Skoči na vsebino

Regulacija višine LED luči mazda 6 skyactiv


Priporočeno sporočilo

Čeprav se led luči same regulirajo glede na težo v vozilu, se jih da tudi ročno nastaviti. Meni je šlo na živce, ker se mi je stalno zdelo, da svetijo prenizko. Tako sem jih malo dvignil, ne preveč, da ne slepim nasproti vozečih in je razlika kot dan in noč. 🤗

Če koga zanima kako se to izvede, je postopek sledeč. 

Avto parkiraš (v mraku 😊) pred kakim zidom, na kaka dva metra oddaljenosti. Motor mora bit ugasnjen!!

Nato stisnemo tipko start, da lahko prižgemo kratke led luči. Odpremo sprednjo havbo. 

Potrebujemo samo dolg križni izvijač (dolžina železnega dela brez ročaja min. 20 cm in baterijo, da vidimo, kaj sploh delamo🤗) Nato križni izvijač vtaknemo v zobke, ki so na plastičnem vijaku. Lahko se uporabijo za to delo tudi mali gedore ključi z nastavkom M8 in s podaljškom 150 mm. 

Meni je lažji dostop z izvijačem. Tudi na servisu delajo to tako. 

Seveda moramo obračati ta kolešček z občutkom in ne preveč. Če pretiravamo z obračanjem se zna zgoditi, da gre kar na enkrat v prazno. 😬

Kaj sledi temu, ne vem a verjetno nič dobrega. Gre pa luč z vrtenjem vijaka hitro gor- dol tako, da je to res minimalno obračanje. 

Prilagam sliko za lažje razumevanje. Ne odgovarjam pa za eventualne zaplete. 🙂

Screenshot_20211025-064110__01.thumb.jpg.93b6c0991e121193cb32beead9acf8e5.jpg

Screenshot_20211025-063914__01.thumb.jpg.dcecc8bda835a209569bf995a5b3be1b.jpgScreenshot_20211025-063909__01.thumb.jpg.e4212963ba55ae768373a8f7ca2458a3.jpg

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Čeprav se led luči same regulirajo glede na težo v vozilu, se jih da tudi ročno nastaviti. Meni je šlo na živce, ker se mi je stalno zdelo, da svetijo prenizko. Tako sem jih malo dvignil, ne preveč, da ne slepim nasproti vozečih in je razlika kot dan in noč. 🤗

Če koga zanima kako se to izvede, je postopek sledeč. 

Avto parkiraš (v mraku 😊) pred kakim zidom, na kaka dva metra oddaljenosti. Motor mora bit ugasnjen!!

Nato stisnemo tipko start, da lahko prižgemo kratke led luči. Odpremo sprednjo havbo. 

Potrebujemo samo dolg križni izvijač (dolžina železnega dela brez ročaja min. 20 cm in baterijo, da vidimo, kaj sploh delamo🤗) Nato križni izvijač vtaknemo v zobke, ki so na plastičnem vijaku. Lahko se uporabijo za to delo tudi mali gedore ključi z nastavkom M8 in s podaljškom 150 mm. 

Meni je lažji dostop z izvijačem. Tudi na servisu delajo to tako. 

Seveda moramo obračati ta kolešček z občutkom in ne preveč. Če pretiravamo z obračanjem se zna zgoditi, da gre kar na enkrat v prazno. 😬

Kaj sledi temu, ne vem a verjetno nič dobrega. Gre pa luč z vrtenjem vijaka hitro gor- dol tako, da je to res minimalno obračanje. 

Prilagam sliko za lažje razumevanje. Ne odgovarjam pa za eventualne zaplete. 🙂

Screenshot_20211025-064110__01.thumb.jpg.93b6c0991e121193cb32beead9acf8e5.jpg

Screenshot_20211025-063914__01.thumb.jpg.dcecc8bda835a209569bf995a5b3be1b.jpgScreenshot_20211025-063909__01.thumb.jpg.e4212963ba55ae768373a8f7ca2458a3.jpg

 

To sem jaz naredil na 3jki samo na desni luči,da sem bolje videl pešce....:prstgor:

Sedaj mi to na CX30 ni potrebno,vemo zakaj......:jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TiEn napisal:

In ti mi nisi vrjel ko sem ti to razlagal v drugi temi 😛

Kaj to?...da so luči prenizke ali, da se da regulirati višino? Se ne spomnim.🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je TiEn napisal:

Da se višine ne da nastavljati ročno, da je vse avtomatsko :D ampak smo že tam prišli do te ugotovitve :P

Kakorkoli, sedaj je res občutno boljša vidljivost. Prej je bila preveč odsekana svetloba preblizu pred avtom. Tudi na drugih mazda forumih v tujini se veliko pritožujejo nad tem. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je SpEkTr napisal:

Ampak, kako si pa lahko prepričan, da potem ne motiš ostalih? To je tko zelo tricky zadeva sicer. Lahko greš na tehniko pokušaja (enkrat so tako pri Močniku meni nastavljali) ampak to ni ok. 

Sem zmenjen danes na amzs, da mi preverijo višino s strojem. 

Sem pa najprej nalepil lepilni trak na zid in ozna"il vrh snopa, preden sem luči "dvignil". 

Nato sem na podlagi tega le za malenkost dvignil luči nad trakom (mogoče za centimeter) in šel takoj na poskusno vožnjo ponoči. 

Niti eden mi ni blendal, pa tudi, ko se zaustaviš za kom, ki stoji, vidiš, da je snop še vedno daleč pod zadnjo šipo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Sem zmenjen danes na amzs, da mi preverijo višino s strojem. 

Sem pa najprej nalepil lepilni trak na zid in ozna"il vrh snopa, preden sem luči "dvignil". 

Nato sem na podlagi tega le za malenkost dvignil luči nad trakom (mogoče za centimeter) in šel takoj na poskusno vožnjo ponoči. 

Niti eden mi ni blendal, pa tudi, ko se zaustaviš za kom, ki stoji, vidiš, da je snop še vedno daleč pod zadnjo šipo. 

👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok. Sem bil danes popoldan na amzs. Zanimivo, da je še vedno nekaj  "lufta" do zgornje meje dovoljene višine snopa. Mehanik mi je rekel, da je zanimivo, kako imamo na Mazdah ostro odrezan zgornji rob svetlobe in ponavadi dokaj nizko nastavljene luči proti ostalim znamkam. 🤔

To pomeni, da imamo hkrati zelo dobre leče in veliko lumnov, a nastavljene nekoliko nižje. Svetoval mi je, da je to, kakor imam sedaj nastavljeno super in optimalno, da on ne bi več tikal višine. Pridobil sem kar nekaj metrov dolžine dodatne vidnosti. 🤗

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se pa zdi, da moje svetijo previsoko, mi blendajo sploh če še kdo sedi zadaj ali pa imam kaj v prtljažniku.

Regulacija delujejo.

Na servisu se jim ni dalo ukvarjati z tem, čeprav sem jim rekel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.