Skoči na vsebino

Mazda 3 2016 - Android Auto / CarPlay


Priporočeno sporočilo

Da ne smetim ostalih tem in preden poklicem na servis. Fotr zadnje case poizkusa uporabljati navigacijo toda ne zna in ne zna te v mazdi. Nato si nekako na googl maps na telefonu nastima. No in sem mu rekel, da lahko vgradi android avto v avto.

 

Gre se za Mazdo 3, 2016 letnik. Ve kdo koliko pride modul z vgradnjo in ali to sploh delajo na uradnih servisih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

600 eur ?!?!?! 😱

 

Nekaj sem nasel na mazda.at ... 107 + kabli. No bom jest vseeno malo poklical po servisih :)

 

WWW.MAZDA.AT

Entdecken Sie das Mazda Original Zubehör, das Ihr Mazda Partner gerne für Sie einbaut.

 

Ok na nemski je pa 237 eur za celoten komplet:

https://www.mazda.de/service-zubehoer/zubehoer/details/apple-carplay-android-auto/MZDCAACARDE/MAZDA3/2016-06-01/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V avgustu sem dal vgraditi AA/CP modul. Mislim, da je bila cena malo pod 250 evrov.
Spraševal sem pri različnih pooblaščencih in cene so bile nekje med 250 in 300 evri.
Načeloma pa:

- zamenjajo/dodajo enoto za AA/CP,
- zamenjajo USB kabel, da se telefon bolje polni tudi ob uporabi,
- nadgradijo firmware na infotainmentu na 70.00.367 EU N (to je zadnja verzija, ki sicer ne omogoča več "mahinacij")
- montaža.

Vse skupaj deluje dokaj v redu. Sam Mazdin infotainment (vsaj pri mojem, ki je starejši - letnik 2016) je precej počasen, ker pa AA teče na telefonu, je vse skupaj v redu.
Omeniti velja, da pri AA (velja za Mazdo) ne moreš uporabljati zaslona na dotik NITI V PRIMERU, KO AVTO STOJI. Rahlo nerodno, ker tipkanje naslova s pomočjo tistih gumbov na sredinski konzoli, ni najhitrejše. Pomaga, da prej vtipkaš na telefonu (ko je telefon povezan v AA, do njega sicer dostopaš, so pa izjeme - ravno Google Maps je nedostopen).
Seveda moraš uporabljati kakovosten kabel USB, da se izogneš težavam. Brezžične podpore starejše Mazde še nimajo, načeloma pa naj bi deloval tudi tisti wireless vmesnik za AA, sam pa si ga (še) ne lastim. Je pa na daljših vožnjah sitno, ker se telefon hitro napolni ... pa ga moraš imeti priključenega. Sam sicer skrbno ravnam za baterijo in me to moti. Po drugi strani pa človek ne sme biti suženj naprav.
Še ena stvar je moteča - recimo, da poslušam podkast na AA, ki je malo tišje posnet. Pridem na cilj, ugasnem avto in vzamem telefon. Ko spet pridem v avto (in telefona ne priključim na kabel), se radio prižge na xx FM frekvenci, kjer glasno zaslišiš hreščanje. Počasen infotainment na začetku povzroča še dodano izgubo živcev. Smešno, da te ne vrže vsaj na prvo shranjeno postajo.
Sicer pa deluje zelo v redu, razen nekaj znanih nerodnosti, ki jih ima AA.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Janez007 napisal:

Tako so mi rekli, verjetno z delom. Lahko pa so se tudi zmotili. 

 

Od Japonca Mazde bi drugače pričakoval bistveno bolj tekoče delovanje info sistema. Kot da bi v nove avte vgrajevali 15 let staro elektroniko.😔 Sedaj imam na enem avtu tudi 360 stopinjsko kamero, slika vzratne  kamere pa še dosti slabša kot pri prejšnji 3 leta starejši Mazdi - model 2015 - navadni vzratni. Da ne omenim, da me je najnovejša posodobljena Mazda navigacija tri dni nazaj 40 minut vozila po nekih dolenjskih vasicah, na koncu pa pripeljala 5 km naprej od izhodiščne točke, kjer sem jo vklopil ... za popenit.🙃

 

😟😲🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 25. 10. 2021 ob 20:43 je Bossek napisal:

Da ne smetim ostalih tem in preden poklicem na servis. Fotr zadnje case poizkusa uporabljati navigacijo toda ne zna in ne zna te v mazdi. Nato si nekako na googl maps na telefonu nastima. No in sem mu rekel, da lahko vgradi android avto v avto.

 

Gre se za Mazdo 3, 2016 letnik. Ve kdo koliko pride modul z vgradnjo in ali to sploh delajo na uradnih servisih?

Se je že odločil za vgradnjo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Bossek napisal:

Ne se … po moji krivdi.

nisem se poklical in se zmenil, tezi mi pa lih vsak dan 😁

Kam nameravaš poklicat? Že veš kakšna bo cena? Malo se zanimam tudi jaz ampak zaenkrat še nič konkretnega😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 10. 2021 ob 5:14 je kacnje napisal:

V avgustu sem dal vgraditi AA/CP modul. Mislim, da je bila cena malo pod 250 evrov.
Spraševal sem pri različnih pooblaščencih in cene so bile nekje med 250 in 300 evri.
Načeloma pa:

- zamenjajo/dodajo enoto za AA/CP,
- zamenjajo USB kabel, da se telefon bolje polni tudi ob uporabi,
- nadgradijo firmware na infotainmentu na 70.00.367 EU N (to je zadnja verzija, ki sicer ne omogoča več "mahinacij")
- montaža.

Vse skupaj deluje dokaj v redu. Sam Mazdin infotainment (vsaj pri mojem, ki je starejši - letnik 2016) je precej počasen, ker pa AA teče na telefonu, je vse skupaj v redu.
Omeniti velja, da pri AA (velja za Mazdo) ne moreš uporabljati zaslona na dotik NITI V PRIMERU, KO AVTO STOJI. Rahlo nerodno, ker tipkanje naslova s pomočjo tistih gumbov na sredinski konzoli, ni najhitrejše. Pomaga, da prej vtipkaš na telefonu (ko je telefon povezan v AA, do njega sicer dostopaš, so pa izjeme - ravno Google Maps je nedostopen).
Seveda moraš uporabljati kakovosten kabel USB, da se izogneš težavam. Brezžične podpore starejše Mazde še nimajo, načeloma pa naj bi deloval tudi tisti wireless vmesnik za AA, sam pa si ga (še) ne lastim. Je pa na daljših vožnjah sitno, ker se telefon hitro napolni ... pa ga moraš imeti priključenega. Sam sicer skrbno ravnam za baterijo in me to moti. Po drugi strani pa človek ne sme biti suženj naprav.
Še ena stvar je moteča - recimo, da poslušam podkast na AA, ki je malo tišje posnet. Pridem na cilj, ugasnem avto in vzamem telefon. Ko spet pridem v avto (in telefona ne priključim na kabel), se radio prižge na xx FM frekvenci, kjer glasno zaslišiš hreščanje. Počasen infotainment na začetku povzroča še dodano izgubo živcev. Smešno, da te ne vrže vsaj na prvo shranjeno postajo.
Sicer pa deluje zelo v redu, razen nekaj znanih nerodnosti, ki jih ima AA.

Lahko prilepiš eno sliko, da vidim kako to izgleda na zaslonu v avtu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče poglej kar tole na YouTubu. Ko enkrat priključiš telefon, ti je na voljo AA v infotainmentu. Teh slik je malo morje, osnova je enaka, čeprav si pa lahko malo prilagajaš. AA se naloži iz telefona, kjer je nameščen. Znotraj AA pa nameščaš svoje aplikacije - pač tiste, ki jih je Google dovolil oziroma so bile med razvojem prevedene za AA. Obstaja še nekaj neuradnih trikov. Sam imam znotraj AA še programček, ki prikazuje tisto, kar je na telefonu.
Če pa te zanima prav kakšna konkretna slika/zaslon, pa sporoči.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.