Skoči na vsebino

Mazda CX-60


Alex

Priporočeno sporočilo

SIOL.NET

Težko je ostati hladen ob CX-60, saj je Mazda spet prav posrečeno nadgradila svoj oblikovni jezik...

Res so se potrudili pri Mazdi in po temle članku je res prava makina in vredna teh 50k€ a kaj ko je za nas navadne smrtnike bolj kot ne nedosegljiva..... 🥴😉👍

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je TiEn napisal:

@NevLadoKako lahko rečeš da je ekstra velik, če je par objav višje prikazano da je isti približno kot m6?

Gre se za občutek - meni je bila recimo vožnja s CX-5 povsem drugačna kot s 6ko, drugačna pozicija sedenja je naredila svoje. Imel sem občutek, da vozim res velik avto in manevriranje po parkingih mi ni dalo dobrih občutkov, ko da bi skos gledal, kje bom nekaj zapel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je NevLado napisal:

Gre se za občutek - meni je bila recimo vožnja s CX-5 povsem drugačna kot s 6ko, drugačna pozicija sedenja je naredila svoje. Imel sem občutek, da vozim res velik avto in manevriranje po parkingih mi ni dalo dobrih občutkov, ko da bi skos gledal, kje bom nekaj zapel.

Se popolnoma strinjam...pri CX-5 v primerjavi z C-Maxom (pa ni takšna ogromna razlika v končnih merah) je čist drugače pri parkiranju...res pride prav 360-stopinjska kamera😀👍...in porajtam,da se počasi vedno več upam,k šele dobivam občutek za velikost avtomobila.

Res pa je,k tako "visoko stoji",da je čist drugačna vožnja po neravninah,kuceljnih,razdrapanih cestah ipd...kot "tank"💪....samo GAAAAAAS😆

Moram pa kot "novinec" med "wandler-avtomatiki" izraziti veliko navdušenost nad prenosnikom (torque conwerter)...lih pri parkiranju,lezenju v zastojih,lezenju v breg v zabasani avtohiši ipd. je pravo veselje🥰...in za po vrh še gotovost o dejstvu,da ne matraš motor,ne uničuješ sklopke,semeringe,polosi,zglobe itd...le prenosnik se malce greje-to je to🧐👍...."blaženost"😁

 

L.P.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:
SIOL.NET

Težko je ostati hladen ob CX-60, saj je Mazda spet prav posrečeno nadgradila svoj oblikovni jezik...

Res so se potrudili pri Mazdi in po temle članku je res prava makina in vredna teh 50k€ a kaj ko je za nas navadne smrtnike bolj kot ne nedosegljiva..... 🥴😉👍

 

za 20 letos oz. 70 naslednje leto :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

Daj, povej kaj več!

 

Kako je avto za naše ceste glede na to da je ekstra velik? Kako je s parkingi pred raznimi Mercatorji, kakšna je preglednost?

 

Kaka je vožnja, ali se čuti, ko preklopi elektro/benz? Vleče zvezno ali zna cukat? Mene moti že pri novih ko preklapla na 2 cilindra pri ležerni vožnji.

 

Kakšna je kaj poraba in pospeški?

 

Jaz ga primerjam s sedanjo CX-5 ... in ja... je vecja... ampak pri voznji in manvriranju precej pomaga 360 kamera ... Pri sami voznji pa itak ni neke velike razlike... Edino pogled naprej da takoj vedeti, da je havba pri CX-60 precej daljsa kot pri CX-5 ... 

 

S CX-60 sem prevozil cca. 400 km ... in za nek prvi vtis je OK... za kaj vec bi jo pa moral imeti malo dlje... Enkrat samkrat se mi je zgodilo, da sem precej obcutil, ko se je elektro motorju pridruzil bencinski agregat... in je kar cuknilo... Drugace pa vecinoma nisem niti vedel, kdaj laufa samo elektromotor in kdaj kombinirano ... Sem moral vklopit na ekranu prikaz toka energije ... AMpak to le pri mestnih hitrostih in pri enakomerni voznji na AC... cim pa ga malo pozenes, pa bencinski motor prijetno zarohni ...

 

In ko pravis, da te moti to, ko izklopi 2 cilindra... Mozno je, da se to bolj cuti pri slabotnesjih motorjih... Jaz tega na svoji CX-5 G194 ne zaznam... oz. ni tako cutiti, da bi bilo motece ... prikaza pa se ni na zaslonu, tako kot recimo pri novejsi trojki ali CX-30 ...

 

Pospeski so odlicni... je pa motor takrat kar glasen ... Povpercno porabo v teh cca. 400 km pa sem imel 5.5 l/100 km... s tem, da sem startal s polno baterijo... ki sem jo izpraznil v prvih dobrih 60 km ... potem pa je bila samo se v pomoc pri speljevanju in pospesevanju... EV nacina pa se ni dalo vec aktivirat... Tako, da sem vecino poti vozil s prazno baterijo... oz. le s toliko, kolikor je rekuperira. Stopnjo rekuperacije sem imel nastavljeno na najvisjo ... tako da ko spustis poedal za plin, se kar cuti upor in hitrost pada... torej ni "jadranja" ... yse pa kar nekaj energije rekuperira na tak nacin ... Tudi pri zaviranju s stopalko ne zavira samo s zavorami ampak obenmem tudi rekuperira energijo ...

 

Se nekaj fotk ...

 

2022.09.20 17.13.18.jpg

2022.09.20 17.12.01.jpg

2022.09.20 17.10.26.jpg

2022.09.20 17.10.23.jpg

2022.09.20 17.09.55.jpg

2022.09.20 17.09.40.jpg

2022.09.20 17.09.29.jpg

2022.09.20 17.09.21.jpg

2022.09.20 17.09.14.jpg

2022.09.20 17.08.46.jpg

2022.09.20 14.15.38.jpg

2022.09.20 14.15.22.jpg

2022.09.20 12.45.12.jpg

2022.09.20 12.45.08.jpg

2022.09.20 12.42.15.jpg

2022.09.20 12.41.53.jpg

2022.09.20 11.32.34.jpg

2022.09.20 10.23.57.jpg

2022.09.20 10.23.52.jpg

2022.09.20 17.13.51.jpg

2022.09.20 17.17.00.jpg

2022.09.20 17.17.02.jpg

2022.09.20 17.17.05.jpg

2022.09.20 17.17.12.jpg

2022.09.20 17.19.12.jpg

2022.09.20 17.19.27.jpg

2022.09.20 17.20.17.jpg

2022.09.20 17.20.23.jpg

  • Všeč 9
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Slivka napisal:

A se je to nekdo preganjal po Goriški regiji (Cerje) brez prijave lokalnim oblastem?

 

 

Ni bilo cajta se za to birokracijo :) ... Sva se svercala... :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ta nova Mazda cx60  je ok..Velika prostorna motor in ostalo super..se navadiš..samo tle bo problemček v €€€€😉😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je FuManchu napisal:

Od zadaj bočno me spominja na AR stelvio. Se pa vidi, da je ornk krava tole.

 

Eno tudi pravijo, da je podobna Volvotu ...

 

Vsekakor pa je v zivo lepsa za pogledat, kot na fokah... Izgleda ni ravno najbolj fotogenicna :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je dvorjan napisal:

Ah, Thomas, sem pa mislil, da boš danes dal za en krog. 😃


Nimajo… se ta en dan sem komaj dobil…

 

Kje pa sploh si… te nisem se opazil ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je FuManchu napisal:

Od zadaj bočno me spominja na AR stelvio. Se pa vidi, da je ornk krava tole.

Mene tudi. Zadnji del je res posrečen. Najbolj ne uspel je spred ji del. Kam so gledali ko so to narisali?

Pa bil lahko to top avto. In bela brez črnih obrob blatnikov izpade precej čudno. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj PHEV je prikljiucni hibrid… Torej, da ga lahko polnis preko polnilnice… Sicer deluje tudi kot navaden hibrid in se polni z rekuperacijo in ima celo ti. “charge mode”, kjer med voznjo ves cas polni baterijo… vendar pa to ni najbolj ekonomicno, ker je takrat poraba menda kar precej visoka… 
 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.