Skoči na vsebino

Mazda CX-60


Alex

Priporočeno sporočilo

pred 20 urami je 50keda napisal:

Notranjost bo pa po mojem prav fino zgledala, ko bojo še ostale trime predstavl.

 

notranjost je men najbolj všečna proti vsem novim avtom, ki so zdej na trgu

pred 51 minutami je Janez007 napisal:

Meni osebno avto ne izgleda slabo. Je pa tako kot pri vsaki novi obliki, najprej zadržanost ali celo odpor, potem pa počasi oblika postane atraktivna, všečna.

 

Glede cen. Verjetno enaka zgodba kot sicer v teh časih. Napihnjene izhodiščne cene, potem pa zraven veliki popusti, ki zvabijo kupce. Sicer pa smo v obdobju, ko za nekatere cena nekaj 100.000 € ni nobena težava. To opažam na nepremičninskem področju, kjer so oglaševane cene dobesedno ponorele, kljub temu pa se še vedno po teh norih cenah precej tudi proda.

 

pomoje, ko bo facelift čez par let bo lepša :)

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Vsaj pri meni to ne drži. Prejšnja Mazda 6 mi je delovala zelo elegantno, ne bi si želel lepše, tudi zaradi vodoravnih linij sprednje maske, ki jo vizuelno še razširijo, pritisnejo ob tla. Novejša mrežasta maska mi kar nekaj časa ni bila všeč, sedaj pa je obratno.

 

Podobno je pri elementih stanovanj. Ko sem sam prvič opremljal sredi 90-tih je bil modern češnjev les in zlate kljuke, potem je prišlo obdobje inoxa, zatem obdobje aluminija,.... danes perforinanih prašno barvanih panelov, ... verjetno je že kaj novega. 🙂 Češnjev furnir z zlatimi kljukami mi danes delujejo odvratno.

Počak še 15 let, bo spet "in" :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede cene pa sem malo pobrskal pri konkurenci... pa so kar podobne cene... Recimo Toyota RAV4 PHEV je tudi nekje od 54 do 62K € + doplacila za dodatke ... Hyundai Santa Fe PHEV je od 57 do 62K € + dodatki ... Edino Tuscon PHEV je malo cenejsi ... med 39 in 43K € + dodatki. Kia Sportage PHEV je tudi malo cenejsa... in sicer med 36 in 44K € + dodatki  ... Ostalo (Lexus, Cayenne, Mercedes,... je vse potem se precej drazje :) ... 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, kaj, 50.000 do 60.000 evrov za en avto, pa res ni dosti. To je okoli 6 mesečnih plač. Če se pa ne bo izšlo, bodo pa stavkali za višjo plačo.

 

Konec koncev, tudi jaz pogledujem za Ligierjem, predvsem to se dopade moji denarnici. Sicer še vedno eno-letna plača, pa vseeno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Slivka napisal:

Jah, kaj, 50.000 do 60.000 evrov za en avto, pa res ni dosti. To je okoli 6 mesečnih plač. Če se pa ne bo izšlo, bodo pa stavkali za višjo plačo.

 

Konec koncev, tudi jaz pogledujem za Ligierjem, predvsem to se dopade moji denarnici. Sicer še vedno eno-letna plača, pa vseeno...

 

Napačen link, pomoje si mislu tale Ligier 

 

VSP Ligier JS50 bleu reef

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo z unim iz prvega linka bi tezko prisel domov… ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo jaz sem že računal Revolution + Priročnost in Zvok + Pomoč vozniku + Panoramsko strešno okno = 56.873€ 

 

Dosti ja je dosti denarja a so avti danes vsi tako dragi, da glava peče. Po moje več nikoli ne bodo take cene kakor so bile pred 5 leti,... 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je mazdaman napisal:

Evo jaz sem že računal Revolution + Priročnost in Zvok + Pomoč vozniku + Panoramsko strešno okno = 56.873€ 

 

Dosti ja je dosti denarja a so avti danes vsi tako dragi, da glava peče. Po moje več nikoli ne bodo take cene kakor so bile pred 5 leti,... 

DOKLER bodo ljudje kupovali po taki ceni (kot se prodajajo) običajne 3 cilindrske kosilnice s turbino (ki bodo po 10 letih jama brez dna za popravila), jih bodo proizvajalci izdelovali.

 

IN DOKLER bodo ljudje neke standardne kvalitetne avte, ki so se včasih prodajali za 20k, danes pa za 40k, kupovali po takšni ceni kot so, bo trg tak kot je.

 

Marsikdo reče "pa saj ni nič pametnega za kupit" potem pa izveš da je bil samo pri eni lokalni avtohiši in kupil kar je bilo, bo stanje takšno kot je. Reklama za Cupro po tv lepo reče, da si človek naredi vtis po prvih 7ih sekundah. Če mu je všeč, kar vidi, bo to pač kupil.

 

KO pa se bodo precenjene nekvalitetne stvari NEHALE prodajati, bodo pa proizvajalci spremenili marsikaj. Tako kvaliteto kot tudi ceno. In to je nažalost edina realnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sedaj ko smo pa obdelali obliko ( ko kaže število komentarjev je to tak najpomembnejše), pa se dajmo še o tehniki pogovorite.

Zadnja prema bi naj imela neko rešitev ki namesto da ima aktivne amortizerje, zavira notranje kolo in s tem prisili avto, da malo počepne na tisti strani. To bi naj omogočalo lepšo vožnjo skozi ovinke.

Potem je tukaj še nov 8 stopenjski menjalnik, z neko čudno sklopko.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je mazdaman napisal:

No sedaj ko smo pa obdelali obliko ( ko kaže število komentarjev je to tak najpomembnejše), pa se dajmo še o tehniki pogovorite.

Zadnja prema bi naj imela neko rešitev ki namesto da ima aktivne amortizerje, zavira notranje kolo in s tem prisili avto, da malo počepne na tisti strani. To bi naj omogočalo lepšo vožnjo skozi ovinke.

Potem je tukaj še nov 8 stopenjski menjalnik, z neko čudno sklopko.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pa izbira na zadnji ali 4 kolesni pogon 💪

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je ignacij napisal:

Mene pa najbolj zanima ta 3.0 bencinar, obljubljajo nizko porabo, me res zanima.

 

 

To bo pa se nekaj casa za pocakat... Letos pride menda samo PHEV... naslednje leto 3.3 litrski dizel in sele 2024 pride menda na vrsto sestcilindrski 3.0 bencinar ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je ignacij napisal:

Mene pa najbolj zanima ta 3.0 bencinar, obljubljajo nizko porabo, me res zanima.

 

Mene tudi. Zna bit raketa. Seveda v nobvi mazdi 6,če bo sploh ugledala kdaj luč sveta. Vse manj je možnosti, da jo bodo sploh izdelovali. 🙄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

 

 

To bo pa se nekaj casa za pocakat... Letos pride menda samo PHEV... naslednje leto 3.3 litrski dizel in sele 2024 pride menda na vrsto sestcilindrski 3.0 bencinar ... 

Cak, cak, to pomeni da je zame nedosegljiv do 2027, ko mu pade cena? Tale PHEV mi je malo sumljiv, po parih letih bo baterija verjetno za en.... tko da vi bil 3.0 bolj zanesljiv nakup, sam mal dolga je tale

Pred eno uro je Alex napisal:

 

Mene tudi. Zna bit raketa. Seveda v nobvi mazdi 6,če bo sploh ugledala kdaj luč sveta. Vse manj je možnosti, da jo bodo sploh izdelovali. 🙄

Meni je pa ta malo bolj sportna oblika SUVa dobra, bi menjal M6 zanj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
    • To, da ti dela regeneracije na vsakih 300 kilometrov skoraj ne morem verjeti.  Ker na mazdininih 2.2 dizlih, skayactiv, so dpf filtri zasnovani tako, da se izvaja regeneracija vsakih 200-250 km, odvisno od vožnje. Nikakor pa ne več. 
    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.