčke programirat na moj avto. Enako vulkanizer, ki je celo dejal da nima tega programa za moje ventilčke, ker imajo zaklenjen program za tiste svoje, ki jih prodajajo. Torej... če ventilčki ne bi delali, bi itak gorela in piskala lučka, kajne? Prej so bili na Hyundai, kakšna je verjetnost da so se pokonektali z M3?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Jaka32 napisal:

Okej, platišča sem kupil, zraven sem dobil še ventilčke z nadzorom tlaka. Imam pa en problem: nič ne piska, lučka ne gori, avto gre!! 😂

Zakaj? Prodajalec mi je rekel, da je treba te ventilčke programirat na moj avto. Enako vulkanizer, ki je celo dejal da nima tega programa za moje ventilčke, ker imajo zaklenjen program za tiste svoje, ki jih prodajajo. Torej... če ventilčki ne bi delali, bi itak gorela in piskala lučka, kajne? Prej so bili na Hyundai, kakšna je verjetnost da so se pokonektali z M3?

Tako je kot piše Gregster, ne rabiš teh ventilčkov, ker imaš meritev preko ABS..... 👍S. ventilčke lahko pa prodaš, niso poceni! 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojej, kaj nisem to prej vedel. 

No, čez ene 3-4 leta jih bom očitno prodal, zdaj brezveze da devam gume dol in še enkrat gor. Gor imam namreč skoraj nove Michelinke in sem pripravljen na sneg. :zoom-zoom:

Dobro da sedaj vem za ta forum, se marsikaj naučim o novih avtih oz. tehnologiji. Včasih malce prepozno, ampak okej. 😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Ojej, kaj nisem to prej vedel. 

No, čez ene 3-4 leta jih bom očitno prodal, zdaj brezveze da devam gume dol in še enkrat gor. Gor imam namreč skoraj nove Michelinke in sem pripravljen na sneg. :zoom-zoom:

Dobro da sedaj vem za ta forum, se marsikaj naučim o novih avtih oz. tehnologiji. Včasih malce prepozno, ampak okej. 😄

@Jaka32 imaš enako 3ko iste barve (najlepša!) kot sem jo imel jaz. Te s. ventilčke boš tako rabil pri naslednjem avtu, ker po novem morajo imeti vsi novi avti prodani v Evropi merjenje preko s.ventilčkov.👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Bini napisal:

@Jaka32 imaš enako 3ko iste barve (najlepša!) kot sem jo imel jaz. Te s. ventilčke boš tako rabil pri naslednjem avtu, ker po novem morajo imeti vsi novi avti prodani v Evropi merjenje preko s.ventilčkov.👍😉

 

Nakup je bil čisto slučajen, ker je kupec mojega starega avta rekel, naj še Mazde pogledam (on je imel nekoč neko staro Mazdo pa je rekel, da mu je lepo služila). Jaz sem imel v mislih A3/A4 limo in pa backup Octavio limo. Potem srečam na cesti meni najlepšo rdečo limuzino M6. No, potem pa avtonet in sem našel edino M3 limuzino. Škoda ko nima malce več pospeška in da ni rdeča, ampak okej, zaenkrat sem zadovoljen.

spacer.png

spacer.png

 

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

 

Nakup je bil čisto slučajen, ker je kupec mojega starega avta rekel, naj še Mazde pogledam (on je imel nekoč neko staro Mazdo pa je rekel, da mu je lepo služila). Jaz sem imel v mislih A3/A4 limo in pa backup Octavio limo. Potem srečam na cesti meni najlepšo rdečo limuzino M6. No, potem pa avtonet in sem našel edino M3 limuzino. Škoda ko nima malce več pospeška in da ni rdeča, ampak okej, zaenkrat sem zadovoljen.

spacer.png

spacer.png

 

Škoda, da nisi dobil rdeče, ki je pa res najlepša barva za mazde. 😊 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

@Jaka32, če bi tako rdečo imel bi bila približno taka..... ?zmeden?

Meni ni vžgala zato sem izbrav tvojo barvo.... 👍

Rdeča po moje paše M6, cx3 in MX5, še na mojo cx30 NE! :bravo:

IMG_20211028_111516~3.jpg

IMG_20210417_192005~2.jpg

Imaš morda prav. Na 6- ki izgleda najlepše, pa tudi na ta novi 3 - ki, ta kratki je kul. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

@Jaka32, če bi tako rdečo imel bi bila približno taka..... ?zmeden?

Meni ni vžgala zato sem izbrav tvojo barvo.... 👍

Rdeča po moje paše M6, cx3 in MX5, še na mojo cx30 NE! :bravo:

IMG_20211028_111516~3.jpg

IMG_20210417_192005~2.jpg

Ti je že kaj žal, ker si menjal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Gregster napisal:

Ti je že kaj žal, ker si menjal?

Ne,kje pa! Sem z makino CX30 ful zadovoljen,super vleče,notri 50% tišje in boljše počutje,nasploh se vidi višja kvaliteta in da je to avto,ki ga z velikim veseljem vozim.....:ouje:

Sem bil pa z 3ko tudi zelo zadovoljen.😊

 

IMG_20210824_111140~3.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.